Wybory samorządowe

Krzeszowickie „bramy piekieł” otwarte. Kandydaci zerkają z płotów i stodół

Gmina Krzeszowice tonie. Miasto i okoliczne wsie zalewa potężna fala przedwyborczych plakatów. Z tablic ogłoszeniowych, płotów, a nawet stodół zerkają wygładzone w photoshopie twarze kandydatów. Hipnotyzujące spojrzenie, zniewalający uśmiech, krakowski gorset i strażacki mundur to atrybuty, którymi przyszli radni walczą o wyborców.

Nie ma spotkań z kandydatami, walki na argumenty i programy wyborcze, sporów o przyszłość gminy i wyznaczania kierunków jej rozwoju. Lokalna polityka co prawda wyszła na ulice, ale wciąż pozostaje na niej w formie czysto papierowej. Koło plakatów trudno przejść obojętnie. Wyborcze wyklejanki zdążyły już zadomowić się na drzwiach lokalnej sieci sklepów. Obraz z Krzeszowic powala do tego stopnia, że przeszklone wejście do Delikatesów Zdrojowych stało się jednym z samorządowych hitów facebookowego funpage’u. Dziś wisi na nim opatrzone komentarzem: „Bramy piekieł”.

20141102_zajawka_wybory_marchewczyk_filipowice

Na drzwiach marketu kampania się jednak nie kończy. Niektórzy kandydaci poszli o krok dalej. W Filipowicach w dzień Wszystkich Świętych na ogrodzeniu należącym do szkoły podstawowej zawisł plakat jednego z kandydatów do Rady Powiatu Krakowskiego. Baner został umieszczony bez zgody dyrekcji. W poniedziałek statecznym panem z plakietką Solidarności w klapie marynarki mają zająć się pracownicy szkoły.

Przed wyborami gorąca staje się też na facebooku. Z każdym dniem przybywa kont kandydatów poszukujących w sieci „swoich znajomych”. Od niedawna przygodę z portalem społecznościowym rozpoczął także urzędujący burmistrz Czesław Bartl. Profil kandydata na dwa tygodnie przed wyborami jest jednak dość ubogi. W tej materii lepiej wypadają jego dwaj kontrkandydaci. Wspólna Gmina Krzeszowice stawia na prezentację swoich ludzi do rady, kandydat PiS-u pokazuje kolejne etapy prowadzonej przez siebie kampanii.

Wyborów nie wygrywa się jednak ilością lajków, znajomych, rozmiarem plakatów, wysłanych sms’ów czy fajnym zdjęciem na banerze. Ciemny lud wyszedł z jaskini i pozostaje mieć nadzieje, że 16 listopada nie kupi kota w worku, tylko ze względu na ładne opakowanie.

212 komentarzy

212 Komentarzy

 1. Wolanin

  02/11/2014 o 22:52

  Mam ogromną nadzieję, że ludzie przejedli się już kiełbasą wyborczą wszelkiej maści i odpowiedzialnie podejdą do tych najważniejszych przecież, wyborów… Tyle, że szanowni kandydaci wcale nie kwapią się z uświadamianiem nam, na co też, wg nich mamy głosować 😉

 2. IZA

  02/11/2014 o 23:08

  Tak sobie czytam tytułowy artykuł i rozmyślam. Szkoda, że nie udało się zgrać cyklu wyborczego w demokratycznym państwie z jakimś dowolnym cyklem przyrody i doprowadzić w ten sposób do połączenia terminu wyborów na przykład z małym zlodowaceniem, lub falą upałów, które to anomalie odwracałyby skutecznie uwagę od uśmiechniętych twarzyczek na płotach i zasępionych twarzy na wielkich banerach. Ludziska nie musieli by w tym czasie oglądać całego tego roju postaci „niewiadomoskąd” i wytężać umysł „, aby postawić przy kimś krzyżyk „na chybił-trafił”, bo załatwiłaby to za nich PRZYRODA.
  Część slabszych kandydatów byłaby odsiana przez udar słońca, innym razem mrozy wymroziłyby tę słabszą część kandydatów z przeciwnego obozu i w ten sposób przy minimalnym udziale własnym obywateli na placu boju pozostali by najsilniejsi.
  Wówczas sam wybór byłby już pestką! I jakie sprawiedliwe i obiektywne KRYTERIA!
  Szkoda, że to tylko jest możliwe w baśniach lub anegdotach! Skojarzenia zupełnie przypadkowe.

 3. Zbulwersowany

  02/11/2014 o 23:21

  Brawo! Brawo! PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ w ordynarny sposób łamie prawo. Kandydaci PiS pokazują swoje prawdziwe oblicze. Dobrze, że już przed wyborami.

  • @zbulwersowany

   03/11/2014 o 22:54

   kandydaci, czy kandydat? bo to spora różnica 😉

 4. e tam.

  02/11/2014 o 23:36

  zaraz prawo i sprawiedliwość. legenda solidarności walczy 😀 a wiesz, że legenda zazwyczaj jest nieokiełznana 😉 a tak między nami – skąd nagle ta moda na banery, banerki, szmateczki, ręczniczki – nie wiem jak je nazwać – wieszane przez wszystkich jak popadnie. kiedyś tylko kandydaci na najważniejsze stanowiska, a teraz Czesław tuli się z kandydatami na radnych, powiat walczy że aż strach, tylko drukarnie zacierają ręce 😉 P.S. jako wyborca czuję przerażenie, że aż tak wielu chce pracować w moim imieniu 😀

 5. Anonim

  02/11/2014 o 23:51

  To może legendę wraz z pełnomocnikiem komitetu okiełzna prokuratura? Bo za działania kandydatów odpowiada komitet, który ich firmuje. Brak kontroli nad bezprawnymi poczynaniami świadczy o komitecie, wybacz… Dziwi mnie w tej sytuacji Twój żartobliwy ton. Ciekaw jestem czy gdyby wizerunkiem jakiejś zapitej mordy zakleili Ci pół domu i cały płot byłbyś równie tolerancyjny. Takiej bezczelności i chamstwa jeszcze nie było i mam nadzieję, nie będzie więcej.

  • Wojtek

   03/11/2014 o 08:49

   Ależ JAD(!) Anonimie jak u Twego kolegi partyjnego Niesiołowskiego. Walka wyborcza na plakaty, ulotki, banery itd jest oznaką cywilizowanej demokracji. Czy byś wolał maczety, kastety, łańcuchy. Tak, w „partii miłości” tak, kto nie z nami to przeciw i wróg. Właśnie w tak opluwanym przez Ciebie i tobie podobnych PiS pokazujemy normalne standardy demokracji. W tak małych miejscowościach jak Krzeszowice nie ma innej możliwości zaprezentowania kandydatów bo nie ma regionalnego radia, telewizji czy wielkonakładowych pism.I tyle.
   PS Polecam relenium

   • Anonim

    03/11/2014 o 09:33

    Co za zakłamanie, zresztą typowe dla PiSu . Ojca Rydzyka nie obowiązuje prawo bo jest katolikiem, a Marchewczyka bo jest tzw. legendą Solidarności.

    JEŚLI UWAŻASZ, ŻE POSZANOWANIE PRZEPISÓW PRAWA, KTÓRE ZABRANIA WIESZANIA MATERIAŁÓW WYBORCZYCH NA BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, NIE DOTYCZY KANDYDATÓW PIS TO POKAZUJE TYLKO POZIOM TWOJEGO CHAMSTWA, AROGANCJI I BEZCZELNOŚCI!

    I jeszcze jedno – nie jestem członkiem PO, SLD, PSL, żadnej zas**** partii, nie reprezentuję żadnego śmiesznego komiteciku lokalnego czy ponad lokalnego. Nie jestem podnóżkiem i sługusem polityków tak jak ty. Jestem normalnym, apolitycznym mieszkańcem tej gminy, którego denerwuje bydło jakie wy – mali, wiejscy politykierzy – robicie w czasie wyborów nie szanując przepisów prawa ani własności prywatnej.

    A historyjki o kastetach i pałach to żałosna próba uzasadnienia syfu jaki robicie nalepiając swoje szmatławe plakaty gdzie popadnie. Próba udowadniania, że inni są gorsi albo tacy sami wystawia wam świadectwo. Wszyscy jesteście siebie warci.

    • maniek

     03/11/2014 o 09:43

     skoro już powiedziałeś wszystko na swój temat, kim jesteś (twój język mówi wszystko), kim nie jesteś (wiemy już, że nie zaliczasz się do bydła, no bo bydło to wszyscy oprócz ciebie), no to teraz powiedz, o co ci chodzi, bo chyba zapomniałeś wydobyć z siebie co chciałeś tym wpisem udowodnić? bo przecież chyba nie poziom swojej „kultury”?

     • Anonim

      03/11/2014 o 09:52

      Czepiaj się języka, czepiaj się słówek. Polemizuj z formą, bo nie masz argumentów żeby dyskutować z TREŚCIĄ.

      O kulturze porozmawiaj z ŁAMIĄCYM PRAWO „LEGENDARNYM” PANEM MARCHEWCZYKIEM.

      A my pogadajmy o konkretach:

      Ordynacja wyborcza – art. 90.
      1. Na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych i
      telekomunikacyjnych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po
      uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości.

      2. Zabronione jest umieszczanie plakatów i haseł wyborczych na zewnątrz i wewnątrz budynków administracji rządowej i samorządowej oraz sądów, a także na
      terenie jednostek wojskowych i oddziałów obrony cywilnej oraz skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

      Udowadniać nikomu nic nie trzeba. Łamiecie prawo i jeszcze bezczelnie dyskutujecie.

     • Antek

      03/11/2014 o 10:24

      Tak wygląda „obudowanie zaufania do samorządu” w wykonaniu kandydatów PiS.

     • bizz

      03/11/2014 o 10:59

      PiS ma zgody. Sam o nie występowałem!

     • Anonim

      03/11/2014 o 11:02

      Na łamanie ordynacji też? 🙂

     • maniek

      03/11/2014 o 17:56

      aleś się rozpędził! dyskusja z tobą na argumenty? na temat treści? jakiej??? najpierw się opamiętaj i wyluzuj, potem pogadamy!
      sprawdzałeś, że nie mają zgody? jesteś pewien, czy tylko tak profilaktycznie ujadasz , bo cię nienawiść do PISu zżera od środka? wprawdzie z PISem nie mam nic współnego, ani z żadną polityką, ale ubolewam, że dzięki takim naparzonym jak ty mamy w kraju tak jak mamy!

     • Jaber

      06/11/2014 o 15:25

      Anonim, posługujesz się zapisami Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
      i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
      , ustawy zresztą już uchylonej (w 2011r.)

      W wyborach samorządowych 2014 obowiązuje Ustawa z dnia 5.01.2011 r. Kodeks wyborczy

 6. Ela

  03/11/2014 o 09:07

  jest walka pomiędzy komitetami, oni się tłuką, zaklejają sobie plakaty, obrzucają się gównem w internecie. Ale żaden z nich nie spotka się z wyborcami, co się będzie zniżał do jeżdżenia po remizach, do merytorycznej dyskusji z kontrkandydatami. Oni i władza, tylko to się liczy.

  • Anonim

   03/11/2014 o 10:07

   Im wszystkim się wydaje, że wystarczy wykleić 5 tys. plakatów, zamontować 100 bilbordów i wysłać 10 tys ulotek, a ciemny lud to kupi.

   • ontario

    04/11/2014 o 18:14

    panie Anonimie,wyluzuj!,język masz niestandardowy,to że jesteś anonimem wyzwala z Ciebie złe moce i ton wypowiedzi dobrze ktoś Cię przyrównał do Niesiołowskiego

  • Jaber

   03/11/2014 o 10:36

   To są utarczki partyjnych ratlerków, goniących wokół tych organizacji szkody publicznej z wywieszonymi ozorkami. Wybory samorządowe obchodzą ich tylko w kontekście powodzenia ich partyjek oraz ich samych. Dobro mieszkańców mają zaś w bani.

   To było od dawna pewnikiem i potwierdza się wszędzie – także w Krzeszowicach. Bezargumentowa, partyjniacka młócka ćwierćgłówków, którzy wybory gospodarzy naszego najbliższego otoczenia, zamieniają w czynność wykonywaną głównie w szalecie.

   • Anonim

    03/11/2014 o 10:44

    Nic dodać, nic ująć.

 7. ktoś

  03/11/2014 o 09:14

  Problem jest nocą bo zerkając straszą

 8. :D

  03/11/2014 o 10:27

  przypomina mi się krzeszowicki casus pewnego pana z PO, który wisiał przed majowymi wyborami do europarlamentu na miejskich latarniach. wiadomo było, że o zgodę urzędu nie wystąpił. wisiał dłuuuuuuuuugo – i i po. i co? anonim się nie bulwersował? jeszcze daleka droga do cywilizowanej kampanii. uczmy się, oburzajmy, ale nie dajmy się chamstwu sprowadzić do „dyskusji w języku miłości” 😉

  • Bęc

   03/11/2014 o 11:01

   Chodzi ci o posła Sonika z PO?
   Teraz do sejmiku startuje i znowu zawisł 🙂

 9. Anonim

  03/11/2014 o 10:43

  To jest właśnie argumentacja politykierów. „My robimy źle, ale to oni są jeszcze gorsi!” . Dobra rada dla PiS – naprawę świata zacznijcie od siebie, bo metodami działania nie różnicie się niczym od PO.

  • Wojtek

   03/11/2014 o 10:57

   Anonimie wycierasz sobie „buzię” Marchewczykiem a sam kryjesz się jak wrzód na … Masz coś przeciw napisz i podpisz się odważny moralisto o języku z rynsztoka. Jak Ci przeszkadza ta kandydatura to po prostu nie niego nie zagłosujesz, ale nie pluj! I jeszcze jedno skoro masz tyle do powiedzenia, moralizowania i opluwania innych, dlaczego po prostu NIE KANDYDUJESZ?

   • Alo

    03/11/2014 o 11:13

    A mi się zdaję, że kandyduje 🙂

    • Elo

     03/11/2014 o 11:15

     A mi się zdaje, że Pan W.P. się stresuje, że przegra wybory z Marchewczykiem hahaha

     • :D

      03/11/2014 o 20:51

      a ja myślę, że B.L. 😀

  • szanowny panie Anonimie,

   03/11/2014 o 20:25

   radna Lasoń wisi na moście w Czernej. sprawdź, czy legalnie. radny Pałka wisi na bilbordzie przy krajówce. sprawdź, czy legalnie. krzesła pod siedzeniami pań z komitetu Czesława burmistrza jako żywo przypominają te z sali herbowej. sprawdź, czy legalnie 😀 i nie stresuj się tak bardzo, bo wierz mi, że w naszej gminie są o wiele większe problemy, niż wtopy w kampanii 🙁 i pamiętaj – byle do grudnia 😀

 10. Anonim

  03/11/2014 o 11:12

  Panie kulturko… Demagogia, nic tylko marna demagogia!Kandydatura tego osobnika mi nie przeszkadza, jak żadna inna zresztą. Przeszkadza mi tylko niezgodne z prawem i dobrym obyczajem zachowanie jego lub ludzi, których wynajął do wieszania plakatów i banerów. Demokracja działa tak, że kandydat poddaje się ocenie i krytyce wyborców. Jeśli mu to nie pasuje, może nie kandydować.
  Jeśli Marchewczyk dekoruje swoją twarzą każdy dostępny w gminie kawałek miejsca – płot, słup, cokolwiek, to chyba sam swojej twarzy nie szanuje.
  Szkoda tylko, że po zrobieniu czegoś tak głupiego jak wieszanie swoich materiałów wyborczych na szkole, komitet PiS nie powie po prostu: „To był błąd, zagalopowaliśmy się, sorry.”.
  O nie, wam politykierom, słowo przepraszam przez usta nie przejdzie. Myślicie, że wywracanie kota ogonem załatwi sprawę. Pluciem nazywasz ostre zwrócenie uwagi na przegięcie pały i olewanie prawa. Ale może już inaczej nie umiesz, tak ci polityka przeżarła mózg…

  • Wojtek

   03/11/2014 o 11:18

   Z Tobą dialog to jak kopanie się z koniem przyjemność żadna a szkody ogromne i to byłoby na tyle jak mawiał klasyk Anonimie

   • sowa

    03/11/2014 o 11:42

    Niestety Wojtku Anonim ma rację. Potraficie domagać się kary dla innych (przykład z tego forum) a jak łamiecie prawo jest ok. Dziwi mnie jeszcze jedno, z listy PiS z Filipowic do rady miejskiej startuje student prawa. Czyżby prawo znał tak wybiórczo, że nie potrafił zadzwonić i poinformować tę legendę solidarności, żeby nie wieszała akurat na tym płocie baneru. Zresztą drugi baner zawisł w pasie drogowym na barierce mostu przed kościołem ( mam nadzieję, że ma na to zgodę).

    • trzesiek

     04/11/2014 o 00:28

     baner zresztą wieszany pod osłoną nocy 1 listopada – ok 21:00, w odświętnych trzypaskowych dresikach, chwilę wcześniej pewnie atakował ogrodzenie szkoły

 11. Anonim

  03/11/2014 o 11:25

  No właśnie – tylko osobista wycieczka, bez jakiegokolwiek ustosunkowania się do bardzo konkretnego zarzutu – ŁAMANIA PRAWA. No chyba, że Ciebie jako katolika prawo nie dotyczy, jak mawia klasyk PiS 😉

  Więc zapytam najprościej, żeby ułatwić dialog:

  JAKIM PRAWEM POWIESILIŚCIE BANER WYBORCZY KANDYDATA W MIEJSCU, W KTÓRYM MATERIAŁÓW WYBORCZYCH WIESZAĆ NIE WOLNO?

  Czy przekaz był dostatecznie zrozumiały? Czekam na odpowiedź.

  • Anty PiS

   03/11/2014 o 11:57

   Jednak muszę stanąć w obronie Pana Pałki, gdyż Bartl wisi na płocie Świtu co chyba też nie jest legalne.

   • Anonim

    03/11/2014 o 13:55

    Prezes chyba mu pozwolił więc zgodę na Świcie ma 😉 albo i nie? To teren klubu a nie gminy 😉

    • Anonim

     03/11/2014 o 14:04

     czyżby prezes nie znał prawa, czy Czesiek zagroził obcięciem dotacji?

     • Anonim

      03/11/2014 o 14:13

      A wiceprezes Pałka zapytał wiceprezesa Pałkę czy może wywiesić baner? Podpisał umowę sam ze sobą? 🙂

   • sowa

    03/11/2014 o 15:42

    Kandydat PiS-u na burmistrza na płocie Wolanki. To jest legalne?

  • mieszkanka pewnego osiedla

   03/11/2014 o 18:04

   A ten baner z podretuszowanym zdjęciem szanownego urzędującego na prywatnym płocie na zakręcie w Siedlcu? Pieszym może nie przeszkadza, ale kierowcom rozprasza uwagę i może dojść do niebiezpiecznego wypadku.

 12. Anonim

  03/11/2014 o 12:02

  Baner Pałki wisi na Wolance.
  Wszelkie takie zachowania należy piętnować! Tereny klubów sportowych też są własnością gminy. W związku z tym won stamtąd z banerami, obojętne – Pałki, Bartla czy Gregorczyka.

  • Anonim

   03/11/2014 o 12:11

   kodeks wyborczy nie zabrania agitacji wyborczej na terenach należących do klubów sportowych

   art 108

   § 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:

   1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;

   2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;

   3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

   § 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

   § 3. Za agitację wyborczą nie uznaje się prowadzonych przez szkołę zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej polegających na upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawa oraz zasadach organizacji wyborów.

   § 4. Zabrania się komitetom wyborczym, kandydatom oraz wyborcom prowadzącym agitację wyborczą na rzecz komitetów wyborczych lub kandydatów organizowania loterii fantowych, innego rodzaju gier losowych oraz konkursów, w których wygranymi są nagrody pieniężne lub przedmioty o wartości wyższej niż wartość przedmiotów zwyczajowo używanych w celach reklamowych lub promocyjnych.

   § 5. Zabrania się podawania oraz dostarczania, w ramach prowadzonej agitacji wyborczej, napojów alkoholowych nieodpłatnie lub po cenach sprzedaży netto możliwych do uzyskania, nie wyższych od cen nabycia lub kosztów wytworzenia.

  • Anonim

   04/11/2014 o 00:31

   własność Gminy, ale tereny klubowe często oddawane są w dzierżawę, więc to też nie do końca jasna sytuacja.

   ale banery na ogrodzeniu szkoły, czy mostku, przez który TRZEBA przejsć, żeby dostać się do kościoła to już niesmaczne

 13. Anonim

  03/11/2014 o 12:17

  A odpowiedzi dlaczego Marchewczyka powiesili na szkole dalej brak? Halo, halo! Panowie PiSowcy!

  • Anonim

   04/11/2014 o 11:25

   Marchewa faktycznie przesadził. Krzeszowice żygają marchewą

 14. Anonim

  03/11/2014 o 12:20

  Platfusy zapłaciły kiedyś w Krakowie, to niech pisioki też zapłacą 🙂
  http://www.mmkrakow.pl/393787/kary-za-nielegalne-wieszanie-plakatow-wyborczych

 15. Fakty

  03/11/2014 o 12:21

  Komitety wyborcze w rozpowszechnianiu wizerunku reprezentowanych kandydatów także muszą dostosować się do obowiązujących przepisów porządkowych. Władze gminy zobowiązane są do podania wykazu miejsc wyznaczonych przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, które przeznaczone są do bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów. Plakaty należy wieszać w taki sposób, żeby można je było usunąć bez powodowania szkód. Umieszczanie haseł wyborczych w innych niż wyznaczone na ten cel miejscach jest możliwe po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy obiektu. Za nieprzestrzeganie danego obowiązku komitety mogą zapłacić karę grzywny w wysokości 5 tys. zł.

  Mam nadzieję, że ktoś wyegzekwuje od wszystkich komitetów te pieniądze.

  • :-)

   03/11/2014 o 15:47

   Ależ będziemy bogaci! :-))

 16. Anonim

  03/11/2014 o 12:28

  Panowie z PiS – jak tam art. 108 § 2?

  Wojtku, odpowiesz? 🙂

 17. Jaber

  03/11/2014 o 15:56

  Kandydatom zaleca się chwilę namysłu, przed umieszczeniem gdzieś, yhm, reklamy wyborczej.
  W ostatnich wyborach do PE, nieliczni kandydaci umieszczali swoje reklamy wyborcze nawet na Youtube, w pełnej opcji.
  Tak uczynił i ten kandydat.

  Nie zawsze taka prezentacja wygląda zachęcająco! 🙄

 18. Szyszka

  03/11/2014 o 18:08

  Porozwieszać banery i plakaty jest łatwiej. Debata merytoryczna obnażyłaby tylko poziom kandydatów na burmistrza. A dyskutować jest o czym – wszak w Krzeszowicach od lat NIC SIĘ NIE DZIEJE! A to „nicnierobienie” przykrywa się rewitalizacjami i pomnikami Gladiatorów. Na prawdziwe problemy mieszkańców gminy, przedsiębiorców, rodziców, seniorów itd. „władza” macha się ręką, a na zebraniach osiedlowych i wiejskich obiecuje „przyjrzeć się sprawie”.
  Biciem piany i dążeniem donikąd wydaje mi się również Wasza dyskusja o plakatach rozwieszonych w złych miejscach, przez złe osoby… To nie plakaty będą rządziły tylko ludzie. Fajnie byłoby się dowiedzieć co ci ludzie naprawdę sobą prezentują.

  • LOL

   03/11/2014 o 18:47

   Łamanie prawa przy rozwieszaniu plakatów już o czymś świadczy – prawo jest dla gminu ja jestem ponad nim. To na przyszłość nie wróży nic dobrego.

  • IZA

   03/11/2014 o 23:17

   Podzielam zdanie Szyszki. Ewidentne bicie piany!

 19. panie Czesiu,

  03/11/2014 o 19:54

  a jak tam z karą za złamanie prawa przy wycince drzew? bo coś sprawa ucichła. 😉

  • anty-czesiek

   03/11/2014 o 20:55

   e tam ucichła 🙂 WSA odrzuciło odwołanie się naszego urzędu. Podtrzymało karę. Więc nawet powoływanie się na to, że zasądzona kara „obraża prawo” nic nie dało. Najwyraźniej sędziowie nie mają poczucia humoru.
   oj, Czesiek, Czesiek, jakich ty sobie dobierasz współpracowników? 🙂

   • panie anty-Cześku,

    03/11/2014 o 21:04

    to w końcu zapłacili, czy nie? Bo jeśli tak, to ktoś powinien za to beknąć. Dlaczego za niekompetencję urzędników mamy płacić my?

    • anty-czesiek

     03/11/2014 o 21:20

     przeciągają jak się da, byle do wyborów. Teraz pewnie o kasację piszą

     • IZA

      03/11/2014 o 23:14

      Nie ma co! Tęgie głowy prawnicze zatrudniają w magistracie. Niczego sie nie uczą.

 20. Smutna prawda

  03/11/2014 o 20:02

  Czy sztabowcy z PiS odpowiedzą wreszcie czemu ich komitet ma w nosie art. 108 § 2 ordynacji i nielegalnie wiesza banery na szkole? 🙂

  Wojtek, Maniek, dalej chłopcy, tacy jesteście elokwentni. Wierzę w was.

  • maniek

   03/11/2014 o 23:10

   już raz wyjaśniałem brak jakiegokolwiek związku z jakąkolwiek opcją polityczną,
   więc „smutna prawdo” – może nie mieszaj mnie z PISem!

 21. Wolanin

  03/11/2014 o 21:38

  Skoro ze strony kandydatów nie widać chęci współpracy, proponuję zsyntetyzować pokrótce profile i założenia każdej z opcji. Jeśli ktoś z nas ma informacje (pewne i konkretne), może się podzieli, będzie łatwiej. Kto na początek?

  • Rolnik

   03/11/2014 o 23:23

   Z tymi plakatami i banerami wyborczymi porozwieszanymi gdzie popadnie nie ma żartów! Mówię poważnie bo sam niedawno doświadczyłem oszałamiającego przeżycia…
   Jadę sobie spokojnie ul.Długą w kierunku skrzyżowania ze Żbicką…. dojeżdzam powoli… patrzę w lewo – pusto, patrzę w prawo – na drodze pusto a na płocie Pałka! Patrzę na wprost… O żesz Ty…!!! Czesław na mnie patrzy !!! Zdębiałem! Normalnie SZOK! Więc dałem po pedałach i ruszam w kierunku Ćman…żeby mieć jak najszybciej z głowy jego dziwne spojrzenie. Wchodzę do sklepu na Ćmanach, a tam na ścianie obrazek jak z „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” Barei – cała ściana oblepiona plakatami wyborczymi, coś na wzór: „tych klientów już nie obsługujemy”! Podobno niektórzy klienci nazywają ją nawet „ścianą płaczu”.. Daje to do myślenia.
   Drodzy kandydaci, miejcie na względzie bezpieczeństwo kierowców i nie wywieszajcie swoich podobizn przy ważnych ciągach komunikacyjnych i handlowych, by swoją osobą nie dekoncentrować kierujących pojazdami mechanicznymi i nie odstraszać klienteli miejscowych marketów wielobranżowych !
   Nie dość, że na Wasz widok można wypadek spowodować, to jeszcze biegunki dostać kupując np. przeterminowany serek, czy inny produkt spożywczy pod wpływem szoku wizualnego i wywołanego nim zanikiem koncentracji zakupowej.
   Rowera nie wspomnę…

   • Jaber

    03/11/2014 o 23:40

    Rolnik, aż takie wrażenie robią na Tobie te nieświęte obrazki? Aż takie…!? Nie wiem, czy zazdrościć tych emocji, w każdym razie, u mnie jak Na Zachodzie, czyli bez zmian. Chyba jest mi wstyd 😳

   • nikt

    04/11/2014 o 05:16

    A na płocie obok Pogotowia wisi Jaś Bereza, a na nim wyłożony napis: „nowa dostawa: 3 października”. Zdębiałem!

    • Muminek

     04/11/2014 o 07:35

     słuchajcie, jeśli widzicie takie i inne obrazki, róbcie zdjęcia komórą i ślijcie do nas na redakcja@krzeszowiceone.pl
     pośmiejemy się wspólnie 😉

     • mieszkanka pewnego osiedla

      04/11/2014 o 21:32

      Ok. Dzisiaj na przykład odkryłam piękny obrazek, otóż na prywatnym ogrodzeniu w formie żelaznej prostokątnej kraty wisi duży baner z uśmiechniętą twarzą naszego burmistrza, tyle tylko, że tło baneru jest półprzezroczyste, a baner wisi pod słońce i krata spod spodu idealnie przebija, tak jakby „ktoś siedział za kratami”. Cudo!
      Może jutro uda mi się sfotografować, o ile do jutra jeszcze będzie tam wisia ł :))) Widać „Nowe Krzeszowice” nie mają speców od PR, albo wieszali nocą, gdy słońca nie było….

     • anty-czesiek

      04/11/2014 o 22:05

      czyżby proroctwo?

    • Jaber

     04/11/2014 o 09:15

     Czyli dzisiaj już po nowej dostawie. Do 16 listopada może być już nawet: po terminie ważności, a w każdym razie: nie pierwszej świeżości!

   • Górnik

    04/11/2014 o 16:38

    A tak to będzie wyglądało jak już ich wybiorą….
    http://www.youtube.com/watch?v=ZzToMEdE7Oo

 22. aaa

  04/11/2014 o 14:14

  No wszystko pięknie tylko na kogo głosować jeśli chodzi o burmistrza – Bartl odpada. Wybór między Pałką a Gregorczykiem- szału nie ma.

  • aaa prawdziwy

   04/11/2014 o 14:34

   przestań się podszywać. proszę.

   • przepraszam

    04/11/2014 o 15:51

    Przepraszam, nie był to mój zamiar, po prostu wpisane pierwsze przypadkowo litery na klawiaturze.Pozdrawiam:)A pytanie o kandydatów było bardzo poważne, co tu wybrać?

    • aaa

     04/11/2014 o 21:53

     nie gniewam się 🙂 ja głosuję na Pałkę 🙂

     • bbb

      04/11/2014 o 22:46

      Cześka trze zmienić to jest jasne, ale z tego co mamy widzę, że Gregorczyk powinien wygrać bo bez żartów żeby asystenta posła burmistrzem robic.

     • ccc

      04/11/2014 o 23:39

      chyba żartujesz? to tak jakby z deszczu pod rynnę!

     • ddd

      04/11/2014 o 23:46

      dlatego na Pałkę 😀

     • przepraszam

      05/11/2014 o 10:44

      Wczoraj w skrzynce listowej dane mi było odkryć ulotkę wyborczą Pana Bartla. Po lekturze zastanawiam się czy żyje w tej gminie, o której pisze Pan Bartl w swojej wyborczej ulotce. A już punkt dotyczący dokonań w przestrzeni publicznej wywołał mój śmiech przez łzy. Muszę zacytować to osiągnięcie które widnieje na tej ulotce: „Przygotowanie i przyjęcie planów zagospodarowania przestrzennego dla Krzeszowic i pozostałych miejscowości, przy uwzględnieniu uzasadnionych argumentów mieszkańców i interesu gminy”.
      Nie wiem czy to kpiny czy żart. Jak żart to mam jednak inne poczucie humoru, albo jego brak.

     • przepraszam

      06/11/2014 o 17:40

      Jaber zwrócił uwagę ważną że w ulotce to plany nie dokonania jeśli chodzi o plan, ale coż i tak mnie to nie bawi.

 23. nie

  04/11/2014 o 16:14

  Nie głosujmy na obecnych, nie głosujmy na obecnych… mieli czas się sprawdzić i co? i nic.

   • Jaber

    04/11/2014 o 18:42

    Zaryzykuję stwierdzenie, iż za kotarą, skromnie, a nawet w cieniu, niezauważony w tym entuzjastycznym doniesieniu (tak zresztą było planowane od początku!), stoi główny beneficjent środków tam wymienionych, motor i układ jezdny całego przedsięwzięcia, kreator i designer projektu, mózg wszelkich tych działań, zdobywca, konkwistador, made for success and prosperity – nieoceniony, przynoszący nam dumę, tutejszy ORGAN. God … you!

 24. Wyborca

  04/11/2014 o 16:33

  przy kościele w Krzeszowicach od strony urzędu jet tablica na nekrologi, bądź informacje o pielgrzymkach, do dzisiaj, teraz jest kandydat x 2 do Rady Miejskiej z PIS-u Pan Jan Kurdziel. Czekam jak kandydaci zajmą tablicę na nekrologi przy Kółku.A swoją drogą jak p. M. który jest wszędzie o takim dobrym placu zapomniał.W Zalasiu Pani Katarzyna, która zadba o młodzież w powiecie wiesza swoje ulotki na drzewach wbrew ordynacji i prawu. Trochę to smutne.

  • Katarzyna Mitka

   05/11/2014 o 21:57

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Plakaty z drzew zostały zlikwidowane a osoby odpowiedzialne za naklejanie poinstruowane o niewłaściwym sposobie agitacji wyborczej.

  • 123

   06/11/2014 o 12:59

   Szukałem kiedyś informacji o zakazie wieszania plakatów na drzewach i nigdzie nie znalazłem, może ktoś z Was ma taki zapis?

   • Jaber

    06/11/2014 o 15:29

    Kodeks wyborczy
    Art. 110.

    § 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

    • 123

     06/11/2014 o 16:49

     Ok, ale jak jest z drzewami? Czyja własność? Gminy?

     • Jaber

      06/11/2014 o 17:08

      Zależy, o których drzewach mowa. Lecz zawsze należy wystąpić o zgodę do właściciela.
      Należy także pamiętać o uzywaniu taśm, a nie pinezek czy gwoździ, przy mocowaniu do drzew.

      Są też ograniczenia art. 132 oraz 507 związane z otrzymywaniem i/lub udzielaniem korzyści majątkowej o charakterze niepieniężnym.
      Ciekaw jestem, czy komitety postępują zgodnie m.in. z tymi artykułami!? 😆

     • 123

      06/11/2014 o 17:14

      W takim razie problemem zawsze jest zlokalizowanie właściciela. A z pinezkami i zszywkami to niektóre drzewa wyglądają masakrycznie 🙁

 25. nicki

  04/11/2014 o 16:36

  czyżby Pani z plakatów będąca wszędzie przemówiła

 26. ontario

  04/11/2014 o 17:59

  „ciemny lud wyszedł z jaskini (………) i nie kupi kota w worku……16 listopada. Kolejny raz autor art. lub autorka pisze w tonie pogardliwym jakoby wszyscy byli ciemnym ludem.Proszę nie uogólniać i nie brać wszystkich wyborców do jednego worka………(z kotem na czele)

  • Anonim

   04/11/2014 o 18:39

   Tak już mają autorzy artykułów na tym portalu. Wszystkich mierzą swoją miarą. Myślą, że czytelnicy maja takie samo zdanie jak oni. A pogardliwość mają w naturze…

   • Anonim

    04/11/2014 o 19:01

    bzdura

    • wyborca1

     05/11/2014 o 08:52

     Głupoty gadasz jak potłuczony, żadnej pogardy tu nie ma.
     Pogardę to masz w urzędzie. Idź tam cokolwiek załatwić, a zostaniesz sprowadzony na ziemię…

     • Anonim

      06/11/2014 o 17:33

      Widzi Pan, akurat dość często chodzę po urzędach lekarzach – przeważnie załatwiam swoje sprawy bezproblemowo, wystarczy być miłym i rzetelnym, a druga strona będzie taka sama. A całkiem sporo artykułów tutaj zawiera pogardę, jak tego Pan nie widzi to już nie mój problem.
      A teksty typu potłuczony proszę sobie darować, gratuluje kultury osobistej i wychowania

 27. Franco

  04/11/2014 o 19:14

  patrząc na listę kandydatów na radnych aż płakać się chce jak co niektórzy ludzie się pchają do koryta:/ byle po znajomości, byle do koryta a nic sobą nie reprezentują nie mówiąc już o czynie na rzecz społeczeństwa, dramat. W tym kraju nigdy chyba nie będzie dobrze

  • mieszkanka

   05/11/2014 o 08:49

   jesli chodzi o radnych…p.Robert Chochol moim zdaniem madry i wywazony czlowiek.Warto na niego zaglosowac.

   • mieszkaniec Targowej

    05/11/2014 o 09:42

    Małgorzata Podoba to najlepsza osoba na stanowisko radnej. Kobieta wie co mówi i obiecuje porady prawny w Urzędzie.

    • mieszkaniec

     05/11/2014 o 09:53

     dla mieszkańców? raczej urzędnikom potrzebne są szkolenia z zakresu prawa i podstaw savoir vivre, a prawnicy w urzędzie są i co z tego wynika?

     • Ja od porad prawnych

      05/11/2014 o 11:18

      Gdzie są porady? Ponad dwa lata czekam na obiecane dyżury prawników dla mieszkańców w urzędzie i co? Kiedy są? Ktoś miał przyjemność skorzystać z porady prawnej w urzędzie? Przecież były obietnice na zebraniu u nas we wsi

    • :)

     05/11/2014 o 17:10

     sam ich pewno będzie udzielać. 😀 dramat.

 28. Wyborca

  04/11/2014 o 19:46

  To czemu nie kandydujesz

  • Mieszkaniec

   05/11/2014 o 05:40

   Bo nie jestem świnią !

   • !!!!!

    05/11/2014 o 08:08

    Mucha plujka !!!!

 29. qwerty

  05/11/2014 o 06:16

  Nie głosować do powiatu na Pałkę, Chochoła, Janinę Lasoń. Nic nie zrobili dla Krzeszowic w tej kadencji. Jedynie Jan Węgrzyn postarał się o remont drogi Nawojowa Góra Kopce i nie tylko. Tamci tylko działali ” pod siebie”.

  • aaa

   05/11/2014 o 08:42

   krótkie wyjaśnienie: Chochół nie kandyduje z Krzeszowic tylko z Zielonek, „gdzie mieszka już jakiś czas” jak pisze na swoim FB, na temat pozostałych to radny powiatowy dba o sprawy całej gminy nie tylko miejsca/miejscowości, z którego/ej pochodzi-to tak w przeciwieństwie do radnych gminnych, którzy są wybierani dla potrzeb poszczególnych miejscowości. Do rady gminy wchodzi 21 radnych-do powiatu z naszej gminy 4 radnych

   • Jaber

    05/11/2014 o 08:52

    Radny (obojętne, której rady) musi godzić obowiązki reprezentowania rejonu, z którego pochodzi, z troską i dbałością o sprawy ogólne, stanowione dla całego obszaru oddziaływania danej rady, a także o dobro innych – niż tylko swój – rejonów, w sensie szczegółowych działań.
    Inne rozróżnienie prowadzi bądź do partykularyzmów, bądź do działania na rzecz „bezimiennej ogólności”.

   • aaa prawdziwy

    05/11/2014 o 17:13

    jasny gwint. znowu się podszywasz 🙁 A Chochołów jest dwóch. Nie dezinformuj wyborców.

    • IZA

     05/11/2014 o 17:27

     aaa prawdziwy – nie szarp sobie nerwów, tak już niektórzy mają, że nie chce im się nawet wymyśleć własnego nicka, bo o złośliwe podszywanie się nie podejrzewam. Pod mojego nicka też ktoś już podjeżdżał kilka razy pomimo ostrzeżeń, ale w końcu przestałam się przejmować. Niech się cieszy menda jedna!
     Pozdrawiam.

    • przepraszam

     05/11/2014 o 18:35

     Tym razem to nie ja!

     • aaa

      05/11/2014 o 18:47

      nikt się nie chce przyznać 🙁 😉

    • anonim

     06/11/2014 o 17:31

     OMG! Aaa…bbb…ccc…ddd…eee…fff…ggg – wolne zostały te literki…i w sumie aż do zzz.

     Człowieku ogarnij się, bo beczysz o 3 najcześciej wstukiwane literki przez ludzi w anonimowych okienkach.

  • Nawojowa Góra

   05/11/2014 o 10:03

   Żartujesz, nie głosuję na osoby które przez 3,5 roku były w opozycji w Radzie Powiatu, a teraz nagle startują z Porozumienia Podkrakowskiego.
   Pomimo, iż jestem mieszkańcem Nawojowej. 4 lata temu głosowałem na Janka, teraz nie. Nie cierpię koninkturalizmu i hipokryzji, a z tym mi się teraz Janek – jako osoba polityczna, nie prywatna – kojarzy.

   • Anonim

    05/11/2014 o 11:10

    Węgrzyn nie ma szans. Jest spalony. Zakupy u starosty nic nie dadzą 😉

  • cos

   06/11/2014 o 18:24

   proszę by radni powiatowi napisali tutaj na forum, co przez 4 lata zrobili dla Gminy w ramach prac powiatu. i proszę nie piszcie o drodze, którą robiono przez lat 4, by teraz przy końcu kadencji się tym chwalić. to nie fer.co innego zrobiono?

 30. kuma

  05/11/2014 o 07:26

  Po co to wieszają plakaty Wojciech Pałka i Janina Lasoń, przecież mieszkańcy wszyscy nie maja sklerozy.

 31. NO

  05/11/2014 o 11:19

  Jakieś kpiny z ulotką Bartla!
  – Ile to pozyskał środków zewnętrznych w II kadencji?
  – Ile to podjął osobiście trudnych decyzji?
  – Ile to razy przyjmował interesantów w ustalone wtorki?
  – Ilu to przyjął lekarzy-specjalistów do Przychodni?
  Jedynie co mu się udało, to to, że poprzez spotkania towarzyskie, wycieczki integracyjne rzeczywiście nawiązał dużo dobrych relacji z „przydupasami”.

  Głosujemy na Wojciecha Pałkę, który ma już doświadczenie w pracy w samorządzie, w dodatku będzie merytorycznie wspierany przez Jagiełłę, przez rzeczową radną Nowakowską-Malczyk, no i przez posła Adamczyka.

  • y2

   05/11/2014 o 12:40

   Na leni w typie Wojtka Pałki nie głosuję. Jakie doświadczenie? Siedzenie, branie pieniędzy i nic nierobienie to zdobywanie doświadczeń? Może się na to ktoś nabierze, ja nie. Michasia tak.

  • Ludwika

   05/11/2014 o 12:41

   NO,ZAPOMNIJ…

 32. Wyborca

  05/11/2014 o 12:30

  Z tych ostatnich powodów, tj. doradztwa p.Jagiełły,rzeczowej M.Nowakowskiej-Malczyk i no posła Adamczyka nie będę glosował na Wojtka Pałkę, jeżeli rządzi wielu nie rządzi nikt.

  • y2

   05/11/2014 o 12:40

   Na leni w typie Wojtka Pałki nie głosuję. Jakie doświadczenie? Siedzenie, branie pieniędzy i nic nierobienie to zdobywanie doświadczeń? Może się na to ktoś nabierze, ja nie. Michasia tak.

 33. Anonim

  05/11/2014 o 12:43

  Taki stan z rządzeniem jest obecnie. Po co w urzędzie siedzi jeden i drugi z-ca burmistrza i sekretarz?
  Siedzi jest pojęciem nad wyraz, bo niektórzy z nich omijają urząd z daleka 🙂 a wręcz z bardzo daleka 🙂 hi hi…

  • Coś

   05/11/2014 o 12:50

   jest na rzeczy. Sekretarza nie uświadczysz w urzędzie, Pani Celarkowa pracuje w domu zamiast w urzędzie, Pan Bartl co wtorek na urlopie bądź wyjeździe służbowym.

  • Barbara

   05/11/2014 o 16:12

   Pierwszym zastępcą burmistrza jest Andrzej Żbik. A drugim kto? Coś mnie ominęło ?

   • Anonim

    05/11/2014 o 16:19

    pewnie celarkowa

    • Anonim

     05/11/2014 o 16:25

     Nie pisz bzdur. Ona była zastępcą do grudnia 2012 roku.

 34. NO

  05/11/2014 o 12:44

  Na pewno W. Pałka będzie lepszym burmistrzem aniżeli W. Gregorczyk czyli popierany przez pozostałość PO, bez konkretnych działań i bez innego spojrzenia na rzeczywistość np. jako przedsiębiorca/prowadzący działalność.
  A Jagiełło i Nowakowska-Malczyk przynajmniej znają się na budżecie i zawsze brali czynny udział na każdej sesji, do której byli zawsze przygotowani merytorycznie.
  Tego im nie możesz zarzucić.

  • lol

   05/11/2014 o 12:54

   Tyle że Wojtek nadaje się do rządzenia jak wół do karety. Może powinna wystartować jego teściowa. Jagiełło to staruszek z innej epoki, poza tym to on nie dopilnował i spieprzono dokumentnie katastrę w latach 1999-2000 kiedy był burmistrzem.W dodatku nikogo dotąd nie rozliczono. Do dzisiaj ludzie nie mogą się po tym pozbierać. Nowakowska – Malczyk babka super, ale to nie ona startuje na burmistrza.

   • Ela

    05/11/2014 o 15:11

    i to jest nasz największy problem, ludzie porządni nie startują, bo nie mają zaplecza lub dbaj a o swoich bliskich. a jaka jest reszta to widać…

    • sprzeczność

     05/11/2014 o 15:28

     Ludzie porządni nie startują bo dbają o swoich bliskich? To w sumie tak jak burmistrz, znaczy się porządny jest z niego gość.

   • hm

    06/11/2014 o 18:08

    No właśnie, a dlaczego nie startuje? to byłaby dobra decyzja.

 35. Ik

  05/11/2014 o 12:48

  Są jak jeti:)

 36. Jaber

  05/11/2014 o 15:25

  Wybory burmistrza mogą, oczywiście, przybrać różne scenariusze, choć ich pula jest dość ograniczona. Jak narazie, odbieram sytuację klasycznie, czyli w schemacie: gdzie dwóch się bije…
  Załóżmy bowiem, iż wybory burmistrza odbędą się jednak w dwóch turach.

  Najczystszym wyborczo, choć według mnie najmniej prawdopodobnym, będzie udział w drugiej turze dwóch kandydatów partyjnych, czyli W. Gregorczyka i W. Pałki. Zadecyduje wtedy siła danej partii w gminie. Przy czym, trudno jest wyrokować o roli głosów przerzuconych z trzeciego kandydata, Cz. Bartla. Nie widzę tutaj pola do jasnego wskazania, a gdyby brać pod uwagę niewielką różnicę w preferencjach partyjnych (PO PiS) wyborców gminy Krzeszowice w wyborach 2011r., wskazanie takie staje się jeszcze trudniejsze.

  Inaczej rzecz wygląda, moim zdaniem, w dwóch pozostałych wariantach. Tutaj, niestety, widzę dość destrukcyjną rolę elektoratów dwóch, nieracjonalnie naparzających się ze sobą od lat, partii – PO i PiS. Uważam bowiem, iż obecny burmistrz odbierany jest przez wyborców jako stosunkowo mało wyrazisty partyjnie, taki uczepiony dwóch gałęzi jednocześnie, kandydat. Tu wieloletnie flirty z Gowinem (obecnie mocno z PiS jednak związanym), tam znowuż wyraziste wątki tzw. POwskie.
  Jednak przede wszystkim, wszczepiona wielu obywatelom postawa, iż lepiej łeb sobie urwać, a wroga (politycznego?) nie wspierać!

  Nie podejrzewam, aby miało być inaczej i tym razem. Czyli w wersji, gdy Cz. Bartl przejdzie do drugiej tury z W. Gregorczykiem, ale też w wersji z W. Pałką jako kontrkandydatem. Odpowiednie elektoraty głosować będą bowiem, patrząc na sprawę wyboru grupowego quasi-statystycznie, nie ZA danym kandydatem, lecz PRZECIW temu utożsamianemu z „ugrupowaniem wroga”.

  A kto na tym może zyskać? Jak zwykle: ten trzeci.

  • Jeden z dziesięciu

   05/11/2014 o 16:12

   Śmiem twierdzić, że ponad 90% wyborców nie głosuje za (a niektórzy – jak wskazał Jaber – przeciw) kandydatom, ale za lub przeciw wizerunkom, które „sprzedają” nam kandydaci w postaci reklamy wizerunkowej. Imają się przy tym przeróżnych sztuczek i tricków, by zdobyć sympatię wyborców. Bardzo często z pozytywnym skutkiem. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby reklama wizerunkowa szła w parze z merytorycznym przekonywaniem wyborców do prezentowanych poglądów. Ten element zamyka się zwykle w programie wyborczym prezentowanym na stronie internetowej lub ulotkach wyborczych. Bardzo brakuje natomiast dyskusji. Na przykład w postaci publicznej debaty kandydatów na burmistrza. To by było w Krzeszowicach coś!

   • Oj tam

    05/11/2014 o 16:23

    to byłoby ciekawie, Pan Bartl w asyście naczelników urzędu, Pan Pałka z teściową, a Pan Gregorczyk z …. obietnicami.

   • Jaber

    05/11/2014 o 18:12

    Głosowanie „za”, czy też „przeciw” kandydatowi, to skrót słowny. Oczywiście, że kryją się za tym powody wyboru: siła tworzonego wizerunku kandydata, analiza programu, tzw. światopogląd i inne. To, co napisałem, dotyczyło konkretnej sytuacji wyborczej, nie zaś ogólnego rozważana powodów preferencji wyborczych. Bardziej chodzi mi o praktykę „oddania głosu na”.

    Na poziomie tak lokalnych wyborów, tworzenie wizerunku jest ograniczone, a to z racji dużej 'lokalności’ kandydatów. Są po prostu znani. Pole tworzenia „nowego” wizerunku jest więc zawężone do minimum, ale też i to nie jest wykorzystywane.
    Wystarczy przyjrzeć się tutejszej kampanii: owe reklamy wyborcze, to w minimnalnym stopniu „sprzedawanie” wymyślonego przez kandydata/dla kandydata wizerunku. Funkcji perswazyjnej prawie nie widać. To jedynie sztampowe informowanie, ze zdjęciem z atelier i sloganem wyborczym. Nie ma tutaj praktycznie żadnej kampanii perswazyjnej, choćby namiastki „think different”. Nikt się tak nie wysila, a zapewne to także i kwestia „kreatywności” sztabów (nie ma nawet takich wymagań, aby zbyt kreatywne były, być może nie ma takiej potrzeby).
    Jest to natomiast siermiężne, sztampowe, informacyjne działanie z elementami pospolitej ingracjacji. Sztuczki tricki…? Niczego takiego, co by było przemyślane i systematyczne, nie widać. Nie tutaj! Ale też rzadko w wyborach lokalnych takie wysiłki się podejmuje.

  • przepraszam

   05/11/2014 o 18:30

   Smutny ale bardzo realny scenariusz :/

 37. Eiffel

  05/11/2014 o 17:36

  Trochę zmieniam temat. Czy wiecie może, kto wystawił taki potężny maszt telefonii komórkowej przy Biedronce?
  Ktoś to konsultował z mieszkańcami sąsiednich domów?

 38. Bimber

  05/11/2014 o 18:51

  Prywatna działka. Prywatny maszt.
  To byłyby jaja gdyby Biedronka pytała okolicznych mieszkańców czy może swój dach sprzedać pod antenę. Mają pecha okoliczni i tyle…

  • sąsiad

   05/11/2014 o 19:04

   Bimber, żebyś się zesrał z tego cynizmu.
   Może swój dach udostępnisz pod tego typu usługi?

   • Bimber

    05/11/2014 o 19:26

    Nie. Ale jak zrobi to mój sąsiad to mam gówno do tego

    • przepraszam

     05/11/2014 o 19:39

     No chyba nie jest tak, że sasiądowi nic do tego. Byle pierdółki na własnej działce nie można postawić bez uzgodnień min. z sąsiadami a tu maszt.

     • Anonim

      05/11/2014 o 19:59

      Bimber na swojej działce to ty możesz bez pozwolenia jedynie się zesrać. Na maszt telefonii komórkowej trzeba mieć pozwolenie

     • Anonim

      05/11/2014 o 21:14

      Dlatego Polska to faszystowski kraj.

     • Bimber

      05/11/2014 o 21:47

      Ha ha ha….
      Bez zgody? Po co komu zgoda?
      Nasz ziomek Januszek Żbik wyjaśnia, że zgoda sąsiada jest zbędna 🙂
      http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=3EC0B574
      Sprawa zamknięta. Podziękował,
      Bimber

     • Real

      05/11/2014 o 22:11

      A nie zastanawia nikogo, kto wydał to pozwolenie, a w szczególności WUZETKE na ten maszt?
      No bo chyba trzeba mieć WZ na coś takiego?

     • swoim zwyczajem

      05/11/2014 o 22:12

      gładko prześlizgnął się przez temat.

     • IZA

      05/11/2014 o 22:14

      Jak to kto? pani od wuzetek jest tylko jedna!

     • Wracając do tematu

      05/11/2014 o 22:20

      No i właśnie przykład tego masztu pokazuje, w jakim poważaniu obecne władze mają mieszkańców.
      Po cichu i potajemnie w konspiracji z inwestorem wydaje się pozwolenie na postawienie tego czegoś w bliskiej odległości od domów i bloków, po to żeby więcej osób narazić na oddziaływanie promieniowania magnetycznego, szkodliwego dla zdrowia, bo wiadomo że gdyby się ludzi zapytali o opinię w sprawie lokalizacji to z pewnością spotkaliby się z protestem społecznym. A tak? Jest maszt i róbta teraz ludzie co chceta.

     • IZA

      05/11/2014 o 23:11

      czy wiadomo coś nowego, co z tymi dwoma masztami koło warsztatu samochodowego na Żbickiej? czy były tam jakieś protesty, bo przecież maszty stoją w pobliżu budynków mieszkalnych? nie sądze, żeby tam stanęły legalnie, ale może jest to pojęcie względne, bo nie jest specjalną tajemnicą, co oznacza to pojęcie w Krzeszowicach,

 39. Anonim

  06/11/2014 o 06:40

  Nie potrzeba WZ na maszt
  Zgodę wydaje Starosta.

  • anonimowo

   06/11/2014 o 09:29

   Kurcze a ja chcę zrobić oczyszczalnie przy domu, bo kanalizacja niestety do działki nie jest w planach i co WZ potrzebne i wiele innych papierów. A masz tak sobie można postawić od pozwolenie Starosty. No cóż szkoda gadać.

  • mieszkaniec

   10/11/2014 o 16:04

   Nowe maszty ustawiono na prywatnych działkach w Tenczynku (ul. Bronowicka), w Krzeszowicach (ul. Żbicka), nawet mobilna na Żbickiej u mechanika sam., w Rudawie (Leg. Polskich). A na kominie witaminki (niby do wyburzenia) z powrotem buduje się u jego szczytu tzw. gniazdo.

 40. magda

  06/11/2014 o 07:18

  A ja dzisiaj zauwazylam fajne plakaty Stasi Grzedy -probuje uciekac do powiatu oj zasoczona jestem, To w Gminie juz tak zle?

  • Anonim

   06/11/2014 o 13:14

   czuje zmiane i ucieka bo nie chce zeby bodkrywano jak kryła bartla niedorobki

 41. wyborca

  06/11/2014 o 08:20

  Ci, którzy narzekają na władzę i nie byli nigdy na sesji, nie mogli sobie wyrobić zdania, dlaczego jest tak źle ! Otóż obecna władza Cz. Bartla jest całkowicie niekompetentna, na dodatek zgromadzili w radzie swoich ludzi, którzy mogli przegłosować wszystko i nawet paru mądrych nie było w stanie temu zapobiec ! Dzisiaj zobaczcie , że większość odeszła od Bartla i startuje na radnych z innych partii żeby znowu móc wszystko psuć ! Podobnie jest z radnymi PO, PSL,Wspólnota Samorządowa, Porozumienie Podkrakowskie- nie warto na nich głosować, nie sprawdzili się, wykazali się ogromną niekompetencją, nie pracowali na rzecz mieszkańców ! JEDYNĄ NADZIEJĄ DZISIAJ , JEST POWIERZYĆ WŁADZĘ PiS-owi A NA NASZYM TERENIE WYBRAĆ WOJCIECHA PAŁKĘ I JEGO RADNYCH , ABY MÓGŁ ZARZĄDZAĆ!

  • Jaber

   06/11/2014 o 08:59

   To dobrze, że znalazłeś czas, by tutaj zajrzeć i krótko naświetlić sprawę kompetencji 'obecnej władzy’. Brakowało właśnie takiego ostatniego cięcia w tej sprawie. A zarazem, istniała potrzeba poznania dogłębnej argumentacji związanej z ewentualnym oddaniem głosu na PiS i W. Pałkę. Dobrą robotę wykonałeś w tych ośmiu linijkach!

 42. wyborca

  06/11/2014 o 08:46

  TENCZYNEK GŁOSUJE ZA WOJCIECHEM PAŁKĄ NA BURMISTRZA ORAZ ZA RADNYMI : JAGIEŁŁĄ / były burmistrz/ i ADAM SIUDA / ZDOLNY /. To informacja dla niezorientowanych, którzy nigdy nie mieli okazji zaobserwować sesji Rady Miasta w Krzeszowicach. Nie głosujcie na takich , którzy nie mają doświadczenia, nie potrafią dyskutować merytorycznie, są tylko po to by przyjść na sesje i podnieść rękę,to stracony głos, nie sprawdziła się niestety radna Tenczynka p. Maciejowska, nawet jej nie słychać na sesji,nie wiele potrafi załatwić , nie możemy głosować na takich , bo nic nigdy nie osiągniemy. Jedynym dobrym radnym w tej kadencji był p.Jagiełło, bardzo merytoryczne wypowiedzi.Nie warto głosować też na Nowe Krzeszowice, bo to tylko grupa Cz.Bartla, która tylko będzie przeszkadzać. Trzeba w końcu zrozumieć, że oni mają pracować dla nas,mają dyskutować merytorycznie i pracować uczciwie a nie aby być i za „nic nierobienie+ brać 2 tysiące ! Takich nie chcemy w Radzie Miasta !!!

  • y

   06/11/2014 o 09:08

   Który Tenczynek? 5 czy 10% Takimi wpisami tylko odstrasza się wyborców.

   • NO

    06/11/2014 o 13:10

    Warto przeczytać „Mini debatę kandydatów” na Dolinie Informacji.
    Podobają mi się wypowiedzi Pana Wojciecha Pałki, na tle których Pan Bartl kręci swoje piruety sprzed dwóch kadencji.

    • :-)

     06/11/2014 o 14:02

     Ma co kręcić, bo coś zrobił, a Pałka może jedynie opowiadać bajki co by było gdyby, a nuż się ktoś nabierze. Najlepiej jego kompetencje było widać na zebraniach zawsze coś tam z „tylnego fotelika” dorzucił pod coś się podczepił. Gmina to nie może być poletko eksperymentowania dla chłopców w krótkich spodenkach jak Wojtek. Moim zdaniem on nigdy nie dorośnie, bo „ten typ tak ma”. Wieczny rozmemłany bobasek. Myślę, że nawet jego koledzy z PiS-u wiedzą , że się nie nadaje ale z „braku laku i kit dobry”. Chociaż czasem myślę, że może powinien dostać „pocałunek śmierci” w postaci wygranych wyborów, bo byłby to koniec jego kariery samorządowej i politycznej.

   • hm

    06/11/2014 o 18:14

    Nie głosujmy na obecnych- to dobra kampania. Popieram. Mam nadzieję, ze to chwyci.nic nie zmienili, uchwalili astronomiczne podwyżki ( woda i ścieki)- dramat. Mówię im NIE.

  • aaa

   06/11/2014 o 16:44

   Młodych trzeba a nie starych dziadów.

   • aaa prawdziwy

    06/11/2014 o 20:17

    znowu się podszywasz.

   • :-)

    07/11/2014 o 12:03

    Tak trzeba młodych, ale dojrzałych i mądrych a nie wycofanych leni.

  • NIEPRAWDA

   07/11/2014 o 21:08

   A ja zagłosuje na kogoś innego.

  • no

   06/11/2014 o 09:35

   i co ……

  • jeśli

   06/11/2014 o 15:42

   chodzi Ci o gejzery, to zapraszam na Grunwaldzką w czasie ulewy 😀 impreza niebiletowana 😉

 43. oni

  06/11/2014 o 18:16

  Nie głosujmy na obecnych- ani do Gminy ani do powiatu! dajmy szanse nowym ludziom- oczywiście nie nauczycielom, oni niech odpoczywają.

 44. cos

  06/11/2014 o 18:19

  mamy 70 kandydatów na radnych, 21 może być w radzie. a więc statystycznie co 2,5 przejdzie. słaby wybór, bardzo mała konkurencja.

 45. wyborca

  07/11/2014 o 07:59

  Głosujemy na Wojciecha Pałkę, w odróżnieniu od Bartla zna przepisy, pracował w biurze posła Adamczyka, musiał się uczyć przepisów, bo spotykał się z różnymi problemami i to już jest doświadczenie. Uwaga , ważne jest aby do Rady weszli jego ludzie, bo cwaniaczki z innych ugrupowań tylko czyhają jak się dostać, by tylko być , nic nie robić i brać kasę ! Głosujemy na p.Jagiełłę i p. Siudę w Tenczynku. Nie głosujemy na p.Maciejowską, niestety nie sprawdziła się, nie ma wiedzy i nie potrafi merytorycznie debatować w słusznej sprawie, niestety to stracony głos, który w niczym nie pomoże !

  • ulotkarz

   07/11/2014 o 09:04

   Mam sporo ulotek kandydatów, siudy i jagiełły nie mam akuratnie. Ale za to są szczególne kilka przypadków populizmów i braku pojęcia niejaki ryś który będzie skracał kolejki do lekarzy, góralczyk który robi łaskę że jak zostanie radnym założy stowarzyszenie(po co być radnym) podoba która będzie porad prawnych udzielać w urzędziem kilka osób z wgk (strefa ekonomiczna) i niejaki kurdziel który będzie walczył z seksualizacją oraz dotował oazę

   • Anonim

    07/11/2014 o 15:37

    słusznie lpisz z tych ulotek dobrze zee bartl juz zbasenem nie bredzi

  • buhahaha

   07/11/2014 o 11:05

   Jagiełło?? A jakież to sukcesy ma na swoim koncie?? Zgodnie z rozumowaniem „wyborcy” najważniejsi to mierni, bierni, ale wierni. Nieważne co reprezentujesz, ważne żebyś klepał pomysły swojego pryncypała (co za różnica: obecnie Bartla, w przyszłości Pałki?). A Siuda? Kto go zna? Co dokonał?
   Tenczynek nie głosuje na Jagiełłę – „dzięki” niemu (i nie tylko niemu) ma jednego radnego mniej niż powinien mieć wg liczby mieszkańców.

   • halo!

    07/11/2014 o 13:58

    zapomniałeś o przyszłych przydupasach Wacława 😀 nie będą klepać tego co im pryncypał przykaże? oj, to niedobrze wróży naszej gminie 😉 i w ogóle lepiej nie wybierać żadnego burmistrza. 😛

  • aaa

   07/11/2014 o 11:18

   Pałka nie tylko zna przepisy. On ich będzie przede wszystkim przestrzegał. Ten typ tak ma 🙂

   • :-)

    07/11/2014 o 12:10

    Już widać jak ich przestrzega. Pochodzi z Filipowic ma na pewno rodzinę na cmentarzu. Nie widział plakatu kolegi z PiS-u na ogrodzeniu szkoły? Dlaczego nie zareagował? Prawo jest dla innych ale nie dla PiS-u. Tu dopiero będzie obstawianie się swoimi, słuchanie podszeptów bo on sam nie ma nic do zaoferowania. Takie są fakty pisowski klakierku.

    • :-)

     07/11/2014 o 12:11

     Nie plakatu, baneru olbrzymiego że nie sposób go przeoczyć.

     • Wojtek

      07/11/2014 o 21:46

      Czy przypadkiem ten OLBRZYMI(???) baner nie został zdjęty już tydzień temu POparańcy. Widać baner spełnił swoją rolę a wam POparańcy ściska d… z żałości. A na koniec i tak dostaniecie…od PiSu

     • użyty

      07/11/2014 o 22:32

      przez Wojtka język miłości sugeruje, że jest on kolegą Stefana 😀

    • aaa

     07/11/2014 o 16:02

     sugerujesz, że Pałka powiesił baner? chyba myślenie zbyt długodystansowe lubisz 😉

     • sowa

      14/11/2014 o 18:24

      Legenda solidarności i groźby. Chyba się tu ktoś zapędził.

   • :-)

    07/11/2014 o 12:12

    Nie plakatu, baneru olbrzymiego że nie sposób go przeoczyć.

 46. wyzysk

  07/11/2014 o 14:25

  Ile to pieniędzy idzie na wybory. Partię dostaną milionowe zwroty za kampanie z budżetu państwa, naszych podatków. Te pieniądze można by przeznaczyć na pilne potrzeby obywateli.

  • nie ma dobrych kandydatów

   10/11/2014 o 16:01

   Korzystam z prawa i dlatego nikogo nie popieram.

 47. przyszlyWobrca

  07/11/2014 o 16:15

  Przeglądam programy wyborcze rozmaitych KWW i różnych kandydatów. Egzotyczne wydają się komitety jednoosobowe. Najciekawszy jest program KWW KINO – facet w pierwszym punkcie swego programu chce zmieniać ordynację wyborczą. Najwyraźniej pomylił Sejm z radą gminy. 😀

  • Anonim

   07/11/2014 o 16:18

   Czytaj uważnie, może w ten sposób nie chce dalej Bartla.

   • przyszlyWobrca

    07/11/2014 o 16:25

    Przeczytałem uważnie, facet umieścił to jako drugi punkt swojego programu. Może sobie nie chcieć, co nie zmienia faktu, że takie rzeczy to w Sejmie się załatwia, a nie w radzie gminy. Może sobie co najwyżej zagłosować na kogoś innego.

  • Anonim

   07/11/2014 o 16:57

   Ten sam problem podniósł w rozmowie z Głosem Krzeszowickim Wacław Gregorczyk i to samo podnosi PIS.
   Nie jest to wiec nic dziwnego a żeby coś załatwić w sejmie potrzebne są oddolne inicjatywy. Bartl to przecież zgrana karta i nie masz kogo bronić.

   • przyszlyWobrca

    07/11/2014 o 17:19

    Podnosić sobie mogą, PiS to inna sprawa, bo oni są w Sejmie. Zresztą Gregorczyk wspomina tylko o tym we „wstępniaku” do swojego programu, a nie umieszcza tego jako punktu, którego nie może zrealizować.
    Gdzie widzisz bronienie Bartla? Póki co to ty bronisz KWW KINO.

  • gladiatorek na kartonie

   10/11/2014 o 15:17

   Dobrze to ująłeś, jest to komitet egzotyczny. Natomiast samo kandydowanie najwyraźniej dobrze robi kandydatowi, bo nie zamienił tematu o wyborach w temat o swoich problemach, wrogach itd. jak to uczynił przed 4 laty.

   Tutaj dał naprawdę czadu:
   http://krzeszowiceone.pl/archive/2010/10/13/nowe-twarze-na-listach-wyborczych.html

 48. Jaber

  07/11/2014 o 17:48

  A propos głównego wątku, to zastanawiam się, czy komitety wyborcze podpisały umowy z przedsiębiorcami na odpłatne korzystanie z usługi prowadzenia kampanii wyborczej na terenie i z wykorzystaniem środków należących do odpowiednich podmiotów gospodarczych ❓

  • Bimber

   07/11/2014 o 18:05

   Nie musiały nic podpisywać.
   Wystarczy faktura wg ustnego ustalenia.

   • Jaber

    07/11/2014 o 18:12

    Kwestia ocenna i zależna od rodzaju usługi, czasu jej trwania, a także interpretacji organu kontrolnego. Nie musi być to takie hop siup jak piszesz, ale też, oczywiście, w wielu okolicznościach może.

    • I oto

     07/11/2014 o 18:24

     Podsumowując „komitety wyborcze nie musiały podpisywać umów na odpłatne korzystanie z usługi prowadzenia kampanii wyborczej na terenie i z wykorzystaniem środków należących do odpowiednich podmiotów gospodarczych”.

     • Jaber

      08/11/2014 o 04:12

      Podsumowywać trzeba umieć, podobnie jak cytować.

    • Anonim

     08/11/2014 o 10:13

     Jaber w tym wypadku KWW nie muszą mieć umów 🙂

     • Jaber

      08/11/2014 o 12:16

      Nie było mowy o jakimś „wypadku”, czyli kiedy trzeba mieć umowę, a kiedy nie. Zatem niezbyt wiem, o jakim dokładnie 'wypadku’ mówisz. Zadałem pytanie ogólne, to chyba widać, nieprawdaż? A diabeł siedzi, jak to ma w zwyczaju, pomiędzy kartkami.

      Zatem teraz, a propos fakturowania – zajrzyj do ustawy o podatku VAT, następnie do zapisów o umowach cywilno-prawnych oraz zasadach zawierania umów terminowych, później do odpowiednich przepisów skarbowych (to dotyczy podatnika wykonującego tego typu usługi, jak w pytaniu i wystawiającego faktury), oraz wyjaśnień dotyczących zasad finansowania kampanii wyborczej. Wtedy będziesz mógł rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie, nie zaś „po łebkach”.

      A ponadto – pytanie moje jest po części retoryczne i jest rodzajem informacji uświadamiającej, aby niektóre komitety 😆 wypełniały przynajmniej w podstawowym zakresie zapisy Kodeksu wyborczego, gdyż inaczej lekko nie będzie 😥

 49. niesia

  07/11/2014 o 22:01

  Mam dosyć Królika ale jaka jest alternatywa? Dwóch panów ze zobowiązaniami partyjnymi – jeden bez doświadczenia, drugi Czesio prim. Ja tego nie kupuję. Całe te wybory są poniżej krytyki, większość kandydatów na radnych z obciążeniami, bardziej do leczenia niż do rządzenia się nadają ale pcha się to tałatajstwo do koryta aż się kurzy. A po wyborach będzie jak zwykle. Może jak frekwencja spadnie poniżej 10% to coś się zmieni, bo demokracja w Wolsce się nie sprawdza

  • @Niesia

   07/11/2014 o 22:34

   masz problem. Współczuję.

 50. emik

  07/11/2014 o 23:12

  Nie fala jest potężna, ale mordy. Upasione, wyżarte, gołosłowne, gotowe każdego zrobić w …ja.
  Odradzam głosowanie. Na co? Na wędlinę?

 51. momo

  08/11/2014 o 07:23

  Dziś wpadła mi w ręce ulotka: kandydat z Jurajskiego (czyli jednak miasto Krzeszowice), rolnik na kilkunastu hektarach. Rozumiem, że to ma być ta reprezentacja elektoratu miejskiego? Dziwne te okręgi jednomandatowe…

  • :-)

   14/11/2014 o 18:18

   Na których rośnie nawłoć kanadyjska, której nie zdążył jeszcze skosić. Taki on rolnik jak z koziej dupy trąba. Ciekawe czy się ubiega o dotacje z UE :-)).

 52. marnotrastwo

  08/11/2014 o 16:12

  Te miliony wydane na kampanie, można wydać w bardziej racjonalny sposób. Jest tyle potrzeb w kraju.

 53. nikt

  14/11/2014 o 21:12

  Właśnie dziś zauważyłem na płotach kolejne ogłoszenie. Z plakatu uśmiecha się do nas piosenkarka – pani z mikrofonem w ręku. A tak na poważnie – pani Anno, kto doradził to zdjęcie na plakat? Sekretarz? Ktoś inny? Co to za ugrupowanie, które rozsądnie nie doradzi swoim, jak dbać o wizerunek? Słowo daję, pierwsza myśl na widok plakatu była – znana piosenkarka startuje w wyborach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę