Inwestycje

Krzeszowice. Umowa na remont trzech ulic w centrum miasta zerwana. Co z Miękińską?

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego wypowiedział umowę firmie Tranzit, która zajmowała się remontem trzech ulic w centrum miasta. Na Grunwaldzkiej, Daszyńskiego i Ogrodowej prace stanęły kilka miesięcy temu. W tej chwili trwa inwentaryzacja wykonanych robót.

Starosta, burmistrza, a może nawet minister Adamczyk, długo nie będą mieli okazji przeciąć wstęgi na zakończonej inwestycji przy ulicach Grunwaldzkiej, Ogrodowej i Daszyńskiego. Prace przy ponad półtorejkilometrowym odcinku drogi miały pierwotnie potrwać do końca czerwca 2022 roku. W ostatnich miesiącach pracownicy firmy prowadzącej remont zniknęli z placu budowy zostawiając po sobie oznakowanie i walającą się po poboczu kostkę. 

Nie pomogły ponaglenia, pisma kierowane do firmy i prowadzone negocjacje. Ostatecznie, ZDPK postanowił wypowiedzieć wykonawcy umowę. W tej chwili trwa inwentaryzacja robót. Po jej zakończeniu ma zostać ogłoszony nowy przetarg. ZDPK ma też zabezpieczyć plac budowy przed zimą i ustalić nową organizację ruchu.

Kłopoty firmy Tranzit oznaczają, że zagrożona może być także druga inwestycja prowadzona na terenie gminy przez tego samego wykonawcę. Chodzi o przebudowę ulicy Miękińskiej. „Tam terminy nie zostały jeszcze przekroczone, natomiast aktualne tempo prac niepokoi inwestora, czyli ZDPK, co skutkuje pismami wzywającymi do intensyfikacji prac” – informuje Krzysztof Kamiński ze starostwa powiatowego.

Pierwotnie, remont trzech ulic w centrum miasta miał zamknąć się w kwocie około 8.5 miliona złotych (65% stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg). Koszt przebudowy Miękińskiej miał wynieść ponad 7 milionów złotych – prawie 6 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Gie

  18/09/2022 o 21:45

  Zima nadchodzi, wcześnie robi się ciemno, prąd drogi to będą wyłączane latarnie. Nikt nie zauważy że droga niedokończona.

 2. Temida

  18/09/2022 o 22:18

  Wstegorze wystraszyli sie nadchodzacego programu Cela + ale niestety ten program ich obejmie.

 3. Szary obywatel

  18/09/2022 o 22:20

  Niedokonczona inwestycja kolejowa , dwa przystanki PKP nadal nie oddane w 100% a pieniazki poszly. Czuje ze kryminał dla wlodarzy bedzie konieczny. Pozdrawiam.

 4. na pohybel "władzy"

  19/09/2022 o 08:42

  czyli……wykopków na chodnikach i ulicach ciąg dalszy ! końca jeszcze dłuuuugo nie bedzie widać ! ŻENADA I WSTYD !!!!!

 5. Zenon

  20/09/2022 o 10:49

  Dalej wybierajcie firmy-krzak, które zostały wybrane tylko dlatego że były tanie. Jak długo jeszcze w Polsce podstawowym kryterium będzie cena??
  Liczy się jakość, terminowość, udzielone gwarancje a nie cena! Lepiej mieć 3 pary butów po 500 zł niż 5 po 300.

  • Nie zawsze, Zenonie

   21/09/2022 o 08:47

   Ale lepiej mieć dwie brzydkie nogi niż tylko,jedną, nawet ładną.

 6. Czesio

  22/09/2022 o 12:40

  Trzeba w końcu przywrócić gospodarkę centralnie planowaną i decyzję o wszystkich remontach w Polsce podejmować na szczeblu centralnym, a jak któryś remont się przeciągnie to do pomocy wezwać wojsko i oddać inwestycje na czas, bo jak widać samorządy sobie nie radzą i szkoda na nie pieniędzy.

  • historia

   23/09/2022 o 11:37

   Chichoczę…

  • pozdrowienia dla Czesia

   23/09/2022 o 22:34

   Czesiu, napiszę Ci cos grzecznie bez wyzywania. Alternatywą dla krajów z gospodarką rynkową jest bycie państwopodobnym tworem typu Białoruś, Rosja, ewentualnie autorytarnym tworem religijńym typu Iran, Arabia Saudyjska etc. nie ma innej drogi. Tzw. Socjalizm nie upadł w Polsce przez przypadek, on po prostu jest nie do utrzymania ekonomicznie. Chociaż to była Twoja młodośc etc. Dletego upadła komuna i dletego upada właśnie państwo pis.

   • rbt

    26/09/2022 o 12:45

    Przeżyliśmy socjalizm, przeżyjemy kapitalizm, przeżyjemy socjalizm 2.0… To nie jest tak, że pis czy po są jakimiś wielkimi graczami na runku światowym. Trzeba na to wszystko patrzeć bardziej geopolitycznie a nie z punktu lokalnej zadymy politycznej na pomieszanie dobrego i złego. Zasady gry się zmieniają w dobie internetu i powszechnego dostępu do wiedzy. Niektórzy jeszcze długo nie zrozumieją że nowy kierunek jest już obrany i łudzą się że to wina pis.. Jeżeli ktoś myślał że zawód „psi behawiorysta” to zawód przyszłości to po prostu za jakiś czas zrozumie że lepiej być lekarzem, inżynierem lub informatykiem. Wbrew pozorom my tutaj w Polsce dobrze rozumiemy o co toczy się gra w porównaniu do niektórych skostniałych państw zachodniej Europy. Paradygmat zysku ekonomicznego pryska jak bańka mydlana gdyby uznać że studnia z pieniędzmi jest bez dna. Stara ekonomia robi miejsce nowej ekonomii. Nie wszystko musi się przejawiać zyskiem papierowym. Zysk mierzony postępem technologicznym, zyskiem niezależności surowcowej, zyskiem przewagi konkurencyjnej, zyskiem dostępności komunikacyjnej, zyskiem bezpieczeństwa militarnego jest czymś niepomierzalnie cenniejszym od pomierzalnego zysku finansowego liczonego w złotówkach czy dolarach. To nie pieniądz ma wartość, tylko praca ludzi i jej efekt niesie za sobą wartość.

    • Ważne, ważne

     26/09/2022 o 19:26

     Przeżyjemy socjalizm 2.0 lub też… nie. Twoja teoria nie ma zastosowania w państwach typu Rosja czy Białoruś, a taki model byłby cudownym spełnieniem marzeń napoleonka. Zatem tu i teraz, ważne kto w czyje łapy nas wpycha w imię własnych żądz.

     • rbt

      26/09/2022 o 22:06

      Białoruś po Łukaszence będzie inną Białorusią z aspiracjami do tzw. zachodu. Rosja jako hamulcowy rozwoju Europy będzie słabsza i poza nawiasem. Nato będzie liczniejsze, mocniejsze i nowocześniejsze. Unia europejska po wieloletniej restrukturyzacji i transformacji energetycznej będzie docelowo mocniejsza i samowystarczalna. Polska 2050 będzie gospodarką wodorową na pasku ale i jako zaufany partner USA jako regionalny lider z lewarem (bezpiecznikiem) opartym na Korei południowej jako kimś poza układem europejsko-amerykańskim. Decyzja w sprawie budowy elektrowni atomowej pokaże bardzo dobrze z kim się zwiążemy „na dobre i na złe” co najmniej na 100 lat. Decyzja ta zostanie podjęta w czasie największego kryzysu energetycznego (będzie wtedy oczywista do uzasadnienia?) a wybór dostawcy technologii spośród 3 krajów. To niebawem. Chiny? Za 20 lat w trakcie odpoczynku po ciężkiej pracy przypomnimy sobie że gdzieś tam po drugiej stronie globusa leży taki kraj ale już nikogo nie będzie interesowało co tam się dzieje.

    • hkr

     26/09/2022 o 19:51

     „Zysk mierzony postępem technologicznym, zyskiem niezależności surowcowej, zyskiem przewagi konkurencyjnej, zyskiem dostępności komunikacyjnej, zyskiem bezpieczeństwa militarnego”

     Który z tych „zysków”, uważasz, Polska rozumie i realizuje obecnie lepiej niż „niektóre skostniałe państwa Zachodu”?
     🙂
     Otóż obecnie nami rządzący kładą każdy z tych aspektów dokumentnie, w sposób nieznany w historii Polski.

     • rbt

      26/09/2022 o 22:08

      Każdy 😉

  • Dr Strosmajer

   24/09/2022 o 00:07

   Czesio gdyby glupota miała skrzydła uniosla by cie niczym gołebice co najmniej

 7. Wielebny

  23/09/2022 o 11:38

  Czesio, dlatego nadal trzeba głosowaç na komunistów z pis.

 8. towarzysz

  24/09/2022 o 15:17

  Tak towarzyszu Czesławie idziemy w tym kierunku. Komitet Centralny jedynie słusznej partii.
  .

 9. FR

  27/09/2022 o 16:57

  Kochani!
  Na żartach to się za bardzo nie znacie. Trochę ironii w wypowiedzi Czesia a wy wszystko na poważnie.
  Ludzie zluzujcie, życie będzie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę