Wydarzenia

Jeden za wszystkich-wszyscy za jednego. Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki

To już kolejna edycja ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka w naszej gminie. W rejonie Krzeszowice działa od kilku miesięcy grupa siedemnastu wolontariuszy. Sześciu wolontariuszy weteranów, czyli takich, którzy w paczce są po raz kolejny. Trzech liderów zespołu i jeden asystent do spraw logistyki. Pracami kieruje lider rejonu Magdalena Stach. Cała drużyna dąży do wspólnego celu! Wygrać z biedą!

paczka2015

Już 21 listopada nastąpi oficjalne otwarcie bazy rodzin. To historie opisane przez wolontariuszy, którzy odwiedzali osobiście rodziny i decydowali o ich włączeniu do projektu. Przez kilka tygodni intensywnej pracy dwójki wolontariuszy starały się dotrzeć do tych, którzy żyją w niezawinionej biedzie.   Każdy opis zawiera listę konkretnych rzeczy potrzebnych do funkcjonowania rodzinie.

Wśród nich znajdziemy żywność, środki czystości, ale czasem i węgiel czy sprzęty gospodarstwa domowego. Co zrobić, aby wziąć udział w projekcie? Wystarczą trzy proste kroki, aby zostać darczyńcą! Po pierwsze należy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl. Po drugie kliknąć Wybieram Rodzinę. Po trzecie, znaleźć rejon Krzeszowice i spośród opisów wybrać tę rodzinę, której zechcesz pomóc. Razem zawsze raźniej! Zaproś swoich znajomych, aby zrobili z Tobą paczkę. To wspaniały moment, aby spędzić razem więcej czasu i zintegrować się w gronie najbliższych. Przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb. We wszystkim pomoże Ci wolontariusz- opiekun wybranej rodziny. Ostatni krok to dostarczenie paczki do magazynu. W dniach 12-13 grudnia w salkach katechetycznych przy kościele św. Marcina w Krzeszowicach będzie otwarty magazyn Szlachetnej Paczki. Tam przywita Cię wolontariusz, który odbierze paczki i zawiezie je do rodziny.

Aby ten moment był bardziej wyjątkowy, opakuj paczkę w świąteczny papier. Ma ona przecież wymiar wyjątkowego prezentu. Dla Ciebie też przygotujemy coś wyjątkowego, niesamowity prezent- relację z wręczenia paczki. Pamiętaj- dobro powraca!

Więcej informacji udziela lider rejonu Magdalena Stach magda13.stach@gmail.com.

15 komentarzy

1 Komentarz

 1. ktoś

  19/11/2015 o 07:47

  Idzie zima, gladiatorowi zrobiło się zimno,ubrano go tylko dlaczego czerwone.

  • Anonim

   19/11/2015 o 16:07

   [@ktoś]
   Gladiatorek to raz przyowdziewa przebranie pszczelarza, to raz Mikołaja – i bardzo dobrze, w końcu spełnia swoją rolę, nawet jeżeli jest ona czysto happeningowa . Dla przypomnienia w Krakowie Mickiewicz tez nie raz nosił szalik klubowy po sportowych triumfach, a Warszawski Zygmunt na kolumnie dumnie manifestowal barwy narodowe po triumfach reprezentacyjnych. A że znajdą się tacy co będą pokpiwac – no cóż, nie każdy ma na tyle dystansu do siebie i otaczającej rzeczywistości by zaakceptować ta barwna i sympatyczna i co warte podkreślenia, w tym konkretnym przypaku bardzo szlachetna inicjatywę 😉

  • Henryk Złoty

   19/11/2015 o 16:56

   Paczke w końcu byś stworzył, a nie ujadał tylko. Tyle lat na tej stronie, tyle lat się udziela, ale żeby pomagać to już ciężko.

  • - ktosiu

   20/11/2015 o 17:56

   czerwony bo to lewica, socjal zawsze był czerwony!!! świetna inicjatywa!

 2. Anonim

  20/11/2015 o 16:28

  GLADIATOR WSZECHSTRONNY!!Do wszystkich imprez pasuje i ma dystans do samego siebie!!!A tak na niego wybrzydzali niektórzy malkontenci i malkotentki !!FAJNA SPRAWA!!

  • a ja

   20/11/2015 o 17:23

   czytałam ciekawy komentarz do przebierania Gladiatora – nie zacytuję go dokładnie, ale sens był mniej więcej taki, że nie wypada posągu człowieka idącego na śmierć „przyozdabiać” w wątpliwy sposób. I w kontekście Twojej wypowiedzi – zgadzam się z tym. Nie na miejscu.

   • I tu kłania się historia.

    22/11/2015 o 21:10

    Idącego na śmierć oczywiście nie wypada. Należy jednak rozróżnić skazańca od wojownika – niewolnika, toczącego walkę na arenie.
    Nie widzę związku między gladiatorami-wojownikami a skazańcami idącymi na śmierć. Archetyp gladiatora to zwycięzca, heros

  • gladiator swój

   20/11/2015 o 18:36

   chłop jak trzeba to i kielicha wychyli – bo trzeba mieć fantazję!
   sztywniactwo jest passe 😉

 3. Anonim

  20/11/2015 o 17:26

  Nie chciałbyś go do ogródka?? Miałby wreszcie godnego adoratora, a i zapewne malkontenci przestali by wybrzydzać :)Dwa w jednym!!

 4. TAK JEST

  20/11/2015 o 19:33

  OJ TAK W OGRODKU, NAD SADZAWKA NA WSI, CZUŁ BY SIE JAK RYBA W WODZIE. GODNE MIEJSCE!

 5. gladiatorek na kartonie

  20/11/2015 o 21:05

  Chyba popadnę w samozachwyt. Mam taki gustowny szaliczek i obcisły podkoszulek podkreślający moją muskulaturę.

  • Gladiatorku,

   20/11/2015 o 21:21

   wrosłeś nam w Rynek niczym jesion w ziemię. Ni wyrwać, ni przesadzić, jeno przyozdabiać 😀

   • gladiatorek na kartonie

    22/11/2015 o 11:49

    Zgadzam się. Nieskromnie napiszę, że jestem dumą i chlubą Krzeszowic!

 6. Anonim

  22/11/2015 o 15:09

  W tej kategorii już niżej poprzeczki ustawić się nie da!

 7. wasyl

  23/11/2015 o 19:36

  Z całej tej paplaniny na temat postawienia tego pana ,zostało nam tylko przyzwyczaić się do niego . Albo przy najmniej tolerować jego obecność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę