Na weekend

Weekend w gminie Krzeszowice z orkiestrą krakowskiej filharmonii i historycznym festiwalem na zamku Tenczyn

Fot. Plakat imprezy Wici na zamku Tenczyn

W ten weekend w gminie Krzeszowice będzie się działo! Już w piątek na Rynku wystąpi orkiestra krakowskiej filharmonii. W sobotę i niedzielę na zamku Tenczyn w Rudnie czeka na Was historyczny festiwal. Będzie też coś dla rodzin i dla miłośników kina.

25 sierpnia, piątek

Krzeszowice, Rynek

19:00 – Muzyczna Fontanna, Wystąpią: Katarzyna Guran – sopran, Tomasz Świerczek – tenor oraz Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.
W programie walce, arie i duety z operetek Lehara, Straussa i Zellera

26 sierpnia, sobota

Rudno, zamek Tenczyn

Festiwal historyczny Wici na zamku Tenczyn
10:30 – otwarcie festiwalu (dziedziniec zamkowy)
11:30 – turniej walk indywidualnych
12:30 – turniej łuczniczy
13:30 – turniej plebejski
15:00 – konkurs strojów historycznych
18:30 – bitwa o zamek
20:30 – Koncert zespołu Śpiewnice
21:30 – koncert zespołu Javaryna
22:30 – pokaz tańca z ogniem
23:00 – zamknięcie bram festiwalu

Krzeszowice

11:00 – Skwer im. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej oraz Park Miejski im. A. Bogackiego. Teatr edukacyjny Kamishibai, Rodzinna gra edukacyjna Skarby Natury, Warsztaty W zdrowym ciele zdrowy duch, Warsztaty i bar ze zdrowymi przekąskami Zdrowo pokrojone, Plener malarski dla dzieci Malowane naturą, Warsztaty z gry na bum bum rurkach, Koncert Strefa Relaksu

Wola Filipowska

16:00 – Trzeci Dzień Żurku, przy OSP w Woli Filipowskiej
16:00 – Poczęstunek żurkiem na staropolskim zakwasie z piekarni Gronpiek (do wyczerpania)
16:00 – 20:00 – Dmuchany Zamek i zjeżdżalnia dla dzieci
16:00 – 19:00 – Animacje dla dzieci
18:00 – Zawody w rzucie oponą
20:00 – 1:00 – Zabawa taneczna z DJ’em

Filipowice

19:00 – Pożegnanie wakacji w Filipowicach, plac przy Domu Kultury

Zalas

19:00 – stadion LKS Victoria Zalas, 19:30 rozpoczęcie seansu filmowego – AVATAR istota wody

27 sierpnia, niedziela

Rudno, zamek Tenczyn

Festiwal historyczny Wici na zamku Tenczyn
10:00 – otwarcie festiwalu (dziedziniec zamkowy)
10:30 – finał turnieju walk indywidualnych
11:30 – finał turnieju łuczniczego
13:30 – turniej gry w kubba
14:30 turniej rzutu oszczepem
17:00 pokaz ptaków drapieżnych
18:00 rozdanie nagród
18:30 zakończenie festiwalu

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. rozczarowana melomanka

  25/08/2023 o 20:29

  Wstyd wstyd wstyd. Podłączenie się osób z PIS-u do gminnej muzycznej fontanny, przemówienie na początku zawoalowane w troskę o rodzinę, wychwalanie jedynego „najlepszego” ministra, który za pieniądze podatników i Unii Europejskiej zrobił szybką kolej(o tym oczywiście kto to sfinansował ani słowa nie było), mówienie, że to święto rodziny i czas dla rodziny… ble ble ble… Nie rozumiem naszej gminy, która pozwoliła sobie sp…yć taką imprezę, jak nasza gminna muzyczna fontanna. Ps. przecież ok. dwóch miesięcy temu na stronie gminy była informacja, że to jeden z cykli muzycznej fontanny, ani słowa, że przy okazji odbędzie się wczesna zakamuflowana kampania Pis-u pod przykrywką gminnego wydarzenia. Niestety, dzisiaj tak to wyglądało… Chyba każdy kto tam był tak to odczytał. Za daleko to wszystko poszło. Wstyd wstyd wstyd.
  Pytanie do Pana Wice Marszałka- z jakich funduszy ta impreza została sfinansowana- z prywatnych funduszy czy z naszych podatków?

  • Ona

   26/08/2023 o 00:11

   Absolutnie sie z Panią zgadzam. Promują się w kościele, na dożynkach, w szkole muzycznej, oddajac do użytku kawałek leśnej dróżki, na koncercie muzycznym. Nie odpuszczą żadnej okazji. Wielcy łaskawcy i dobroczyńcy. Wyciągają kiesę i płacą z nie swoich. „Podziwiajmy ich za to”. Straszne.

  • Polak rdzenny w Krzeszowicach

   26/08/2023 o 00:34

   Wstydzić, to powinnaś się Ty, rozczarowana melomanko!
   Mieszać kulturę z polityką mogą tylko bezwstydne, niekulturalne i pozbawione jakiejkolwiek wrażliwości muzycznej – (brak określenia w kanonach kulturalnego języka) – osoby.
   Trolle mają więcej oleju w głowie, choć też starają się destabilizować i torpedować wszystko, co się dzieje w Polsce, wiec my Polacy mamy już swoje podejrzenia, kim jesteś…

   • wyborca

    26/08/2023 o 08:17

    Co ty bzdurzysz „rdzenny polaku”? Kalać nawet takie wydarzenie to wstyd i to opowiadanie o niby pracowitości ministra. To jego praca i skoro tak ochoczo zgodził się ją wykonywać za nasze pieniądze to żadne hołdy ani jednemu ani drugiemu się nie należą. Jak widać przyzwyczajają niektórych do czołobitności za cokolwiek. Trzeba było wyjść i złożyć pokłon panu. Siedzi w tobie biedny zahukany chłop pańszczyźniany. Nie byłoby w tym nic złego, bo tam są korzenie praktycznie nas wszystkich, tyle że w tobie została ta straszna trauma i nie możesz się z tego wyzwolić, a oni na takich żerują. Smółka jak chciał wziąć udział w wydarzeniu to powinien siedzieć razem z pozostałymi ludźmi i słuchać. Zrobił jak zwykle oni lans i kampanię wyborczą. Ciekawe za czyje pieniądze?

    • Tez wyborca

     26/08/2023 o 14:25

     Gdzie takie zmije sie wychodowaly chyba w okolicznych lasach i nic dziwnego mnoza sie az strach🐍🐍🐍

     • Riposta

      30/08/2023 o 14:15

      Odpowiedź brzmi: W Polsce.
      I nawet chyba w dobrej szkole naukę ukończyły, bo z ortografią nie są na bakier, dzięki tej dobrej i solidnej Hodowli Polaków…

   • Mieszkaniec

    26/08/2023 o 09:40

    Polak rdzenny w Krzeszowicach – naucz się czytać. A może inaczej – naucz się rozumieć to co czytasz.
    To właśnie ta władza ten V-ce Marszałek doczepił się do pięknej imprezy lokalnej Fontanna muzyczna. To on zachwalał Na powitaniu osiągnięcia tej władzy: np. Szybka kolej , inwestycje lokalne. Jak chciał sobie zrobić kampanie ( bo wybory wkrótce) to mógł sam coś zorganizować i opłacić. PIS=porażka

   • Viola

    26/08/2023 o 15:38

    Dramat, dramat i jeszcze raz żenada. Wacku, burmistrzu, jak mogłeś się dać tak wmanewrować i muzyczną fontannę przerobić na pokaz lansu największego lansiarza gminy, czyli Smółki. Jak mogles pozwolić żeby wysoką kulrurę wykorzystano w kampanii wyborczej za naszą kasę. Szkoda, że jeszcze bryczki nie zamówiłeś, żeby Smółka mógł konie pogłaskać, co niedawno na Rynku w Krakowie robił. A z oświetleniem to już przeszliscie samych siebie, nie było widać orkiestry, a ona nie widziała publiczności, co dyrygent kilkakrotnie wam wypomniał. Pora wam panowie ze sceny zejść, ośmieszanie się tylko.

    • Meloman słuchający słuchem, a nie oglądający instrumenty z zewnątrz.

     26/08/2023 o 22:58

     Trza było dopłacić za oświetlenie ze swojej kieszeni, poza podatkami, to by była i nie byłoby na co narzekać, żeby szukać po ciemku dziury w całym, Violu. Jaki był problem?

     • Viola

      27/08/2023 o 12:06

      Płacę za oświetlenie w podatkach, jeśli mieszkasz w tej gminie, ty też płacisz..brak oświetlenia przeszkadzał orkiestrze, o czy kilkakrotnie wspomniał dyrygent

     • Do Violi

      27/08/2023 o 22:08

      Jako podatniczka – powinnaś się cieszyć, że mniej poszło na tę imprezę z Twoich podatków o tę kwotę, którą trzeba byłoby dopłacić za doświetlenie tej imprezy. A Ty narzekasz. Jeszcze byś chciała darmowe oświetlenie w tych kosztach. Wiesz ile kosztuje sam prąd w taryfach dla instytucji, o tego jeszcze zakup lamp, całej dodatkowej instalacji, no i przede wszystkim robocizna tych osób, które muszą to rozkładać, składać i jeszcze obsługiwać? Jeszcze Ci źle?
      Chciałabyś pewnie zjeść ciastko, mieć ciastko i jeszcze kasę w kieszeni na następne, prawda?
      Dalej będziesz rozgoryczona tym oświetleniem, czy jednak zadowolona, że tyle zaoszczędziłaś na inne, ważniejsze publiczne inwestycje bez podnoszenia Ci podatków, gdyby brakło właśnie takiej kwoty?

  • Pytacz w gniazdku

   26/08/2023 o 14:24

   Wolałabyś Zenka, Pawła Kukiza, czy showmana Hołownię na scenie, rozczarowana melomanko?…

 2. Anonim

  25/08/2023 o 23:04

  Piękne wydarzenie😁

  • lol

   26/08/2023 o 08:22

   Najpiękniejszy na niej jeden z największych lanserów w gminie. To jest wina ludzi, którzy w tym uczestniczyli powinni byli wstać i odejść i wrócić po zakończeniu wypocin przez tego gostka.

   • Rozczarowana melomanka

    26/08/2023 o 09:50

    Masz racje

    • Rozczarowany mitoman

     30/08/2023 o 18:13

     Ty też

 3. Zachwycona melomanka Grazyna

  26/08/2023 o 20:20

  A ja się nie zgadzam z rozczarowana melomanką która tak krytykuje ale gdyby nie forsa od Pisu na rozbudowę Krzeszowic a zrobiono ogrom pracy w miescie
  To Krzeszowice dalej by były zapyziała dziadownia
  Mieszkam od 9 lat i cieszę się że to miasto się zmienia i okolice wkolo tez
  Zachwycona melomanka

  • Mm

   26/08/2023 o 20:58

   Jasne.. Kaczyński z własnej kieszeni finansował

 4. Zachwycona melomanka

  26/08/2023 o 20:50

  Kochana Violu
  Wysoka kultura zagłuszona ???

  • Viola

   27/08/2023 o 09:06

   Dokładnie tak, kultura wysoka zagłuszona przez lans polityczny.

   • Lekarz pierwszego kontaktu

    10/09/2023 o 05:08

    Proponuję wizytę u dobrego laryngologa na NFZ. Proszę poprosić o dopisek „Pilne” na skierowaniu do dalszego leczenia.

 5. muzyk (zawodowo)

  26/08/2023 o 21:08

  „Zachwycona melomanka Grazyna” – napiszesz co zrobili ??? może inaczej co DOBRZE i PRZEMYŚLANIE ZROBILI ??????

  • Logik

   26/08/2023 o 23:13

   Oświetlenie na rondzie JPII zrobili, aż nadto dobrze i przemyślnie.
   Tam trzeba było sobie stanąć, pod tym pomnikiem, bo tam też dobrze było słychać dźwięki, a przynajmniej latarnie oświeciłyby ciemnotę braku wrażliwości muzycznej.

 6. muzyk (zawodowo)

  26/08/2023 o 22:03

  To był ponoć – piknik rodzinny – czy ktoś widział przy boku LANSERA jego: żonę , dzieci ???
  Smutne i żenujące jest to co zrobił nam MIESZKAŃCOM pan V-ce Marszałek, przekształcają MUZYCZNĄ FONTANNĘ w wiec wyborczy.
  „Pytacz w gniazdku” – myślę że większość chciała posłuchać pięknej muzyki i posłuchać arii ( bo po to tam przyszli) – więc może po prostu zdejmij ten moherowy berecik, włóż do pralki, wypierz, może akurat Cię olśni i zrozumiesz że MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

  • Specjalista od zagadnień psychologii społecznej

   27/08/2023 o 14:33

   Jakoś po Tobie nie widać, żeby ta muzyka złagodziła Twoje, muzyku (zawodowy).
   Przynajmniej nie w ramach kultury…
   Rzekł bym nawet, że jeszcze zaostrzyła nienawiść do wszystkiego, co nie jest zgodne z Twoim światopoglądem.
   Skąd my to znamy???
   I kto potęguje antagonizmy społeczne??? Tylko obecni „moherowi wyborcy PiS-u”???…

 7. Zachwycona melomanka Grazyna

  26/08/2023 o 22:12

  Drogi Mm nie z kieszeni Kaczyńskiego ale za Kaczynskiego
  Dla mnie może być za Mm byle było widać że coś się robi coś się dzieje a mnie zyje się w miarę dobrze czego i Wam zycze

  • Sowa

   27/08/2023 o 09:05

   No melomanko Grażyno wymień te ich wszystkie „plusy+”. Opowiedz nam jak ci się świetnie żyje. Nagle odpisujesz tak zdawkowo coś się robi, mnie się dobrze żyje. Właśnie tacy egoiści: mnie, ja, głosują na tych bezprogramowców. Chyba się zgodzisz, bo co to za program wziąć cudze pieniądze i rozdawać, a jak zabraknie to pożyczyć, dodrukować. Im też się świetnie żyje, dlatego wyskakują jak diabeł z pudełka na każdej uroczystości czy wypada czy nie. Tyle że jak jest kogoś za dużo jest zbyt natrętny to ma się go dość. Jak z nieproszonymi gośćmi, którzy cię za często odwiedzają.

 8. Zachwycona melomanka

  27/08/2023 o 11:51

  Drogi Sowo ale tacy „patrioci” nie tylko egoisci
  biorą wszystko bez patriotyzmu co dają właśnie z tego co zabrali innym czyli od nas wszystkich.
  Nie twierdzę że wszystko jest super bo tak nigdzie nie jest nawet we własnym domu i rodzinie
  Ale ale znam trochę życia i pamiętam różne czasy i mogę pozwolić sobie realnie ocenic to co jest
  Pozdrawiam optymistów i pesymistow

 9. Melomanka

  27/08/2023 o 12:04

  Wysoka kultura kupuje bilet i idzie na wysoką kulture do miejsc przeznaczonyc do tego typu odbioru wysokiej kultury.
  I delektuje się w ciszy wysoką kulturą.

  • Viola

   27/08/2023 o 13:43

   Dokładnie, dlatego pachnie to ściemą, żenadą i lansem

 10. Co tu dodac wiecej

  27/08/2023 o 12:56

  Zycie na kredyt i potezne zadluzenie, ktorego niestety emeryci popierajacy PIS nie sa w stanie zrozumiec, gdyz to w glownej mierze ludzie slabo wyedukowani.

  • a

   30/08/2023 o 04:56

   Ale się znalazł geniusz wysoko wyedukowany może z PO żeby było jak było dla wybranych.

 11. Viola

  27/08/2023 o 13:57

  Ponadto melimanko, myśmy za to zapłacili, co więcej zapłacili nawet ci których tam nie było. Chyba że myślisz, że każdy z muzyków przyjechał do nas na własny koszt i zrzekł się wynagrodzenia 🙂 nie ma darmowych obiadów, ekonomia jest nieubłagana

 12. Zachwycona melomanka

  27/08/2023 o 14:35

  Dobrze wyedukowany obywatelu podejrzewam że zaocznie 5 razy w miesiącu i za kase, faktycznie trudno rozmawiać z emerytem inżynierem transportu po studiach dziennych 6 razy w tygodniu przez 5 lat
  Życzę tak dobrze wyedukowanemu młodemu czlowiekowi by doświadczał takiego uznania na emeryturze co sam wyraza a ma pewne tylko czekac
  A czas leci

 13. Do oburzonych

  27/08/2023 o 16:01

  Na plakacie informującym o wydarzeniu było napisane, zaprasza Łukasz Smółka, Projekt finansowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, ci którzy tak bardzo brzydzą się PiS nie mieli obowiązku uczestnictwa w koncercie

  • Viola

   27/08/2023 o 18:52

   Urząd Marszałkowski to nie agenda pis, proszę o czytanie ze zrozumieniem. W kilku komentarzach pojawia się info nie tylko o lansie Smolki, ale przede wszystkim o agitacji politycznej na rzecz najsłynniejszego magistra w kraju i o to właśnie oburzonym chodzi

  • Sokrat

   29/08/2023 o 08:39

   Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego użyli własnych prywatnych pieniędzy? Czy może jednak naszych?

  • Anonim

   29/08/2023 o 15:18

   Czyimi pieniędzmi dysponuje pis? Jak będą to tylko pieniądze władzy i ich sympatyków to możesz pisać takie bzdury. Póki co składamy się na to wszyscy. Ludzie przyszli na występy artystów. Nie przewidzieli występu lokalnego”artysty”, który wtrynia się wszędzie, bo musi zapunktować u władz partii, żeby go nie pominięto przy rozdziale „synekturek”.

 14. Życzliwy

  27/08/2023 o 16:30

  Drodzy panowie lansiarze z wiadomej partii. Na fb Sołectwa Filipowice jest harmonogram układania ścieralnej nakładki asfaltowej od poniedziałku do piątku. Codziennie określony inny odcinek. Politycy i samorządowcy nożyczki w dłoń i przecinać wstęgi. Dzień po dniu inny osobnik. Koszty będą niższe jeżeli przekażecie sobie nożyczki. Musicie tylko załatwić uczestnictwo dobrodzieja, bo bez pokropienia ani rusz. Całokształt oczywiście otworzy minister i może jakiś duchowny wyższy rangą. Po co się szwendać po jakichś fontannach gdzie was nie chcą kiedy okazja sama pcha się w ręce. Ludzie tu wam przychylni. Biegusiem do Filipowic.

 15. czytelnik

  28/08/2023 o 21:59

  Co się stało „ADMINISTRATORZE” że temat zniknął z głównej strony choć jak widać był dość szeroko komentowany (w chwili obecnej najbardziej gorący temat)
  Przypadek ??? nie sądzę .

  • krzeszowiceone.pl

   28/08/2023 o 22:20

   Temat dotyczy wydarzeń z minionego weekendu dlatego nie jest już przypięty do górnej części strony. Zawsze tak robimy z wpisami dotyczącymi weekendowych wydarzeń i nie ma w tym żadnego drugiego dna 🙂

   • Logik

    29/08/2023 o 19:45

    Trzeba chyba jakiś filmik, albo GIF-a z instruktażem zamieścić na stronie głównej dla co niektórych, jak poruszać się po witrynie krzeszowiceone.pl, bo inaczej będą czytać tylko jeden artykuł, który im losowo wujek Google podrzuci?…
    Załamka normalnie po szyję, przed dotarciem do czaszki…

    • czytelnik

     29/08/2023 o 22:21

     Rozumiem ze to przytyk do mojego wpisu
     Podpis Logik powinno świadczyć ze umiesz rozumieć to co czytasz ? Wiec przeczytaj jeszcze raz mój wpis, powinno dotrzeć pomimo załamki , ze wpisu dokonałem już gdy artykuł nie był już na stronie głównej. Poradziłem sobie :-). Z ciekawości zastanawiałem się dlaczego gorący temat znika z tematów nazwijmy to głównych a pozostają tam np Lex Czarnek który cieszy się dużo mniejsza aktywnością

     • Logik

      30/08/2023 o 06:32

      No bo pewnie miał czekać na stronie głównej na Ciebie łaskawie, aż raczysz skomentować minione wydarzenie za miesiąc, i dopiero wtedy mógłby zniknąć ze szpalty strony głównej bez przypadku i teorii spiskowych podejrzeń, zanim go zdążyłeś znaleźć w tej witrynie…
      To chciałeś przekazać mi, czy jest jakieś drugie, albo trzecie nawet dno dna, o którym sądzisz, że go nie ma, czytelniku?…

 16. czytelnik

  31/08/2023 o 07:58

  Załamka. Spróbuj jeszcze raz.

  • Druga próba trzeciego dna

   05/09/2023 o 17:00

   Co mam spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę