Edukacja

W tych szkołach i przedszkolach nowy rok szkolny rozpocznie się z nowymi dyrektorami

Na piętnaście placówek prowadzonych przez gminę aż w sześciu w tym roku zmieniła się dyrekcja. Kto kogo zastąpił na stanowisku?

Nowi dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli już mieli okazję ustalać arkusze organizacyjne. Konkursy rozstrzygnięto w maju. W sześciu placówkach dojdzie do zmiany i u steru staną nowe osoby. Gdzie dokładnie?

Zmian nie będzie w dwóch dużych podstawówkach w mieście. Tam na stanowiskach pozostają dotychczasowi dyrektorzy. Co innego w samorządowym przedszkolu. Nową dyrektorką została Joanna Smółka, zastąpi na tym stanowisku Annę Warzechę.

Zmiana nastąpi też w Filipowicach gdzie Barbarę Łabuzek zastąpi Magdalena Piechota. W Woli Filipowskiej Ireneusz Wołodko przejmie stery po wieloletniej dyrektorce Teresie Gorczyńskiej, a na czele szkoły w Zalasiu zamiast Małgorzaty Mastelarz stanie Aneta Łydek. Nową dyrektorką w Nowej Górze zostanie Mariola Woźniak, która na tym stanowisku zastąpi Mirosława Pudlika. W Ostrężnicy ster po Małgorzacie Cyran przejmie Michał Smółka

 

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. ciekawski

  30/08/2022 o 15:16

  Coś dużo tych Smółków. Czy to te Smółki?

  • Adamczyk

   31/08/2022 o 20:15

   No oczywiste. Znajomi i rodzina królika

   • Anonim

    11/09/2022 o 08:59

    I co z tego, że brat. Powodzenia życzę na nowym stanowisku

    • To z tego.

     12/09/2022 o 22:33

     To z tego, ze brat nie powinien brać stanowiska na terenie, w którym jeszcze rządzi jego brat. Kwestia przyzwoitości.

     • Mieszkaniec

      20/09/2022 o 16:15

      A w Tenczyńskim przedszkolu może być rodzinnie? W nowej instytucji kultury też rodzinnie, w urzędzie też rodzinnie. I jakoś nikomu to nie przeszkadza.

    • Racjonalizator

     16/09/2022 o 11:50

     Uważam, że sprawę należy rozwiązać systemowo. Otóż każdy, kto obejmuje stanowisko w gminie staje się oficjalnie członkiem rodziny burmistrza oraz radnych zmieniając wraz z objęciem stanowiska nazwisko, jeśli są jeszcze takie niefortunne przypadki, że jakimś cudem się nie pokrywało przed nominacją. W ten sposób, dzięki, efektowi skali, obywatele, którzy się brzydzą nepotyzmem i korupcją, będą mogli się pocałować w czółko. Co więcej, łatwo będzie ich można wyłapać po dziwnych nazwiskach..

   • 21-09-2022

    22/09/2022 o 15:57

    Czarnek wymyślił platformę streamingową dla młodzieży. Konkurs wygrał wspólnik kuzyna Kaczyńskiego.
    Na bezczelniaka.

  • Odpowiedź na głupie pytania

   03/09/2022 o 20:01

   Mylisz smółkę ze Smółką, ale to nie to samo, co pomylić rzadką kupę niemowlaka z twardym stolcem dorosłego.

  • Rodzina na swoim

   05/09/2022 o 12:18

   Nie inaczej. Brat.

 2. Rodzic

  30/08/2022 o 15:57

  Jakże różne podejście do uczniów i rodziców. W jednej szkole w mieście już dostępny podział godzin, w drugiej nie ma nawet informacji o rozpoczęciu roku. Stan na wtorek rano. Brawo dyrektor jedynki. Dwójka…spuscmy zasłonę milczenia.

  • carolina

   31/08/2022 o 08:34

   Przecież to 2 kogoś to dziwi.

  • Aga

   31/08/2022 o 20:20

   Jest info o rozpoczęciu tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.

  • Rozalia

   01/09/2022 o 16:37

   W pewnej małej wiejskiej placówce też kiepsko z informowaniem rodziców przez organ prowadzący, przede wszystkim o zmianach kadrowych. Nie każdy zagląda do internetu / na Facebooka. Brak obecności reprezentantów „organu prowadzącego” na rozpoczęciu roku szkolnego mówi sam za siebie…

   • Obserwator

    11/09/2022 o 08:58

    Ta mała, rodzinna placówka powinna wziąć się porządnie do roboty. Rozpoczęcie roku, nie tak powinno było wyglądać.

 3. Olaboga

  31/08/2022 o 19:16

  Najprawdopodobniej nauczyciele czują się przemęczeni. A żadne u nie chce się zastąpić Broniarza, bo wtedy wypadałoby coś robić na serio przynajmniej od czasu do czasu.

 4. Basia

  01/09/2022 o 10:47

  Jak zwykle wylewacie swoje frustracje, szkoła się nie podobna?Można w każdej chwili zmienić. Moi synowie chodzili do dwójki, wszystko było ok.

 5. Uczeń i rodzic

  01/09/2022 o 23:52

  Nie dajcie się wciągnąć w takie przepychanki. Lepsza dżuma czy cholera? Zabór pruski czy rosyjski?
  Szkoła w Polsce jest generalnie do zbudowania od nowa od podstaw, bo zatrzymała się w XIX wieku.
  Dzisiaj zdrowe, mądre dziecko po ośmiu latach kontaktu z nauczycielami jest zazwyczaj zamęczonym, zniechęconym i wystraszonym wrakiem własnych marzeń i możliwości.
  Nieprzygotowanym ani do dalszej nauki, ani do pracy, ani do bycia szczęśliwym, wolnym człowiekiem.
  W szkołach średnich i na większości uczelni nielepiej. Na wielu uczelniach wyższych nawet się nie udaje, że czegoś uczą. Wiadomo dlaczego i po co odbywa się tam przepływ pieniądza i dyplomów. I system na to pozwala.
  Polska edukacja to model, który nie zauważa, że świat się zmienił kilka dekad temu. Szkoda, generalizując mamy mądre dzieci, natomiast głupich i leniwych dorosłych.

  • Uczeń i rodzic

   02/09/2022 o 16:59

   Oczywiście „nie lepiej” a nie „nielepiej”.

   • Ly

    03/09/2022 o 22:50

    Nie lepiej, a nie nie lepiej – świetne hasło przyszłości, „przepływ pieniądza, a nie dyplomów”, „system”, „świat się zmienił” – to lubię jak samobójstwo w dożynki, super.

  • Dziadek i uczeń na uniwerku trzeciego wieku

   03/09/2022 o 20:09

   Robię piąty fakultet, ale pobiłeś mnie w niedojrzałości (vel. głupocie), Uczniu i rodzicu.
   Chylę czoła przed Tobą z nadzieją, że nadrobisz kiedyś swoją głupotę, gdy będziesz w moim wieku.
   Choćby z drugim fakultetem, już niekoniecznie doktoranckim.
   Pozdrawiam i trzymam kciuki.

   • Uczeń i rodzic

    04/09/2022 o 20:52

    Liczba pańskich fakultetów przy takim oglądzie świata tylko potwierdza moją diagnozę.

   • Rodzic

    11/09/2022 o 09:08

    Zamiast robić fakultety proszę wziąć się do roboty. Marne wyniki w szkołach, dzieci na korepetycjach. Ciężko też brać na poważnie nauczycieli którzy swoim zenujacym strojem (mini że majtki widać) kompromitują swoje zakłady pracy. Priponuje skupić się na nauczaniu, a nie przebieraniu się za 16 łatki.

   • Jeszcze starszy

    12/09/2022 o 22:35

    Ojojoj, poniosło kolegę trochę. Miało wyjść imponująco a wyszło żałośnie.

 6. Mieszkaniec

  02/09/2022 o 13:24

  Pełna zgoda uczniu i rodzicu. Ta głupota jest najbardziej szkodliwa dla dziecka w podstawówce i szkole średniej, bo to okres jego najintensywniejszego rozwoju w każdej ze sfer życia. Dlatego straty są nie do odrobienia. Nie chcę dawać przykładów, ale jeżeli jedynym sposobem na zatrzymanie uczniów w szkole średniej na terenie gminy jest nie zapewnienie im transportu do szkół w gminach sąsiednich gdzie poziom jest o niebo lepszy to o czymś to świadczy. Po pierwsze powinien to być sygnał dla rodziców, czy wybór władz gminy na kolejną kadencję jest zasadny? Burmistrz znany jest ze swej złośliwości, teraz potwierdza jeszcze totalną nieudolność. Pani dyrektor liceum powinna zadbać o poziom szkoły i wtedy młodzież nie będzie uciekała do szkół w sąsiednich gminach lub w Krakowie.

  • Do Mieszkańca

   04/09/2022 o 08:31

   Czy naprawdę sądzisz, że obowiązkiem samorządu jest zapewnienie transportu dla młodego człowieka, który uczy się poza granicami swojej gminy? I jeszcze teoria, że to w celu zatrzymania go, tego młodego, zdolnego w lokalnej średniej. Szkoda że nie mamy własnego uniwersytetu gminnego. Możnaby jeszcze studentów z pretensjami dołączyć. Można nie lubić burmistrza, ale takie kocopoły pisać? 😆

   • Mieszkaniec

    06/09/2022 o 15:48

    Zapytaj dyrektorki liceum i popracuj nad pisownią. Generalnie może wróć do szkoły ciut lepszej niż ta jaką ukończyłeś Do Mieszkańca. Tak właśnie sądzę, że zadaniem burmistrza jest dogadywanie się w tej sprawie z samorządowcami gmin do których uczęszczają młodzi ludzie z naszej gminy. Tym bardziej, że dotuje właścicieli busów jeżdżących po naszej gminie i nie obchodzi go, że ci pomimo dotacji każą sobie słono płacić mieszkańcom za przejazd. On na każdym kroku ma w poważaniu mieszkańców interesuje go tylko lans w towarzystwie pisowskich kumpli. Potrzebny nam burmistrz zainteresowany sprawami mieszkańców gminy o zupełnie innej osobowości, który potrafi słuchać nie tylko siebie.

    • Enfant terrible

     15/09/2022 o 16:46

     Pani Dyrektor Liceum nigdy nie powinna była objąć tej funkcji. W rankingu „Perspektyw” (najbardziej zaawansowany metodologicznie ranking szkół średnich), LO w Krzeszowicach w roku 2008 zajmowało 39 miejsce w Małopolsce, w roku 2022 zajmuje miejsce 90. Samo tak zjechało?

    • Anonim

     16/09/2022 o 10:02

     Tak przy okazji mam pytanie, jak został rozwiązany problem dowozu młodzieży z naszej gminy do szkół średnich w innych gminach? Czy nadal gmina będzie wspierała ogromnymi dopłatami prywatnych przewoźników? Może ktoś realnie spojrzy na ceny biletów, kwoty dotacji i zastanowi się jaki to świetny biznes ale tylko dla przewoźników, bo jak widać mieszkańcy płacący coraz więcej nie interesują nasz władze. Nie zależnie od ceny paliwa ceny biletów tylko rosną, nigdy nie tanieją!

 7. Durny cep z mądrą kapicą

  03/09/2022 o 19:48

  Tak się zastanawiam, czy sama się dyrekcja placówek zmieniła, czy… zmieniła się z przyczyn odgórnych???… (◔_◔)🍔🍕 🍕

  • Infantylny

   28/09/2022 o 14:11

   ryba psu je sie od glowy…

 8. Mieszkaniec

  06/09/2022 o 16:03

  Do Mieszkańca może poczytaj jeszcze raz mój wpis ze zrozumieniem. Postaraj się nie robić błędów. Sprawdź bo pewnie jesteś ulubioną radną lub radnym z partii pana burmistrza o jaką liczbę młodych ludzi chodzi, a jest spora. Ich rodziny to potencjalni wyborcy więc zamiast lekceważenia potraktuj ich problem z szacunkiem. Rozumiem, że wiesz o zmęczeniu pana burmistrza rządzeniem gminą w końcu to byłaby o ile się nie mylę 3 kadencja. Ma prawo mieć dość niech odejdzie, odpocznie, wyleczy zszarpane nerwy. Rozumiemy że współpraca i nadskakiwanie działaczom jedynie słusznej partii jest męczące. Jeszcze bardziej zabawa w kameleona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę