Gospodarka

Przyjąć czy odrzucić? Wszystko o spadkach na bezpłatnej konferencji

Budowa planu sukcesji w firmie i rodzinie – to temat czwartkowej konferencji dla przedsiębiorców, którą organizuje krakowski oddział firmy Aviva. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się między innymi jak zabezpieczyć firmę przed niekorzystnymi skutkami prawnymi i finansowymi śmierci właściciela lub jednego ze wspólników.

testament_spadek

„W większości przypadków jesteśmy dopiero pierwszym pokoleniem przedsiębiorców w Polsce. Dopiero uczymy się, jak skutecznie zadbać o ciągłość zarządzania i zachowanie majątku, przekazywać firmę następnym pokoleniom. Nie zawsze do końca zdajemy sobie sprawę, jak wygląda nasza własna sytuacja od strony prawnej i finansowej na wypadek przedwczesnej śmierci naszego partnera w biznesie czy naszego partnera życiowego” – informuje Aviva.

W czwartek, 19 listopada o godzinie 16:00 w Sali Herbowej krzeszowickiego urzędu prawnicy z kancelarii WM Group Legal poruszą kilka istotnych tematów dla przedsiębiorców:

1.    dokładne określenie własnej sytuacji w rodzinie lub w organizacji gospodarczej na wypadek przedwczesnej śmierci osób kluczowych – wykrycie wszelkich niedogodnych skutków prawnych i finansowych oraz budowa zabezpieczeń,
2.    zabezpieczenie firmy przed niekorzystnymi skutkami prawnymi i finansowymi śmierci właściciela lub jednego ze wspólników,
3.    zabezpieczenie praw dzieci z poprzednich związków,
4.    zabezpieczenie partnerów w związkach nieformalnych,
5.    obniżenie i zabezpieczenie finansowania zachowku

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Fot. matsuyuki /foter.com

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę