Gospodarka

Chcesz wyróżnić się dzięki Naturze? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

Jak wyróżnić się dzięki walorom przyrodniczym obszarów Natura 2000? Jak walory przyrodnicze wykorzystać w zrównoważonym rozwoju i podnoszeniu atrakcyjności turystycznej regionu? Jak tworzyć oferty mobilizując do tego społeczności lokalne?

natura_200

Na te i inne pytania chcemy i będziemy wspólnie odpowiadać podczas realizacji szkolenia: Na szlaku Natura 2000. Ten ogólnopolski projekt to nie tylko szkolenia, spotkania, ale bieżąca praca z fachowcami z zakresu zrównoważonego rozwoju i turystyki, przyrody i promocji oraz lokalnymi liderami natury, by słowo „eko” stanowiło rzeczywisty wyróżnik twojej okolicy.

Praca odbywać się będzie w trakcie 2-dniowego spotkania, w których uczestnicy będą na bieżąco pracować nad mapami zasobów i potrzeb jako narzędzia mobilizującego społeczność do działania na rzecz rozwoju obszarów Natura 2000, a także ofertami wykorzystującymi w sposób odpowiedzialny walory przyrodnicze i osobliwości Natury 2000 tak, by wpisywały się w lokalne i regionalne strategie rozwoju i tworzyły atrakcyjne oferty turystyczne.

Jeśli jesteś członkiem organizacji działającej na rzecz lokalnego środowiska i turystyki przyrodniczej, przedstawicielem samorządu, prowadzisz gospodarstwo turystyczne lub pracujesz w instytucji zajmującej się ochroną przyrody i rozwojem obszarów Natura 2000, jeśli jesteś zainteresowany ochroną przyrody i chciałbyś więcej dowiedzieć się o sieci Natura 2000 – zapraszamy!

Czego oczekujemy?
Udziału w szkoleniu, a po tym przenoszenia wypracowanych produktów szkolenia w rejony swoich działań oraz upowszechniania zdobytej wiedzy wśród społeczności lokalnych
Szkolenie ponadregionalne trwające dwa dni odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2015 r. dla uczestników z województw małopolskiego i podkarpackiego. Miejsce szkolenia jest zlokalizowane w Międzybrodziu Bialskim, o dokładnym miejscu poinformujemy w mailu zwrotnym.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w projekcie – wyślij maila wraz z własnym kontaktem telefonicznym na adres: ekoakcje@gmail.com. O wyniku rekrutacji poinformujemy drogą mailową lub telefoniczną.

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z Małgorzatą Bochyńską mail: bochynska@zielonaakcja.pl lub ekoakcje@gmail.com oraz tel.: 76 862 94 30 / 502 373 867
Więcej informacji o projekcie i organizatorach: www.zielonaakcja.pl.

źródło: informacja nadesłana przez organizatorów

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. wiewióra

  26/02/2015 o 12:25

  Ja mam pytanie. Czy ktoś panuje nad rabunkowa gospodarką w lesie na tzw Białce? Tam tak został przerzedzony las, że niektóre zwierzęta już nie mają się gdzie schować. Cięcie postępuje dalej. Czemu to ma służyć? Niedługo znikną „zielone płuca” gminy. Kolejne pytanie brzmi jakim prawem po lesie jeżdżą pomimo zakazu samochody? Czy ktoś całą tą sytuacje kontroluje, ktoś nad nią panuje?

  • :))

   26/02/2015 o 12:25

   Gdzie są ekolodzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę