Inwestycje

Gmina chce się wymienić z parafią kolejnymi działkami

basen krzeszowice

Niespełna rok temu krzeszowicka parafia zyskała od gminy dwie działki o łącznej wielkości ponad 3,65 hektara. Tereny zlokalizowane w okolicy ulicy Bandurskiego wymieniono na należącą do parafii działkę przy Alei Solidarności, gdzie w przyszłości ma powstać krzeszowickie uzdrowisko.

Dziś gmina znów dobija targu z krzeszowicką parafią. Do radnych ma trafić projekt uchwały, która pozwala na wymianę dwóch działek w okolicy Bandurskiego na kolejną parafialną działkę przy alei Solidarności.

Czytaj również: Gmina negocjowała z parafią zamianę działek pod kompleks rekreacyjny. Już wiadomo co zaproponowała w zamian >>

1,5 hektarowa działka, na której dziś znajdują się ogródki działkowe została wyceniona na 3,17 miliona złotych. Parafia dostanie za nią dwie działki o łącznej wartości 2,18 miliona złotych. Dodatkowo gmina będzie musiała znaleźć w budżecie prawie 990 tysięcy.

Działki zaproponowane na wymianę znajdują się w obszarze, który gmina roboczo nazywa „doliną porfirową”. To tereny z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe i usługi. Gmina otrzymała już dofinansowanie budowy drogi, która ma przebiegać na tym obszarze, łącząc krajówkę z SAG w Miękini.

Czytaj również: Kompleks rekreacyjny zamiast ogródków działkowych? Radni „za” >>

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  26/07/2021 o 15:24

  To raczej nie jest krzeszowickiej parafii a już na pewno nie parafian…

 2. Szczęść Boże Młodej Parze

  26/07/2021 o 21:27

 3. Szczęść Boże Młodej Parze

  28/07/2021 o 19:00

  I znajdzie się woda dla uzdrowiska, jedynie trzeba ją przywieźć.
  I poświęcić.
  A hymn można pożyczyć od wodociągów:

  https://www.youtube.com/watch?v=YM9rulLqgRc

 4. ktoś

  24/08/2021 o 19:37

  Fajnie byłoby zachować tą zieleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę