Inwestycje

Zebry na krajówce mają być lepiej oświetlone

Fot. Google Street View

Gmina podpisała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W ramach umowy GDDKiA pokryje koszty doświetlania 10 przejść na biegnącej przez gminę DK79.

Magistrat wybrał już firmę, która wykona zlecenie. Za nieco ponad 360 tysięcy złotych zrobi to zabierzowski ELWAR. Lepsze oświetlenia pojawi się przy 10 przejściach dla pieszych. W Nawojowej Górze obok Marysik Serwis, w Krzeszowicach przed wiaduktem (skręt do WiK), przy stacji Orlen, przy skręcie na Ogrodową oraz przy przejściach obok Sienkiewicza. 

Bezpieczeństwo ma poprawić się także przy dwóch przejściach w Woli Filipowskiej. Doświetlona ma zostać zebra przy szkole oraz przy skręcie z ulicą Filipowicką.

 

 

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Mieszkanka Janina

  08/08/2021 o 20:39

  Panie burmistrzu czy zapowiadana sciezka rowerowa z Krakowa przez nasz gmine, Puszcze Dulowska do Trzebini powstaje czy nikt nic nie wie o tym.

 2. Szczęść Boże Młodej Parze

  08/08/2021 o 22:33

  Rynek, trzeba doświetlić rynek, żeby było widać płyty, każdą z osobna doświetlić, za dnia także, jak szaleć to szaleć, niech się świecą całą dobę, nie ma się czego wstydzić, z góry doświetlić i spod spodu też. Tak żeby każda płyta miała swoją latarnię, już teraz warto o tym pomyśleć, albo zamówić nowe płyty z wbudowanymi latarniami, noż może być bosko, niech się każdy dzień świeci.

 3. Kierowca

  09/08/2021 o 08:49

  W gminie Zabierzów funkcjonuje to na WSZYSTKICH przejściach na krajówce, a nie tylko na wybranych!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę