Edukacja

„Masterteam” z krzeszowickiej podstawówki może być numerem jeden w Europie

Fot. nadesłane przez Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach

Martyna Piekarczyk, Piotr Rabijasz i Jakub Zdziech z krzeszowickiej Jedynki walczą w Europejskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Eurostat. Trójka ósmoklasistów okazała się jednym z najlepszych zespołów w Polsce, teraz o finał walczą z uczniami z dwudziestu innych europejskich krajów.

Dobrnięcie do europejskiego etapu konkursu nie było przysłowiową bułką z masłem. W pierwszym etapie uczniowie musieli rozwiązać trzy testy online po dziesięć pytań oraz przygotować prezentację. Jej tematyka okazała się nader życiowa. Krzeszowicki „Masterteam” miał  wesprzeć właściciela wybranego punktu gastronomicznego w podjęciu decyzji o zmianie cen pozycji z menu. Pod uwagę należało wziąć zmiany cen wybranych towarów i usług  niezbędnych do prowadzenie przez właściciela jego działalności. 

W drugim etapie konkursu należało przygotować film oraz pracę pisemną w języku angielskim, wyjaśniającą proces tworzenia materiału wideo. Film nakręcony przez drużynę z krzeszowickiej jedynki zyskał uznanie jury i dzięki głosowaniu internautów znalazł się w gronie najlepszych filmów w Europie.

W ostatnim etapie jury wybierze zwycięzcę spośród filmów nadesłanych ze wszystkich dwudziestu państw. Ogłoszenie wyników już 6 czerwca. Dyplom, trofeum, karta podarunkowa o wartości 400 euro i gifty od Eurostatu zostaną wręczone 26 czerwca na ceremonii rozdania nagród w Madrycie.

Eurostat to urząd statystyczny Unii Europejskiej z siedzibą w Luksemburgu. Na poziomie Unii Europejskiej Eurostat zapewnia tworzenie statystyki europejskiej zgodnie z ustalonymi przepisami i zasadami statystycznymi. Jego misją jest dostarczanie Unii Europejskiej wysokiej jakości informacji statystycznych na poziomie europejskim, które umożliwiają porównania między krajami i regionami.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronach: eks.stat.gov.pl oraz www.esc2024.eu.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Arysfoteles Plafon

  03/06/2024 o 19:30

  Brawo, brawo, po trzykroć brawo!
  Brawo dla Szanownych Panien! Brawo, Młodzieńcze!

 2. Nauczycielka

  04/06/2024 o 12:00

  Brawo!

 3. Arysfoteles Plafon

  04/06/2024 o 13:08

  Brawo, po trzykroć brawo! Brawo dla panny Martyny i obu młodzieńców!

 4. Absolwentka

  07/06/2024 o 17:58

  Wiadomo kto to opracował? Takie „konkursy” to jak te gdzie oceniane są prace i projekty przygotowywane przez ucznia w domu. Gdyby wszyscy zostali zgromadzeni razem i musieli to pod okiem komisji przygotowywać i uzyskali najwyższe noty to byłoby coś. Jak dla mnie to żadne osiągnięcie.

 5. uczennica

  07/06/2024 o 18:02

  Czyj wkład był największy? Mamusiów, tatusiów, nauczycieli i na końcu uczniów? Takie konkursy to bezsens.

  • Znasz kogoś z tej trójki?

   07/06/2024 o 19:40

   Jakiś dowód? Czy tylko hejt?

   • Miłośnik inteligencji

    08/06/2024 o 12:22

    Nie znam nikogo, ale szacun dla rodziców, że dzieciom ich – inteligencją z twarzy patrzy!!!

 6. Z poważaniem

  08/06/2024 o 16:13

  Droga Redakcjo. Te dzieciaki czytają wpisy jakichś niespełnionych frustratów, które tu publikujecie. Jesteście odpowiedzialni za to, co sobie te dzieciaki pomyślą i jak sobie z tymi wpisami poradzą. Usiądźcie sobie i się zastanówcie czy na pewno chcecie to mieć na sumieniu.

  • krzeszowiceone.pl

   08/06/2024 o 17:45

   W komentarzach nie ma nic obraźliwego, to zwykłe pytania, który może zadać każdy po przeczytaniu regulaminu tego konkursu. Nie odnoszą się do osób biorących w nich udziału, ale do sposobu jego organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę