Wydarzenia

Za potrzebą do parku? Gmina chce postawić miejski szalet przy pałacu

Na zdjęciu dawny miejski szalet w Parku Bogackiego

Gmina szuka miejsca na nowy publiczny szalet. Pod uwagę brane są trzy lokalizacje w ścisłym centrum miasta. 

Razem z wyburzeniem wiat targowych i obiektów handlowych przy Szkolnej, zniknęła jedyna publiczna toaleta w pobliżu Rynku. Kolejna znajduje się dopiero przy placu targowym na ulicy Krzywej czy na dworcach – autobusowym i kolejowym.

Urząd od dłuższego czasu myśli o nowej lokalizacji publicznej toalety, która zastąpiłaby obiekt wyburzony w związku z budową biblioteki. Wybór padł na Park Bogackiego, gdzie jeszcze przed dziewięcioma laty stał miejski szalet. Obiekt został wyburzony w 2013 roku, w związku z pracami rewitalizacyjnymi w parku. Jak przekonywały ówczesne władze Krzeszowic, szalet nie nadawał się do remontu, dodatkowo szpecił park i zasłaniał widok na zabytkowy Pałac Vauxhall.

Dziś, stara lokalizacja ponownie brana jest pod uwagę. Urząd uzyskał nawet zgodę konserwatora zabytków. Do pomysłu nie są jednak przekonani właściciele parku – rodzina Potockich. Toaleta mogłaby też powstać przy stacji transformatorowej na Parkowej (nieopodal postoju taxi). Pod uwagę jest też brany Rynek – obiekt miałby stanąć kosztem jednego miejsca postojowego.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Czesio

  03/05/2021 o 22:43

  A może przy okazji postawienia nowego szaletu wybudować od razu coś na zasadzie muzeum toaletnictwa? Można by zgromadzić tam toalety z różnych czasów odtwarzając ich oryginalny wystrój. Przewodnik mógłby objaśniać na jakiej zasadzie działała dawniej ówczesna spłuczka, wiadro, no jednym słowem jak to się kiedyś odbywało. Żadne miasto w Polsce nie ma takiego muzeum, więc byłaby to dodatkowa atrakcja dla turystów.

 2. Wszak rzadzi PIS

  04/05/2021 o 00:05

  Powrocmy jak za dawnych lat.

 3. tomaszmyszewski

  05/05/2021 o 22:29

  Tylko rynek. Jedno miejsce postojowe kosztem parkingu którego koszty utrzymania za niedługo przekroczą zyski parkowania? I nad czym tu się zastanawiać ? Gdzie mamy sikać ? Na kamienny napis ?

  • Darmowy parking na targowicy

   06/05/2021 o 21:44

   Szanowne władze wywalcie z rynku i samochody i parkomaty. Oddajcie rynek ludziom.

 4. Pytamy

  08/05/2021 o 22:21

  A co z pieniazkami na 500+ skad je brac a co z matkami wielodzietnymi wychowujacymi siedzacymi i dojacymi uczciwych podatnikow polskich. Przeciez takie miejsca postojowe generuja zyski dla matek owych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę