Wydarzenia

Nawojowa Góra. Policyjny czworonóg pomógł znaleźć zaginionego mężczyznę

Fot. Kraków112

W niedzielę po godzinie 12:00 służby zostały zawiadomione o zaginięciu 31-letniego mieszkańca Nawojowej Góry. Mężczyzna około godziny 8:00 wyszedł do lasu i słuch po nim zaginął.

Do poszukiwań skierowano jednostki ochotników z Nawojowej Góry, Krzeszowic, Tenczynka, Woli Filipowskiej, Siedlca i Krakowa. W sumie w poszukiwaniach brało odział 40 strażaków z gminy. Na miejscu zjawiła się także straż z Niegoszowic z dronami oraz policja ze służbowy psem.

– Dzięki pomocy miejscowego grzybiarza, który dobrze znał kompleks leśny, gdzie poszukiwano mężczyznę, udało się wpaść na pierwszy trop zaginionego – były to ślady stóp w błocie. Tam właśnie skierowano przewodnika z psem służbowym. Pomimo deszczowej pogody policyjny czworonóg podjął trop, który szybko doprowadził policjantów do zaginionego mężczyzny. Stróże prawa zajęli się zdezorientowanym i wyziębionym 31-latkiem, okryli go kurtką i wyprowadzili z lasu w miejsce, z którego załoga pogotowia bezpiecznie mogła go zabrać – informuje Justyna Fil z KPP Kraków.

Aktualizacja: 21.09.22

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. żartowniś

    19/09/2022 o 10:00

    Pewnie stracił poczucie czasu i orientację w pogoni za prawdziwkami… W lasach aż się roi od grzybów na jednej nóżce i dwóch nogach…Ci ostatni gdyby odwiedzali las częściej a nie tylko przy okazji grzybobrania nie tracili by w nim orientacji. Niektórzy przezornie zostawiają na dróżkach żony z czerwonymi nitkami co by się nie zgubić…😜😄😁

  2. Super

    19/09/2022 o 13:58

    Brawo Nero i jego opiekun! Kiełbaska dla Nero!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę