Nowa władza nie ucieknie od trudnych tematów

Co dalej z planami zagospodarowania przestrzennego, kiedy audyt w gminnej spółce, czy śmieci z prywatnych posesji  będą wywożone częściej, ile od maja będziemy płacić za ścieki? To tylko część pytań, od których burmistrz nie będzie mógł uciec podczas rozpoczynających się już w marcu cyklicznych spotkań z mieszkańcami.

Najbardziej palący problem. Plany zagospodarowania przestrzennego.

Już w najbliższą niedzielę Wacław Gregorczyk po raz pierwszy stanie oko w oko ze swoimi wyborcami. 1 marca o godzinie 14:00 w wiejskiej świetlicy burmistrz spotka się z mieszkańcami Frywałdu. Cykliczne spotkania potrwają do końca kwietnia. Ostatnie odbędzie się 26 o godzinie 10:00 w remizie w Tenczynku.

Burmistrz, który przed wyborami kład nacisk na zmianę, musi być przygotowany na serię trudnych pytań. Najbardziej palącym problemem są plany zagospodarowania przestrzennego i nowe ceny ścieków. 16 kwietnia na spotkaniu z mieszkańcami Osiedla Centrum, Wacław Gregorczyk zapewne będzie się tłumaczył z braku dodatkowych środków na dalszą modernizację osiedla Targowa.

Pełny harmonogram spotkań znajduje się na stronie gminy.

Fot. Najbardziej palący problem – MPZP

Czytaj również:

71 komentarzy

 1. m napisał(a):

  Nic się nie zmieni! Nowa władza niczym nie rożni się od starej. Mieszkańcy mogą chcieć a władza i tak robi swoje.

  • Rolnik napisał(a):

   Moje wrażenie jest dokładnie takie samo.
   Tylko jeśli Gregor pójdzie w ślady Bartla, to może już szukać sobie innej pracy…. Ludzie mu po prostu nie wybaczą fałszywych obietnic wyborczych….
   No, ale wiedział w co wchodzi i że nie będzie lekko.

   Sugeruję aby obaj Panowie (WG i WK) poważnie podeszli do oczekiwań jakie ma wobec nich społeczeństwo, bo czasu mało, a ludzie się już zaczynają niecierpliwić…

  • elza napisał(a):

   Audyt gminnej spółki. A na czym niby miałby polegać ? Co a raczej kogo będą kontrolowac ?

 2. Ameno napisał(a):

  Myślę, że czas świeżości minął bezpowrotnie. Nie został wcale wykorzystany. Moim zdaniem, zmiana Krzeszowicom bardziej przeszkodziła niż pomogła. Chyba z dnia na dzień coraz więcej ludzi czuje to samo co ja. Czyli że mnie ktoś wydymał.

  • Mieszkaniec Żbika napisał(a):

   Co za „pajac” wymyślił spotkanie osiedlowe w Żbiku w czwartek i to w dodatku o godzinie 17.00?
   Kto na nie przyjdzie? Czyż to nie celowe działanie, aby przyszło jak najmniej osób? Wiadomo przecież, że o tej porze wielu ludzi nie da rady, bo są w drodze z pracy albo w pracy. To już mi pachnie brakiem szacunku do mieszkańców.

   • a czym napisał(a):

    szanowni mieszkańcy Żbika różnią się chociażby od mieszkańców innych osiedli miejskich? Zawsze mamy zebrania w środku tygodnia o 17 i nikt larum nie podnosi, tylko wiedząc o terminie z wyprzedzeniem, organizuje sobie czas na przyjście, albo umawia się z sąsiadami jakie tematy trzeba poruszyć.

    • Jeden z dziesięciu napisał(a):

     A ja głupi myślałem, że takie rzeczy jak terminy zebrań osiedlowych ustala się tak, by odpowiadały jak największej liczbie mieszkańców. Zapomniałem, że Żbik należy do Krzeszowic, a w Krzeszowicach z mieszkańcami poważnie się rozmawia przez dwa miesiące na cztery lata. Przed wyborami.

   • Anonim napisał(a):

    a ja myślę, że skoro tak bardzo nie odpowiada wam termin zebrania, to możecie porozmawiać o tym ze swoją nową przewodniczącą 🙂

    • a napisał(a):

     ja myślę, że to zwykła prowokacja przeciwników wszystkich i wszystkiego 😀 gadać, gadać, gadać. Działać trzeba. Dobrze radzi anonim. Interweniować u przewodniczącej, burmistrza… obawiam się tylko, że łatwiej tutaj. Nie trzeba się ujawniać 😉

    • Anonim napisał(a):

     ale jej godzina pasuje,jest na zasłużonej emeryturze.

     • a może napisał(a):

      jednak spróbuj 😉 tracisz tu czas, zamiast odwiedzić panią przew. lub pana burmistrza. Zorientuj się wcześniej, ilu mieszkańców poprze twoją propozycję. Bo ja uważam, że zebranie w niedzielę, akurat nie jest dobrym pomysłem. Ale to oczywiście tylko moje zdanie. 🙂

     • mieszkaniec napisał(a):

      przecież w Żbiku zebrania były w sobotę a nie w niedzielę….

    • Edek napisał(a):

     Przypominam, że to nie jest „nasza” przewodnicząca, tylko Burmistrza. Naszą/ Naszego przewodniczącego wybierzemy za pare miesięcy.
     Poprzedniczka miała przynajmniej na tyle rozsądku, że organizowała te spotkania w soboty albo w niedziele, a nie w środku tygodnia.
     Jak się chce aby przyszo więcej ludzi to się da…
     Np. w Czernej planowane na godz. 17.00 w środę zebranie sołtys przesunął na 18.00 tylko dlatego że ludzie do kościoła na droge krzyżową idą…

     • do Edka napisał(a):

      Przewodniczący osiedla nie powinien być przedłużeniem władz gminnych, więc nie ma co wracać do poprzedniczki, bo orłem nie była, a rewelacji na przyszłość też nie ma się co spodziewać.

     • lidka napisał(a):

      Edek, zebranie w Czernej jest 6 marca (piątek),a nie jak piszesz w środę.

   • Do mieszkańca żbika napisał(a):

    Nie wiesz kto??. A kto jest radnym i kto ma zajete soboty i niedziele bo gdzies tam wtedy uczy>> A jak by to wygladało że nie ma pana Baranwskiego ??

    • mieszkaniec napisał(a):

     A co mnie obchodzi, czy na zebraniu będzie Baranowski czy nie? Przepraszam, czy wszyscy mają się dostosowywać do jednej osoby?
     Jestem pewien, że na godz. 17 w czwartek nie przyjdzie bardzo wielu mieszkańców. No, ale chyba o to chodzi… Mniej ludzi = mniej pytań = krótsze zebranie…

   • ze zbika napisał(a):

    mysle ze Pan Burmistrz przesadził z Panią Cekierową?

  • A ja wprost przeciwnie napisał(a):

   widzę konsekwentne dążenie do realizacji celów. Dwa miesiące to trochę mało czasu? Poprzednik miał 8 lat…

   • Anonim napisał(a):

    Chyba rozmawiamy ze ślepym o kolorach. Zobacz ruchy i działania w innych gminach po zmianach włodarzy. To wtedy pogadamy o 8 latach …

   • Asia napisał(a):

    Ja tam nie widzę żadnej konsekwencji – wręcz przeciwnie…gorzej…

 3. Anonim napisał(a):

  …. umawia się z sąsiadami ….
  Bez jaj…co ty pieprzysz?

  • oczywiście, że napisał(a):

   przekazujemy sobie co należy poruszyć. W końcu jesteśmy sąsiadami. I wcale nie pieprzę 😀 tylko nie szukam dziury w całym.

 4. Anonim napisał(a):

  O 16,oo w niedzielę należy iść na gorzkie żale a nie kłócić się we własnym grajdole.

 5. jasiek napisał(a):

  No i stare wraca. A raczej stary wyjazdacz, czyżby oznaczało,że nowy jest już umoczony?
  http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice/Article/id,278260.html

  • Muminek napisał(a):

   W jakim sensie wraca stare? Na razie to ogłoszenie o naborze na stanowisko naczelnika nowego wydziału. Reszta to twoja nadinterpretacja. Proponuję z komentowaniem poczekać do ogłoszenia wyników naboru.

   • jasiek napisał(a):

    a szanowna redakcja nie sądzi, że to konkurs dopasowany pod pewnego z rodziny kotowatych?
    pożyjemy,zobaczymy 🙂

    • Muminek napisał(a):

     widzę co najmniej 3 kandydatów…
     ale wyślę tą ofertę do kilku lokalnych blogerów z okolicy, może zamieszczą na stronie i wybór będzie większy

    • Angelo Litrico napisał(a):

     Poczekajmy do finału naboru a nie twórzmy jakiś dziwnych opinii i uprzedzeń. Albo sami startujcie mędrcy.

     • jasiek napisał(a):

      No i kto wygrał? Tak jak mówiłem konkurs był rozpisany podpieprzonego sierściucha….

   • Anonim napisał(a):

    Fakt, że trudno coś komentować z sensem przed ogłoszeniem wyników, ale po ogłoszeniu komentarz może być już jak przysłowiowa musztarda po obiedzie.
    Jednak trudno się powstrzymać od komentarza, gdy się zagłębić w lekturę warunków konkursowych i stosunkowo łatwo można przewidzieć, że prawdopodobnie ktoś „czasowo bezrobotny” się zgłosi, bo pasuje do tych warunków jak ulał. Albo warunki do niego! Wiadomo, że większość ludzi z takimi kwalifikacjami na ogół nie siedzi w domu czekając na oferty. A czy wygra TEN czy tamten, to już inna bajka.

   • Bigos napisał(a):

    Kto zakłada że to nie jest nabór na Andrzeja proszę pisać

  • Ala napisał(a):

   To faktycznie wszystko jasne – nikt inny tylko A.Ż.

  • Gig napisał(a):

   A.Ż, A.Ż, A.Ż, A.Ż, A.Ż, A.Ż, hahahaha

 6. Gacuś napisał(a):

  jak tam pierwsze spotkania z nowym? był ktoś już na jakimś? Możecie zdac relacje 😉

 7. Dudka napisał(a):

  Czy to żart, że Wacław wybrał Andrzeja Żbika na Naczelnika?

 8. Zabawne napisał(a):

  Zmień z nami Gminę Krzeszowice hahahahahahahahaha A wy uwierzyliście 🙂

 9. ktoś napisał(a):

  To nie żart bronkozaurusy przelatywały przez Krzeszowice.

 10. Anonim napisał(a):

  A kiedy wraca Pani Kucharczyk? 😀

 11. Jeden z dziesięciu napisał(a):

  http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice/Article/get/id,1053260.html

  W gminie nie wiedzą, gdzie jest granica pomiędzy sołectwami Nowa Góra i Łany. Normalnie jaja jak berety! A mają się brać za plan zagospodarowania dla Nowej Góry. Toż to majstersztyk!

  A na dodatek burmistrz Gregorczyk nie jest w stanie ustalić harmonogramu prac nad planami. Bartl przynajmniej taki harmonogram przygotował, chociaż prace nad planem tak się rozjechały z harmonogramem, jak nogi pijanej w sztok łyżwiarki figurowej na lodowej tafli.

  Ciekawe, czemu burmistrz Gregorczyk pomija milczeniem prośbę radnej o umieszczenie na stronie gminy Studium Uwarunkowań? Czyżby studium stanowiło urzędniczą tajemnicę? A może brak powieszenia studium na BIP-ie spowodowany jest strachem, że dociekliwi mieszkańcy dopatrzą się różnic pomiędzy projektem planu i studium, i błyskawicznie doprowadzą do unieważnienia planu?

  Jeszcze moja osobista dygresja. Potrzebowałem 6-ciu lat, żeby dojść do przekonania, że Bartl na stanowisku burmistrza to jedna wielka pomyłka. I 6-ciu miesięcy, żeby to samo móc powiedzieć o Gregorczyku. Nie wiem, czy jest to wynikiem wzrostu mojej świadomości, czy może tego, że nowy burmistrz tak gładko wszedł w buty poprzednika?

 12. do 1 z 10 napisał(a):

  …a mnie się wydawało, że plany to jurysdykcja zastępcy, no ale widzę stara gwardia nie może przełknąć porażki..

  • Jeden z dziesięciu napisał(a):

   W ustawie masz jasno sprecyzowane, kto odpowiada za przygotowanie planu.

  • jasiek napisał(a):

   tego pierdoły W? Przecież on sam bez pomocy żonki do kibla nie może trafić… a ma się brać zaplanowanie?
   No tak, pewnie mu Maciuś pomaga…
   Bójcie się mieszkańcy

 13. do 1 z 10 napisał(a):

  .. wiem, wiem za gradobicie w gminie też odpowiada naczelny:-)
  Żółć trzeba ulewać bo może zaszkodzić..

  • Jeden z dziesięciu napisał(a):

   To ulewaj, nikt ci nie broni.

  • Muminek napisał(a):

   Komunikacja z krzeszowickim urzędem działa na zasadzie ciągnięcia za język. Pani Michalina zadała dopiero jedno pytanie, jak zada ich kilka, to może uzyska odpowiedź 😉
   Faktycznie, pytanie o studium zostało pominięte, ale przecież takie pytanie może zadać każdy – jeden z dziesięciu – do boju 🙂 Im większe zainteresowanie tematem, tym większe prawdopodobieństwo, że studium znajdzie się w BIP.

   • Jeden z dziesięciu napisał(a):

    A co ja maluczki wskóram, gdy nawet prośba wiceprzewodniczącej rady kierowana do burmistrza jest kwitowana milczeniem? Jak widać nowa „wadza” stosuje stare metody. Zagadać, zamydlić, coś tam napisać – niekoniecznie na temat. Ale w sumie nie ma się czemu dziwić – stara „gwardia” trzyma się dobrze, obrasta w piórka i przejmuje stery. Jak Czesław wróci za cztery lata do urzędu, to wszystko będzie miał już po swojemu poukładane. Żyć nie umierać!

    • Muminek napisał(a):

     Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz. Ona napisała, Ty napiszesz, ja napisze i może komuś odpowiedzą.

     • Icek napisał(a):

      Teraz samemu ciężko coś wymyślić… i zaczyna się myślenie jak tu pościemniać.

      Mam w ręku ulotkę i czytam….
      • Rozwój gospodarczy – Gmina przyjazna inwestorom
      – uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta i sołectw po przeprowadzonych konsultacjach obywatelskich do 1 roku

      http://waclawgregorczyk.pl/program.htm

      to kiedy będą te wyłożenia?

     • Anonim napisał(a):

      A mają być jakieś? Chyba byłoby już głośno o tym 😉

     • Anonim napisał(a):

      Raczej nie w tej kadencji. Wołam Czesław wracaj!!!!

     • really napisał(a):

      oby wrócił bo Pani Prezes pali się grunt pod nogami, szkoda kobity.

     • Jeden z dziesięciu napisał(a):

      Chyba żartujesz z tym paleniem się gruntu pod nogami konkubiny. Każda najmniejsza iskierka jest dokładnie gaszona przez nowego z pomocą podległych mu prawników. Zwróciłeś uwagę, że ceny wody i ścieków już przestały być jego priorytetem?

     • jasiek napisał(a):

      bo Gregor to naiwniak jest, już stara ekipa kręci nim jak chce. A do tego jego zastępca nie przeczytał nowego statutu urzędnika…

Pozostaw komentarz