Wydarzenia

Mieszkańcy wybrali zmiany. Wacław Gregorczyk nowym burmistrzem

gregorczyk_lewickiSą już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów burmistrza miasta i gminy Krzeszowice. Zdecydowana większość mieszkańców gminy opowiedziała się za zmianami. W niedzielnych wyborach Czesława Bartla pokonał kandydat Wspólnej Gminy Krzeszowice.

W drugiej turze wyborów Wacław Gregorczyk uzyskał 58% waszych głosów (5 790 ), zwyciężając w największych miejscowościach gminy. Swojego kontrkandydata pokonał zdecydowaną większością głosów w rodzinnym Tenczynku. Zaufali mu także mieszkańcy Filipowic – w pierwszej turze większość z nich poparła Wojciecha Pałkę, Zalasu, Sanki, Nowej Góry, Miękini, Czernej, Frywałdu, Dubia, Dębnika, Siedlca, Żar i części Woli Filipowskiej. Kandydat Wspólnej Gminy Krzeszowice przegrał w Nawojowej Górze, jednym z okręgów Woli Filipowskiej, Łanach i Ostrężnicy. Ustępujący burmistrz pokonał Wacława Gregorczyka prawie na każdym krzeszowickim osiedlu. Wyjątkiem są Czatkowice, gdzie więcej głosów uzyskał kandydat WGK.

W sumie Czesława Bartla poparło 42% mieszkańców (4 192 głosów). To procentowo lepszy wynik niż w pierwszej turze (35.43%). Jak się jednak okazuje, ustępujący burmistrz w stosunku do wyborów z 16 listopada stracił poparcie 180 mieszkańców (I tura – 4 372). To także jego najgorszy wynik spośród wszystkich pięciu rund jakie stoczył z kontrkandydatami od pierwszych wygranych w 2006 roku wyborów.

Wacław Gregorczyk ma 53 lata. Ukończył Politechnikę Krakowską, jest mgr inż budownictwa. Prowadzi własne gospodarstwo ogrodnicze, pracował w Departamencie Inwestycji Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, przez wiele lat był sołtysem Tenczynka (1990 – 2007) a także radnym krzeszowickiej rady miejskiej (2002-2010). Do tej pory pełnił funkcję kierownika biura Lokalnej Grupy Działania Zdrój, był także radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego. Od 2012 roku związany z Platformą Obywatelską, jest członkiem małopolskiej rady regionu tejże partii.

Mimo, że w radzie miejskiej większość mają Nowe Krzeszowice, Wacław Gregorczyk nie powinien mieć problemów z budowaniem koalicji. WGK zdobyła 7 mandatów, ale może liczyć także na poparcie Stanisławy Maciejowskiej z PSL i Adama Godynia z Samorządnej Woli.

W zeszłym roku nowy burmistrz zarobił 72 426.77 złotych (dieta radnego w Sejmiku, praca w biurze LGD, dopłaty). Jeździ VW Golfem Combi z 2008 roku.

Fot. Marian Lewicki, zdjeciakrzeszowice.pl

130 komentarzy

130 Komentarzy

 1. franek

  01/12/2014 o 05:06

  Brawo !!!!! Gratulacje oby Pan nie zapomniał o obietnicach.
  Praca będzie bardzo ciężka.

 2. nikt

  01/12/2014 o 05:18

  Gratulacje panie Wacławie. Czas na zmiany. Będziemy za Pana trzymać kciuki i… patrzeć na ręce.

 3. Andrzej

  01/12/2014 o 05:57

  No to teraz jeszcze przed świętami parking przy dworcu obędzie bezpłatny. Zadanie wykonane. Obietnice przedwyborcze nie są po to by je realizować tylko by wybrać wybory – stara zasada PO

  • olo

   01/12/2014 o 06:55

   tak będzie za darmo,ale dla naiwnych i głupich,przeciesz on stoi za tym świństwem z tym parkingiem

   • Ja

    01/12/2014 o 07:39

    Skąd ty masz takie informacje? Jesteś po prostu kolejnym odważnym tylko anonimowo. Tak to każdy głupi potrafi. Przyjmij z honorem przegraną twojego Bartla

    • Anonim

     01/12/2014 o 07:45

     On przynajmniej nie oszukiwal ze jest bezpartyjny a dodatkowo startowal do sejmiku za posrednictwem partii. A zobaczycie co bedzie w urzedzie juz sa rozdzielane stanowiska po znajomych.

     • Gall Anonim

      01/12/2014 o 08:02

      Skoro masz taką wiedzę – powinieneś natychmiast zgłosić to do prokuratury. Nepotyzm to przestępstwo, a zatajenie wiedzy o popełnionym przestępstwie – jeszcze większe przestępstwo. Anonimie! ŚMIAŁO!

     • taaaa...

      01/12/2014 o 08:07

      Kolejna sierota pobartlowska się odezwała, za to Bartl jest bezpartyjnym fachowcem :-DDD
      A w urzędzie nic nie jest rozdzielane. łatwo to sprawdzić.

   • anna

    01/12/2014 o 08:53

    Póki co teren parkingu jest własnością spółki PKP i może ją dzierżawić komu chce. temat jest na tapecie.

 4. newbie

  01/12/2014 o 06:52

  Gratulacje i do roboty!

 5. Michael Douglas

  01/12/2014 o 06:56

  Myślę, że ustępującemu burmistrzowi należy z szacunkiem podziękować za 8 lat piastowania stanowiska i wkład pracy, który niwątpliwie wykonał, co zaowocowało wieloma pozytywnymi dokonaniami, z modernizacją centrum miasta i poprawą jego estetycznego wizerunku na czele. Mieszkańcy zadecydowali, iż czas na zmiany w innym kierunku..byćmoże tym mniej widocznym dla oka, a bardziej odczuwalnym dla kieszeni – gospodarczo-ekonomicznym. Ktoś ze śmietanki politycznej trafnie to kiedyś ujął, mówiąc „Mnie nie interesuje jak to wygląda – mnie interesuje ile ja z tego będę miał”. I tak jest chyba dzisiaj z naszym miastem – ludziom bardziej zależy ile będą mieli w kieszeni, niżeli to, czy pójdą wybrukowanym deptakiem czy też żwirową alejką. Czekamy chyba bardziej na nowe miejsca pracy, niż na basen.. bezwzględnie czas na strefę ekonomiczną, czas na ożywienie gospodarcze, czas na zniwelowanie bezrobocia. Zmiana jest czymś naturalnym. Stagnacja w przyrodzie raczej tworem sztucznym. Niemniej jednak trzeba umieć zachować się z klasą i uznać dokonania ustępującego włodarza, doceniając jego wkład w poprawę wizerunkową Krzeszowic . Przy społecznej dezaprobacie części jego poczynań – to tylko i wyłącznie zasługa jego i sztabu jego współpracowników. Swoją konsekwencją i determinacją zmienił obraz estetyczny miasta, wybudował przedszkole. Nie zdążył spełnić nowych oczekiwań społecznych, których pojawienie się było naturalnym, kolejnym etapem oczekiwanych zmian. Byćmoże szalę przegranej przeważyły obawy społeczne mieszkańców ościennych sołectw, w stosunku do niejasnej polityki planistycznej przy procedoeaniau miejscowego planu zagospodarowania. Mentalność posiadaczy ziemskich to przede wszystkim jasna i przejżysta polityka przy uchwalaniu MPZP. A jak wiemy ustępujący przegrał właśnie „na Wsiach”. MPZP zbytnio nie obchodził społeczności miejskiej – no przynajmniej nie aż w takim stopniu. I tu ustępujący wygrał. Brak klarownośćci = zagrożenie, przynajmniej dla posiadacza ziemskiego. W mojej ocenie to był strzał w stopę. Szkoda że odchodzący nie zlecił całej procedury zespołowi fachowców – zapewne triumfował by dzisiaj po raz 3. Obyśmy w podobnych słowach nie musieli oceniać nowego wstępującego burmistrza za 4 lata, czego Mu życzę.

  • wyborca

   01/12/2014 o 07:38

   a na jaką cholerę komu estetyczny wygląd Krzeszowic, kiedy każda rodzina w gminie musi płacić miesięczny abonament za ścieki w kwocie 100zł

   Zdecydowali mieszkańcy sołectw, bo mieszkańcy sołectw nie mieszkają w Krzeszowicach! i gladiator nie jest im potrzebny. Dla ludzi każde 10 zł ma znaczenie w portfelu a nie jakiś tam rynek w Krzeszowicach, który i tak jest brzydki

   • Michael Douglas

    01/12/2014 o 07:51

    Ze skrajności w skrajność – to takie typowo polskie. Dla Ciebie brzydki – dla mnie ładny. O gustach się nie rozmawia – gusta się ma. A tak na marginesie, chyba przyjemniej iść na spacer w otoczeniu odremontowanej pierzeii niżeli obskurnych i odrapanych elewacji. Ale ok – nie każdy ma rozwinięte poczucie estetyki i potrzebę przebywania w ładzie przestrzennym. Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach. Co do opłat – zgoda, ale i tu pamiętaj, że dla jednego 100 zł to duży wydatek – dla drugiego – bułka z masłem. Jedni jeżdżą maluchem inni lexusem. Pkt widzenia zależy od pkt siedzenia, co nie znaczy, że pakiet „tania Gmina” ma obrazu oznaczać obskurna gmina. Podsumowując Twoje argumenty – 50/50

    • y

     01/12/2014 o 08:17

     Pisanie o mentalności „posiadaczy ziemskich” z góry trąci sentymentem do dawno minionych czasów. Z gustami się rzeczywiście nie dyskutuje jednak trudno było znależć jakikolwiek gust w decyzjach Bartla, w tym w forsowaniu na siłę gladiatora wbrew woli mieszkańców. Rodzina Potockich też tego ersatzu nie akceptowała skoro oczekuje kilkuset tysięcy zł za ukradzionego gladiatora, będącego pod opieką gminy. O minionych 2 kadencjach można powiedzieć tak : jeżeli w imieniu burmistrza występował ktoś rozumny to były sukcesy a jeżeli ktoś inaczej rozumny to sukcesów nie było. To były rządy licznych błędów,niekompetencji i lekceważenia zdania mieszkańców. 30 listopada ci lekceważeni mieszkańcy dobrze wykorzystali wyborczą kartkę. Nie ma żadnego znaczenia czy byli z miasteczka czy sołectw. Cała Gmina Krzeszowice zasługuje na lepsze rządy. Mamy duży potencjał, który trzeba zacząć wykorzystywać.

     • Michael Douglas

      01/12/2014 o 09:00

      Do „y”: W kwestii sformułowania „posiadaczy ziemskich” – nie do końca chyba zrozumiałeś moją – jednak -przenośnie – miałem na myśli większe obawy właścicieli „namacalnego” areału,którego siłą rzeczy więcej jest jednak poza obrębem miasta. A co do „mentalnoścí” – cóż, nie od dziś wiadomo że większe uwrażliwienie i troska o ziemie występuje tam, gdzie ona jest – zatem nie u mieszkańca blokowiska miejskiego, a u – przepraszam za kolokwializm – przysłowiowego „chłopa” (w dobrym tego słowa znaczeniu) którego bezpośrednio dotykają niejasności PZT. Nie bez przyczyny we wszystkich osiedlach Krzeszowickich wygrał ustępujący – wyjątek stanowiły Czatkowice ze strukturą urbanistyczną typową dla obszarów pozamiejskuch. Z socjologicznej i ekonomicznego pktu widzenia możemy doszukiwać się jeszcze wielu innych przyczyn takiego rozkładu głosowania – ale mniejsza o to. Co do gustów i estetyki – cóż, o ile rewitalizacji faktycznie nie było, o tyle „jakiś” pseudo-remont zawierający namiastki estetycznego uporządkowania przestrzeni centrum, miał jednak miejsce. Co do reszty pełna zgoda.

    • nhvjk

     01/12/2014 o 16:59

     tak jest, zaje biscie iść na spacer na betonowy skwer.

     • Alusia

      01/12/2014 o 23:58

      Nikt nie broni Ci iść na spacer na łono natury np. do lasu. Centrum miasta jednak powinno posiadać trochę „twardej nawierzchni” stanowiącej jakiś punkt centralny całej struktury urbanistycznej – nic złego w tym nie ma. To raczej problem Twojego braku pomysłowości na spędzenie wolnego czasu w alternatywny sposób niżeli spacerowanie po centrum miasta. Rynek to miejsce reprezentacyjne, a nie dolinka jurajska. Warto mieć choć trochę szersze horyzonty :)))

    • mieszkaniec

     02/12/2014 o 09:14

     do „daglasa” .elewacje to sprawa prywatnych wlascicieli.ktorzy b.powoli ale jednak rozpoczynaja remonty.Chcialabym wiedziec ile ktos wzial za projekt rynku.naprawde sztuka i wielkie umiejetnosci projektanta :WYBETONOWAC PLYTAMI I WYDRAZYC W ZIEMI BAJORO/ bo chyba trudno powiedziec,ze ktos zaprojektowal fonntanne ! /nawet nie pomyslal,ze dziecko moze do niej wpasc…..nie ma zieleni,alejek jest za to GLADIATOR…..nie ma malej architektury poza kilkoma lawkami.Super projekt !!

     • restaurator

      02/12/2014 o 09:22

      Za to odpowiada projektant, nie burmistrz. Cena tu nie ma najmniejszego znaczenia.

     • obserwator z boku

      02/12/2014 o 10:29

      Nie do końca, restauratorze! Po pierwsze – na samym początku pan projektant przyznał się publicznie (wypełniona ludźmi sala herbowa), że to jego pierwszy taki projekt w życiu, a więc jest rzeczą jasną, że nie miał gdzie wcześniej nabrać doświadczenia. Po drugie – pan burmistrz był przy tym, słyszał tę wypowiedź i nie zareagował. Już wtedy należało wymienić projektanta, ogłosić konkurs, wyłonić najlepsze z możliwych rozwiązanie, odpowiednie dla charakteru krzeszowickiego Rynku. Odpowiedzialność burmistrza jest w tym przypadku bezsporna!
      Po trzecie – cena ma o tyle znaczenie, że za te same (wcale nie małe) albo i mniejsze pieniądze można było bez trudu zrobić to znacznie lepiej i ciekawiej.

   • ja

    01/12/2014 o 08:03

    JAKIE 100 ZŁ – w czernej mamy ryczałt od osoby 3 m3 – moja rodzina wielopokoleniowa 8 osób – 8*3*11,92+ 14,03 = 300,11 zł brutto, uwierz że są rodziny wielodzietne gdzie nie ma dziadków, rodziców a 300 zł to nie mało.

    • Ula

     01/12/2014 o 10:17

     To ciesz się że mieszkasz w Czernej i masz ryczałt bo możesz kranów nie zakręcać lać wodę i odprowadzać ścieki do oporu. Ja mając licznik na wodę do oporu kran skręcam co by kapiąca woda mi licznika nie nakręcała za m3 wody płacę .Ja samej opłaty stałej brutto za wodociąg i kanalizację mam 16,50 a Ty już o 2,47 mniej. Moja rada chcesz płacić mniej zamontuj licznik.Moim pobożnym życzeniem jest to aby nowy burmistrz obniżył koszty za kanalizację według burmistrza Bartla jest to możliwe.

     • ja

      01/12/2014 o 10:24

      mam licznik – lecz wodociągi go nie uznają ponieważ sieć wodociągowa nie należy do nich ponieważ jest spółką mieszkańców

     • AZ

      01/12/2014 o 19:30

      Pan (na szczęście) były burmistrz mieszka teraz przy rynku to sobie ładny rynek ogląda, a co go obchodzą ludzie i ich płatności on pewnie nie musi się tym przejmować bo jego „przyjaciółka” jest szychą w wodociągach.

    • mieszkanka

     02/12/2014 o 09:19

     za 2 osoby 10 kubikow place w tym miesiacu 160 zl !….zreszta nie wiem czy zaplace ?

   • Iga

    01/12/2014 o 10:19

    Estetyka też jest potrzebna.Chyba,ze niektórym wystarczy nawierzchnia z przed pół wieku,dziurawe płoty, błota ‚ po pas”

    • mieszkaniec

     02/12/2014 o 09:23

     czy to prawda ,ze wraz ze swoja konkubina maja zamiar wykupic Spolke Wodociagi i Kanalizacje ? mnie tylko ciekawi : czy byloby TANIEJ ,CZY JESZCZE DROZEJ ?

   • Marcin

    01/12/2014 o 22:40

    Lepiej jak piją na zrewitalizownych ławkach, srają jak srali a straż miejska głowy odwraca, bo po co się żulami zajmować, lepszy foto-radar.

   • mieszkaniec

    02/12/2014 o 09:06

    tak Rynek jest brzydki a scieki strasznie drogie.dlaczego w innych gminach sa o wiele tansze ?

  • obserwator z boku

   01/12/2014 o 08:42

   Do Twojej wypowiedzi, bardzo wyważonej zresztą, dodałbym tylko moją refleksję, że gdyby ustępujący burmistrz nie przerwał i nie odłożył na półkę MPZP dla Krzeszowic, a próbował doprowadzić do jego uchwalenia, prawdopodobnie przegrałby również wysoko w mieście i osiedlach ościennych. Tylko to, że zdecydował się na ten desperacki, lecz nie do końca przemyślany krok, uspokoiło na tyle sytuację w mieście, że wyborcy potraktowali burmistrza łagodniej.
   Znam osoby, które próbowały kilkakrotnie uświadomić burmistrzowi, że z planami miejscowymi nie wolno igrać i należy jak najprędzej odsunąć od nich niedouczonych urzędników i skompletować zespół fachowców, ale widocznie nie był w stanie tego przełknąć. Moim zdaniem poległ właśnie na planach miejscowych, a zwłaszcza na dyletanckim sposobie ich sporządzania i procedowania.

  • przytomna

   02/12/2014 o 09:04

   kazdy dokument musi podpisac Burmistrz.Wiec musial wiedziec co wyczynia p.Kucharczyk i tyle …..reszte dopowiedzcie sobie sami

   • obserwator z boku

    02/12/2014 o 22:04

    Małe wyjaśnienie dla „przytomnej”: rzecz w tym, że nie każdy dokument podpisywał własnoręcznie sam burmistrz. Chociażby ze względów praktycznych, ale także i formalnych. Upoważnił do tej czynności kilka lub kilkanaście osób i wydał im pieczęcie do występowania w jego imieniu. Nie oznacza to jednak, że ktoś w imieniu burmistrza przejął za niego odpowiedzialność za skutki tych podpisów gdyż w dalszym ciągu całkowita odpowiedzialność za treść i konsekwencje takich działań prowadzonych niejako za pośrednictwem osób trzecich spada wyłącznie na organ samorządowy, czyli burmistrza gminy.
    Pół biedy, jeżeli idzie o zwykłe pisma nie powodujące skutków prawnych dla gminy. Gorzej, jeżeli współpracownicy podpisywali decyzje administracyjne skutkujące konsekwencjami prawnymi i finasowymi dla organu samorządowego. Być może „przytomna” miała na myśli właśnie taką sytuację. W tym przypadku mogło by zachodzić przypuszczenie, że o części decyzji podpisywanych przez wymienioną osobę, zwłaszcza tych o specjalnym znaczeniu dla zainteresowanej, burmistrz mógł nie wiedzieć, a przynajmniej nie o wszystkich „niuansach i kombinacjach”. Nie zwalnia go to jednak od odpowiedzialności za kompromitujące gminę decyzje w dziedzinie polityki lokalizacyjnej (warunki zabudowy), zwłaszcza, że o wielu z nich był informowany przynajmniej od kilku lat, niestety z efektem podobnym do tego, jaki mamy przy próbie przebijania głową muru.

 6. krzysio333

  01/12/2014 o 08:09

  Koronnym argumentem wyborców pana Bartla jest to co zrobił dla Krzeszowic, więc niech się nie dziwią żę przegrał „na wsiach”.

  • magda

   01/12/2014 o 10:37

   Mieszkańcy z wiosek korzystaja z wszelkich usług,sklepów, urzedów w Krzeszowicach.I to zrozumiałe jest.lecz mozna dziwic się,że nie dostrzegają potrzeby,aby miasto było coraz ładniejsze,lepiej funkcjonowało,było niejako wizytówka naszej gminy. I zarzut po co komu estetyka uważam za niesłuszny.

   • mieszkanka pewnego osiedla

    01/12/2014 o 21:49

    Ależ magdo! zapewniam cię, że dostrzegają. I to bardzo często wykazują się większą wrażliwością, niż mieszczuchy, bo egzystują na co dzień bliżej przyrody, oddychają świeższym powietrzem więc mózgi mają trochę lepiej dotlenione, mieszkają w estetycznych, kolorowych domach i z politowaniem patrzą na szare miejskie bloki, w ogródkach wyrasta im świeża sałata i marchewka więc omijają nafaszerowane chemią warzywa z warzywniaka. I to właśnie najbardziej dziwi mieszczuchów że w opinii tych z wiosek taki rynek nie wzbudza zachwytu, bo jak ma wzbudzać zachwyt wybetonowany po brzegi gigantyczny plac z rachityczną zielenią, nie mówiąc o braku kwiatów, a jeśli już się pojawiają, wzbudzają śmiech, bo na wsi przed każdym przeciętnym domem ukwiecenie bije na głowę te rynkowe eksperymenty. Tak magdo! Istnieją różne odmiany estetyki.

    • Mirek do mieszkanki osiedla

     02/12/2014 o 09:35

     czyżby kompleks wsi? tutaj zadziałał…co innego tez jest prywatny dom” ukwiecony” ,a co innego przestrzeń jakim jest ten nasz Rynek.Moze posadzic malwy,łubiny, astry…chociaz to piekne kwiaty,ale przyznac należy,ze miejsce ich jest w ogródkach przydomowych. Kwiaty rabatkowe kosztują i jest praktyka paskudną jak wyrywanie ich/kradzież/,ponowne uzupełnianie przez ogrodników.Co nie znaczy,że w przyszłym roku nie pojawią się,oczywiście nie w przesadnych ilościach bo to nie ogrody prydomowe.

     • mieszkanka pewnego osiedla

      02/12/2014 o 10:15

      Mirek, czytaj uważnie bo to było jednak zupełnie o czym innym. Dla przypomnienia: wstawiłam się w obronie wrażliwości i poczucia estetyki ludzi nie nazywających się mieszczuchami, a nie o różnicach pomiędzy malwą a bratkiem rabatkowym i różnicach w ich cenie;-)

  • Asertywny

   01/12/2014 o 10:50

   A zrobił coś bo nie kojarzę? Nawet sztandarowy rynek przeszedł tylko dzięki odpowiedniemu poparciu w Krakowie. Dla doprecyzowania napisze jeszcze że poparcie to nie zostało załatwione przez Pana B.

 7. Michael Douglas

  01/12/2014 o 08:23

  Problem, który opisujesz jest szerszy i gmina nie jest tu jedynym winowajcą. Proporcje opłat do zarobków uwarunkowane są przede wszystkim ogólną sytuacją w kraju. I to jest proporcja uśredniona dla całego państwa. Są wahania +- i są one regulowane przez samorząd ale w ograniczonym zakresie. Można ograniczyć te opłaty, ale zapewne nie więcej niż o 10-20%. Czy to Cie Satysfakcjonuje? Zapewne tak. Problem polega na tym, że chcąc inwestować, remontować, odnawiać, gdzieś trzeba zarabiać żeby budżet dopiąć. Ja też jestem zdania że można to lepiej „Ściągnąć” i potrzeba nam lepszego „Kalkulatora”. Dlatego burmistrz przegrał – zadziałał ten sam syndrom co PO w skali całego kraju. W obecnych czasach wszystkich interesuje przede wszystkim „ile ja z tego mam,a nie co nowego zrobiono w mieście”.Prosta przyczyną porażki przegranego.

 8. anty-czesiek

  01/12/2014 o 08:33

  Przegrał na własne życzenie. Jak się ma takich doradców/współpracowników jak Żbik, M Ch-K, J.T-C i jeszcze paru można by wymienić, to tak się musi skończyć.

  • Jarek

   01/12/2014 o 09:23

   Nie sądźmy że z działalności doradcy M Ch-K burmistrz nie czerpał korzyści, bo byłby frajerem.

   • Inga

    01/12/2014 o 16:14

    Też myślę, że korzystał, bo inaczej to wywaliłby ją na tzw. „zbity łeb”. Tyle ile namieszała to głowa boli, niemożliwe żeby o tym nie wiedział i na tym nie korzystał

    • Anonim

     02/12/2014 o 20:07

     mam nadzieję, że nowy burmistrz nie będzie się z takimi cackał

  • Bingo

   01/12/2014 o 16:15

   Ci ludzie to potworna klika – czy ten Nowy o tym wie?

  • Jaga

   01/12/2014 o 18:16

   Ci „doradcy” to banda cwaniaków, nie tylko w naszej gminie huczy o ich „wyczynach”. Jak to się nie zmieni to nic się nie zmieni….kieszenie do ziemi i przekręty.

 9. franek

  01/12/2014 o 08:42

  Panie Wacławie błagam Pana by dobrał sobie mądry zespół ludzi.By liczył Pan każdą wydaną złotówkę,Gminną,oraz naszą.
  Niech Pan słucha głosu społeczeństwa z jakiego Pan jest ugrupowania nie ważne byle mądrego.!!!!!!!!!!!!!!!!

  • IZA

   01/12/2014 o 09:12

   Mam nadzieję, że pan Gregorczyk wsłuchuje się w głosy mieszkańców gminy, także w te co mąrdzejsze wpisy na forum i będzie na tyle rozważny i uważny, aby nie dać się nabrać ludziom z otoczenia byłego burmistrza na propozycje współpracy i doradzania, bo to byłby początek jego końca. Jeżeli naprawdę czuje swoją misję publiczną i ma świadomość swoich „pięciu minut”, powinien sobie dobrać zespół ludzi spoza tego kręgu, nieskompromitowanych i ucziwych. Myślę, że nie powiniem mieć z tym problemu.

   • Anonim

    01/12/2014 o 16:16

    Też tak myślę…

 10. wood

  01/12/2014 o 08:46

  Do Michaela Douglasa, który lubi spacerować po Krzeszowicach, proponuję wycieczkę do Parku Bogackiego i Dzikimi Plantami, gdzie w ubiegłym roku gmina za kilkaset tysięcy złotych publicznych pieniędzy posadziła roślinki, których nijak nie można się doszukać, zamiast wyremontować tam ścieżki, których stan techniczny jest fatalny. Widać, że do „wzięcia” była kasa z UE z działu „roślinność”.

 11. Piotr

  01/12/2014 o 09:24

  W pełni popieram wypowiedzi Michaela Duglasa, gmina odżyła po latach zastoju. Co do ścieków na wsiach do tej pory działające szamba pozwalały ich właścicielom na mniejsze opłaty ze względu na możliwość pozbycia się nieczystości wprost na pola. Wieczorami specyficzny odór rozchodził się po wsiach. Gdy mieszkańcy zostali przyłączeni do kanalizacji proceder przestał obowiązywać.

  • Cynamon

   01/12/2014 o 10:02

   Owszem część mieszkańców wylewała i nadal wylewa szambo i dla nich kanalizacja jest droga. Myk w tym, że my szambo odpompowywaliśmy, a kanalizację i tak uważam za drogą. Szczególnie porównując z Katowicami i Krakowem, gdzie wcześniej mieszkaliśmy, a nawet z Rudawą, gdzie mieszkali znajomi. Podobnie jest z opłatą za wywóz śmieci. U nas cena najwyższa, a dobieranie najrzadsze.

  • Ada

   01/12/2014 o 18:56

   Popieram osoby,które obiektywnie potrafią stwierdzić,że po latach zastoju w Krzeszowicach nastąpiła zmiana wygladu centrum,że w końcu jest plac targowy,że mozna normalnie chodzić. Niektórzy szybko zapomnieli jak było wcześniej.I społecznośc z wiosek oraz tzw.miejscowi korzystaja z lubością ,robiąc zakupy w kazdy poniedziałek.Niektórym mieszkańcom spoza Krzeszowic bardzo przeszkadza,że ” po co ta zmiana,że to nic takiego znowu co zostało zrobione w Rynku.Chór pseudo ekspertów wyraża swoje opinie.Do znudzenia. Bynajmniej nie bronie tutaj byłego juz burmistrza,ani nie jestem z urzędem zwiazana. Moja wyrazona opinia jest niezależna,autorska.Zyczę kulturalnego i obiektywnego wyrażania swoich opinii.

 12. Michael Douglas

  01/12/2014 o 09:44

  Vox populi – lud wybiera, lud odwołuje. Należy to uszanować. Zarządzanie gminą to przede wszystkim służba,zoptymalizowana DLA każdego jednostkowego mieszkańca. Mam nadzieje ze w nowej kadencji powróci się do właściwych standardów.

 13. don

  01/12/2014 o 09:51

  Obiecanki cacanki a nam …

 14. krzysio333

  01/12/2014 o 10:06

  Po tym jakich sobie wybierze współpracowników nowy burmistrz, poznamy czy faktycznie nadchodzą zmiany w gminie.I niech się uczy na błędach pana Bartla i wie, że o zostaniu burmistrzem gminy decydują przedewszystkim głosy mieszkańców wsi a nie tylko mieszkańców Krzeszowic (i Gladiatora).

 15. obywatel

  01/12/2014 o 10:14

  Gratulacje
  Liczymy na nowego burmistrza i mamy nadzieje ze zajmie sie pan problemami Calej gminy a nie tylko samym miasteczkiem. Pozdrawiam

 16. Asertywny

  01/12/2014 o 10:37

  A co tu taka „urzędnicza” cisza?? Czyżby pochowali się po kątach przed nowym pryncypałem? Tyle plucia przez tak długo to teraz się boimy??
  A tak na poważnie to gratulacje dla Pana Gregorczyka. Nie liczę na zbyt wiele na początku gdyż finanse gminy są w opłakanym stanie ale mam nadzieję że dzięki swej pracowitości za jakiś czas uda mu się te puzzle poskładać w jedną całość i w końcu coś tu drgnie.

 17. Jeden z dziesięciu

  01/12/2014 o 10:56

  Pierwszy krok można i trzeba zrobić już. To pozbycie się skompromitowanych urzędników z urzędu miasta. Zaznaczam – nie przeniesienie ich na „mało istotne stanowiska”, ale definitywne pożegnanie się z nimi. Im szybciej, tym lepiej. Drugi krok to zmiana na stanowisku prezesa WiK i rady nadzorczej.

 18. Asertywny

  01/12/2014 o 10:57

  Moi drodzy!
  Czepiacie się Wodociągów i opłat, a przecież rozwiązanie jest takie proste! Żeby było taniej,wystarczy „ZLIKWIDOWAĆ DZIURY W RURACH”

  Mniejsze straty większy zysk 😉

 19. ŚWIĘTUJEMY!

  01/12/2014 o 11:30

  Wiadomość z ostatniej chwili !!!

  W tym roku w Krzeszowicach karnawał rozpoczyna się 1 grudnia

  • aska

   01/12/2014 o 14:02

   Zobaczysz jaki będziesz miał karnawał………haha

   • IZA

    01/12/2014 o 14:23

    Co jesteś taka spięta, aska? Głowa do góry! Trzeba się umieć pogodzić z brutalnymi prawami demokracji. Dzisiaj cieszą się ci, którzy przechylili szalę na swoją stronę. Jak się postarasz, za 4 lata i ty możesz świętować karnawał.

 20. Jeden z dziesięciu

  01/12/2014 o 11:35

  Pytanie dotyczące wystąpienia Barta Czesława. Czy ktoś jest w stanie rozpoznać, w jakim wnętrzu wykonano to nagranie?
  https://www.youtube.com/watch?v=Mhz9M4MmqxE

  • newbie

   01/12/2014 o 12:30

   o jezusie, cóż za zdolności krasomówcze;) niestety, nawet czerwony kolor krawata nie pomógł…

   • Wygodnicki

    01/12/2014 o 15:55

    Pierdu, pierdu. Panu już dziękujemy.

  • Anonim

   01/12/2014 o 14:17

   po fotelu i kredensie można domniemywać, że to jego gabinet do wczoraj;-)

   • heńka

    01/12/2014 o 19:54

    Anonim bywał w tym gabinecie…

    • Anonim

     01/12/2014 o 21:51

     żeby to raz….

   • Jan

    01/12/2014 o 22:45

    Panie Czesławie,
    Sympatyczny z Pana gość , ale dziękujemy Panu za te 8 lat posługi. Krzeszowiczanie nie są już leszczami, którzy nie orientują się w sytuacji i którym można wcisnąć kit na tzw. „piękne oczy”.
    Życzymy spokojnego odpoczynku i wyluzowania się…
    Zobaczymy co pokaże Pan Gregorczyk. Na pewno nie będzie miał łatwo.

    • IZA

     01/12/2014 o 22:57

     W każdym razie p. Bartl wraz ze swoją świtą przyboczną robił wszystko, aby krzeszowiczanie przestali być leszczami! I udało mu się! Jak to czasem warto posłuchać starszych!

     • Jan

      01/12/2014 o 23:01

      Oczywiście! Przepraszam, zapomniałem dodać, że to dzięki Panu Czesławowi, Krzeszowiczanie przestali być „leszczami”

     • Anonim

      01/12/2014 o 23:10

      może by tak mu jakiś pomnik…. tak u stóp gladiatora wyfasować 🙂

 21. Jeden z dziesięciu

  01/12/2014 o 12:04

  W takim razie mamy kolejny przykład, jak Bartl wykorzystywał w kampanii wyborczej swoje stanowisko. Bo o lansowaniu propagandy sukcesu w Magazynie Krzeszowickim, Kurierze Samorządowym i na stronie urzędu wspominać nie trzeba.
  Mam taką nadzieję, że Lewicki też poleci ze stołka za udział w propagandzie sukcesu Bartla i przemilczanie głosu mieszkańców. I że redaktorem MG zostanie jakiś profesjonalny dziennikarz.

  • Anonim

   01/12/2014 o 14:01

   Za profesjonalne pieniądze 🙂

  • Anonim

   01/12/2014 o 22:51

   Ostatnim profesjonalnym naczelnym MK był Targosz. Potem był już syf i amatorszczyzna.

   • Anonim

    01/12/2014 o 23:00

    Zgodziłbym się, że zawodowym redaktorem. Profesjonalizm, to jednak trochę inna kategoria.

  • profesjonalista

   02/12/2014 o 00:34

   „Profesjonalny dziennikarz”. Dobre. Nawet bardzo. W tej mieścinie 😀

  • Anonim

   02/12/2014 o 20:04

   taaa, a kasę wydawaną na MK przekazać na niecodziennik 🙂

   • gazeciarz

    02/12/2014 o 20:41

    MK – dumpingowe ceny reklam, który jako organ samorządowy nie może ich zamieszczać.

 22. Z gminy

  01/12/2014 o 12:13

  Gratulacje. Życzę nowemu Burmistrzowi aby zaczął rozwijać gminę nie tylko przez kopanie dziur pod kamieniołomy i niepewne kopalnie. Są tu piękne tereny, duży potencjał, a życie nie skończy się na tej kadencji. Trzeba myśleć o przyszłości, o współczesnych kierunkach rozwoju i gdzie się da, stawiać na lokalną przedsiębiorczość. Poprzednie władze na wielu polach zawiodły i wyborcy wystawili za to rachunek.

 23. Jeden z dziesięciu

  01/12/2014 o 12:57

  A gdzie się podziali ci urzędnicy, którzy tak licznie wychwalali wcześniej Bartla na tym forum? Próbują się odnaleźć w nowej sytuacji? A może już się pakują?

  • aska

   01/12/2014 o 13:58

   Płaczą. Nie każdy odbiera go tak jak ty.Obojętnie czy to będzie X czy Y pracować trzeba.Pewnie znasz takie powiedzenia ” ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje”. W tym przypadku będzie to samo….

 24. Urzędnik

  01/12/2014 o 13:02

  Urzędnicza cisza, ponieważ ludzie siedzą w robocie, a nie przesiadują na Internecie jak nic nie robiący internetowi napinacze.

  • Asertywny

   01/12/2014 o 13:14

   Znaczy wzieli się za robotę a to dobrze. W końcu. A ten wpis to w ramach przerwy obiadowej?? No bo chyba nie w godzinach pracy.

  • IZA

   01/12/2014 o 14:10

   A jakie mają inne wyjście, jeżeli chcą się utrzymać na starym miejscu w nowej sytuacji?

 25. Anonim

  01/12/2014 o 13:12

  ciekawe kto zostanie zastępc a burmistrza baranowski czy osiniak?

 26. gość

  01/12/2014 o 13:31

  Mamy nadzieję, że zajmie się pan parkingami w Krzeszowicach, szczególnie na osiedlu TARGOWA
  Gratulacje

 27. franek

  01/12/2014 o 13:54

  Wieżę że Pan Gregorczyk uporządkuje sprawy Gminy spokojnie i rozważnie.Przyznaje że karnawał w Gminie rozpoczął się 1 Grudnia.Mamy na stanowiskach trzech mądrych facetów i współpraca z nimi przyniesie dla nas pożytek
  P.S. Panie Bartl z tonącego statku należy zejść z pokorą.
  Niech podziękuje Pan swoim „Palaczom” że tak dołożyli do pieca,a nie szukać od kogo oberwał Pan torpedą.

  • Anonim

   01/12/2014 o 13:59

   Franek? jaka wieża? ta krzywa w Pizie? 🙂

 28. matka

  01/12/2014 o 14:03

  jak to w internecie bicie piany czy przed wyborami..czy po..
  ja tam sama nie wiem cieszyć się z tego, że idzie „nowe” czy zastanowić co „stare” mogło z doświadczeniem dokończyć….się okaże… oby jak piszecie świadome społeczeństwo miało chęć i odwagę rozliczyć z działania za czas jakiś…mam dziwne przeczucie, że nawet dobre chęci i zapał do działania, życie i tak zweryfikuje po swojemu…

 29. franek

  01/12/2014 o 14:05

  „anonim’ nie pij już więcej.

  • IZA

   01/12/2014 o 14:14

   biedny franek chyba się nie połapał!

   • FR

    01/12/2014 o 15:04

    Ale „wieży” że jest dobry z ortografii

  • Ada

   01/12/2014 o 19:01

   Popieram osoby,które obiektywnie potrafią stwierdzić,że po latach zastoju w Krzeszowicach nastąpiła zmiana wygladu centrum,że w końcu jest plac targowy,że mozna normalnie chodzić. Niektórzy szybko zapomnieli jak było wcześniej.I społecznośc z wiosek oraz tzw.miejscowi korzystaja z lubością ,robiąc zakupy w kazdy poniedziałek.Niektórym mieszkańcom spoza Krzeszowic bardzo przeszkadza,że ” po co ta zmiana,że to nic takiego znowu co zostało zrobione w Rynku.Chór pseudo ekspertów wyraża swoje opinie.Do znudzenia. Bynajmniej nie bronie tutaj byłego juz burmistrza,ani nie jestem z urzędem zwiazana. Moja wyrazona opinia jest niezależna,autorska.Zyczę kulturalnego i obiektywnego wyrażania swoich opinii.

   • rem

    02/12/2014 o 09:45

    Szkoda, że planując modernizację placu targowego założono, że będzie on funkcjonował jedynie 8-10 godzin tygodniowo od godz. 3 do 15 w poniedziałek. Poza tymi godzinami jest on zupełnie bezużyteczny. Niestety nie jest to jedyna niewłaściwie wykonana inwestycja. Trzeba jednak oddać honor odchodzącemu burmistrzowi, że Krzeszowice w okresie jego dwóch kadencji znacząco się zmieniły. Ponieważ mieszkańcy uznali, że można to było zrobić lepiej stąd zmiana na tym stanowisku, a za cztery lat ocenimy poczynania Pana Gregorczyka.

  • helena

   01/12/2014 o 19:04

   słowniczek ortograficzny dla franka,który się „nie połapał”

 30. Cynamon

  01/12/2014 o 14:51

  A to ci dopiero na Dolinie Informacji nie man nic o wyborach, a strona Krzeszowic nie działa… coś przespałam? Jakiś koniec świata?

  • Anonim

   01/12/2014 o 15:13

   Lewickiemu chyba się zawaliło… kto będzie teraz chciał mieć z nim cokolwiek do czynienia?

  • IZA

   01/12/2014 o 21:31

   A niby co miał napisać/sfotografować? Że niezatapialny szef poniósł życiową porażkę? Przecież to także jego porażka, i teraz sam się musi martwić, żeby ta błoga dolina nie została zatopiona.

   • krzeszowiceone.pl

    01/12/2014 o 21:44

    Przesadzacie, nic mu się nie zawaliło, magazyn będzie trwał. Nowy nie zaora jedynej gazety w mieście wydawanej od ponad 20 lat.

    • IZA

     01/12/2014 o 21:59

     magazyn z pewnością tak. miałam na myśli te niekończące się reportaże z imprez, imprezek, pohulanek, dni jakichśtam, rocznic takich i owych, grillowań, biegów na przełaj, biegów w poprzek, na ludowo, na sportowo i jak tylko sobie można wyobrazić, z niezliczoną ilością zdjęć tak przeciętnych i nieciekawych, że ten zalew już się chyba przepełnił! Dobry reporter robi setki zdjęć, ale potem robi selekcję i puszcza do obiegu kilka najlepszych, które mają coś do powiedzenia. Być może takie pstrykanie wszystkiego po kolei znajdzie zapotrzebowanie u NOWEGO, ale jeśli nie będzie miał czasu na imprezowanie, to wtedy komu te zdjęcia zaimponują?

    • lZA

     01/12/2014 o 22:05

     Magazyn ustąpi miejsca niecodziennikowi.

     • IZA

      01/12/2014 o 23:24

      Lepiej będzie dla jednego i drugiego, gdy nie ustąpi. Pomyśl lza, nie mam racji?

 31. mima

  01/12/2014 o 15:30

  No to może skończy sie lans młodych, reprezentacyjnych niekompetentnych pań urzędniczek.

  • Anonim

   01/12/2014 o 15:53

   fakt, takie to sie podobały burmistrzowi i wice…

 32. Na

  01/12/2014 o 16:00

  mieście mówią, że zastępcą burmistrza ma zostać Pani Grzęda, którą ominął fotel wice starosty.

  • Jeden z dziesięciu

   01/12/2014 o 16:50

   O ja cie przepraszam. Jeżeli ta informacja się potwierdzi, to moim zdaniem mamy konserwację „układu”.

 33. wyborca

  01/12/2014 o 16:32

  Zastępcą Burmistrza zostanie ktoś z PIS-u, przecież jest w Gminie PO-PIS i pewnie umowa obowiązuje.

 34. mima

  01/12/2014 o 16:36

  Może skończy się w urzędzie lans młodych reprezentacyjnych, niekompetentnych pań urzędniczek.

 35. Czy

  01/12/2014 o 17:19

  ex burmistrz wróci do szkoły, bardzo mi go szkoda, a przecież tak się starał.
  A może zadziałały siły niebiańskie … za dobre wynagradza a za złe karze.

  • Nu

   02/12/2014 o 15:22

   Naiwnyś (-aś).Do szkoły wróci???

 36. Anonim

  01/12/2014 o 18:51

  Pan Gregorczyk potwierdził ze burmistrz bedzie z miasta
  http://przelom.pl/15889-waclaw-gregorczyk-przede-mna-duzo-pracy.html
  chyba o inicjałach W K

 37. e

  01/12/2014 o 18:52

  Pan Gregorczyk potwierdził ze burmistrz bedzie z miasta
  http://przelom.pl/15889-waclaw-gregorczyk-przede-mna-duzo-pracy.html
  chyba o inicjałach W K

  • Anonim

   01/12/2014 o 20:42

   Chyba nie Witek Kulczycki? 🙂

   • a???

    01/12/2014 o 21:23

    tak Witek Kulczycki 🙂

 38. jd

  01/12/2014 o 19:32

  Na cuda nie liczcie .Cuda skończyły się 2000 lat temu !!! Nie po to ktoś idzie do władzy aby ogółowi było lepiej. Tylko po to aby jemu i jego bliskim się powodziło. I to się tyczy wszystkich w tym przypadku burmistrzów.

 39. pieronek:)

  01/12/2014 o 21:21

  Dobrze obstawiacie Witold Kulczycki zastępca Wacusia Gregorczyka 🙂

 40. taka jedna

  02/12/2014 o 00:19

  I nastała kraina mlekiem i miodem płynąca. Nowy włodarz na pewno zlikwiduje problematycznego Gladiatora, oddając go prawowitym właścicielom w podzięce za wyrzeczenie się roszczeń spadkowych. Miasto zachowa dotychczasowe nieruchomości, które miały zostać poddane zwrotowi prawowitym właścicielom. Gęsto obsadzi zapewne rynek drzewami i bujną zielenią, nie biorąc przy tym ŻADNYCH dotacji z UE. Odremontuje elewacje większości kamienic, skupiając się na ulicy Szkolnej, tworząc pierzeję na miarę Floriańskiej Krakowa. Zlikwiduje decyzje WZ i doprowadzi do szybkiego uchwalenia planu. W trybie ekspresowym stworzy w mieście 5 stref aktywności gospodarczej i strefę ekonomiczną na miarę Niepołomic Kracika. Będziemy mieć w mieście basen olimpijski, Szpital i może nawet Wyższą Uczelnie na miarę Krakowksiego UJ. Zlikwidowane zostaną busy na rzecz komunikacji poprzez systemem sąsiedzki (dzisiaj ja piłem więc TY jedziesz). Przy dworcu PKP powstanie trzypoziomowy BEZPŁATNY parking podziemny. Włodarz nie będzie pobierał wynagrodzenia, traktują swoją pracę jako misję społeczną. Odbierze też wwszystkie przywilej finansowe radnych, nakazując im pracować pro publico bono. Krzeszowicki GOPS zostanie wyposażony w nową noclegownię na 2 tyś miejsc. Na końcu Krzeszowice staną się miastem powiatowym. Wszystko będzie nowe, tylko ludzie Ci sami, wciąż narzekający i domagający się zmiany władzy…

  • IZA

   02/12/2014 o 08:46

   Rozgoryczenie, cynizm, frustracja, brak opanowania…. Nie trudno cię zidentyfikować!! Musisz to jakoś przełknąć!

   • taka jedna

    03/12/2014 o 14:46

    Ciebie też nie trudno zidentyfikować :))))

  • Jaber

   03/12/2014 o 15:40

   Część z tych obietnic, to nieziszczone plany i zapewnienia byłego burmistrza (także z 2010r.).
   Prawda, że wtopa? 😆

 41. Paula

  02/12/2014 o 08:29

  w Krzeszowicach i okolicach nikomu nie dogodzi ktoby nie był Burmistrzem dla nas i tak sie nic nie zmieni oby nie było gorzej niz za Bartla,

  • lZA

   02/12/2014 o 08:40

   Paulo burmistrz nie jest od dogadzania wszystkim bo to jest niemożliwe do spełnienia, każdy ma inne potrzeby. Zadaniem burmistrza jest wyważenie tych wszystkich potrzeb dla dobra ogółu co jest bardzo trudne i bez fachowych współpracowników niewykonalne. Pytanie, które się teraz nasuwa – czy społeczność krzeszowicka jest w stanie wygenerować grono urzędników na miarę obecnych wymagań. Społeczeństwo jest teraz coraz bardziej świadome swoich praw, poprzez internet ma nieograniczony dostęp do ustaw oraz aktów wykonawczych.

 42. mieszkanka

  02/12/2014 o 09:54

  a dlaczego moje komentarze zostaly wylaczone uwaga,ze za szybko je wysylam ?

 43. A

  02/12/2014 o 16:55

  Krzeszowice.one.pl i Niecodziennik to profesjonaliści i oni powinni połączyć siły i rozpocząć wydawanie obiektywnej gazetki dla wszystkich, do nabycia jak inna prasa. Nie kolportowana po „kątach”.
  Gwarantowana poczytność.

  • Anonim

   02/12/2014 o 20:02

   to amatorzy, ale potrafią dopiec do żywego 🙂

 44. refleksja

  02/12/2014 o 21:42

  hm…Ja tylko proszę,by nowy Pan Burmistrz nie wdawał się w żadne niezdrowe układy … pewnie niektórym zaangażowanym w kampanię ludziom coś zawdzięcza- ale trzeba dać im co się obiecało i po prostu szybko podziękować, bo inaczej ciężko mu będzie funkcjonować, jeśli pomagacze będą cały czas przychodzić po zapłatę…Jak widać niektórzy pracownicy zostawili poprzedniego szefa, chociaż wiele mu zawdzięczali…pytanie:czy takimi ludźmi należy się otaczać? Dlatego nowemu szefowi życzę powodzenia! i realizacji planów!

 45. Anonim

  04/12/2014 o 20:46

  Kiedy kolejny numer niecodziennika, bo już się doczekać nie mogę !

 46. koszmar...

  18/12/2014 o 20:28

  Na stronie GOPS-u a cały czas info, że jakaś pracownica GOPS-u nagrodę odebrała za coś tam, co w ramch obowiązków pracy wykonywała. A może jakieś info o skargach na GOPS na praktycznie każdej sesji zamiast tego? też proszę na pierwszej stronie proszę zamieścić.Wszystko jest w publicznych protokołach z sesji np. z tamtego roku.Polecam, ciekawa lekturka, szczególnie ta, jak traktuje się mieszkańców, a oni się odwołują i wygrywają sprawy przed SKO lub Sądem. Wszyscy wiedzą, że prawie na każdej sesji na GOPS Krzeszowicki są skargi. A pan Marszałek wręczając odznakę to o tym nie wiedział? Mam nadzieję, że obecna władza – Pan Burmistrz i Radni- wezmą się za tą instytucję i zaczną ją rozliczać z tych skarg. A przede wszystkim wprowadzą ankietę dla mieszkańców nt jakości świadczonych usług przez GOPS i inne lokalne instytucje.

 47. koszmar...

  18/12/2014 o 20:31

  totalny absurd- dlatego tak dubluję wpisy, bo się wściekam. czym tutaj się chwalić- pracą,za którą mi płacą? o tym co ważne, np. o przegranych przez GOPS sprawach informacji na stronie nie ma- a skarga za skargą na sesji jest zgłaszana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę