Wydarzenia

Na trzy dni zmieni się organizacja ruchu przy krzeszowickim cmentarzu

Fot. Kacper Ropka

Osoby odwiedzające groby swoich bliskich na krzeszowickim cmentarzu powinny zwrócić uwagę na zmianę oznakowań przy głównych ulicach prowadzących do nekropolii. Od wtorku, niektóre z nich stają się jednokierunkowe.

Od 31 października ulica gen. J. Chłopickiego stanie się jednokierunkowa. Opuszczając cmentarz, kierowcy będą mogli skręcić w również jednokierunkową ulicę ul. Władysława Śmiałka. 

Od wtorku zmiany obejmą także ulicę Parkową, która od skrzyżowania z Grunwaldzką do skrzyżowania z Śmiałka pozostanie jednokierunkowa, natomiast powyżej skrzyżowania z ulicą Śmiałka, w kierunku Nowej Wsi, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać do 2 listopada.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. A w Tenczynku

  01/11/2023 o 13:51

  Na ulicy Mądrzyka przy kościele parkujące na chodniku samochody uniemożliwiły przejazd kobiety na wózku inwalidzkim. Mężczyzna pchający wózek zmuszony wjechać na jezdnię, żeby kontynuować jazdę w kierunku kościoła.

  • Stop wrogim zamiarom w Rzeczpospolitej Polskiej

   03/11/2023 o 03:23

   Tenczynka już nic nie jest w stanie zmienić i odmienić.
   Żaden kościół, ani nawet człowiek, więc po co siać ziarno niezgody w całej gminie Krzeszowice?

  • Radny Władysław do dzieła

   05/11/2023 o 23:30

   A czy na zakręcie, przed dojazdem do PKP od „starej Woli”, zdrobi w końcu policja porządek z samochodami które cały dzień parkują na pasie jezdni?

 2. Doradca businessowy

  01/11/2023 o 23:06

  Można było zrobić deal z „Lewiatanem” na te kilka dni.
  Wypożyczyć światła.
  „Lewiatanowi” i tak na razie, póki co, są nieprzydatne, a na bramie cmentarza by w znacznym stopniu uprościły życie osobom odwiedzającym groby. Nie byłoby korków na alejkach cmentarnych, to raz, a dwa – nikt by niczego z cmentarza nie wyniósł w sposób niezgodny z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę