Gospodarka

W Krzeszowicach może powstać farma fotowoltaiczna

Fot. Pixbay/Google Maps

W rejonie ulicy Zimna Woda w Krzeszowicach może powstać farma fotowoltaiczna. To pierwsza tego typu inwestycja w gminie. O wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia wystąpiła spółka Tauron Zielona Energia.

Farma miałaby powstać na częściowo poprzemysłowym terenie należącym do Kopalni Wapienia Czatkowice. Moduły fotowoltaiczne zostałyby rozmieszczone na około 3 hektarach gruntu. Poza panelami, spółka planuje budowę wewnętrznych dróg dojazdowych oraz infrastruktury towarzyszącej.

Jak można przeczytać w wniosku, zakładana produkcja energii elektrycznej będzie wynosić do około 2680 MWh na rok. Na działce może stanąć nawet ponad 5 tysięcy modułów. W tej chwili Tauron czeka na wydanie przez burmistrza decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Solar Panel

  17/05/2022 o 23:01

  A co to do k…. Kresendorf jest uprzywilejowany jakis, bo kilku cwaniaczkow chce sobie dozywotnio wladze ukladac? Nie bedzie tak po wyborach.Inwestycje w calej gminie nie tylko w Kresendorf. Podatki sa zbierane od wszystkich panowie wstęgorze.

 2. Pi pi ri pi

  17/05/2022 o 23:02

  A ceny dzialek rosna w gminie latem zima i wiosną. I prawidłowo. Nie jakieś smierdzace Zielonki.

 3. M

  18/05/2022 o 06:09

  No i super

 4. Troska o Krzeszowice

  18/05/2022 o 06:36

  Oby nie było z tą fotowoltaiką tak, jak z tym oświetleniem na przejściu dla pieszych przy ul. Sportowej… Niby jest, ale tak, jakby jej nie było wcale… Ktoś powinien w końcu być za to rozliczony, bo znów podatnicze pieniądze trafią w błoto przez nieprzemyślane decyzje, tylko tym razem w większej skali…

  • Oj tam oj tam

   21/05/2022 o 08:02

   Tam zaraz od razu w błoto

   • Logik

    23/05/2022 o 00:51

    Fakt, jeszcze wodociągi i kanalizacje czekają na nową siedzibę w kolejce przed błotem…

 5. Lak

  19/05/2022 o 05:38

  Zamiast organizować miejsca pracy w krzeszowicach dla ludzi, to będą farma dla TAURON!! .KIEDY WRESCIE SIĘ TO ZMIENI?? KIEDY ZACZNĄ MYŚLEĆ O LUDZIACH a nie włazić tauronowi do du. y.

  • Więc nigdy

   19/05/2022 o 17:45

   Kwestia umiejętności negocjacyjnych i inteligencji.

   • Logik

    23/05/2022 o 01:12

    Rzadko się spotyka myślących na farmach, więc po co psuć coś, co od wieków funkcjonuje bez zbytniego zaangażowania intelektu???…

  • PYTANIE DO WŁADZ

   24/05/2022 o 13:02

   Bardzo proszę o odpowiedź tutaj na pytanie: DLACZEGO MIESZKAŃCY KRZESZOWIC I OKOLIC MUSZĄ SIĘ OD ROKU ZASTANAWIAĆ JAKI SYSTEM PARKOWANIA MA OBOWIĄZYWAĆ NA PARKINGU PRZY DWORCU W – DO JASNEJ CH. – NASZEJ WŁASNEJ MIEJSCOWOŚCI?
   Przecież Wy to wiecie. I wiecie, że ludzie tego nie wiedza, a i powinni i chcą. Bo wielu z nas codziennie korzysta z dworca PKP.
   DLACZEGO SIEDZICIE CICHO JAK MYSZ POD MIOTŁĄ?
   Panie Godyń, Pan jeden raz na parę miesięcy wykazuje się cojones i potrafi się odezwać, śmiało. Przecież DOSKONALE zdaje sobie Pan sprawę, że to dla ludzi ważne, a KRZESZOWICE TO NASZE MIASTO.
   Zazwyczaj, przyznaję, nie zgadzam z Pana opiniami, ale szczerze doceniam próby kontaktu.
   Może Państwo siedząc w urzędzie nie wiecie tego, ale ludzie mają serdecznie dosyć braku konsultacji co do projektów w przestrzeni publicznej. Co tam „braku konsultacji”, ZATAJANIA INFORMACJI, bo to właśnie robicie milcząc.
   Tylko proszę nie pisać, że to jest ziemia PKP, Tauronu, Boga, Obajtka, Gatesa albo Muska i Pan nie wie albo, jak napoleonek „wie, ale nie powie, ale jest coraz bliżej prawdy”. To jest NASZE MIASTO.
   Zostaliście demokratycznie wybranie do reprezentowania NAS, nie ww firm, osób i – vide parking w Czernej – Absolutu.

   • Ly

    26/05/2022 o 22:22

    Adam Godyń to mój ulubiony miejski radny wiejski, podziwiam trud, z jakim miejski radny wiejski jako tako dochodzi do siebie po podwyżce i trudzie przecinania wstęg.

   • Wyborca

    08/06/2022 o 00:01

    Podłączam się pod pytanie, nie zachowujcie się jak tchórze. Podpisuję się „wyborca”. To taki człowiek, którego mieliście reprezentować i dzięki któremu państwo wypłaca Wam co miesiąc pieniądze. Wstydźcie się lokalni samorządowcy, szybko się postawiliście ponad nami.
    Żadne z Was nie ma odwagi rozmawiać z mieszkańcami gminy? Nikt? Masakra.

 6. Mos kwa kwa

  19/05/2022 o 09:55

  No i super, że powstaje.
  A póki co nasi towarzysze importują towar z Rosji o wartości dwa razy wyższej niż w zeszłym roku. Maładcy pisowskije tawariszczi! Spasiba!

 7. Ja

  06/10/2022 o 08:35

  Niestety Burmistrz odmówił wydania decyzji dla farmy. Nie zgodził się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę