Komunikacja

Na kolei awaria centrum sterowania. Odwołane pociągi lub wielogodzinne opóźnienia

Fot. UMWM

W czwartek nad ranem doszło do awarii urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego – informuje PKP. Stoją także pociągi na linii Krzeszowice – Kraków.

Problem pojawił się około 4:00. – Stan  wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut.  Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą. Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów.  – można przeczytać w komunikacie.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy awaria zostanie naprawiona dlatego by dotrzeć do pracy lub szkoły lepiej wybrać komunikację busową. Przestała też działać portalpasażera.pl.

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę