Wydarzenia

Radni zmienili stawki opłaty targowej. Za atrakcyjniejsze miejsca handlujący zapłacą więcej

Fot. Kacper Ropka

Radni zmienili cennik opłat za miejsca handlowe na krzeszowickim placu targowym i w jego okolicach. Stawki zostały zróżnicowane w zależności od rozmiaru stanowiska i atrakcyjności jego lokalizacji.

Najniższa opłata wyniesie 4 złote za metr bieżący stołu pod wiatą przy ulicy Krzywej, najwyższa 100 złotych za stanowisko o wymiarach 5 na 100 metrów.

Ceny zostały zróżnicowane w zależności od rozmiaru stanowiska i jego atrakcyjności. W niektórych miejscach, handlujący zapłacą nawet 100 procent więcej za stoiska wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych (wzrost opłaty z 5 na 10 złotych). W miejscach mniej uczęszczanych opłata pozostanie na tym samym poziomie lub, jak przy postoju autobusów, zostanie obniżona z 60 do 30 złotych.

– Wprowadzenie stawek wyższych w miejscach atrakcyjnych (wzdłuż głównych i utwardzonych ciągów komunikacyjnych) oraz niższych w miejscach mniej uczęszczanych (np. przy nieutwardzonych szlakach) może zachęcić handlujących do zajmowania stanowisk tańszych, a tym samym pozwoli uatrakcyjnić stanowiska handlowe w części zachodniej sektora C, w których tworzą się martwe strefy handlu. Zmiana wysokości opłaty targowej podyktowana jest również rosnącymi kosztami utrzymania targowiska – uzasadnia urząd.

 

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Wasyl

  06/03/2022 o 20:19

  A mnie się wydaje że jak ceny ma się z kosmosu i towar do d…. To w tym przypadku lokalizacja nie ma znaczenia.

  • Farmaceuta

   07/03/2022 o 20:07

   Jeżeli sprzedaje się towar do d…, to lokalizacja ma znaczenie wręcz zasadnicze.

 2. -

  08/03/2022 o 21:39

  Co z wywozem śmieci w gminie? Obecna umowa kończy się chyba teraz w marcu? Jest jakiś przetarg? Znani są chętni i kwoty jakie oferują? O ile będzie drożej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę