Gospodarka

Przewoźnicy mają powód do zadowolenia. Gminna spółka zapłaci więcej

Radni uchwalili stawki podatków, które będą obowiązywały od przyszłego roku. Powody do zadowolenia mają gminni przewoźnicy. W 2016 roku ich podatek zmaleje nawet o kilkaset złotych. Większa kwota podatku wpłynie za to od Wodociągów i Kanalizacji.

bus_krzeszowice

Pod koniec października radni przyjęli stawki podatków na 2016 rok. Dla Kowalskiego teoretycznie nic się nie zmieni. Podatek od nieruchomości pozostaje bowiem na tegorocznym poziomie. Od metra kwadratowego budynków mieszkalnych zapłacimy 0.57 groszy, a tych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 18.77 za metr kwadratowy. Na tym samym poziomie pozostanie też podatek od gruntów. W tegorocznej uchwale jest jedna zmiana. Podatek od budowli dla gminnej spółki Wodociągi i Kanalizacja wraca do poziomu sprzed roku i wyniesie 2%.

Powody do zadowolenia mają za to przewoźnicy. Tym, których samochody spełniają normy czystości spalin co najmniej Euro 5 i mogą przewieść ponad 30 osób w kieszeni zostanie prawie tysiąc złotych. Mniej zapłacą też właściciele samochodów ciężarowych, ciągników i naczep.

Stawki podatków od nieruchomości >>
Stawki podatków od środków transportowych >>

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Nie możliwe :(

    10/11/2015 o 18:16

    Przecież to my płacimy więcej za wodę i kanalizacje. Więc skoro burmistrz wrócił do podatku 2% to znaczy że wszyscy zapłacą za ulgi dla przewoźników. Brawo jeszcze żyjąca PO i jej burmistrz oraz radni . Brawo . Myślę że czas was jest już policzony za wasze poniżanie biednych obywateli.

  2. Pingback: Radni uchwalą „bonus” dla tworzących nowe miejsca pracy? | krzeszowiceone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę