Wydarzenia

Gmina wzbogaciła się o nową furę. Komu burmistrz da posiedzieć za kółkiem?

Nówka sztuka może to nie jest, ale na pewno nieśmigana od dobrych kilku lat. Jedno zarządzenie burmistrza wystarczyło by gmina Krzeszowice stała się właścicielem auta z duszą i historią.

O porzuconej polówce z Targowej pisaliśmy już kilkakrotnie. Apelowaliśmy nawet do burmistrza o wpisanie jej do gminnego rejestru zabytków. Samochód od dobrych kilku lat zajmował miejsce postojowe w centrum miasta, właściciel zmarł, a spadkobiercy nie kwapili się, by VW usunąć.

Czas biegł, polówka zaczęła porastać mchem, zniknęły tablice rejestracyjne, z opon uszło powietrze, a szyby wybito. Wreszcie przy Targowej pojawiła się Straż Miejska, wciągnęła VW na lawetę i powiozła prosto na krzeszowicki PSZOK. 

Kiedy po 6 miesiącach stało się jasne, że po polo nikt się nie zgłosi, zadziałało prawo o ruchu drogowym. Burmistrz wydał zarządzenie… et voila, gmina stała się właścicielem najsłynniejszego VW polo na własnym terenie. Macie pomysły co powinna z nim zrobić?

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Młody

  30/08/2022 o 19:25

  Wysłać do Donbasu i zamontować.

 2. rbt

  31/08/2022 o 14:59

  Mój pomysł jest taki: Można by odpicować tą fure i wstawić ją na plac zabaw dla dzieci, wtedy młodzi miłośnicy motoryzacji mogliby wywijać kierownicą we wszystkie strony, trąbić do bólu, dawać gazu ile wlezie i mieszać biegami…oczywiście po profesjonalnym zabiegu usunięcia z pojazdu niebezpiecznych części ruchomych, szyb, krawędzi ostrych itp – po stosownym przekonstruowaniu pojazdu i atestowaniu „zabawki” jako dopuszczonej do zabawy dla dzieci. W ten sposób związana z miastem fura mogłaby zyskać drugie znacznie weselsze życie.

 3. Art-pop extreme

  04/09/2022 o 10:42

  Postawić na katafalku na Rynku, obok Gladiatora. Jako pomnik wdzięczności mieszkańców dobrym włodarzom gminy Krzeszowice.

 4. Gie

  05/09/2022 o 19:49

  Wyremontować, mechaników, lakierników, tapicerów w gminie dostatek. Tylko tak elegancko wyremontować jak to robią w programach telewizyjnych. I później wystawić taki samochód na aukcję WOŚP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę