Wybory samorządowe

Jak stopniało poparcie dla Czesława Bartla

Mimo, że urzędujący od dwóch kadencji Czesław Bartl wciąż cieszy się sporym poparciem, niedzielne wybory pokazały, że mieszkańcy gminy niekoniecznie widzą go w roli nowego burmistrza. Jeszcze cztery lata temu, pokonał swoich kontrkandydatów w pierwszej turze. Teraz o władzę w trzydziestotysięcznej gminie musi walczyć w dogrywce.

Osiem lat temu wygrał w drugiej turze, cztery lata temu już w pierwszej zdobywając ponad 8 tysięcy Waszych głosów. Dziś z niespełna 35% poparciem zmierzy się w drugiej turze z kandydatem Wspólnej Gminy Krzeszowice. Dogrywka nie jest pokłosiem walki z Prawem i Sprawiedliwością. Kandydat PiS co prawda osiągnął lepszy wynik, niż jego poprzednik cztery lata temu, ale to wciąż zbyt mało by zmieść z fotela urzędującego burmistrza.

W tegorocznych wyborach zdobyte przed czterema laty głosy odebrał Czesławowi Bartlowi Wacław Gregorczyk. Elektorat obu kandydatów jest tak bardzo zbliżony, że walka będzie toczyła się o każdy jeden głos, w niektórych przypadkach oddany nie tyle na kandydata WGK, co być może przeciwko Czesławowi Bartlowi.

W tak dziwacznej sytuacji języczkiem uwagi stają się, ci, którzy w tegorocznych wyborach postawili na Wojciecha Pałkę. Czy wyborcy PiS poprą kontrkandydata Czesława Bartla? Niekoniecznie. Część z nich prędzej zostanie w domach, lub skreśli obydwu niż zagłosuje na związanego z Platformą Obywatelską Wacława Gregorczyka. Co zrobi reszta? Dowiemy się już 1 grudnia. Jedno jest pewne, druga tura wyborów burmistrza miasta i gminy Krzeszowice będzie jedną z najciekawszych rozgrywek ostatnich kilkunastu lat.

Liczba oddanych głosów
2006 I tura: 4 725
2006 II tura: 6 205
2010: 8 024
2014 I tura: 4 372

199 komentarzy

199 Komentarzy

 1. Anonim

  18/11/2014 o 22:22

  co zrobił burmistrz, że mu tak poparcie spadło? A może czego nie zrobił…

 2. mieszkanka pewnego osiedla

  18/11/2014 o 22:27

  oj stopniało! i miejmy nadzieję, że topnieć będzie w takim tempie jak lodowce na Grenlandii.

  • Anonim

   18/11/2014 o 22:37

   jak to się mówi, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

 3. olo

  18/11/2014 o 22:35

  ci co do koryta sie nie dostali,to mu dupe obrabiają i sa zawistni,a kiedyś serdecznie go witali,tacy sa najgorsi

  • IZA

   18/11/2014 o 22:45

   „olo”, chyba pominąłeś tych, co do koryta nigdy się nie pchali, niczego mu nie obrabiają i …. jakoś go nie chcą. A jak tych zaszeregujesz?

 4. aaa

  18/11/2014 o 22:38

  uważam, że komentarz o skreśleniu obydwu kandydatów lub nie pójściu na wybory jest mało odpowiedzialny. Należy się zmobilizować i zmienić sytuację. Nie zachwyca mnie kandydatura pana Gregorczyka, ale ….

 5. newbie

  18/11/2014 o 22:50

  Poparcie poparciem. Niech się lepiej kandydaci/komitety zajmą usuwaniem swoich plakatów.

  • Aga

   18/11/2014 o 23:13

   Dokładnie. Zdecydowanie sporo tego zawsze zostaje,często nawet do późnej wiosny….

 6. Gie

  18/11/2014 o 22:50

  Procenty to chyba niewiele mówią. Bardziej miarodajna byłaby liczba głosów. 64% przed 4 laty to może być mniej niż 35% w ostatnią niedzielę 🙂

  • Muminek

   19/11/2014 o 15:11

   rozkład procentowy w tym wypadku mówi więcej niż liczba głosów. Wystarczy, że frekwencja była wyższa i już te dane zaciemniają obraz. Wrzucam pod ikonografią liczbę głosów. Czesław Bartl nie tylko stracił wyborców sprzed 4 lat, ale także tych sprzed 8. W I turze wyborów w 2014 roku dostał mniej niż w I w 2006.

   • Anonim

    19/11/2014 o 16:00

    Muminku
    zmień lepiej datę w artykule „Dowiemy się już 1 października”

    a frekwencja w II turze będzie na 100% niższa 🙂

    • krzeszowiceone.pl

     19/11/2014 o 16:37

     patrząc na to co się dzieje, może się okazać, że nawet 1 się nie dowiemy 😉

     • Anonim

      19/11/2014 o 16:42

      raczej 1 grudnia 🙂

     • krzeszowiceone.pl

      19/11/2014 o 16:46

      może być października… 2015 roku 😉

 7. IZA

  18/11/2014 o 22:51

  ….ale „na bezrybiu i rak ryba”.

  • obserwator z boku

   18/11/2014 o 23:17

   Pan Gregorczyk miałby jeszcze okazję się uwiarygodnić i poprawić swoje notowania, gdyby wyszedł z propozycją debaty publicznej i zaprosił do niej p. Bartla. Mógłby się w ten sposób lepiej zaprezentować i przedstawić, na czym ma polegać różnica w jego stylu zarządzania gminą, co zamierza zmienić, aby poprawić nadszarpnięty wizerunek gminy, jakimi zasadami będzie się kierował.
   Z pewnością mógłby liczyć na pytania od wyborców, które dałyby mu szansę wypowiedzi na wiele tematów ważnych dla mieszkańców, ale także poznania jego poglądów na wiele kontrowersyjnych spraw z ostatnich miesięcy upływającej kadencji.
   Jako osoba wchodząca dopiero do gry, raczej nie ma nic do stracenia, a do zyskania bardzo wiele. Może ktoś z jego najbliższego otoczenia spróbuje mu wytłumaczyć, że bierne oczekiwanie na wspaniałomyślnego wyborcę, to droga do klęski. W tej kategorii p. Bartl, jako urzędujący burmistrz ma przewagę, to oczywiste.

 8. aaa

  18/11/2014 o 23:14

  c’est la vie 😉

  • IZA

   18/11/2014 o 23:20

   ….et alors? 😉

   • ???

    19/11/2014 o 08:15

    Voulez voeu vote avec moi???

    • IZA

     19/11/2014 o 08:55

     ABSOLUMENT, NON!
     Ale jednak poprawniej byłoby: „voulez-vous voter avec moi”?
     Może czasem lepiej nie zbaczać z polskiego.

     • ???

      19/11/2014 o 16:44

      Oj tam, oj tam 😉 Maturę z tego pięknego języka zdawałem 18 lat temu, a możliwości na konwersację od tamtego czasu właściwie nie było… Ale może masz rację, lepiej trzymać się naszego języka!!! 🙂 🙂 🙂
      POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!

     • IZA

      19/11/2014 o 19:30

      Ja także pozdrawiam! 🙂

 9. wood

  19/11/2014 o 08:30

  Można przewidzieć, że po kolejnej reelekcji obecnego burmistrza nie nastąpią jakiekolwiek pozytywne zmiany, tak oczekiwane przez uczestników zarówno tego forum jak i mieszkańców naszej gminy. Zmiana osoby na tym stanowisku daje taką szansę, która naszej gminie na pewno by się przydała… i wtedy, po kolejnych czterech latach możemy mieć taki komfort jak obecnie mieszkańcy Trzebini – wybór między dwoma ostatnio rządzącymi burmistrzami.

 10. II tura

  19/11/2014 o 08:40

  W mojej opinii większość pójdzie zagłosować nie na W.Gregorczyka a przeciw obecnemu burmistrzowi, a niestety nie jest to dobry ruch – bo jest to myślenie w stylu :”on zepsuł, a tamten dopiero może to zrobić” (podobnie jak argumenty spotykane w przypadku obu stron – „zagłosuje na tego bo go znam”). Powiem szczerze, że w przypadku kontrkandydata obecnego burmistrza nie rozumiem zachwytów nad jego kandydaturą… program oceniając szczerze i merytorycznie – niestety poniżej przeciętnej, to co napisał w swoim programie prezentowane mogłoby być jako idealny przykład czystej formy populizmu – wręcz chwilami zabawne, żeby nie powiedzieć śmieszne (zresztą patrząc na partię pana Wacława (bo nie oszukujmy się, że startuje z jakiegoś KW) musi stosować taką politykę). Dodatkowo jego argument o obniżce pensji urzędnikom – mistrzostwo populizmu bo ciekawe jak może zmienić ludziom kwoty wpisane w umowach, oraz deklaracja o tym, że zlikwiduje wszelkie formy nepotyzmu w urzędzie (już nie wracając i tak w mojej opinii do kontrowersyjnej sprawy – co do pracy jego żony), ponieważ znając już skład nowej rady niestety już pewne rzeczy nie będą takie łatwe – bo co np. z pracującą w urzędzie żoną pana A.Baranowskiego (co też było brzydko mówiąc „śmierdzącą” sprawą) – oczywiście będą głosy, że to było wcześniej za kadencji poprzedniego burmistrza itp., itd. , no ale najwyżej trzeba było nie wyrażać zgody na kandydaturę radnego. Oceniając szczerze nie widzę w pretendencie nic co by przekonywało moją osobę do postawienia głosu na niego (a zasada że nowy to może lepszy nie działa na mnie). Oczywiście nie mówię, że bezgranicznie wychwalam wszystkie decyzje, i nie dostrzegam błędów obecnego burmistrza, ale jednak ja wybieram jego kandydaturę.
  Jeszcze taka drobna uwaga do obu kandydatów – jak można w swoich programach, ulotkach, broszurach itd. popełniać tyle błędów stylistycznych, językowych czy ortograficznych ? Tu akurat plus dla p. W. Pałki, który w swojej „ulotce” popełnił tylko błędy interpunkcyjne i to naprawdę niewiele. (oczywiście ja sam popełniam błędy, ale ludzie którzy kandydują powinni jednak na to uważać).
  A na koniec słynne : „Vox populi, vox Dei” – dlatego każdy powinien iść do wyborów i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem, ale zagłosować (i czuć, że coś zrobiło się dla naszej gminy – a nie przyjąć najłatwiejszą postawę niegłosującego lecz zrzędzącego znawcy).

  Pozdrawiam

  • Anonim

   19/11/2014 o 09:03

   Znowu jakiś nauczyciel się wymądrza.Całkowicie nieprzygotowany do rządzenia gminą Bartl wygrał 8 lat temu przez przypadek(prawny błąd Jagiełły)+ populistyczny program. Przez minione 8 lat niczego się nie nauczył poza gigantycznym i niczym nieuzasadnionym wzrostem własnego ego. Mieszkańcy gminy zasłużyliby rzeczywiście na miano „ciemnego ludu, który kupuje jego wszystkie baje” jeżeli w tak sprzyjającej sytuacji go nie odsuną.

   • II tura

    19/11/2014 o 09:41

    Do pracy nauczyciela bardzo mi daleko (może kierowałeś się wypowiedzią o błędach – i uznałeś to za mało ważne, jeśli tak to w Polsce już był np. Kononowicz, który w takim razie był niesłusznie atakowany), a co do wzrostu ego u burmistrza – być może nie zaprzeczam, tak jak i wiem, że pan Gregorczyk ma równie wybujałe ego już teraz a burmistrzem jeszcze nie jest – dodam, że do tego jest bardzo butny – w negatywnym kontekście tego słowa. A co do zwycięstwa 8 lat temu masz rację burmistrz Bartl wygrał również populizmem, czym tylko potwierdzasz moje słowa – bo jak pewnie pamiętasz było on wspierany przez PO czyli partię, która teraz tak ładnie obiecuje wszystko ustami pana Gregorczyka. A czy głosując na pana Gregorczyka nie kupujesz jego wszystkich „bajek” jak to napisałeś? Masz zagwarantowane 100% realizacji jego programu? Jeśli tak, i masz pewność to nie dziwię się – jednak pokaż taką deklarację. Chociaż jak to powiedział jeden z posłów partii pana Wacława – negowanie jest :”wilczym prawem opozycji”. Poza tym nie podoba mi się jedna rzecz (dotyczy to zarówno pana Gregorczyka jak i pana Pałki) – startowanie asekuracyjnie- nie tylko na burmistrza (byle być przy „korycie”, a którędy to nie ważne).
    „Podoba” mi się w programie pana Gregorczyka punkt o pomocy małym firmą – w końcu komu jak nie sobie pomagać? (chociaż w populistycznym programie, i tak większość rzeczy jest wstawiona na zasadzie „ładnie brzmi, i kogoś przyciągnie”).
    A jeszcze tak na uboczu – co do wszystkich układów to z całym szacunkiem ale pan Gregorczyk należy do jednej funkcjonujących wg tej zasady organizacji – mianowicie LGD (a więc myślę, że jednak wcale nie różni się on aż tak bardzo od reszty i nie jest on wybawcą, które nie jest zależny od nikogo i niczego).
    Pozdrawiam

    • Wolanin

     19/11/2014 o 16:54

     Z tymi błędami, to Kolega przygania, jak kocioł garnkowi, ponieważ sam popełnia ich „całe stada”, a przeczulony jest jakoś tak dziwnie na ich punkcie… 🙂
     Co do wyboru między panami Czesławem, a Wacławem, to właściwie, jakby wybierać między dżumą, a cholerą – i to złe, i to nie dobre! W ogóle te wybory były poniżej krytyki – brak jakichkolwiek prób zawojowania serc wyborców, sprowadzenie walki li tylko do poziomu wyścigów na „SŁIT FOCIE”, czy w końcu liczenie na twardy, polityczny elektorat… Nic się kandydaci nie wysilili, wstyd i hańba! Podsumowując: przyszłość widzę raczej w odcieniach ciemnej szarości i totalnej stagnacji (mam nadzieję, że się chociaż nie cofniemy)

     • II tura

      20/11/2014 o 17:57

      Smutne jest to, że piszesz o tym co komu ja wypominam samemu nie potrafiąc czytać – w końcu napisałem, że ja sam te błędy popełniam ale może dlatego nie piszę broszur ani ulotek ?? bo wstyd nie wybrać się do żadnego np. polonisty żeby im to poprawił – zresztą sam w krótkiej wypowiedzi kilka zrobiłeś…A co do dalszej części wypowiedzi to się z nią zgodzę chociaż akurat osobiście oceniam, że kontrkandydat obecnego burmistrza nie zasługuje na danie mu szansy…

  • obserwator z boku

   19/11/2014 o 09:26

   Mądre słowa! Ale moja opcja zmierza w kierunku zmiany obecnego status quo i wyboru jednak pana Gregorczyka, nawet z tymi wszystkimi zagrożeniami i wątpliwościami, o których pisze „II tura”, ale jednocześnie wzmożenie społecznej kontroli jego poczynań już od pierwszych dni rządzenia. Taka opcja może dać dużo lepszy efekt dla nas wszystkich, niż kolejny kredyt zaufania dla człowieka, który przez 8 lat nie umiał wyciągnąć żadnych wniosków ze swoich błędów!
   Nie trudno zauważyć, że jeden społeczny komitet do spraw planów miejscowych zaledwie w ciągu kilku miesięcy swojego istnienia był w stanie doprowadzić – wprawdzie z dużymi oporami – ale do liczenia się władz gminy z głosem mieszkańców i kontrolowania ich decyzji, chociaż nie do końca, gdyż od samego początku została uruchomiona gigantyczna akcja zdezawuowania tego społecznego ruchu. Akurat w tej dziedzinie urzędujący burmistrz jest specjalistą! Daję po prostu przykład, że w ten sposób można osiągnąć znacznie więcej, niż wybierając modelowego kandydata na burmistrza, pozornie bez skazy i robiącego dobre wrażenie i …. pozostawienie go w spokoju na następne 4 lata. Chyba to już kiedyś przerabialiśmy, a efekty – każdy widzi, jakie są.

 11. rom

  19/11/2014 o 09:38

  teraz żaden burmistrz już nie zostanie bez kontroli, społeczeństwo się przebudziło i będzie patrzeć na ręce jemu i jego współpracownikom.

 12. Pro Gregorczyk

  19/11/2014 o 12:19

  Ani słowa o zamykaniu szkół? więc nie wiem skąd to info ? http://www.waclawgregorczyk.pl

  • Oni

   19/11/2014 o 16:04

   Z ulotki !

 13. !/!

  19/11/2014 o 15:44

  A pod dworcem P+R za 1zł/h ha ha ha.

 14. Roobson

  19/11/2014 o 15:48

  Na kogo byście nie zagłosowali i tak będziecie narzekać i pisać głupoty. 8 Lat temu Krzeszowice wyglądały jak rozpacz nędzy i rozpaczy teraz jest naprawdę ładnie. Jest przedszkole nowe przedszkole. jest nowy rynek, targowica i okolice zostały odnowione. Ja bym chciał usłyszeć od was CO ZROBIŁ P. GDEGORCZYK ABY NA NIEGO ZAGŁOSOWAĆ OPRÓCZ PUSTYCH SŁÓW I OBIETNIC. POKAŻCIE FIZYCZNIE CO ZROBIŁ. Tusk też nam obiecywał a tera zpierdolił dla mnie to to PO czy tamto jeden ciul. P. Bartl może nie jest idealny ale zmienił nasze otoczenie mimo, że może popełnił błędy ale nie można zrobić wszystkiego. Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie w nasze gminie są wredni i chcieli by zainwestować ale najlepiej tak, aby po nieudanej inwestycji mieć na kogo zgonić ich porażkę. Wasza rzecz na kogo zagłosujecie bo i tak za 4 lata powiecie że to był zły wybór. Pozdrawiam.

  • IZA

   19/11/2014 o 16:49

   Roobson, czegoś tu nie zrozumiałeś. Pytasz, co zrobił pan Gregorczyk? Przecież nie miał jeszcze okazji! On dopiero chce coś zrobić, a Ty, ja i inni zainteresowani podniesieniem jakości życia w gminie mają dopilnować, żeby zrobił. Inacze nikt nowy nie miałby szans. Może nie wygląda to tak kolorowo, jakbyśmy wszyscy sobie życzyli, ale i tak o niebo lepiej, niż ta szarzyzna bylejakości.

 15. Viki

  19/11/2014 o 15:56

  Głos na Gregorczyka do głos stracony !
  Im więcej ludzi to zrozumie tym lepiej 🙂

  • IZA

   19/11/2014 o 16:23

   Viki, skoro wierzysz, że ten głos nie będzie stracony, głosuj na Bartla, nie ma zakazu! 😉 . Mam nadzieję, że jednak większość ludzi myślących przebudzi się z jesiennego snu i zrozumie, że w ofercie ma do wyboru tylko dwa dania: jedno odgrzewane po raz trzeci, a drugie świeże. Może nie jest to wykwintna kuchnia prowansalska, ale jednak świeżość zachęca do spróbowania, bo ryzyko nabawienia się niestrawności jest niewielkie. Oczywiście wybór należy do każdego z nas. Ja przynajmniej nie mam wątpliwości, co bym wolała wybrać.

   • bulwers

    19/11/2014 o 16:28

    Głos na Bartla to 30zł więcej za ścieki i wodę

    do cholery!!! ileż można płacić !

    jak Viki chce płacić 500 zł za ścieki to niech sobie głosuje na Czesława B.

    • IZA

     19/11/2014 o 16:40

     I to są prawdziwe argumenty! Przez kieszeń do rozumu!

    • XYZ

     19/11/2014 o 18:24

     Oj wy oszołomy i muchy plujki z PO .Obiecajcie ludziom co tylko chca żeby tylko do koryta sie dostać. Niby z czego Gregorczyk dopłaci do ścieków??.Ano zamknie 3 szkoły i mu wystrczy na dopłaty do nastepnych wyborów , a potem to jak „Jagne” wywiozą z Krzeszowic

     • :)

      19/11/2014 o 18:30

      no właśnie. ponoć nowe krzeszowice straszą, że Gregorczyk dokona rzezi w oświacie. Ale nikt normalny w taką bzdurę nie uwierzy. 😛

     • He nio

      19/11/2014 o 18:39

      No od głupich obietnic to Pis jest

     • POważnie

      19/11/2014 o 18:40

      Ja w zamykane szkoły wierzę… przecież to zapowiedział wcześniej. Kilka szkół ma być zamknięte już w roku szkolnym 2015/2016 … kto wie jakie?

     • zupełnie

      19/11/2014 o 18:44

      poważnie proszę o link do źródła tej informacji.

     • bzdury

      19/11/2014 o 18:56

      nie ma argumentów merytorycznych to się straszenie zaczyna.

     • IZA

      19/11/2014 o 19:08

      To typowe metody dla ustępującej ekipy.

     • POważnie

      19/11/2014 o 19:25

      Może będzie jakiś materiał w tej sprawie lada dzień?

    • Anonim

     20/11/2014 o 22:35

     Gregorczyk przyjdzie obniży ci rachunki. Albo nie!! zapłaci ze swojej kieszeni bo pensje burmistrza sobie obniży i swoim radnym też — k…wa patologia!!!!!W co wy ludzie wierzycie ..przecież to Polska !!!

    • Jeden z dziesięciu

     21/11/2014 o 11:27

     W Zabierzowie sumaryczna cena 1 m3 wody i ścieków to ok. 7 zł, a w Krzeszowicach ponad 15 zł. To ja się pytam: czy w Zabierzowie stosuje się ceny dumpingowe? Czy nie muszą „amortyzować inwestycji”? Czy może w Zabierzowie mają do kitu analityków i mylą się przy kalkulowaniu cen za wodę i ścieki? A może po prostu wychodzą z założenia, że wodociągi to nie prywatny folwark i w związku z tym spółka ma dostarczać wodę i odbierać ścieki solidnie i tanio?

   • Vacek mac Gregor

    19/11/2014 o 17:44

    Wolę odgrzewane żarcie wciągnąć trzeci raz, niż pseudo „świeże” z POwskiej zamrażarki, po którym ma takie sranie, że muszla może nie utrzymać wydalanej świeżości

    • ups

     19/11/2014 o 17:49

     niepotrzebne nerwy. McCześ się przejadł 😀

    • IZA

     19/11/2014 o 18:54

     Ale gdybyś to samo przełożył na język ucywilizowany (jeżeli wiesz, co to znaczy) i uruchomił racjonalne myślenie wyszłoby ci od razu, że to właśnie odgrzewane danie ci zaszkodziło. Już powinieneś zacząć sobie parzyć ziółka!

  • aaa

   19/11/2014 o 16:30

   stuknij się w głowę, albo coś na uspokojenie zażyj. Sukcesem nazywasz spitoloną nawierzchnię płyty rynku? Przyjdź i zobacz, jak ziemia wypycha kostki z ulicy. Wyłażą do góry jak grzyby po deszczu. Sukcesem nazywasz wyschnięte szczątki roślinek wokół przysychających drzew? Nie jest sztuką wziąć pieniądze. Sztuką jest dobrze je wykorzystać. A tego ta ekipa nie potrafiła. Czas zmienić to towarzystwo:) czekam na inne przykłady „sukcesów”.

  • ok

   19/11/2014 o 17:41

   Zestawienie piękne, szkoda tylko, że nie ma wyszczególnionych osób i stowarzyszeń które w większości tych wniosków lobbowały, pomagały w uzyskaniu dofinansowania albo wręcz wskazywały czy wymuszały pewne działania. Można się chwalić wykorzystaniem unijnej kasy, ale trzeba pamiętać, że jest to zasługa znacznie większej ilości osób niż tylko pracownicy urzędu.

   • Pigal

    19/11/2014 o 18:01

    Sukces ma wielu ojców.
    Wielu palcem nie kiwnęło w tych projektach na żadnym z etapów, a na swoich stronach i ulotkach wypisują skradzione zaangażowanie.
    Rzeczywistość szybko jednak weryfikuje ich kunszt i zaangażowanie czy też doświadczenia w pozyskiwaniu środków.

    Dla mnie zawsze liczy się zgrany zespół ludzi, którzy mają odwagę powalczyć skutecznie o sukces.

    Na dalszym miejscu jest dla mnie ważne, kto sobie ten sukces przypisze, a kto go wykorzysta.

    Jedno jest pewne i niezatarte, że tylko zespół pracowników UM po kierownictwem burmistrza Czesława Bartla ma pełną satysfakcję z dobrze zrobionej roboty, i tego sukcesu nikt mu nie ukradnie.
    Tego sobie i innym osobom zaangażowanym w te projekty z całego serca życzę.

    Niebawem projekty z roku 2014.

    Pozdrawiam,

    Pigal

    • Panie Łukaszu,

     19/11/2014 o 18:18

     musi pan się pogodzić ze zmianą szefa 😀

     • Oj tam, oj tam...

      19/11/2014 o 18:55

      puki piłka w grze … 🙂

    • Jaber

     19/11/2014 o 20:39

     Dwa stawy, zieleńce, dofinansowania dla dzieci, drogi dojazdowe, odnowienie kapliczki, prace na zamku Tenczyn, remonty remiz, boisko, prace na zamku Tenczyn, oświetlenie uliczne, odnowienie krzyża, prace na zamku Tenczyn, boisko… Dmuchawce, latawce… – nie chcem, ale muszem.

     Z roku na rok, suwak przewijania ekranu w tych prezentacjach corocznych osiągnięć, wydłuża się coraz bardziej, powtarzają się treści i coraz ich mniej. Enumeracja bieżączki, codzienności gminnej – lecz, jak tego nie robić, to cóż robić, Panie Naczelniku, jak żyć!? Remontujemy drogi, wspomagamy szkoły (gminne zresztą)… Same sukcesy!

     A czy za 2014r. zostaną, na przykład, przedstawione sukcesy organu w przeprowadzeniu przedsięwzięcia pod nazwą: Projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta i gminy Krzeszowice? Wraz z całkowitymi nakładami? Trudno przecenić wagę m.in. tych dokumentów dla rozwoju gminy!

     A może coś o strategii do 2014r. Pierwszy rok się kończy, a SRGK w wersji roboczej (i to jak roboczej – o tym w najbliższym czasie)?? A jeszcze do niedawna pod winietką o strategii do 2020r. widniała ta z okresu już zakończonego!

     Cerowanie kalesonów i klejenie butów też jest potrzebne – niektórzy nawet uznają to za działanie twórcze i prorozwojowe. A jak widać, takich jest w okolicy całkiem sporo!

 16. Roobson

  19/11/2014 o 16:18

  zmiany – bez obrazy ale tylko ludzie nieudolni, niewykształceni oraz ludzie którzy niczego w życiu nie osiągnęli piszą o innych źle i obraźliwie próbując podnieś swoją pozycję. Mogę ja i inni tylko współczuć, gdyż poziom twojej osobowości sięga dna, a może i spadł poniżej.

 17. zmiany

  19/11/2014 o 16:22

  Roobson nie rozmawiam z elektoratem B. (B jak burak)
  więc sorry, pisz sobie co chcesz

  musisz być jedną z tych osób, które mają ciepłe posadki u Bartla

  • Roobson

   19/11/2014 o 16:32

   Właśnie taki poziom ma elektorat P. Gregorczyka. Pozdrawiam! 🙂

   • y

    19/11/2014 o 17:28

    Drogi Roobsonie, największym życiowym sukcesem Bartla było kierowanie placówką oświatową w Woli Filipowskiej. Jako burmistrz zupełnie się nie sprawdził a łatwe środki z UE wykorzystywał byle jak. Prawdopodobnie każdy w tym czasie na jego miejscu zrobiłby znacznie więcej i po prostu lepiej. Teraz mamy niepowtarzalną szansę aby się go pozbyć; inaczej trzeba by było przeprowadzać trudną i drogą procedurę referendalną. Wiec oszczędzajmy drodzy mieszkańcy Gminy Krzeszowice i odsuńmy go 30 listopada.

   • aaa

    19/11/2014 o 18:22

    ty mi tu z poziomem nie wyjeżdżaj. Oddam głos na Gregorczyka, bo tancerz mnie nie satysfakcjonuje 😉

    • IZA

     19/11/2014 o 19:04

     Skąd on wyczasnął ten folklor, który mocno zalatuje Peloponezem?
     Tyle rodzimej tradycji dookoła, tyle było regionalnych dożynek i spotkań z kołami gospodyń wiejskich przebranych na ludowo, a tu Grecja czy Bałkany się przewijają w tańcu, a własny folklor poszedł w odstawkę. Może kogoś to bawi, mnie nie!

     • a

      19/11/2014 o 19:21

      może chodzi o to, że udaje Greka ;)w każdej sprawie 😀

     • Anonim

      19/11/2014 o 19:51

      Iza, Ty się od Peloponezu od… no chyba, ze chciałaś powiedzieć, że zalatuje polonezem. Lekko podgniłym rzecz jasna

     • IZA

      19/11/2014 o 20:35

      Spokojnie! Wiem, co chciałam powiedzieć.

 18. szansa

  19/11/2014 o 18:04

  dajmy szansę Panu Gregorczykowi. tak sobie myślę, że obecny Burmistrz miał już swoje 8 lat. nie głosuję na obecnych- głosuję za nowym, może i nieznanym- ale… inne spojrzenie na problemy… oczywiście w obietnice nie wierzę… ale może będzie po prostu inaczej.

 19. zmiany konieczne

  19/11/2014 o 18:18

  Zmiany są wskazane.w przeważającej części pociąga to za sobą rozwój- więc należy mieć nadzieję, że tak będzie.

  • lol

   19/11/2014 o 18:38

   Nie można mówić, że Bartl nic nie zrobił. Zmienił oblicze gminy, ale niestety władza demoralizuje. Przestaje się zauważać, nieetyczne zachowania współpracowników, samemu postępuje się nieetycznie.Właściwie nie komunikuje się z mieszkańcami gminy, z zebrań pod pozorem kolejnych spotkań ucieka się chyłkiem zanim ktokolwiek zdąży zadać choćby jedno pytanie. Wie się lepiej niż mieszkańcy co dla nich dobre. Wszystko to świadczy o wypaleniu burmistrza po dwóch kadencjach urzędowania. Powinien odejść i odpocząć, bo stracił czujność i wrażliwość na sprawy, które są ważne dla mieszkańców. Ta sama sytuacja dotyczy radnych i błędem jest, że niektórzy z nich zostali wybrani na trzecia kadencję. Na sesjach siedzą znudzeni, wychodzą wcześniej. Sprawiają wrażenie, że robią łaskę, że tam są.

 20. Dżony

  19/11/2014 o 18:26

  Może elektorat Pana Czesława uciekł przez prywatę na którą zaczął wyrażać zgodę? Nie wiem czemu nikt nie napisał o nowym planie zagospodarowania na terenie byłego osiedla Żbik. Przewiduje on poszerzenie wąskich osiedlowych dróżek o szerokości 3m do pasa drogowego szerokości 12m, co spowoduje wyburzenie kilku domów. Dla tych którzy mają więcej szczęścia oznacza to rozbiórki ogrodzeń i zabór prywatnej własności jaką jest działka. Rada miasta oraz burmistrz twierdzą że nic nie zostanie wyburzone ani żadne ogrodzenie przesunięte, z prostego powodu, nie pofatygowali się do nas mieszkańców aby zobaczyć jak sprawa wygląda. Wszystko aby umożliwić w przyszłości zagospodarowanie terenów będących własnością miejscowego biznesmena. Dodam też, że jeśli już potrzebujemy super szerokiej autostrady aby nasze miasto się rozwijało, to między domami a torami kolejowymi są dziesiątki hektarów nieużytków, gdzie droga mogłaby powstać bez szkody dla kogokolwiek… Brawo Panie Czesławie i brawo Rado Miasta Krzeszowice. Tutaj uciekają wasze głosy. Teraz żałuję głosów oddanych na Pana Czesława 4 lata temu i 8 lat temu i zagłosuję na kogokolwiek innego. Żałuję też tego że namawiałem rodziców i znajomych do głosowania na Pana Czesława.

  • Dżony

   19/11/2014 o 18:48

   Nigdzie nie napisałem że Pan Bartl nic nie zrobił, bo to byłoby kłamstwem. Niestety władza zdeprawowała Burmistrza i nie jest on już „naszym” Burmistrzem. Może rzeczywiście powinien odpocząć tę jedną kadencję i wrócić kiedy znowu zainteresują go sprawy zwykłych mieszkańców, tak jak było, kiedy został wybrany po raz pierwszy. A jeśli Państwu radnym się nie chce, to przecież nie muszą kandydować. Za swoją publiczną posługę dostają więcej niż przeciętny polski mgr. inż. Nikomu więc nie robią łaski, a jako podatnik płacę i wymagam.

   • Finans

    21/11/2014 o 00:17

    Prawda prawda zamienił stryjek siekierkę na kijek
    Haaa!!!! a odwrotu nie będzie
    Ten kto się nie boi niech głosuje
    na brak gwarancji obietnice bez poparcia

  • :-)

   19/11/2014 o 19:30

   Wojtuś Pałka czeka na decyzję centrali. Dobrze, że nie wygrał ten niesamodzielny goguś. Jak bardzo jest niesamodzielny widać w jego wypowiedzi w „Przełomie”. Poza tym robi tumanów ze swoich wyborców, uważa, że jest takim autorytetem, że go posłuchają zamiast samodzielnie podjąć decyzję. Ludzie otwórzcie oczy – dobrze że nie wygrał tej batalii o fotel burmistrza.

   • He nio

    19/11/2014 o 21:16

    No myślę że to prawda poklepią po pleckach i dadzą buziaka dobry Wojtuś czy be i klapsik. Panu Pałce proponowałbym przepracować z miesiąc może dwa fizycznie to pomaga na umysł lepiej się myśli po wysiłku a on przecież pracą do tej pory się nie skalał proponowałbym jakiś tłuczeń łopatą przerzucać lub rowy kopać też łopatą 🙂
    Z tych trzech znam tylkoPana Pałkę i dla tego na niego nie głosowałem ostatno mówił do mnie przez wy śmieszne

 21. Vacek mac Gregor

  19/11/2014 o 19:29

  Jestem świeżo po analizie programu pana Wacława. W dziale „Infrastruktura” napisał „modernizacja dróg powiatowych, sołeckich i osiedlowych”. Podpowiedzcie Mu może, że gmina ma obowiązek dbać o DROGI GMINNE.
  Tych dróg nie wymienia w swoim programie DLACZEGO?

  • obserwator z boku

   19/11/2014 o 19:45

   Nie bronię go, ale może przynajmniej będzie się starał ogarnąć całość infrastruktury drogowej w gminie, a nie tylko jej wybrane fragmenty, wygodne dla siebie, bo przecież Kowalskiego wcale nie interesuje, czy jedzie drogą powiatową, czy gminną, czy połowa Rynku należy do Starostwa a druga połowa do Gminy. Przeciętny Kowalski ocenia wyłącznie stan drogi poprzez kontekst, na jakim terenie droga się znajduje, a winnych zaniedbań szuka w swojej gminie. I słusznie.
   Sam nie jeden raz usłyszałem od miejscowych urzędników, że w kwestii dziurawej drogi powiatowej (ul. Krakowska w centrum miasta, to także droga powiatowa) mieszkańcy powinni interweniować w Starostwie. Może właśnie pan Gregorczyk zmieni to kuriozalne podejście do spraw lokalnej infrastruktury.

   • Vacek mac Gregor

    19/11/2014 o 21:21

    Hej …Hej….
    Jak pan Wacław Gregorczyk zmieni podejście do dróg jeśli nie wie które są kogo.
    W swoim programie zakłada że gminnych nie naprawia http://www.waclawgregorczyk.pl/program.htm Dla kogo to nie jest jeszcze jasne?

    • IZA

     19/11/2014 o 22:39

     Będzie musiał się tego nauczyć.

  • Jaber

   19/11/2014 o 21:24

   Żeby być dokładnym, to większość dróg na osiedlach czy w sołectwach, to wszak drogi gminne!
   Powszechnym zwyczajem jest także przejmowanie przez gminy części zadań związanych z remontami i modernizacją dróg powiatowych znajdujących się na ich terenie, przeznaczanie dotacji celowych, itd. Liczenie na powiat, to często liczenie do nieskończoności.
   Być może też p. Gregorczyk rozumie przez to 'wydeptanie’ u starosty, by ten zajął się drogami powiatowymi w gminie Krzeszowice? 😆

 22. wasyl

  19/11/2014 o 20:37

  Wstaje rano i mówię sobie PKWdo du.. nasi kandydaci na burmistrza do du.. Myślę sobie wreszcie jakaś stagnacja w tym dziwnym kraju i gminie.

 23. CICHO CIEMNY

  19/11/2014 o 21:03

  No to Nowy burmistrz będzie miał nie lada zadanie! musi się uporać z majątkiem Państwa Potockich. A machina dalej się toczy. Wydaje mi się, że Nowa władza winna spojrzeć bardziej w kierunku PRZEDSIĘBIORCÓW!!! Którzy napędzają tą MACHINĘ! Więcej kontaktu z Przedsiębiorczością, a nie wycieczki… kółka gospodyń…i klepanie się po plecach!!!! Pozdrawiam!

  • Viki

   19/11/2014 o 21:24

   Już jeden spoglądał w kierunku przedsiębiorców z sąsiedniej gminy i noszą mu czosnek do pierdla 🙂

  • IZA

   19/11/2014 o 22:37

   Zaściankowych przyzwyczajeń nie przeskoczysz! Do tego potrzeba odpowiedniego poziomu i klasy!

   • Anonim

    19/11/2014 o 22:56

    tiry to teraz będziesz miał. Z Dębnika ci dojdą.
    Przedsiębiorstwa to nie tylko kopalnie kamienia

  • Anonim

   19/11/2014 o 22:52

   Przedsiębiorcy to tiry, tiry i jeszcze raz tiry – nie chcemy tu tirów!

 24. Anonim

  19/11/2014 o 21:14

  przedsiębiorcy wolą lokować swoje interesy w bardziej sprzyjających miejscach. Tam, gdzie nie muszą się opłacać, robić specjalnych wuzetek, znosić humory urzędników. Czyli w normalnych gminach. Wide szpital, który zamiast w Krzeszowicach powstał w Skawinie

  • CICHO CIEMNY

   19/11/2014 o 21:28

   MASZ RACJĘ! PODZIELAM TWOJE ZDANIE. TUTAJ TO JAKIŚ ZAŚCIANKOWY MARAZM! SPOTKAŁEM SIĘ Z TYM, ŻE PRACOWNIK MYŚLI UTARG TO ZYSK PRACODAWCY. Nikt nie pomyślał o potencjale drzemiącym w tym miasteczku. Jak już dostanie się na urzędową posadę, to MYŚLI ZE TO WSZYSCY SĄ DLA NIEGO, A NIE ON WINIEN BYĆ DLA LUDZI!Wszędzie są PROGI! SZKODA SŁÓW!

 25. GOSTEK

  19/11/2014 o 21:34

  Zobaczcie! Kto bywa na imprezach organizowanych przez Magistrat! Żenada! sami współpracownicy organizacji Gminnej i Spółek Gminnych! ZGROZA! a Gdzie Przedsiębiorcy? Zresztą widać to było na Forum Przedsiębiorczości. Byli wszyscy tylko nie Przedsiębiorcy!

 26. gerard

  19/11/2014 o 21:44

  Jezeli mam wybierać między Bartlem a Gregorczykiem uważam Pan Gregorczyk będzie lepszym wyborem dla naszej gminy.pacząc na rządy Bartla można jedno powiedziec wielka porażka.gmina pod jego rządami zadłużyła się do granic możliwości.oplata za odbiór ścieków na terenie gminy Krzeszowice jest jedna z najwyższych w Małopolsce tj:10.46 zł dla porównania w gminie Zabierzów oplata wynosi 3,83 zł. Oplata za śmieci segregowane w krzeszowicach 8 zł za osobę a w zabierzowie 6 zl.za jego kadencji gmina w ogóle się nie rozwija w porównaniu do okolicznych gmin np Zabierzów, Skawina.bartel powinien się dużo uczyć od burmistrza skawiny jak można dobrze rozwijać gospodarczo gminę.kluczem do tego jest tworzenie stref przemysłowych których na terenie naszej gminy nie ma.Pan Bartrl zamiast spacerować z pieskiem po parku może przejechałby się do Skawiny i zobaczyłby jakie inwestycje powstają dzieki powstaniu takich stref.Nasz „kochany”burmistrz miał szanse stworzenia takiej strefy na terenie upadłej witaminki ale po co?.
  Drodzy mieszkańcy należy sobie zadać pytanie czy lepsze jest zło które znamy czy zaryzykować licząc na zmiany.

  • CZEŚ!

   19/11/2014 o 21:56

   No i Masz rację! NOWA MIOTŁA LEPIEJ ZAMIATA! Gregorczyk zna temat Gminy, więc nie musi się uczyć!

  • anna

   19/11/2014 o 22:01

   Słyszałam na miescie ze Bartel w razie przegranej ma juz załatwioną ciepłą u swojej konkubiny w spółce Wodociagi i kanallzacja

  • Nu

   21/11/2014 o 08:03

   Pieska proszę w politykę nie mieszać 🙂

 27. Franek

  19/11/2014 o 22:12

  Niech idzie tam gdzie Jego miejsce. Uczyć Wf-u!

 28. gerard

  19/11/2014 o 22:16

  Słyszałam,ze w razie przegranych wyborów Pan Bartel ma juz załatwioną ciepła posadkę w spółce Wik Krzeszowice
  .

  • Max

   19/11/2014 o 23:04

   Nic mu to nie da bo nowy burmistrz Pan Gregorczyk zapowiedział, że spółka WiK trafi pod lupę – i bardzo dobrze, najwyższy czas aby i tam zrobić porządek wprowadzając zmiany. Tak że nawet tam Pan Bartl się nie zadekuje na dłuższy czas.

   • Kuba

    23/11/2014 o 22:48

    Pan Gregorczyk tak prześwietli spółkę WiK,że zatrudnieni zostaną najlepsi z rodu Gregorczyków

    • ech,

     23/11/2014 o 22:53

     złośliwość czy strach? 😉

 29. Ramzes

  20/11/2014 o 09:05

  P. Gregorczyk pisze, ze ma pomysł ale ja sie pytam jaki? W cuda to ja juz nie wierze! Ciekawe z kad weźmie kasę bo unia dotuje, a nie finansuje prosze doczytać o dotacjach! Oficjalnie powiedział, ze trzeba zamknąć szkoły. Drogi powiatowe to sprawa zarządu dróg w tej kwestii tez nie ma nic do powiedzenia. My Polacy lubimy mydlenie oczu i tu warto zagłosować na obywatela G. W gminie przede wszystkim trzeba zmienic urzędników którzy robią łaskę , ze chodzą do pracy i kładą laske na swoje obowiązki cytuja ustawy których nie rozumieją. Czy bedzie burmistrzem Pan B czy też Pan G bedzie tak jak jest. Po za tym jest takie stare powiedzenie jak już wejdziesz miedzy wrony musisz krakac jak i one. P. B zrobił wiele i nie ma poklasku, pan G tupie na placu z kurzem. Jak kurz opadnie to bedzie dwlej tak jak jest. Nie liczcie na to że jak ktos wam obieca złote góry to je dostaniecie bedzie h w d i kamieni kupa.

  • y

   20/11/2014 o 09:25

   Lepsze nowe i nie tańczące w rajtuzach, po prostu poważniejsze.To lepiej rokuje.

 30. A

  20/11/2014 o 09:20

  Sukces Pani Elżbiety BURTAN, która uzyskała 69,2% głosów !!! i będzie III kadencję WÓJTEM ZABIERZOWA.
  Tak pracuje się na zaszczyty, jakie to proste.

 31. Jeden z dziesięciu

  20/11/2014 o 10:11

  Czytaliście w Przełomie wywiad z Wojciechem Pałką? Otóż rozważa on jeszcze kogo poprzeć!!! Z tekstu wywiadu wynika, że nie wyklucza udzielenia poparcia … Bartlowi!!!

  Jeśli Wojciech Pałka OFICJALNIE nie poprze Gregorczyka, to postanowiliśmy w najbliższej rodzinie, że od tego momentu będziemy konsekwentnie realizować hasło „Czas na zmiany”. Ani ja, ani nikt z najbliższych nie odda już głosu na PiS (a w przeszłości było ich naprawdę sporo). Ani w wyborach prezydenckich, ani w parlamentarnych, ani w żadnych innych. Będziemy głosować na komunistów, anarchistów, tęczowych, populistów, zielonych, rolników – ale PiS nie dostanie już od nas ani jednego głosu.

  Panie Wojciechu Pałka, nie przyjmuję Pańskich podziękowań za poparcie. Swój głos oddany na Pana już teraz uważam za stracony. Mogłem go ja spokojnie oddać na Gregorczyka.

  • nieprawda

   20/11/2014 o 11:24

   Czytałem artykuł, nic z niego nie wynika

   Pałka oznajmił tylko, że za kilka dni poinformuje wyborców o swojej decyzji

   i tyle

   • lol

    20/11/2014 o 11:51

    Logiczne, rozważa poparcie również Bartla inaczej by się nie wahał lub jest niesamodzielny i czeka na decyzję „centrali”. To jeszcze gorzej, byłby malowanym burmistrzem dobrze że nie wygrał. Ktoś pociągałby za sznurki.

   • filipowiak

    20/11/2014 o 12:16

    Trudno się z Tobą zgodzić.
    Właśnie przeczytałem artykuł i jestem zdziwiony że kandydat na Burmistrza na którego oddałem głos, zaczyna kontestować swoje główne hasło wyborcze „Czas na zmiany”.
    Czy pozostawienie obecnego burmistrza jest zmianą? Jeśli tak to jaką? Proszę o wyjaśnienie…. od mojego kandydata !!!
    Właśnie przemknęła mi taka myśl, czytając o szopce z podliczaniem głosów. Może to jest dobry pomysł na ponowne wybory które proponuje pryncypał mojego kandydata ?
    Wtedy miałbym możliwość kontestowania mojego niedzielnego wyboru 😉 Ponieważ dochodzę do wniosku że jednak się pomyliłem ….
    No cóż mój błąd a patrząc na 3455 oddanych głosów to raczej wiel-błąd.

  • Jaber

   20/11/2014 o 13:38

   To jest właśnie przewrotność demokracji – przegrany będzie za kilka dni jakby 'namaszczał’ zwycięzcę 😆
   Czyli dowiemy się, który z kandydatów otrzyma przynajmniej o jeden głos więcej – bo chyba zagłosuje wtedy na tego przez siebie nakremowanego!?

  • IZA

   20/11/2014 o 17:14

   Jeżeli pan Pałka przehandluje swoich wyborców Bartlowi – wywoła skandal! Będzie to oznaczać, że jego hasło wyborcze „CZAS NA ZMIANY” było blefem! A może skalkulował i może mu odpowiada taka zagrywka taktyczna, bo coś jeszcze może ugrać dla siebie? Gra jeszcze nie zakończona.

   • IZA

    23/11/2014 o 21:37

    Zwracam honor! Dzisiaj już wiadomo, że gest rozsądku ze strony Pana Wojciecha Pałki być może z powrotem przyczyni się do nabrania znaczenia hasła wyborczego „CZAS NA ZMIANY”. Oby wyborcy tak właśnie jego sens zrozumieli.

 32. Ela

  20/11/2014 o 11:17

  jeden z 10-ciu, wyrażasz tez moje przemyślenia po przeczytaniu artykułu w przełomie. Już plotki rozeszły się po mieście, że Pałka kolaboruje z Bartlem. Obrzydliwe

  • gerard

   20/11/2014 o 12:08

   Jezeli jest to prawda ze Pałka poprze
   Bartka to stracę do niego i do Pis-u szacunek.moze bartl obiecał Pałce za poparcie otrzyma jakies dobre stanowisko w gminie np z-cy burmistrza?

  • Anonim

   20/11/2014 o 22:39

   przecież nie geje – to co obrzydliwe?? polityka kochniutka!!

 33. Max

  20/11/2014 o 12:40

  Pan Pałka to tylko mały posłuszny pionek. Czeka na ruch jaki wskaże mu Pan Poseł Adamczyk. Całe szczęście że on nie wygrał bo byłby tylko marionetką w reku posła. Ot cała prawda. Jeżeli szedł do wyborów z prawie wspólnym hasłem jak Pan Gregorczyk „czas na zmiany” a teraz się ułoży z Panem Bartlem to tylko uświadomi co niektórym (albo wszystkim) jak wygląda prawdomówność PiS. PANIE ADAMCZYK wierze w Pana jako posła i inteligentnego człowieka, wydaj Pan już odpowiednie rozkazy …

 34. PAW

  20/11/2014 o 13:06

  Nie piszcie że , że Burmistrz Cz.Bartl nic nie zrobił. Zobaczcie jak za jego kadencji zmieniły się Krzeszowice i okolice. Przestajecie to zauważać. Dlaczego? Na pewno popełniał w swoim rządzeniu błędy ale myślicie, że Gregorczyk nie będzie ich popełniał – będzie. Sama wiem po sobie ( i wy tego też doświadczacie w swoim życiu) ,że im bardziej się starasz tym gorzej wychodzi.Każdy „Nowy” deklaruje- co to on nie zrobi nie zastanawiając się czy będzie mógł. Takie obiecanki cacanki, kiełbaska wyborcza.A potem wychodzi , że tego nie można bo przepisy nie pozwalają,że nie ma się poparcia w Radzie,że brakuje środków,itd. Tak więc same chęci nie wystarczą. A my lubimy narzekać.No cóż „jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził” Myślę,że oddając głos na Cz.Bartla nie popełnicie błędu.Ja głosuje na Bartla Ty też tak głosuj jeżeli chcesz by Gmina Krzeszowice się zmieniała.

  • y

   20/11/2014 o 13:30

   Każdy odpowiedzialny wyborca będzie głosował na Gregorczyka. To będzie b. trudna kadencja, trzeba będzie płacić wkład własny do różnych dotowanych inwestycji. Bartl i jego komilitoni nie dają absolutnie żadnej gwarancji na poradzenie sobie z tą sytuacją poza stałym podnoszeniem cen i podatków na wszystko. Więc dosyć bajek o zasługach Bartla. Gregorczyk i Pałka szli do wyborów z „czasem na zmiany” na sztandarach. Teraz trzeba to zrealizować.

   • A

    20/11/2014 o 14:04

    Tylko,że od sztandarów do realizacji to jeszcze długa i kręta droga… Bartl ma przynajmniej jakieś doświadczenia w pozyskiwaniu środków unijnych. Rozumiem, że zmiany są potrzebne, ale nie jest łatwo rządzić gdy gmina nie ma środków a każdy chce urwać coś dla siebie…

    • anty-czesiek

     20/11/2014 o 14:24

     pozyskał, a teraz trzeba je rozliczyć a resztę spłacić. Ciekawe jak rozliczy spieprzona kanalizę. I skąd weźmie kasę na spłatę? Znowu nas zadłuży?

    • y

     20/11/2014 o 14:24

     Bartl nie miał żadnego doświadczenia w pozyskiwaniu środków UE. Trzeba przyznać , że sprawny był Wróblewski. Teraz potrzebne będzie doświadczenie w pozyskiwaniu złotówek w bankach, projektach, może obligacjach tak żeby gmina nie zbankrutowała. Tu Wróblewski nie pomoże a Bartl nie pokazał, że umie.
     po prostu „Czas na zmiany”

     • x

      21/11/2014 o 15:01

      Obligacjach? Ty kiedyś czytałeś ustawę o finansach publicznych?
      W sumie to przezabawne jak kandydat partii, która zadłużyła po uszy nasz kraj poucza jak oszczędząć pieniądze hahaha

 35. kuma

  20/11/2014 o 13:09

  Pałka nic nie musi przekazywać , bo dzisiaj każdy ma swój rozum i sumienie. Powiesz mu tak a On i tak zrobi po swojemu .

 36. Roobson

  20/11/2014 o 13:50

  Wiecie co 🙂 całe to forum to jest jedna wielka dziecinada.

 37. mój głos

  20/11/2014 o 13:51

  Oddaję głos na Cz.Bartla. Gregorczyk zmiany niech wprowadzi w swoim życiu prywatnym.

  • asd

   20/11/2014 o 13:58

   Przyganiał kocioł garnkowi ?

   • Erni

    20/11/2014 o 16:35

    jest coś na rzeczy z tymi sprawami u Gregorczyka

    • Poinformowana

     20/11/2014 o 18:39

     Oj jest, jest. Pomiędzy nim a ********* chemia ewidentnie zachodzi 😉

     • Anonim

      20/11/2014 o 18:52

      W LGD jest mocna koalicja PO z PSL. If you know what I mean 😉

 38. Antek

  20/11/2014 o 16:22

  Gregorczyk moim burmistrzem? ZAPOMNIJ! Pyszny, arogancki, niesympatyczny typ, któremu wydaje się, że zjadł wszystkie rozumy! Niech wraca między ogórki i pomidory – tam jego miejsce.

  • Jeden z dziesięciu

   20/11/2014 o 18:24

   Jeśli chcesz burmistrza miłego, który z tobą zatańczy, pośpiewa, po plecach poklepie to faktycznie nie głosuj na Gregorczyka. Tylko nie wylewaj potem żalów, że ci działkę planem pokroili albo że płacisz za ścieki albo śmieci jak za woły.

   • Jedenasty

    20/11/2014 o 18:41

    Na razie płacę za parking przy dworcu. Tak właśnie wygląda realizacja „parkuj i jedź” w wykonaniu PO. Świetny prezent mikołajowy od Platformy, podziękujemy za niespełna dwa tygodnie

    • y

     20/11/2014 o 18:55

     W wykonaniu Bartla, który wycofał gminę z projektu

    • IZA

     20/11/2014 o 23:37

     nie widzisz, że to spuścizna po urzędującym? wszelkie zaniechania i bierność w sprawach, które mogłyby służyć mieszkańcom, to przecież jego specjalność!

 39. Pasażer

  20/11/2014 o 16:59

  Dziś, Pan Gregorczyk stracił mój głos w wyborach. Jak nie potrafi załatwić ze swoimi partyjnymi kolegami wsadzonymi do PKP przez Platformę nawet darmowego parkowania na dworcu, to ja dziękuję za takiego burmistrza.

  • Jeden z dziesięciu

   20/11/2014 o 18:26

   Jak na razie to Bartl jest burmistrzem. I do niego nie masz pretensji, że nie będzie darmowego parkowania? Logika iście najwyższych lotów.

   • Anonim

    20/11/2014 o 18:35

    Parkowanie przy dworcu PKP to prezent PO. Reszta bez komentarza

   • AntyPO

    20/11/2014 o 18:38

    Za co mam mieć? To gminny teren? Nie. Sejmik z panem Gregorczykiem i PKP z prezesami z PO olali naszą gminę i golą z nas pieniądze.
    Ale mnie to nie zaskakuje, to takie wasze typowe myślenie Popaprańców – narobić syfu, a potem zwalać na kogoś innego.
    Za płatny parking na dworcu pośrednio i bezpośrednio odpowiada PO.

    • y

     20/11/2014 o 18:57

     W sejmiku Gregorczyk był ostatni rok natomiast Godyń-Swędzioł z PIS całe 4 lata i to była wiceprzewodniczącą sejmiku. Jeżeli pretensje to do głównie niej

     • x

      20/11/2014 o 19:12

      Godyń-Swędzioł jest świetnym menadżerem i była jednym z najlepszych radnych sejmiku. Ale Gregorczyk w porównaniu z nią, jak mówi klasyk to trzy poziomy niżej 🙂

     • przepraszam,

      20/11/2014 o 19:13

      a cóż takiego z sejmiku zrobiła dla krzeszowic?

     • x

      20/11/2014 o 19:26

      Wystarczy, że zrobiła cokolwiek. Gregorczyk poza braniem diety nie robił nic.

     • ?

      20/11/2014 o 19:30

      proszę o jedno „cokolwiek” 😉

    • A ja słyszałem

     20/11/2014 o 19:42

     że w marszałkowie były zabezpieczone duże pieniądze na wykupienie terenu PKP dla Gminy.

     • To dobrze słyszałeś

      20/11/2014 o 20:05

      No i nie ma. PO całą kasę przepultało na Oświęcim i okolice, bo stamtąd jest marszałek Sowa. A nasz radny z Tenczynka nawet nie pisnął, bo jeszcze by mu rekomendację cofnęli.

     • A ja słyszałam,

      20/11/2014 o 20:11

      że pan Czesław z panią swoją i jeszcze innymi panami i paniami pomykali sobie służbowo w różne ciekawe miejsca. ciekawe w jakich celach i z jakim skutkiem. oprócz finansowego (dla gminy rzecz jasna) 😀 Prawdaż to czy nie???

     • Anonim

      20/11/2014 o 20:19

      A oni są w sejmiku? Ciekawe. Bo mowa była o forsie z sejmiku.

     • ?

      20/11/2014 o 23:27

      jak widzę, nie doczekam się odpowiedzi? 😉 niewygodna?

     • Anonim

      20/11/2014 o 23:29

      Chcesz się dowiedzieć to ich spytaj. A potem spytaj o mocno zacieśnioną koalicję PO z PSL w biurze LGD 🙂

  • obiektywny

   20/11/2014 o 19:06

   Pasażerze co ty za brednie gadasz. Jaki wpływ zwłaszcza w krótkoterminowej perspektywie może mieć szeregowy radny wojewodzki na spółeczkę siódma woda po kisielu kolejową. Tak po prawdzie Bartl też ma żaden. Tu więc tu remis.

   • Anonim

    20/11/2014 o 19:10

    A 8 lat władzy PO w PKP to już nie widzisz?

   • AntyPO

    20/11/2014 o 19:14

    Powinien mieć jakikolwiek! Za to chyba bierze publiczne pieniądze żeby działać na rzecz mieszkańców. Ale w PO nikt tego nie rozumie, bo członków PO stać na wszystko i komunikacją zbiorową nie jeżdżą.

 40. Żal, żal, żal

  20/11/2014 o 18:51

  Program kandydata na burmistrza z PO Wacława Gregorczyka:

  Ch**, d***, kamieni kupa i 10 złotych dziennie za parking przy PKP.

  • IZA

   20/11/2014 o 23:31

   A przeliczyłeś sobie 'żalu”, ile ciebie i twoje dzieci i wnuki będzie kosztowała dziennie ta 8-letnia hucpa zakończona gigantycznymi długami, których jeszcze nie koniec, bo zhuśtana kanalizacja i plany przestrzenne „do kosza” prawdopodobnie pomnożą te kwoty? Jak jeszcze nie zdążyłeś przeliczyć, zrób to jak najprędzej! Może wówczas te głupie 10 złotych wyda ci się kroplą w morzu.

   • Rob

    21/11/2014 o 14:51

    No i wyszło na jaw, kto nam zafudnował płatny parking. Wyrazy podziękowania dla obsadzonej przez PO spółki przekażemy na ręce kandydata tej partii na burmistrza już 30 listopada.

 41. KTÓRY LEPSZY?

  20/11/2014 o 19:29

  dzień dobry,
  Szanowni forumowicze!

  Bartl i Gregorczyk nie są najcudowniejszymi kandydatami na burmistrza .wolalbym aby został Bartl niech dokończy co zaczął, i wtedy go rozliczymy. Co do Gregorczyka nie spodobała mi się jego kampania i natrętne chodzenie od domu do domu z programem wyborczym.

  • Anonim

   20/11/2014 o 20:01

   I to jest rozsądny głos.

  • Abigail

   21/11/2014 o 07:57

   Może i kampania się nie podoba, ale popatrz na przypadek Baranowskiego – łaził od domu do domu i ponad 400 głosów tym łażeniem uzbierał.

   • filipowiak

    21/11/2014 o 08:36

    Nie tylko on jeden z równie podobnym skutkiem … tak wygląda marketing bezpośredni.
    Niema jak podanie ręki wyborcy… wtedy robi się tak swojsko …bezpośrednio.
    Można w 2 minuty poznać problemy mieszkańców …. a w następne 2 o nich zapomnieć. Ważne żeby wykazać zainteresowanie. A ludzie to kupują, zamiast popatrzeć na program i stwierdzić czy to slogany czy kandydat pomyślał o tym co chce robić.
    Szkoda że wybory nie są 7 grudnia… 🙁 pewnie roznosiliby prezenty na mikołaja. 🙂

   • fg

    21/11/2014 o 08:37

    A.Baranowski pewnie chodził od domu do domu, ale myślę, że większy wpływ na wynik miała słabość osób z nim konkurujących. Myślę, że bez chodzenia tez by wygrał.

 42. Anonim

  20/11/2014 o 19:33

  A co gregorczyk ma do pkp to tak jak ty do długów krzeszowic

  • Anonim

   20/11/2014 o 20:06

   Reprezentuje partię, która zniszczyła PKP obsadzając je swoimi nieudolnymi kolesiami. Krzeszowice z takimi samymi dyletantami zniszczy jak PO Polskę.

 43. aska

  20/11/2014 o 22:51

  Ja głosuję na Cz.Bartla.Gregorczyk i jego świta zafundowała nam dodatkowe uszczuplenie domowego budżetu. A co będzie dalej….

  • noo...

   20/11/2014 o 23:00

   rzeczywiście niezwykłe odkrycie. Proponuję w ramach oszczędności obwołać Czesława królem. Nie będziemy wydawać pieniędzy na jakieś tam wybory. Nie mówiąc już o takiej głupocie jak II tura. Zadowolona aska?

   • Anonim

    20/11/2014 o 23:21

    Wystarczy, że nie będzie nami rządził koleś, który z handlarza warzywami stał się „polytykem”.

   • aska

    20/11/2014 o 23:27

    Będę zadowolona gdy na niego zagłosujesz…

  • Anonim

   20/11/2014 o 23:02

   Głosuj 🙂 masz do tego prawo ale napisz sobie ściągawkę, na kogo masz zagłosować …bo masz sklerozę…. zapomniałaś dodać że od 8 lat burmistrz uszczuplał ci budżet podnosząc opłaty za wodę, ścieki, śmieci i podatki. Jestem pewien że jak dodasz mu głos, on na pewno się odwdzięczy….
   Aha i kup sobie jeszcze Bilobil….

   • aska

    20/11/2014 o 23:23

    Ja Ciebie nie obrażam więc dobrze by było gdybyś i Ty tego nie robił.Bo może Tobie potrzebny bilobil.Ja pamiętam o cenach ścieków bo też za nie płacę ale czy zapytałeś kiedyś burmistrza- dlaczego ich cena jest taka wysoka? Zapytaj napewno Ci odpowie.
    Mój wybór jest taki, Ty głosuj na Gregorczyka takie Twoje prawo a ścieki będzisz miał za darmo hahahaha

    • Anonim

     20/11/2014 o 23:25

     Wacek da talon. Na…… balon hahaha

 44. Trebor

  20/11/2014 o 23:31

  Ludzie za Bartla Krzeszowice zrobiły skok cywilizacyjny
  Wybierzecie kogoś kogo nie znacie i macie paraliż przez co najmniej dwa lata. W dzisiejszych czasach spodziewacie się cudów, zamiany wody w wino? zastanówcie się pomyślcie Bartl w tej kadencji nauczony tym co się dzieję pełny strachu będzie mocniej pracował, a nowy? no cóż najpierw będzie się cieszył z wygranej, a potem będzie narzekał na poprzednika i tak minie kadencja a Krzeszowice???? na cztery lata zahamują. Radzę otworzyć oczy, pomyśleć w końcu to my decydujemy co z naszą małą ojczyzną.

  • :)

   20/11/2014 o 23:56

   masz rację. ja decyduję ty decydujesz. ale ja decyduję inaczej niż ty 😀

  • IZA

   21/11/2014 o 02:19

   Może dałabym się „nabrać na Bartla” po raz kolejny, gdybym miała jakąkolwiek gwarancję, że nareszcie zrozumiał, kto w jego ekipie zrujnował wizerunek gminy i jego samego przy okazji, i że zobowiąże się wywalić za burtę całe to towarzystwo zapobiegliwych cwaniaków i niedouczonych „pływaków”. Niestety wiem, że to iluzja bo to oni trzymają tego pana na krótkim sznurku. Nie mam złudzeń, będzie po staremu!

 45. Trebor

  20/11/2014 o 23:38

  Bartl to gwarancja że szkoły pozostaną
  Jeśli nie będzie burmistrzem to ja się o szkoły boję.
  Macie takie wrażenie?????

 46. Finans

  20/11/2014 o 23:42

  Trebor masz racje ja się z Tobą zgadzam.
  Lepszy stary niż nowy niewiadomy!!!

  • oświadczył

   21/11/2014 o 00:02

   wierny urzędnik 😀

 47. XYZ

  21/11/2014 o 07:57

  KOCHANI OD 30 LISTOPADA KRZESZOWICE TO KRAJ MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCY BĘDZIE. GREGORCZYK WYGRA WYBORY!!!. NIE BĘDZIEMY PŁACIĆ ZA ŚCIEKI(to oni nam zapłacą)ZA ODBIÓR ŚMIECI TEŻ NAM BĘDĄ PŁACIĆ. WSZYSTKIM PO RÓWNO I WEDŁUG POTRZEB.
  LENIN WIECZNIE ŻYWY W CIELE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ BYLE TYLKO WYGRAĆ WYBORY.

  PODZIWIAM WYBORCÓW !!!!

 48. XYZ

  21/11/2014 o 08:01

  Dlaczego moje komentarze sie nie pojawiają??

 49. Gie

  21/11/2014 o 09:48

  Coś się popsuło w systemie. Zrezygnowałem ze subskrypcji powiadomień tego artykułu a mimo to je dostaję. I jest tych powiadomień w cholerę. Da się to jakoś zablokować?

 50. zapoznaj sie

  21/11/2014 o 13:49

  Oświadczenie Burmistrza Gminy Czesława Bartla zamieszczone na Facebooku dotyczące placu do parkowania na PKP…..”
  W związku z bulwersującymi informacjami dotyczącymi ograniczenia bezpłatnego parkowania przy dworcu kolejowym w Krzeszowicach wyjaśniam, że to nie ja zorganizowałem tam płatny parking i to nie do kasy gminy wpływają te pieniądze. Wręcz przeciwnie – od dłuższego czasu chciałem pozyskać ten teren dla gminy, myśląc m.in. o budowie parkingu w systemie „Park & Ride”. Zależało mi, aby zapewnić mieszkańcom możliwość bezpiecznego i jak najtańszego parkowania samochodów. Opracowaliśmy wstępną dokumentację projektową, ale dalsze prace zostały zablokowane przez PKP – właściciela nieruchomości. Dzięki moim staraniom została wydana decyzja komunalizacyjna dla tego terenu, od której oczywiście odwołały się PKP. W tym samym czasie, za plecami gminy, PKP sporny teren wydzierżawiło prywatnej firmie w celu zorganizowania parkingu, nie dając mi żadnej możliwości zapobieżenia tej sytuacji. Zwróciłem się do władz PKP ze stanowczym żądaniem wyjaśnienia tej sytuacji.”

  • zapoznaliśmy się

   21/11/2014 o 14:11

   Możesz się zapoznawać Czesiek, ale i tak przegrasz wybory. Ludzie mają Cię dość!

   • zapoznaj sie

    21/11/2014 o 14:45

    Jak już coś to powinieneś napisać „ja cię mam dość”. Wypowiadaj się za siebie nie za ogół….

  • Jaber

   21/11/2014 o 14:37

   No tak, wynajęli teren prywatnej firmie „za plecami gminy”.

   <a href="http://pkpsa.pl/nieruchomosci/wynajem/nieruchomosc.html?id=6045"Przetarg na wynajem terenu przy ul. Kolejowej 1 w Krzeszowicach z 2014-10-10 13:32:44

   • Jeden z dziesięciu

    21/11/2014 o 14:44

    Jaber, za chwilę pewnie przeczytamy, że to pewnie Gregorczyk jest winien, że nie poinformował Bartla o przetargu. Ha, ha, ha!

   • Rob

    21/11/2014 o 14:54

    Wacław jest niewinny. Nic w Sejmiku nie robił więc za nic nie odpowiada.

   • Anonim

    21/11/2014 o 14:57

    Twoja logika powala. Gmina ma wynajmować teren, który komunalizuje?
    Fajnie wygląda zapis: „Status prawny nieuregulowany”. Brawo PKP! dyrektorowi z PO należy się duża premia, przynajmniej pół miliona złotych.

    • Jeden z dziesięciu

     21/11/2014 o 15:19

     Teren, który „chciałaby skomunalizować”, a nie ten, który „komunalizuje”.

    • Jaber

     21/11/2014 o 15:50

     To jak już zostałeś powalony, to podnoś się na drugą rundę i rusz głową (co wcześniej powinien uczynić urząd) – jak gmina mogła próbować zabezpieczyć interesy mieszkańców w tej sprawie, działając poprzez jedną ze swoich jednostek organizacyjnych (nawet przy trwającej procedurze komunalizacji)?
     A także, bądź tak dobry i przytocz daty decyzji o komunalizacji tego terenu oraz złożenia odwołania przez PKP (skoro uważasz, iż komunalizacja była w trakcie) i co one wnoszą do odpowiedzi na poprzednie pytanie?

  • Jeden z dziesięciu

   21/11/2014 o 14:40

   Nie ma się co obawiać, jak Czesław Bartl pełniąc swoją trzecią kadencję zlikwiduje już ogródki działkowe koło dworca PKP i przeniesie je do Czatkowic, to miejsc parkingowych koło kolei będzie skolka ugodna.

   • anty-czesiek

    21/11/2014 o 14:48

    to się dobrze składa, bez żenady powie „nie miałem wyjścia”, a ty emerycie i rencisto goń do Czatkowic. Sądzę, że ten planowane ogródki w Czatkowicach to wirtualne będą. Wystarczy, że ludziom odbierze się stare i pokaże plany nowych. Z że one nigdy nie powstaną to penie będzie ten wina marsjan

   • Anonim

    21/11/2014 o 14:52

    Ogródki będą zlikwidowane? To już PO ma kupca na ten teren? Bo dziwnie członkom PO na tym zależało?

    • Anonim

     21/11/2014 o 15:29

     to Czesiek z Andrzejkiem maja kupca

     • Anonim

      21/11/2014 o 20:42

      Prawda o PO boli? 🙂

  • Anonim

   21/11/2014 o 19:48

   Swoją drogą jakieś mętne to wyjaśnienie. Mnie nie przekonuje.
   A czy próbował położyć się na torach? a czy rozpoczął głodówkę na znak protestu?
   Z PKP trzeba „rozmawiać” stanowczymi argumentami, a nie jakieś „żądania wyjaśnienia sytuacji”. Jak widać, dyrekcja PKP się nie wystraszyła.

  • Anonim

   21/11/2014 o 15:07

   No no…postęp jest, szkoda że nie Krakowska

   Tylko, w artykule jest wyraźnie napisane że „znalazł się na wstępnej liście do realizacji w roku 2015” Czytaj …..w poczekalni. Nie oznacza to że zostanie zrealizowany.

   Ale na bezrybiu i rak ryba.

   • Gratulacje !

    21/11/2014 o 15:14

    Żaden z pozytywnie ocenionych projektów jeszcze nie został zrealizowany.
    To zadanie na rok 2015.
    Jak będzie zrealizowane to będzie info że projekt został wykonany 🙂

 51. stereotypy

  22/11/2014 o 13:05

  Dziwne…To chyba czegoś nie rozumiem- jakiegoś dziwnego stereotypowego myślenia- co to znaczy ze Pałka kogoś poprze? To niech popiera Pałka- ja chcę mieć wybór. To że głosowałem na Pana Pałkę nie oznacza,że jak on powie że odda komuś swój głos ( obojętne czy P. Gregorczykowi czy Bartlowi) to ja też tak zagłosuję. to dziwne i uproszczone (by nie powiedzieć prostackie) myślenie… To ja osobiście oddaję głos i Pan Pałka nie musi mi mówić, na kogo mam głosować. to jakieś nieporozumienie w myśleniu. Głosuję na człowieka nie na partię- partie liczą się w ministerstwach, lokalnie współpracuję z człowiekiem a nie z partią.To mała gmina- głosuję na człowieka. jakieś dziwne spojrzenie na lokalną politykę.

 52. zmiany

  22/11/2014 o 13:46

  Witam, wypowiadam się jako mieszkaniec tej gminy i podatnik. To jest jakiś dramat i absurd co się dzieje.
  – rozumiem płatne parkingi w centrum Krzeszowic- nic się nie odzywam, chociaż złość bierze, że coś co jest budowane z naszych pieniędzy ( bo do budżetu unii też jako podatnicy się dokładamy)chcąc z tego skorzystać- musimy dopłacać i to niemało- ale powiedzmy-to jest jeszcze do przełknięcia,
  – codziennie przejeżdżam przez dworzec PKP i bus. nikt z gospodarzy drogi i parkingów nie pomyślał by zabezpieczyć przejazd ( tak,tak przejazd a nie postój) samochodom osobowym i busom przez ten teren. odkąd urząd pracy i starostwo przeniosło się na dworzec- przejazd obok zaparkowanych tam aut graniczył z cudem. Kto pierwszy ten lepszy…. Gdy wjechały dwa samochody z nad przeciwka- jeden musiał cofać, by drugi mógł przejechać. w tym wszystkim piesi… i brak chodnika i przejścia…
  – sprawę parkowania i przejazdu utrudniło także to, iż naprzeciwko remizy zaczęto budować sklep- samochody, które tam parkowały też musiały zwolnić miejsce…i zwolniły. Zapchane zostały tyły remizy OSP, okolice za dworcem bus z tyłu ( obok Bostaru) bo tam nie trzeba płacić. zapchany został parking przy GOPS-ie.
  – odkąd parking przy dworcu stał się płatny- są pustki… i dobrze.Ludzie- zbojkotujmy te płatne parkingi i parkujmy np. pod gminą na Ogrodowej lub Grunwaldzkiej. Może jak urzędnikom przyjdzie płacić po 12 zł. dzień w dzień to pójdą po rozum do głowy i uwolnią trochę nieodpłatnych miejsc.
  – sam nie parkuję koło dworca- szukam miejsca gdzie indziej- ale przeraża mnie, że ktoś nie pomyślał, by nam obywatelom ułatwić troszkę życie.
  – wypowiadam bojkot takiej polityce i w nosie mam czyj to teren-tutaj jest Gmina Krzeszowice- tutaj mieszkam (jeszcze) ale płacić podatków tutaj więcej już nie chcę.
  – Jest to skandal, że nikt nie pomyślał o usprawnieniu komunikacji w obszarze dworzec pkp, bus, okolice remizy.
  – alternatywą jest dziki parking za przejazdem na Tenczynek ( ul. Daszyńskiego) ale tam dziura na dziurze i kolei z pewnością teraz nie będzie zależeć na tym,by to miejsce wyrównać… Szkoda, bo fajne miejsce i blisko węzła komunikacyjnego. Dla nas mieszkańców bardzo potrzebne.
  – wpisem tym chcę zbojkotować ten płatny parking- ludzie solidaryzujmy się i nie parkujmy tam.
  – wpisem tym daję upust swoim złościom na tą sytuację w gminie- gdzie my mamy parkować? tak- zostaje Ogrodowa i Grunwaldzka- a więc tam będę wjeżdżać.
  Podsumowanie: Jako mieszkaniec gminy jestem oburzony, że włodarze nie dbają o nas ( w tym radni gminni i powiatowi).
  dlatego teraz na pewno zagłosuję za zmianami i nie obchodzi mnie- bez względu na to czyj jest to kawałek ziemi w użytkowaniu- jest on w Gminie Krzeszowice i w interesie gminy powinno być, by mieszkańcom żyło się lepiej i wygodniej. Dlatego uważam, że zmiany w samorządzie nadal są wskazane.

 53. Kuba

  23/11/2014 o 00:02

  Popatrzcie wstecz. Jak Krzeszowice wyglądały za czasów Jageły. Wszechobecne błoto.
  Błoto zamiast rynku, dodatkowo wiecznie zapchane. Błoto na na tzw boisku LO gdzie odbywały się wiejskie Dni Krzeszowic. Błoto na targowicy, odbywały się od czasu do czasu jakieś koncerty.
  Można wiele zarzucić temu burmistrzowi ale wyciągnął Krzeszowice z błota.
  Wiele spraw nie działa jak należy ale czy to wina burmistrza? Myślicie że zmiana burmistrza coś zmieni?
  Problem jest w nas w mentalności. To nasze spojrzenie na świat musimy zmienić nie burmistrza.
  Chcecie zmian ale takich, które was nie dotkną.
  Chcecie nowych zakładów pracy, ale nie w najbliższej okolicy i talie, które nie będą smrodzić, śmiecić.
  Chcecie mieć puste miejsca parkingowe w rynku ale bezpłatne itd itp.

  • IZA

   23/11/2014 o 18:37

   Kuba, Twoje wyliczanki ślizgają się po powierzchni problemu. Albo nie rozumiesz, na czym polega istota zarządzania gminą, albo nie chcesz tego zrozumieć. Dla rezultatu końcowego Twojego sposobu myślenia jest to bez znaczenia. Można się z jednym zgodzić, że w nas, w mentalności ludzi jest ukryty pewien opór przed „nowym”. Nie można jednak na tym poprzestać i otrzepać ręce. Nie wiem, jak można porownywać na przykład ograniczone możliwości inwestycyjne, pozbawione jakichkolwiek dotacji zewnętrznych za czasów pana Jagiełły z tymi z ostatniej kadencji pana Bartla, kiedy to przy przeciętnych umiejętnościach pozyskiwania środków unijnych i wszelkich innych subwencjach miliony same się wpraszały, aby je przyjąć w ramiona i mądrze wykorzystać. I właśnie w tym rzecz, że tej mądrości i determinacji zabrakło. Że przy odrobinie wysiłku, większych kompetencjach i odpowiedzialności, a także dzięki wyraźnie nakreślonemu celowi publicznemu (brak) oraz przejrzystej wizji (brak) można było osiągnąć dużo lepsze efekty.
   Nie potrzeba szczególnej bystrości umysłu i przenikliwości spojrzenia, aby obiektywnie stwierdzić, że przy tych możliwościach i w tych konkretnych okolicznościach można było to samo zrobić o kilka poziomów lepiej, na przykład dużo lepiej wykorzystać te olbrzymie pieniądze publiczne napływaące z zewnątrz, a nie przechwalać się i ścigać w rankingach, że się je w ogóle załatwiło, bo to dopiero część sukcesu. W Krzeszowicach niestety „alibi” władz lokalnych tworzone przed mieszkańcami polegało głównie na uprawianiu propagandy sukcesu za wszelką cenę. I tu jest pies pogrzebany! I wcale nie musisz się ze mną zgadzać, Kuba;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę