Wydarzenia

Kto w tym roku chwyci za łopatę by odśnieżyć kładkę?

Grudzień za pasem, pierwszy śnieg już spadł, a tymczasem nadal nie wiadomo kto w tym roku będzie odpowiedzialny za odśnieżanie kładki nad torami przy ulicy Czycza w Krzeszowicach. 

Już od kilku miesięcy gmina stara się o jej przejęcie od PKP PLK. Do inwestora wysłała w tej sprawie pismo. Spółka jednak nadal milczy. Pieniądze zabezpieczone na ten rok w budżecie Zakładu Administracji Budynków Komunalnych na odśnieżanie trzeba było rozdysponować na inne zadania.

Problem, jak się okazuje, jest też z samym dojściem do kładki. By móc zarządzać metrowym odcinkiem, gmina musiała zgłosić się do starostwa. Jak na ostatniej sesji podkreślał burmistrz – inwestycja przy linii kolejowej nadal nie jest zakończona, gmina stara się także o przejęcie pozostałych przejść i drogi serwisowej, by móc je odśnieżać.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Ly

  30/11/2021 o 19:59

  By zarządzać metrowym odcinkiem, gmina musiała zgłosić się do starostwa – ojoj, ojoj, biedactwa, musiały się zgłosić do urzędu reprezentowanego przez człowieka, którego aura obowiązkowo wylewa się poza obręb prawie każdej fotki z prawie każdej lokalnej imprezy pielgrzymkowo-betonowo-dożynkowej-i-tak-dalej.

  Super, że gmina (cokolwiek znaczy: gmina), przekona się, jak to fantastycznie, błyskawicznie i bombastycznie jest załatwiać sprawy nieruchomości w starostwie,
  i nie przy paluszkach i plastikowych kubkach (cokolwiek zawierają), ale formalnie.

 2. Y

  30/11/2021 o 22:47

  Winda – czy już w końcu działa?

 3. Batman

  01/12/2021 o 23:48

  Widzę rozwiązanie… Trzeba postawić dwa maszty na terenie gminy i połączyć je trzema linami. Po jednej będzie się chodzić, a dwie pozostałe – jako barierki. Śnieg wtedy nie zalegnie i problem z odśnieżaniem z głowy… Ewentualnie objazd (tfu… obchód) sezonowy do najbliższego mostu… XD

  • Businessmen

   04/12/2021 o 15:08

   Dobry pomysł. Dla leniwych można jeszcze założyć wypożyczalnię uprzęży na rolkach, żeby można było je podpiąć do liny. Na wypożyczalnię można zaadaptować nieczynne windy. Za symboliczną opłatą z wypożyczania jeszcze turystyczna atrakcja nad trakcją będzie.

 4. Matka polka

  02/12/2021 o 12:39

  Winda nie dziala podobnie jak w Woli Filipowskiej ale wladze monitoruja problem i niech to trwa to minitorowanie az do usranej ś……Jakie czasy taka wladza

 5. Nie ciemny lud

  02/12/2021 o 12:44

  A tak pieknie sie panowie radni i poslowie wraz z plebankami fotografowali z grubaskami od inwestora PKP. No pieknie a Adamczyk jakie przemowy przygotowal. Ojejuuuuuu.

 6. Ojtam

  03/12/2021 o 10:05

  Radny z ul Czycza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę