Wydarzenia

Piłka z podpisem Jerzego Dudka, książka z autografem noblistki. Trwają licytacje dla Lenki

Fot. FB Licytacje dla Leny Malatyńskiej

12-letnia Lenka Malatyńska z Krzeszowic walczy o to, by samodzielnie stanąć na nogi. Dziewczynka urodziła się z wadami wrodzonymi – skróconą kością udową i niewykształconą kością strzałkową. Jej prawa noga w tej chwili o 14 centymetrów krótsza. Pomóc mogą operacje w prywatnej, warszawskiej klinice ortopedycznej. Ich koszt, razem z późniejszą rehabilitację, to około 600 tysięcy złotych. 

W akcję na rzecz Leny już włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkoły do której uczęszcza 12-latka. Na internetowych aukcjach, z których pieniądze zostaną przeznaczone na operację dziewczynki, można kupić prawdziwe perełki.

Na jedną z nich trafiła piłka z podpisem Jerzego Dudka, byłego bramkarza Realu Madryt i polskiej reprezentacji. Jej cena  to w tej chwili 5 tysięcy złotych. By przebić ostatnią ofertę trzeba się jednak spieszyć, licytacja kończy się w niedzielę o godzinie 21:00. Ten kto zwycięży będzie miał także okazję zagrać z Jerzym Dudkiem w golfa na polu w Paczółtowicach.

Poza gadżetami sportowymi, można też wylicytować ostatnią książkę Olgi Tokarczuk „Czuły narrator” z podpisem noblistki i wigilijne uszka z grzybami zbieranymi w bieszczadzkich lasach czy domowy chleb. Jedna z krakowskich szkół językowych za wsparcie na rzecz Lenki zaoferowała 10 godzin indywidualnych lekcji języka angielskiego.

Dla 12-latki, w trzebińskim kinie Sokół już 14 stycznia zagra Skubas. Wejściówkami na koncert mają być datki – cegiełki przekazane na leczenie Leny.

Tutaj wesprzesz leczenie Leny:
Licytacje na facebookowej grupie
Zbiórka na siepomaga.pl
Zbiórka na zrzutka.pl
Graby dla Lenki – Skubas

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Astronom społeczny i kibic

    19/12/2021 o 23:30

    Myślę, że gdyby najjaśniejszy Duda Rzeczpospolitej na tej piłce własnoręcznie podpisał się „Duduś”, to cena na aukcji charytatywnej poszybowałaby na tyle, że kosmiczną prędkość by osiągnęła, nawet nie ruszając trajektorii Księżyca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę