Wydarzenia

Pierwszy taki finał od 18 lat. Mimo pandemii wolontariusze pojawia się na ulicach gminy

Fot. Foter.com

Już w najbliższą niedzielę po raz 29 zagra Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Finał z głową” wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcych laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Niestety finał, po raz pierwszy od 18 lat, odbędzie się bez sztabu w Gminie Krzeszowice. „Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 i w trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu tegorocznej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w formie elektronicznej” – tłumaczy na swoim fanpage’u urząd miejski, który od wielu lat rejestrował i organizował krzeszowicki sztab.

Nie oznacza to jednak, że na ulicach miasta i sołectw nie pojawią się wolontariusze z charakterystyczną puszką z czerwonym serduszkiem. Będzie ich jednak znacznie mniej. Niektórzy, nie mogąc zarejestrować się w Krzeszowicach, wybrali sztaby w Krakowie czy u sąsiadów z Trzebini. 

Wpłaty, już teraz można przekazywać także za pośrednictwem eSkarbonek. Jedną z nich uruchomił Urząd Miejski, kolejną radny powiatu krakowskiego Grzegorz Małodobry, a także Kacper Ropka, aktywista, którego zdjęcia często pojawiają się na naszej stronie, oraz krzeszowicki bibliotekarz i radna Ewa Rogóż-Klocek.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku do 55 puszek z gminy trafiła rekordowa kwota ponad 90 tysięcy złotych. Krzeszowice grają z WOŚP od 2003 roku, w tym czasie zebrano ponad 765 tysięcy złotych.

Wszystkie eSkarbonki mieszkańców znajdziecie pod linkami:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/n4pkkt
https://eskarbonka.wosp.org.pl/7a7kdf
https://eskarbonka.wosp.org.pl/m2mlbx
https://eskarbonka.wosp.org.pl/9wxjhy
https://eskarbonka.wosp.org.pl/481nyn
https://eskarbonka.wosp.org.pl/ygw1dt
https://eskarbonka.wosp.org.pl/5lntxx

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Bibliotekarze

  29/01/2021 o 11:12

  Biblioteka również ma e-skarbonkę i można się dorzucać: https://eskarbonka.wosp.org.pl/9wxjhy
  dodatkowo będzie można wrzucić do puszki stacjonarnej w sobotę w bibliotece w godzinach 10.30 – 14.00 Zapraszamy

 2. Darczynca

  29/01/2021 o 12:22

  Jak nie dajesz anonimie to nie pyskuj

  • Anonim

   29/01/2021 o 19:56

   Hola, hola. A wolność słowa ?
   Podobno o wolność walczymy i o normalnośc w tych wszystkich manifestacjach, itd.
   To jak to w końcu jest? Nie można mówić tego, czego się chce ?

   • Ja

    30/01/2021 o 07:15

    No i pokazałeś swoją inteligencje , a właściwie jej brak. Nawet nie rozumiesz czym jest wolność słowa , zapewniam ze to nie yo o czym myślisz .

    • Anonim

     30/01/2021 o 20:42

     ale dlaczego ktoś mi mówi, stawia ultimatum, żeby nie pystkować jak nie daje ? )

     • Kazus Bosaka i Kukiza

      30/01/2021 o 23:05

      Anonimie krotko wyłuszcze sytuacje, siejesz ferment zupelnie niepotrzebnie zreszta gdyz jesli nie partycypujesz ty i tobie podobni zwolennicy konfederacji i grup im podobnych powinny zajac sie wlasnymi problemami i teoriami ktore sa w dalekiej sprzecznosci z nauką a ktore stanowia podstawe ich egzystencji medialnej.

     • Ewelinka dawniej Gienek sztygar z Sierszy

      31/01/2021 o 01:24

      Anonimie wytlumacze krotko, gdyz to jest nieprofesjonalne i bardzo prostackie. Krytykowanie czegos co wogole w zaden sposob nie wpływa na twoje jestestwo nawet w panstwoe PISu.

     • Ks Vaclaw Rypajło

      31/01/2021 o 01:38

      Ktokolwiek krytykujacy zobowiazany jest do spisania oswiadczenia ktore wyrazalo bedzie niechec do korzystania w przyszlosci jego osoby ze sprzetu zakupionego przez WOSP. Osobiscie nie korzystam w zaden sposob z uslug Rydzyka w zadnej formie w zwiazku z tym wymagam takiego samego zobowiazania od strony wielbicieli PISu KLERu (nie mylic z wiara katolicka) Konfederacji, Kukiza, Mariusza Max Kolonki ze zdjecia z jaruzelskim ( celowa pisownia mala litera) i innych plaskoziemcow oraz zwilennikow chipow w szczepionkach.

     • Anonim

      31/01/2021 o 18:17

      Daj podstawę prawną Księżulku do podpisania takiego oświadczenia i jestem pierwszy, który to zrobi.

     • Ks Vaclaw Rypajło

      31/01/2021 o 22:31

      Wystarczy Anonimkunze wyrazisz taka wole podobnie jak swiadkowie jehowy. Nikt w szpitalu na siłe trzymal cie nie bedzie to nie wiezienie chociaz oddzial na Kobierzynskiej mogłby cie zatrzymac, ale tam nie uzywaja sprzetu WOSP.

 3. Gie

  30/01/2021 o 06:35

  „w tym czasie zebrano ponad 765 tysięcy złotych.”

  Tylko tyle przez 17 lat? Toż to ledwie 0,1 Sasia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę