Wydarzenia

Spóźnialscy muszą się liczyć z karą. Na złożenie zostało kilka dni

Fot. UMWM

Tylko do końca miesiąca właściciele lub zarządcy nieruchomości mają czas na złożenie deklaracji dotyczącej używanego źródła ciepła. Spóźnialscy mogą dostać karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Każde źródło ciepła musi zostać wykazane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, niezależnie od tego czy jest to piec gazowy, kopciuch czy bojler elektryczny. Osoby, które mimo obowiązku zadeklarowania źródła ogrzewania nie zrobią tego, muszą liczyć się z karą grzywny od 500 zł. W przypadku, gdyby sprawa została skierowana do sądu, kwota ta może wzrosnąć do 5 tysięcy złotych.

Wypełnienie deklaracji zajmuje nie więcej niż 10 minut. Można to zrobić składając formularz na dzienniku podawczym krzeszowickiego magistratu przy ulicy Grunwaldzkiej, lub poprzez internet (wystarczy internetowe konto z usługą mojeID) na stronie: ceeb.gov.pl.

Z informacji zawartych na stronach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że do tej pory tylko 37% zobowiązanych z terenu gminy Krzeszowice wypełniło i złożyło deklarację. To plasuje nas na 169 miejscu pośród 182 małopolskich gmin. W powiecie krakowskim gorzej wypadają tylko gminy Czernichów, Iwanowice i Kocmyrzów-Luborzyca.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Gie

  28/06/2022 o 22:41

  Jeśli się nie mylę to gospodarstwa które nie złożą tej deklaracji nie będą mogły kupić węgla po 996 zł za tonę. To chyba powinno wszystkich zmobilizować.

 2. Pytacz w gniazdku

  29/06/2022 o 12:34

  Tak się zastanawiam, ile czasu sądy będą uniewinniać tych, którzy, jako równiejsi – też zapomnieli???…

 3. Rzeczywistość

  30/06/2022 o 21:06

  Zimą ludzie z braku węgla i gazu będą palić czym popadnie. I niech ich ktoś spróbuje kontrolować.

  • Odwrotna rzeczywistość

   03/07/2022 o 18:03

   Nikt ich nie skontroluje, bo wcześniej sami ukradną chrust z lasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę