Zdrowie

Jeśli będziesz potrzebować pomocy ratownicy przyjadą żółtym mercedesem

Fot. kpr.med.pl

Od grudnia krzeszowickie pogotowie ma nową karetkę. Pomalowany na żółto mercedes, spełnia już nowe wymogi ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Karetki trafiły też do Zielonek i Krakowa. Krzeszowicka jest wyposażona m.in w urządzenia do automatycznego uciskania klatki piersiowej podczas resuscytacji, videolaryngoskopy czy miniaturowe aparaty do ultrasonografii.

Karetki zostały zakupione z programu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 3. Znaczną część stanowiły środki z Funduszy Europejskich.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Gie

  22/12/2022 o 06:58

  „Karetki zostały zakupione z programu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 3.”

  Karetki zostały zakupione z naszych, ciągle rosnących, podatków.

 2. Warto przemyśleć.

  23/12/2022 o 03:23

  A czy ta żółta karetka z logo Zakonu Maltańskiego też ma taki wypasiony sprzęt?
  Tak pytam, bo miała w zeszłym roku problemy z odpaleniem przy temperaturze bliskiej zeru stopni Celsjusza, więc jestem pełen obaw o zdrowie i życie pacjentów w ramach niedoboru energii do zasilania reszty urządzeń, jeśli silnik nie wydala z takim potencjałem.
  Może by wzmocnić flotę straży pożarnej o taką jedną nową karetkę, jak to się ma w USA i niektórych innych krajach, nawet w Europie?
  Zawsze to by była jakaś jedna osoba więcej uratowana w nagłym wypadku, niekoniecznie drogowym.
  W praktyce również skróciłby się czas na oczekiwanie na karetkę w nagłych przypadkach, biorąc pod uwagę ilość karetek na liczbę mieszkańców gminy Krzeszowice, nawet wtedy, gdy wszystkie są w drodze do lub powrotnej z najbliższych szpitali.

  • Pragmatyk

   01/01/2023 o 17:47

   Ten numer nie przejdzie, bo by spadły statystyki zgonów, a co za tym idzie, również wpływy budżetowe branży pogrzebowej. Na każdym szczeblu.

 3. cyraneczka

  23/12/2022 o 07:49

  O… jest karetka w Krzeszowicach ! … może jeszcze jacyś lekarze będą …? np: diabetolog…?

  • Ly

   23/12/2022 o 20:09

   Diabetolog w karetce, a to dobre, warto poczekać na proktologa.

   • Anka

    26/12/2022 o 23:44

    będzie się dobrze prezentowała na piknikach na rynku między strażakami a pszczelarzami jak lokalne małomiasteczkowe kacyki będą rozdawac ulotki o tym jakie duze możliwości ma ta gmina …

   • Wiesiek

    26/12/2022 o 23:46

    karetka jest …może jakiś lekarz jeszcze w niej … się pojawi

   • cyraneczka

    27/12/2022 o 14:30

    głodnemu chleb na myśli … miłek zabawy – tylko nie zapomnij po tym rąk umyć.

  • Pech w echu, czy ech w pechu?

   24/12/2022 o 01:05

   A nie wystarczy dobry ratownik medyczny z powołania i po studiach paramedycznych, który ma podstawy do bycia zaszczytnym lekarzem ze statystyki zgonów?
   Pewnie nie ma takiej możliwości w Polsce, rządzonej przez Warszawę, bo… no tam wszyscy mają pierwszeństwo stolycowego stolca…
   Bo im się należy, bez względu na to gdzie mieszkają, ale im się należy bezwzględny i należyty szacunek słoiczego poddaństwa, w ramach równości…

   • Oj naiwny, naiwny, naiwny...

    27/12/2022 o 12:11

    Naprawdę myślisz, że Polska rządzona jest przez Warszawę?

 4. Taki PIS

  23/12/2022 o 13:20

  Za 2 miliardy 700 milionow ktore ida z naszych podatkow na parszywa klamliwa propagande PISu takich mercedesow byloby kilka tysiecy.

 5. Mieszkaniec

  24/12/2022 o 09:44

  Może wreszcie w tych karetkach pojawią się lekarze z prawdziwego zdarzenia, a nie jacyś niedouczeni ratownicy medyczni z przerośniętym ego. Tak fatalnie ze służbą zdrowia nie było nigdy. Rosną tylko składki zdrowotne. Rozumiem że dla władzy wygodna jest śmierć szczególnie emerytów i rencistów zwłaszcza tych po których nikt nie dziedziczy emerytury czy renty. Jak to się ma to do tego niby opiekuńczego państwa pis? Rzucanie ochłapów niczego nie załatwia. Na NFZ terminy są takie, że pacjent w czasie tego oczekiwania albo wyzdrowieje, albo umrze. Zapaść w każdej dziedzinie życia. Tylko w rzeczywistości medialnej pisowskich mediów wszystko jest super.

 6. sowa

  01/01/2023 o 09:20

  Niestety pisowskie media dały ciała w sylwestra. Zespół z opaskami tęczowymi i taką gadką na imprezie. Nie wiem czy zwolennicy pis-u to przełkną skoro dotąd sączono im zarówno z ambony krakowskiego hierarchy jak i z ekranu tvp-pis jad na temat LGBT. Do wiwatu daje im jeszcze koalicjant. Zrobiło się bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę