Wydarzenia

Krzeszowice. Dzikie epizody w Parku Bogackiego

Fot. Kacper Ropka

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o samotnym wilk przemierzającym Tenczyński Park Krajobrazowy, tydzień temu fotopułapka umieszczona w Puszczy Dulowskiej uchwyciła trzy łosie. Krzeszowice też mają swoje zwierzaki. Dziki najwyraźniej pozazdrościły pałacowym owcom i też postanowiły pozwiedzać park.

Ich ślady są widoczne już przy wejściu do Parku Potockich, od strony ulicy Grunwaldzkiej. Wczesnym rankiem i wieczorami wyruszają na żer. Zwiedzają Nową Wieś i osiedle Parkowe. Ostatnio odwiedziły ścisłe centrum Krzeszowic, wtarabaniając się do Parku Bogackiego.

W tym tygodniu zapytaliśmy Referat Ochrony Środowiska o plany w stosunku do nieproszonych gości. Jak się okazuje, urzędnicy przeprowadzili już oględziny w parku, a ponieważ nie natrafili na świeże ślady stwierdzili, że obecność dzików przy Vauxhallu miała „charakter epizodyczny” (możliwie, że chciały się dostać na jakąś wystawę, ale pewni nie jesteśmy).

Problem jednak istnieje, a zachęta do częstszych odwiedzin zalega w okolicy Krzeszówki, pozostawiana przez niefrasobliwych mieszkańców. Jeśli dziki zaczną stwarzać zagrożenie decyzja o ich odłowieniu, odłowieniu i uśmierceniu lub redukcyjnym odstrzale może wydać starosta.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Ech

  27/06/2021 o 20:41

  Tak, najlepiej odstrzelić. A gdzie ten dzik ma się podziać, gdy dookoła rąbie się lasy na potęgę i buduje często zbędne drogi! Człowiek zajął już wszystko, ale planeta zawsze sobie radziła że szkodnikami.

 2. Proste rozwiązanie

  27/06/2021 o 20:47

  Należy przestać sprzedawać dzikom alkohol, w końcu nie mają 18 lat!
  Szczególnie trzeba uważać na klientów w kapturach. To może być dzik.
  Czujność, czujność i jeszcze raz czujność.

 3. Rycerz

  27/06/2021 o 23:13

  Gdzie mozna znalezc to co zostało wyszabrowane z Pałacu Potockich?

 4. Ten Sam

  28/06/2021 o 01:25

  Dziki nie szabrowały pałacu.

 5. Ma

  28/06/2021 o 16:35

  Zapraszam Straż Miejską w ciągu dnia na Planty od ul. Aptecznej. Tam to dopiero dzieją sie epizody.

  • Agent 500+

   29/06/2021 o 00:30

   Znaczy sie burdy pijackie, bicie kobiet i spekulacja

 6. Inz Mamoń

  29/06/2021 o 04:19

  Panowie Burmistrzowie zamiast przebierac sie i dziwaczyc na rynku lepiej zajmijcie sie zalewanymi przejsciami podziemnymi w gminie. Za d… projektanta i po kieszeni wykonawce. Praca dla gminy to nie zabawa jest i trzeba tyrać ew obywatele dadza czerwona kartke. Dobre czasy sie skonczyły. Nadchodzi czas rozliczen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę