Inwestycje

Coraz bliżej Park & Ride przy krzeszowickim dworcu PKP

Kończą się prace przy budowie nowego parkingu w okolicy dworca PKP w Krzeszowicach. To, czy mieszkańcy będą mogli z niego korzystać jeszcze w tym roku, zależy przede wszystkim od… Tauronu.

To już teoretycznie ostatnia prosta przy budowie krzeszowickiego Park & Ride. Przy dworcu powstanie 146 bezpłatnych miejsc postojowych, 6 dla osób niepełnosprawnych, miejsce dla taxówek, rowerów i ciągi dla pieszych. Nowy parking będzie kosztował gminę około 6 milionów złotych, w tym ponad 3.1 mln pochodzi ze środków europejskich.

Kiedy mieszkańcy będę mogli pozostawić samochód w nowym miejscu? Prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Gmina wciąż czeka na wykonanie przyłącza przez Tauron, bez niego nie będzie mogła uzyskać odbioru końcowego i pozwolenia na użytkowanie.

Podobnie sytuacje wygląda przy budowie Strefy Aktywności Gospodarczej w Miękini. Tam gmina również czeka na wykonanie przyłącza przez Tauron. 

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. pytanie do Gminy

  13/11/2021 o 23:19

  Czekamy na informacje dotyczącą budowy takiegoż parkingu w Woli Filipowskiej? Nieprawdaż? No chyba, ze nie to nalezałoby wstrzymać się z wpłacaniem podatków do gminy a to napewno zainteresuje prasę i rozwijająca się gminę Zabierzow, która chętnie przygarnie nowe zastępy krakowian chętnie przeprowadzający się na obrzeża.

  • Dom z papieru

   14/11/2021 o 20:43

   Szerokiej drogi

   • Jacus Kur ojciec pe….

    15/11/2021 o 00:48

    “Dom z papieru” czyzby sabotaz, troszke żolci tezeba wytoczyc..

  • Krzeszowicenumer1

   22/12/2021 o 08:56

   Nikt cie tu nie trzyma

 2. BIS

  14/11/2021 o 06:39

  Bez Tauronu ile Gmina” przeciągnęła ” termin oddania , pół roku. 6milionow złotych to chyba jakaś kpina.

 3. Gie

  15/11/2021 o 07:08

  Już na to zwracałem uwagę przy poprzednim artykule. Część starych, dużych drzew które rosną tuż obok nowo położonego krawężnika albo uschnie albo przewróci się podczas wichury. Ich korzenie przy tej budowie zostały mocno podcięte. Nie lepiej było je usunąć razem z korzeniami, nawieźć dobrej ziemi i posadzić nowe? Dla gminy usunięcie starych drzew przy różnych inwestycjach nie stanowi problemu więc wszystko można by załatwić całkiem sprawnie. Teraz jak takie duże drzewo uschnie, przewróci się będzie trudno usunąć korzeń. Nowe będzie trzeba posadzić w starej ziemi.

  • Ly

   15/11/2021 o 19:02

   Może tak się nie stanie, ziemi przy starych drzewach jest więcej niż przy nowych latarniach:-). Pomysł świetny, rozsądny, żeby nie dewastować całego terenu, jak to było w rynku i w całych Krzeszowicach, ale jeśli „nowe” drzewa miałyby wyglądać tak, jak te „nowe” na mieście, to lepiej coś innego posadzić zamiast tego amazońskiego szaleństwa:-).

  • Mieszkaniec

   15/11/2021 o 20:26

   można było podczas planowania wkomponować zieleń w parking – koszt kilkunastu miejsc postojowych a efekt o wiele lepszy. Pamiętacie może jeszcze aleję kasztanową? Nie rozumiem dlaczego każda „inwestycja” wiąże się z masą wycinką i dewastacją krajobrazu. Nie wspomnę już o Ogrodowej czy rynku. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Krzeszowice straciły swój urok. Teraz jedynym znakiem rozpoznawalny na naszą miarę będzie pseudo kamienne love Krzeszowice :))

 4. antysystemowiec

  15/11/2021 o 08:14

  TAURON…… państwo w państwie !!!!

 5. Mieszkaniec

  15/11/2021 o 19:29

  kamienny bruk i krawężniki betonowe + kostka – kto to wymyślił ?! To już chyba lepiej żeby krawężniki były z kamienia… Poza tym z tego co dzisiaj widziałem ludzie już dzisiaj parkowali na części parkingu…

 6. mieszkanka Janina

  16/11/2021 o 18:20

  Pytanie do władz lokalnych; dlaczego skoro w gminie są dwa przystanki PKP jeden w Krzeszowicach drugi w Woli Filipowskiej jeden jest rozwijany a drugi pomijany. Czy są jakieś szczególne preferencje w końcu płacimy podatki, które idą do gminy i UE dofinansowuje projekty gminne. Gdzie leży problem. Przejazdy podziemne dla ludzi w Woli Filipowskiej decyduje grupa ew jedna osoba z PKP niezrozumiale, teraz parking znowu jakieś dziwne tłumaczenia i brak decyzji o budowie takiego przy przystanku w Woli Filipowskiej. Co się w tej gminie właściwie dzieje, ze zawsze jakiś problem występuje natury decyzyjnej czyli może mniej się wychylasz dłużej będziesz przy żłobie.

 7. Karol

  20/11/2021 o 23:10

  Ciekawe ile będzie kosztować miejsce parkingowe

  • Mieszkaniec

   24/11/2021 o 07:18

   Jeżeli było dofinansowanie z Unii to nie mają prawa pobierać opłaty…

 8. ktoś

  26/12/2021 o 21:30

  tylko tych drzew szkoda. że tak dużej inwestycji nie pogodzono ze środowiskiem to porażka, a można było to zrobić, bo miejsce było. Wiec chwalić nie ma się czym, chyba że nie działającymi od tablicami wyświetleniowymi na peronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę