Wydarzenia

Długoletni proboszcz krzeszowickiej parafii zrzekł się urzędu. Arcybiskup powołał jego następcę

W środę kuria ogłosiła zmiany personalne w Archidiecezji Krakowskiej. Jedną z nich jest zrzeczenie się urzędu przez  wieloletniego proboszcza krzeszowickiej parafii pw. św. Marcina i powołanie jego następcy.

Ksiądz Andrzej Szczotka, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Marcina w Krzeszowicach zrzekł się urzędu i przechodzi na emeryturę. Zatroskanych parafian powinna uspokoić wiadomość, że ich duszpasterz otrzymał zgodę na pozostanie w parafii. Ks. Szczotka nie będzie też pełnił urzędu dziekana dekanatu Krzeszowice.

Nowym proboszczem krzeszowickiej parafii został ks. Bogdan Sarniak, dotychczasowy proboszcza parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika w Krakowie-Złocieniu.

Ksiądz Andrzej Szczotka do Krzeszowic trafił w 2000 roku, przejmując urząd po zmarłym ks. prałacie Julianie Bożku. Wcześniej był wikariuszem w Dobczycach, Wadowicach i krakowskich parafiach. Ukończył studia doktoranckie na Papieskiej Akademii Teologicznej, pracował także w Wydawnictwie św. Stanisława. 

11 komentarzy

11 Komentarzy

  1. To profanacja

    25/06/2022 o 03:26

    Smutne to co wyprawia Kler wespol z PISem . Gdyby Jezus chodzil po ziemi obecnie uplutłby bicz i przegonil kler i PIS ze swiatyni

    • Tako rzcze Zaratustra

      25/06/2022 o 20:44

      No chyba, że nie

  2. Wierńik

    25/06/2022 o 10:53

    A nowy proboszcz od Jezusa czy od Jędraszewskiego? FAjnie by było mieć proboszcze, który nie zrobi ołtarzu pod reklamą lokalnego pisowca i zająłby się parafianami.

  3. Wierzący propaństwowiec

    25/06/2022 o 19:36

    Powinniśmy zrobić dokładnie to, co Irlandczycy. Wychodzi na zdrowie i Państwu i Kościołowi.

  4. Czesio

    25/06/2022 o 21:22

    Fajnie to by było, gdyby przywrócili Mszę przedsoborową, bo moderniści zmienili nam wiarę, a na proboszcza proponuję księdza Natanka z Grzechyni!

  5. Mieszkaniec

    26/06/2022 o 12:49

    Trzeba przyznać że zrobił dużo odnośnie renowacji kościoła. Reszta czyli duszpasterstwo pozostawiało wiele do życzenia.

    • REX

      03/07/2022 o 19:06

      Fakt,że dużo zrobił za nasze pieniądze. Ale sprzedał cichaczem DOM KATOLICKI wraz z salą kinową. Kardynał Sapiecha i Parafia Krzeszowice 1934 roku podarował dzieciom i młodzieży z Krzeszowic. 30 lat nie remontowano budynku, wydzierżawiano firmie pogrzebowej. Dobrze że się nie zawalił. IKC pisał jakie Kino będzie miała młodzież katolicka w Krzeszowicka. Ale widać słowo po czasie nic nie znaczy.

  6. Olo

    27/06/2022 o 12:50

    Niewygodna prawda nie moze zobaczyc swiatla dziennego

  7. Gie

    28/06/2022 o 22:43

    A wyników religijności ze spisu powszechnego jak nie było tak nie ma. Strasznie słabo musiało to wypaść.

  8. Internauta

    29/06/2022 o 14:10

    Odkąd się zwolniło miejsce proboszcza w krzeszowickiej parafii, to jakoś lepiej mi internet śmiga. Nie wiem co będzie po wyborach, jak i władze Polski się zwolnią z uwagi na lokalne potrzeby zwolnienia podatniczych zasobów?…

  9. JOHN

    01/07/2022 o 08:45

    odruch wymiotny mam jak takie cóś widze !!!!