Radni zmieniają uchwałę przed dożynkami. „Tak” dla alkoholu na gminnym targowisku.

Można się bawić bez wódki? Można, ale bez piwa czy wina najwyraźniej już nie bardzo. Na czwartkowej sesji radni zmienili regulamin targowiska tak, by można było na nim sprzedawać i spożywać alkohol do 18%.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nowe zapisy nie oznaczają, że na gminnym targowisku będzie można sprzedawać alkohol od rana do wieczora.  Piwo czy wino będzie można tam kupić tylko i wyłącznie podczas imprez organizowanych przez gminę, jej jednostki, czy tych odbywających się pod patronatem burmistrza. Na placu nie kupimy mocniejszych alkoholi niż 18%.

Powrót zapisu umożliwiającego sprzedaż i spożycie alkoholu na placu ma związek z możliwym przeznaczeniem targowiska na inne cele. Poza handlem ma służyć jako teren, na którym w przyszłości będzie można organizować lokalne imprezy. Już pod koniec sierpnia na targowisku odbędą się powiatowe dożynki. Zmiany w regulaminie pozwolą też na sprzedaż lokalnych trunków na odbywającym się w soboty eko targu. Poza zapisem o możliwości sprzedaży alkoholu, w czwartek radni zwolnili z opłaty targowej handlujących w soboty.

Fot. Grzegorz Sorota

Czytaj również:

5 komentarzy

 1. Anonim napisał(a):

  ach, czyli teraz na placu można pić, ale tylko pod patronatem burmistrza Krzeszowic, ciekawe

 2. Hm napisał(a):

  Dziwne, a ustawa O swobodzie działalności gospodarczej? Czyli co- jedni mogą sprzedawać alkohol inni nie?cos tutaj nie pasuje.

 3. Anonim napisał(a):

  Myśle że RIO zakwestionuje tą uchwałe. Nie moze być tak, ze jedni mogą sprzedawać, inni nie. To Sie wyklucza.

 4. Um napisał(a):

  Laudację mi sie , ze ustawa jest podjęta niezgodnie z prawem.

 5. BAJBUS napisał(a):

  ALKOHOL TEŻ DLA LUDZI!!!BYLE DOPALACZAMI NIE HANDLOWALI!!

Pozostaw komentarz