Gospodarka

Radni uchwalą „bonus” dla tworzących nowe miejsca pracy?

W czwartek radni mają pochylić się nad dwoma uchwałami dotyczącymi zwolnień z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców. Projekty to efekt obietnic jakie padły w trakcie październikowej konferencji dla lokalnego biznesu.

podatki

Zakładają one zwolnienie z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą lub podejmujących po raz pierwszy działalność na terenie naszej gminy. Drugi z projektów to pomoc w formie zwolnień z podatku od nieruchomości dla tych, którzy zrealizowali inwestycję, tworząc przy tym nowe miejsca pracy.

Na październikowej konferencji przedsiębiorcy dowiedzieli się, że pomoc publiczna niosłaby ze sobą pewne obostrzenia. Nowa firma musiałaby funkcjonować przez co najmniej dwa lata. Przy ulgach dla przedsiębiorców tworzących nowej miejsca pracy, ważna jest także ich liczba. W okresie zwolnień mikroprzedsiębiorstwo musiałyby stworzyć co najmniej jedno nowe miejsce pracy, małe przedsiębiorstwo – co najmniej trzy, średnie – co najmniej piąć, pozostałe – co najmniej dziesięć nowych miejsc pracy. Jeśli przedsiębiorca nie wywiąże się ze zobowiązań, pomoc będzie musiał zwrócić.

O tym, czy radni zgodzą się na kolejne ulgi dla przedsiębiorców dowiemy się już w czwartek. Przypomnijmy, że w październiku radni obniżyli podatki od środków transportowych.

Fot. free pictures of money / photo on flickr

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Polska dla Polaków

  24/11/2015 o 11:47

  Dziwne to, kłócimy się o to czy minister Adamczyk w życiu pracował, o aleję Solidarności, nawet o biednego pieska, a na projekty dzięki którym zostanie nam parę groszy w kieszeni nie ma odzewu??? WTF Krzeszowiczanie ?

 2. Anonim

  24/11/2015 o 13:28

  BO MAŁO KTO W BAJKI WIERZY!!

 3. szkoda gadać

  25/11/2015 o 20:35

  Do @ Polska dla Polaków
  Przeczytaj przepisy o pomocy publicznej i zrozumiesz jakie jako wymyśla koleżanka Marek i spółka 🙂
  Niewypał :):):)

 4. Polska Dla Polaków

  26/11/2015 o 13:00

  Czyli bez sensu? na tym forum kiedyś pojawił się jakiś konstruktywny pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę