Wydarzenia

Kilkadziesiąt martwych zwierząt na terenie jednego z gospodarstw w gminie. Dwie osoby z zarzutami

Fot. pixabay, zdjęcie poglądowe

24 martwe owce i jagnięta znaleziono na terenie jednego z gospodarstw w gminie Krzeszowice. Właścicielowi  i kobiecie dzierżawiącej od niego część gospodarstwa postawiona zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami. 

Dramat zwierząt być może trwałby nadal gdyby nie konflikt między właścicielem gospodarstwa a dzierżawcą. Właściciel wezwał policję po tym jak stwierdził, że w stadzie brakuje części owiec. W trakcie policyjnej interwencji okazało się, w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta.

Dach budynku gospodarczego przeciekał a podłoże było podmokłe. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że owce nie mają dostępu do bieżącej wody i pożywienia, trzymane są w nieocieplonym pomieszczeniu, z narażeniem ich na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i w warunkach rażącego  niechlujstwa – informuje komenda powiatowa policji w Krakowie.

W trakcie oględzin mundurowi natrafiali na kolejne truchła zwierząt. W sumie na miejscu znaleziono 24 martwe owce i jagnięta. Jak informuje policja, zabezpieczeniem pozostałej przy życiu części stada zajęli się pracownicy krzeszowickiego urzędu.

82-letniemu gospodarzowi i 58-letniej kobiecie dzierżawiącej od niego część gospodarstwa postawiono zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami oraz spowodowania uśmiercenia w sumie 24 owiec i jagniąt, poprzez przetrzymywanie ich w złych warunkach. Podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. tomaszmyszewski

  24/02/2021 o 18:31

  Ktoś – kto napisał co napisał – mijał się absolutnie z przecinkami 🙂

 2. amart

  24/02/2021 o 19:50

  W Sance jest ten rolnik psełdo miłośnik zwierząt mam nadzieje że zostanie odpowiednio ukarany

 3. zp

  25/02/2021 o 08:35

  Nareszcie się zajęli tymi pseudo rolnikami co od lat męczą tylko te zwierzęta dla uzyskania dopłat a jęść temu się nie chce dać.Pozatym wychodzi na to że ten gość sam na siebie donos zrobił:))))

 4. XC

  25/02/2021 o 15:26

  Masakra, co za patologia. Ludzie, jeśli wiecie, że macie takich sąsiadów zgłaszajcie to gdzie się da. Może być anonimowo.
  Przyda Wam się na Sądzie Ostatecznym.

  • zp

   26/02/2021 o 07:47

   XC Myślisz że nie było zgłaszane??,tylko na działalność tego pana i Ukrainki urzędnicy od dawna przymykają oko.Osobiście wysłałem do Powiatowego lekarza weterynarii na początku stycznia zdjęcie ze szczątkiem padłej owcy poniewierającej się na mojej działce i zrobił coś???Dopiero gospodarz sam na siebie donoś na policję zrobił to się tym zajęli.

   • XC

    28/02/2021 o 21:42

    Pewnie, że myślałem, że nie było zgłaszane. Świetnie, że zgłosiłeś.
    Czasy takie, że od razu trzeba do mediów.

  • zp

   26/02/2021 o 07:56

   Policja i Prokurator powinien się bliżej przyjrzeć sprawie brania dopłat do tych owiec.Tam od kilku lat było widać padnięte zwierzęta a dopłaty pewnie na nie brało to towarzystwo pseudo rolnik i ukrainka.Dopłaty brali ale jęść to się nie chciało dać bo szkoda kasy było.

 5. zpzzz

  25/02/2021 o 15:46

  Nareszcie tylko czy zostaną odpowiednio ukarani?

  • ABC

   25/02/2021 o 18:06

   Adekwatne do czynu ukaranie, to miesięczny pobyt w takich warunkach , jak te zwierzęta miały, bez jedzenia i wody oczywiście. Pewnie będzie rok w „zawiasach „,bo niska szkodliwość czynu!!!

 6. podatnik

  02/03/2021 o 18:06

  Martwe Baranki dalej leżą, bo ten co je męczył nie chce zapłacić za utylizację. Jak zwykle podatnik zapłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę