Wydarzenia

Mieszkaniec gminy powołany do Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy prezydencie

Fot. YT prezydent.pl

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Samorządu Terytorialnego. Trzydziestoosobowe gremium ma pełnić rolę doradczą. Wśród osób które znalazły się w Radzie jest też mieszkaniec gminy Krzeszowice.

Starosta Powiatu Krakowskiego, Wojciech Pałka został powołany do działającej przy prezydencie Rady ds. Samorządu Terytorialnego. W jej skład wchodzą przedstawiciele różnych szczebli – od marszałków województw, przez starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. W przeważającej większości to osoby należące lub popierane przez partię rządzącą.

Do zadań Rady będzie należało m.in. przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP, przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego; wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego. 

W skład rady, poza starostę Pałką, weszli też m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, burmistrz Starego Sącza – Jacek Lelek, wójt gminy Korzenna – Leszek Skowron, oraz były wojewoda Małopolski, a obecnie doradca prezydenta, Piotr Ćwik.

Z pełną listą można zapoznać się na stronie prezydent.pl

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Anonim

  01/06/2021 o 19:23

  Czyli sami swoi znowu 🙂

 2. Anonim

  01/06/2021 o 20:20

  Mam nadzieję że jest to rada do której nie będą płynąć szerokim strumieniem pieniądze podatników. Mnożenie ciał doradczych to domena tej władzy. Tyle że niestety w ramach „to im się należało” my fundujemy im profity. Doradcy marni jak zwykle.

 3. Ono

  01/06/2021 o 20:25

  Jaki prezydent tacy doradcy.

 4. Anonim2

  01/06/2021 o 20:29

  Gdzie tu doradcy? To tylko przypadkowa zbieranina ludzi z pis-u i tych którzy się do niego kleją bo czują konfitury.

 5. Towarzysze

  02/06/2021 o 15:49

  Cała władza w ręce Rad!

 6. ja

  04/06/2021 o 19:27

  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

 7. Ziutek

  06/06/2021 o 09:19

  Dziwne, że PiS nie mam obsadził jeszcze stanowiska prymasa i selekcjonera reprezentacji w piłce kopanej

 8. realista

  07/06/2021 o 10:27

  Pytanie zasadnicze: w jakim celu powołuje się kolejną i instytucję ? – problemy samorządów są oczywiste i wszystkim dobrze znane a w zasadzie to głównie jeden: brak środków finansowych !
  Nowa instytucja zapewne będzie opłacana z pieniędzy podatników; pytanie na jakich zasadach będą się spotykać/pracować członkowie rady ? – czy w czasie pełnienia swoich dotychczasowych obowiązków służbowych/zawodowych ? – czy też w ramach czasu wolnego (urlopu) ?

 9. realista

  08/06/2021 o 08:58

  Nie bardzo wiadomo jaki jest cel powołania takiej instytucji, tym bardziej, że wszystkim włodarzom samorządowym doskonale znane są problemy a w zasadzie jeden główny: mało lub brak środków finansowych ….
  No i pytanie zasadnicze: w jakim czasie członkowie tegoż nowego gremium będą pełnili/świadczyli pracę – bo zakładam, że nie w godzinach obowiązków służbowych/zawodowych tylko poza godzinami pracy, w weekendy czy w czasie urlopu ?

 10. Rycerz

  10/06/2021 o 02:26

  Jak cudownie PISiorki sie ustawiaja. A juz niedlugo trzeba bedzie w dyby isc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę