Zdrowie

Burmistrz na plakacie zachęca do szczepienia

Już w niedzielę każdy kto będzie chciał zaszczepić się przeciwko koronawirusowi może to zrobić w mobilnym punkcie, który stanie na krzeszowickim Rynku. Szczepienie nie będzie wymagało wcześniejszej rejestracji. 

Za obsługę będzie odpowiadać Krzeszowickie Centrum Zdrowia. Pacjenci mają być szczepienie jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Punk będzie czynny od godziny 15:00 do 20:00. Do jego odwiedzenia i zaszczepienia się przeciw COVID-19 na plakatach zachęca burmistrz Krzeszowic.

Szczepienie bez wcześniejszych zapisów możliwe jest także w najbliższy piątek – 23 lipca między godzinę 9:00 a 12:00 w siedzibie krzeszowickiego GOPSu przy ulicy Krakowskiej.

Do tej pory w gminie w pełni zaszczepionych zostało 45,3% mieszkańców z czego 49,1% – minimum 1 dawką. Ten wynik plasuje nas na 9 miejsce w powiecie. Ponad 50% w pełni zaszczepionych osiągnęły już – Zielonki (53%), Michałowice (51,5%), Wielka Wieś (51,5%), Skała (50,7%) i Zabierzów (50,3). Blisko 50% są Mogilany (49,8%).

Podczas Niedzieli dla rodziny swój dyżur będzie miał też rachmistrz spisowy.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Elżunia

  23/07/2021 o 02:07

  Krzysio, jesli sie nie chcesz szczepic to siedz w swojej norze i z niej nie wyłaź. A twoja milosc do konfederacji, wspolnikow PISu malo kogo obchodzi.

 2. Wielebny Toruński

  23/07/2021 o 03:18

  Plaskoziemcy, antyszczepionkowcy, zwiolennicy teorii spiskowej wielbiciele Trumpa i PISu zaprawde powiadam wam wasze krolestwo nie jest z tego swiata a zeby was nakierowac ono jest ze swiata mongolskiej mysli technicznej, mieszanki mleka koziego i krwi a jurta niech bedzie waszym schronieniem. Teraz i za wszy. A zeby sie zaden nie wychylał z tej jurty.

 3. Anonim

  23/07/2021 o 20:27

  Nie rozumiem tylko jak to jest, że szczepienie przed zarażeniem wg producentów szczepionek nie chroni w 100%, ale za to dzięki szczepieniu dostaniemy „paszport covidowy” dzięki któremu będzie można się przemieszczać dowolnie, być w restauracjach bez limitów, chodzić do kina, itd.
  Czyli szczepienie nie chroni, ale paszport już tak. W sumie logiczne…

  • Lolek papiesz

   25/07/2021 o 23:14

   Anonimie, myslicielu okrutny tłumacze paszport covidowy czyt kod sluzy tylko do uwiarygadniania faktu ze ktos zostal zaszczepiony a tym samym zmniejsza swoim potencjalnym nosiciielstwem zarazanie innych. Jedz wiecej orzechow one bardzo dobrze dzialaja na kore mozgowa ale nie udowodniono czy rowniez na mozg.

  • Spróbuj

   26/07/2021 o 15:41

   Usiądź i pomyśl jeszcze raz.

 4. PIELEGNIARKA PCK

  24/07/2021 o 21:30

  A DLACZEGO POSŁOWIE WYSZCZEPIENI TYLKO W 20% ??/
  CZYŻ NIE NALEŻY IM SIĘ PIERWSZEŃSTWO??COS TU NIE GRA! NIE CHCĄ ŻYC??
  TOZ TO TO NAJWAZNIEJSZE OSOBY W PAŃSTWIE!BO W SZMATACH ZAMASKOWANI NA 102.
  ALE W NAMIOCIE?? NA UPALE? A GDAKALI ,ZE W TEMP. MINUS 80ST. C.
  NIE KUMAM TEJ PROPAGANDY SUKCESU DOSWIADCZALNEGO!

 5. Tylik

  25/07/2021 o 23:19

  Pielegniarko tego czy jest 20% tego nie wiemy gdyz ogolnie jest to tajemnica miedzy pacjentem a lekarzem pielegniarka etc ksiedzem grabazem. Napewno niejaki plaskoziemca “brałn” pisownia mala ze wzgledu na pogarde do owej kreatury nie zaszczepil sie gdyz chce na swojej tepocie dalej surfowac w kierunki cieplej emeryturki poselskiej.

 6. PIELEGNIARKA PCK

  26/07/2021 o 06:28

  No i znowu strzał w kolano!!!
  SAME OBCIACHY Z TYCH KRZESZOWIC ,NA CAŁĄ POLSKĘ!!! WSTYD I HAŃBA!
  JAK NIE PLAKAT WYBORCZY PRZY OŁTARZU NA BOZE CIAŁO,TO OBWODNICA Z MOSTEM
  NA JEDNYM PASIE,TO SZYKANA BEZ SENSU! A TO WYSZCZELILI O LIKWIDACJI
  SPALANIA WEGLEM ZA 10 LAT / NP.CO Z WITAMINKĄ/.TERAZ PRZODOWNICTWO WYSZCZEPIANIA
  I ZADYMA NA [email protected] NIECH ROBIĄ TYLKO KONCERTY DISCO POLO -BEZPIECZNIEJ I BEZ OBCIACHU!!

 7. Anonim

  26/07/2021 o 19:45

  Co odwalacie antyszczepionkowcy? Nie chcecie się zaszczepić to wasza sprawa, ale nie przeszkadzajcie tym co chcą to zrobić jak miało to miejsce w niedzielę. Swoją drogą jesteście i tak zaszczepieni wieloma szczepionkami według kalendarzyka szczepień. Jakoś dotąd nie umarliście, a czasy kiedy powstawały tamte szczepionki to dopiero była jesień średniowiecza. Mamusia brała za łapę i prowadziła do punktu szczepień. Teraz się we łbach poprzewracało, bo do szkoły było pod górkę. Będziecie mogli to nadrobić bo szkołę otwiera wasza guru Edzia. Będzie to jedyna szkoła którą pewnie skończy poza podstawowką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę