W Krzeszowicach zagrasz w kręgle, w Woli Filipowskiej w squasha

W niedziele po torach krzeszowickiej kręgielni potoczą się pierwsze kule. Na 13:00 właściciele zapowiedzieli start Red Bowling Club, pierwszej kręgielni w mieście. Kilka kilometrów dalej, w Woli Filipowskiej, trwają prace wykończeniowe przy nowym klubie squash & fitness.

kregielnia_krzeszowice

To już pewne, 27 września (niedziela) o godzinie 13:00 w kamienicy przy ulicy Krakowskiej 3 startuje nowy obiekt ma mapie krzeszowickiej rozrywki. Red Bowling Club to dwa tory do kręgli, bilard, dart czy piłkarzyki. W nowym klubie nie zabraknie też minibaru. Właściciele już zapowiadają, że w dniu startu na odwiedzających będą czekać atrakcyjne rabaty. Otwarcie klubu było możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach PROW „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

W tym roku do startu przygotowuje się też klub Alizka z Woli Filipowskiej. Jako pierwszy w okolicy będzie oferował możliwość gry w coraz popularniejszego squasha. W ofercie jest też m.in. fitness i siłownia. Klub zostanie otwarty prawdopodobnie w listopadzie.

Na zdjęciu wnętrze Red Bowling Club, fot. profil FB RBC

Czytaj również:

35 komentarzy

 1. mieszkaniec napisał(a):

  Chyba restartu. Kręgle czy bowling bo to różnica. Kręgielnia już rok temu była otwarta. Coś ta wysoka dotacja nie pomogła. Squasha już dawno można zagrać w Rudawie czy Zabierzowie

  • Anonim napisał(a):

   Ach to wieczne narzekactwo. Weź chłopie staraj się o dotację, otwórz własny biznes – zobaczymy jak Ci pójdzie. No tak, zapomniałem, że to za wysokie progi dla Ciebie – pozostaje tylko krytykowanie i narzekanie w internecie. Przykre

   • Ja napisał(a):

    Ty kopiujesz i wklejasz swój komentarz ?

   • Anonim napisał(a):

    pisanie faktów, nawet nie wygodne to narzekactwo, mam swój biznes, ale o dotacje z lgd sie nie staram, ani z unii też nie, a faktycznie ta kregielnia to już rok temu była otwarta. ciekawe kto dostaje te dotacje?

    • realista napisał(a):

     Najlepsze, że hasło „dotacje unijne” nabrało znaczenia autentycznego wsparcia jakiegoś zewnętrznego sponsora. A tymczasem nie istnieje jako taki byt dotacja unijna. Są to w rzeczywistości pieniądze wpłacone wcześniej jako składka członkowska polskich podatników które powrotnie wracają do kraju pod nazwą „dotacja unijna”.
     Niemniej jednak złudzenie pozostaje.

     • Anonim napisał(a):

      Nie dodałeś realisto, że wracają mocno okrojone, bo z pieniędzy podatnika trzeba dodatkowo utrzymać armię świetnie zarabiających urzędników unijnych. Tak więc mamy złudzenie podwójne.

     • Anonim napisał(a):

      Dziwne rzeczy piszesz. Urzędnicy unijni zarabiają średnią stawkę dobrze wykształconego „zachodniego”
      obywatela z wyższym wykształceniem. Ich pensje są adekwatne do płac w rodzimych państwach zachodnich
      i na tamtejsze warunki trudno nazwać je „świetnymi” – są raczej na poziomie adekwatnym zarówno do pełnionej
      funkcji jak i do kontekstu zarobkowego większości państw UE. Kiedyś był tak, że płace były proporcjonalne względem
      danego państwa członkowskiego, ale na wniosek zbulwersowanych włoskich urzędników, którzy nie potrafili zaakceptować, iż
      zarabiają mniej od Niemców czy Francuzów, stawki ujednolicono. Stąd też i Polscy urzędnicy zyskali pośrednio.

     • Anonim napisał(a):

      Dziwne?? Czy nie uważasz, że jeżeli urzędnik średniego szczebla zarabia ok 4000 euro, to z punktu widzenia polskich realiów są to chyba świetne zarobki?. No chyba, że przyjmiesz niemieckie lub francuskie kryteria oceny, ale to i tak nie jest źle! Ja póki co tam się nie przenoszę, więc interesują mnie raczej realia polskie. Widzisz w tym coś dziwnego? 🙂

     • Anonim napisał(a):

      Przeczytaj jeszcze raz uważnie moja wypowiedź 😉
      Trudno żeby stawkę urzędnika zatrudnionego w Brukseli ustalać w oparciu do pracownika na Łotwie, Litwie czy też w Polsce,
      bo kraje te i panujące w nich zarobki stanowią mniejszość wobec bogatych państw UE.
      Przy starym prawie unijnym Polski Urzędnik w Brukseli zarabiał połowęe tego co Francuz czy też Brytyjczyk.
      Było to bardziej adekwatne do naszych rodzimych warunków. Nie uważam jednak, by zarobki rzędu 4000 Eu dla urzednika unijnego nazywać świetnymi.
      Dla Polaka pracującego w kraju – owszem. Jezeli już szukasz jakichś porównań, to bardziej adekwatne jest porównanie urzędnika unijnego w Brukseli
      do innego urzędnika w Państwach starej Unii niż do pracowników państw byłego bloku wschodniego, bo kontekst porównanwczy zupełnie inny.

     • Anonim napisał(a):

      Niepotrzebny mi cały ten Twój wykład, bowiem chodziło mi wyłącznie o relacje do zarobków w Polsce 😉 Tylko tyle! Wygląda na to, że to nie ja czytam nieuważnie . Ale skoro się upierasz przy swoim, to biorąc na przykład przeciętne zarobki Włocha (ok. 1300 – 1500 euro), trudno nie uznać trzykrotnie wyższego wynagrodzenia urzędnika unijnego za świetne.

     • Anonim napisał(a):

      Myśle jednak że warto było uzmysłowić Ci, ze porównywanie
      zarobków w Polsce do zarobków zachodnich w UE jest bezzasadne i nie ma najmnejszego sensu.
      To tak jakby utyskiwać,iż chińczyk w fabryce w Pekinie zarabia miesięcznie 10 dolarów podczas gdy Polak, zarabia
      30 razy tyle 😀 Tak w tym jak i w przedmiotowym temacie dyskusji kontekst odgrywa zasadniecze znaczenie, i inne
      porównania i rozpatrywania tematu nie mają sensu 😉 Wygląda na to że jednak nie zrozumiałeś 😉
      A co do przytoczonego przez Ciebie wynagordzenia obywatela Włoch, do wg danych statystycznych nie wynosi onie 1300-1500 EU
      (przytaczasz płace minimalną), a 2300 Eu. Zakładając że jest to pensja statystycznego obywatela z przeciętnym wynagrodzeniem na przeciętnym stanowisku,
      ma się ona nijakdo pensji urzędnika unijnego, której to wysokość można rozpatrywać porównawczo tyko wobec osób o podobnych kwalifikacjach,
      na podobnym stanowisku , a w tej klasie zawodowej średnia oscyluje właśnie w granicach 3000 – 4000 Eu, więc jest jak najbardziej adekwatna do zarobków na szczeblu unijnym 😉

     • Anonim napisał(a):

      I kto tu bezsensownie porównuje zarobki!! Mamy za to kolejny „wykład” pełen pouczeń, a tymczasem temat został już jakiś czas temu sprowadzony przeze mnie do prostego przekazu. Myślałam, że to łatwe do zrozumienia, ale może powtórzę: kontekst mojej wypowiedzi był lokalny, nie globalny!! Okazuje się jednak, że dla niektórych osób proste odpowiedzi są zbyt proste do zrozumienia ich sensu, więc się uruchamia całą gamę argumentów dla podniesienia rangi mentorskiego wywodu. Już sama nie wiem, czy to ma być śmieszne, czy smutne….

     • Anonim napisał(a):

      Dla mnie ani śmieszne ani straszne, tylko poprporstu logiczne, a dla Ciebie – pozostawiam Twojemu wyborowi 😉
      Porównywanie osób na różnych stanowiskach, oddalonych od siebie o co najmniej 2000 tyś km
      trudno nazwać „lokalnym kontekstem”;)
      Doskonale zrozumiałem kontekst Twojej wypowiedzi, a w zasadzie jego brak, dlatego starałem wyprowadzic
      Cię z błędu logicznymi argumentami. Wiara we własną nieomylnośc jest jednak zbyt wielka – i niech tak pozostanie 🙂

     • Anonim napisał(a):

      … a Ty dalej z tym porównywaniem i znów w tonie pouczeń… Widocznie masz nadal kłopot ze zrozumieniem znaczenia prostego kontekstu w mojej wypowiedzi 🙂 Faktycznie chyba lepiej, żeby tak już pozostało więc może na tym zakończmy 😉

     • Anonim napisał(a):

      Jakby powiedział ksiądz Tischner – prawda,… 😉

  • Anonim napisał(a):

   bowling to odmiana kręgli – różnica jest tylko m.in w ich ilości i kule są trochę inne. Kręgielnie nie była otwarta, nie wnikam dlaczego. Oczywiście w squasha można tez zagrać w Krakowie, jeśli komuś chce się jeździć np. w weekend. Teraz klub będzie bliżej, w Chrzanowie i Trzebini też chyba nie ma takiego klubu więc właściciel może liczyć liczyć sporą grupę zainteresowanych.

 2. Zadowolona napisał(a):

  Zamiast narzekać,powinniście się wszyscy cieszyć.Nareszcie popołudniami i wieczorami będzie gdzie wyjść i miło spędzić czas. Idzie jesień i zima, więc zamiast siedzieć przed telewizorem jak to większość z Nas ma w zwyczaju będzie można posiedzieć przy piwku czy kawie, i się trochę „rozerwać”. Dla bardziej aktywnych i wymagających fitness na Woli też będzie świetną rozrywką. Także moi drodzy zamiast krytykować postępowanie innych cieszcie się, że w koncu się coś dzieje!!!

 3. Anonim napisał(a):

  Ależ cieszymy się!! 🙂

 4. lZA napisał(a):

  Dziwne, podobny obiekt o łudząco podobnej nazwie działa już od stycznia. Ja się pytam po co w Krzeszowicach dwa Bowling cluby, i to tak samo się nazywające. Nawet wystrój wnętrza widać, że podpatrzony od konkurencji.

 5. Anonim napisał(a):

  Który z tych obiektów to samowola budowlana? 🙂

  • Anonim2 napisał(a):

   Może żaden z nich takim nie jest? Przyjrzyj się 80% budynków w Krzeszowicach i powiedz czy którykolwiek z nich jest przepisowo zbudowany czy remontowany?

 6. Obserwator z tyłu napisał(a):

  No kochanie będę się bał otworzyć lodówkę żeby z niej Baranowski nie wyskoczył . Wszędzie jego plakaty i bilbordy .Ma sponsorów to widać . Ciekawe co im obiecał ?.

 7. Gustaw napisał(a):

  Frekwencja na otwarciu mocno średnia…
  Czy za słaba reklama, czy jednak w tym nudnym mieście ludzie nie mają ochoty na dobrą rozrywkę, inną niż piwo w parku ?

  • Anonim napisał(a):

   A to ciekawe, bo ja mam trochę inne spostrzeżenia. Byłem przez 2h i non stop było 35-40 osób. To chyba nie tak mało? To w końcu nie jakaś dyskoteka czy coś. W jakich godzinach byłeś?

  • Nu napisał(a):

   Pojęcie „dobra rozrywka” jest względne.

 8. tom napisał(a):

  Krzeszowice miasto emerytów dlatego na każdym kroku apteka, spożywczy, lekarz no i może też dwa kościoły. Nawet jak chcieli przenieść działki z pod stacji kolejowej to się nie dało. To miasto niech bierze przykład z Zabierzowa, Skawiny czy Niepołomic codziennie rano prawie stoi korek w tamtą stronę ludzi do pracy.

 9. Anonim napisał(a):

  tom, a sprawdzałeś, czy na pewno w Zabierzowie, Skawinie, Niepołomicach nie mają emerytów 😉

Pozostaw komentarz