Wydarzenia

Strażacy organizują zbiórkę dla bezdomnych zwierząt. W tych miejscach możesz przekazać karmę czy koc

Od kilku tygodni na terenie gminy Krzeszowice trwa zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt z krakowskich schronisk. Za akcją „Pełna miska dla Burka – kocyk dla kocurka” stoją druhowie z OSP Miękinia. W sobotę przyłączy się do niej kilkanaście innych jednostek z gminy.

Druhowie zbierają kocyki, ręczniki, pościele, prześcieradła, kołdry (z wyłączeniem puchowych), suche i mokre karmy, miski, smycze, obroże czy zabawki dla zwierząt. Dary dla czworonogów można przekazać w gabinetach i przychodniach weterynaryjnych, czy sklepach spożywczych na terenie Krzeszowic, Miękini i Nowej Góry. Akcja trwa do końca tygodnia.

W najbliższą sobotę, 30 stycznia między 15:00 – 19:00 zbiórka zostanie przeprowadzona także na krzeszowickim Rynku, i w tych samych godzinach w 11 remizach strażackich na terenie całej gminy. Do akcji druhów z Miękini przyłączyły się także jednostki z Woli Filipowskiej, Tenczynka, Nawojowej Góry, Zalasu, Czernej, Siedlca, Rudna, Ostrężnicy, Czatkowic i Żbika.

Pełną listę miejsc w których możecie przekazać dary dla zwierzaków znajdziecie na stronie akcji.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Mieszkanka gminy

    29/01/2021 o 23:51

    Popieram z całego serca. Miarą człowieczeństwa jest stosunek do ludzi starych i zwierząt.

  2. db

    01/02/2021 o 16:02

    Gdzie jeszcze mogę oddać „sprzęt” dla psiołów …obroże, smycze, linki…i hmm kagańce, legowisko „ponton” Wszystko używane …ale sprawne i nadające się do użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę