Wydarzenia

Dwa lata czekają na oznakowanie przy niebezpiecznym skrzyżowaniu

Jeden z wypadków na skrzyżowaniu w Zalasiu. Fot OSP Tenczynek

Kiedy dwa lata temu Komisja Bezpieczeństwa krzeszowickiej Rady Miejskiej ogłosiła, że będzie zbierać informacje na temat niebezpiecznych miejsce na drogach w gminie, stowarzyszenie Amonit wypunktowało problematyczne lokalizacje w Zalasiu. 

Po wyjazdowym spotkaniu komisji powstał protokół z którego wynikało, że sprawa oznakowania skrzyżowania ulic Garncarskiej z Galicyjską wymaga pilnej poprawy. Minęły dwa lata, a u zbiegu ulic jak nie było oznakowania tak nie ma. Przybywa za to kolizji i wypadków. „Ich uczestnikami są głównie osoby przejeżdżające przez Zalas, nie mieszkający tam na co dzień. Brakuje oznakowań, wciąż nie ma barier, jakichkolwiek oznaczeń niebezpiecznego punktu w Zalasiu” – informują mieszkańcy.

By przypomnieć burmistrzowi, radnym i Zarządowi Dróg Powiatu Krakowskiego o niebezpiecznym skrzyżowaniu, stowarzyszenia Amonit stworzyło internetową petycję. By ją poprzeć wystarczy wejść na stronę: petycjeonline.com/zalas. Podpisy zbierana są do końca sierpnia. Po tym terminie trafi ona m.in. do dyrekcji ZDPK, oraz władz gminy Krzeszowice.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  03/08/2022 o 13:57

  Taa jadą 40km/h i wypadają z drogi… Znaki nic nie dadzą jak jeżdzą po 100km/h

  • Anonim

   05/08/2022 o 11:52

   W Tenczynku jest to samo. Pędzące od Węzła w Rudnie samochody nie biorą pod uwagę żadnych ograniczen. Petycja do naszych władz nic tu nie da. Oni mają gdzieś bszoue zenstwk i ludzkie życie. Skierujcie petycję do Warszawy. Ściągnijcie telewizję, może wtedy we na się za patrole i kontrolowanie tych jakże niebezpiecznych dróg.

  • Logik

   05/08/2022 o 20:24

   Mogli iść na własnych butach.
   Wtedy nie byłoby tyle złomu, ni tragedii, że komuś włos z głowy spadł…

 2. Przed szkodą

  10/08/2022 o 19:11

  Potrzeba znaku pierwszeństwa w lesie na skrzyżowaniu Brama Zwierzyniecka – Biovita – Niedxwiedzia Góra. Od strony Biovity lecą ciężkie auta a NIE MAJĄ w tym momencie pierwszeństwa przed zjezdzajacymi z Niedźwiedziej Góry.

 3. Tylko dwa lata?

  14/08/2022 o 09:29

  Mieszkańcy Tenczynka i przejeżdżający przez tę wieś czekają już 11 lat na odwodnienie ul. Mądrzyka i skuteczne metody ograniczające prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę