Gmina przebuduje most do kościoła. Będzie gotowy na Światowe Dni Młodzieży

Firma Remost z Czernichowa wgrała przetarg na przebudowę mostu w Filipowicach. Konkurencja była spora, bo o inwestycję zabiegało aż 17 firm. Prace powinny zakończyć się w czerwcu.

W budżecie na 2016 rok zabezpoieczono 300 tysięcy na modernizację mostów. Już wiadomo, że dwie trzecie tej kwoty pochłonie inwestycja w Filipowicach. Firma, która niedawno wygrała przetarg wybuduje go za około 211 tysięcy złotych. Całość mogła być znacznie droższa, bo w planach była też budowa mostu tymczasowego za około 70 tysięcy złotych. Ostatecznie gminną drogę połączy kładka dla pieszych, a dla samochodów zostanie wyznaczony objazd.

most_filipowice2

Po nowym moście będą mogły się poruszać pojazdy o łącznej wadze nie przekraczającej 40 ton. To dużo, zważywszy na fakt, że przy innym moście przez który trzeba przejechać, by dotrzeć do planowanej inwestycji, postawiono znak ograniczenia tonażu do 15 ton. Ponieważ most jest główną drogą dojazdową do miejscowego kościoła, władze gminy chcą by był gotowy do końca czerwca, tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Czytaj również:

11 komentarzy

 1. ciekawy napisał(a):

  Ilu mieszkańców nim jeździ ze względu na miejsce zamieszkania? Bo koszty wydają się być duże podobnie jak nośność. Co tam będą jeździć czołgi?

 2. Jj napisał(a):

  Czołgi nie, ale wystarczy jeden mieszkaniec Grunwaldziej. Jeździ dużym ciężkim samochodem ciężarowym koło kościoła i wjeżdża z nadtonażem w jedną z bocznych ulic… Bez komentarza

  • filipowiak napisał(a):

   O czym ty piszesz w Filipowicach nie ma Grunwaldzkiej. Tym mostem dojeżdżają mieszkańcy 11 domów i ludzie którzy parkują na parkingu koło kościoła przychodzący na msze i nabożeństwa. Jest też parking przed mostem, ale ze względu na bardzo dużą ilość osób niepełnosprawnych w Filipowicach konieczna była budowa parkingu tuż obok wejścia do kościoła. Teraz ilość osób niepełnosprawnych jeszcze wzrosła, bo nie pokonują nawet tych kilkudziesięciu metrów pieszo.

   • ciekawy napisał(a):

    Może nie są niepełnosprawni tylko zanikają im nogi, bo podobno każdy organ nieużywany zanika :-)))…

    • lis napisał(a):

     Jak z innymi organami, używają? Może za chwilę zniknąć szkoła jak te o których myślę zanikną ;-)))…

  • Anonim napisał(a):

   No właśnie właśnie! Skoro na Grunwaldzkiej jest ograniczenie do 10t., a taki samochód ciężarowy Scania, sam waży chyba z 12t.I widuje się go kilka razy dziennie na Grunwaldzkiej też zaladowany. Ja się pytam gdzie jest Policja? gdzie Straż Miejska?, a potem psioczymy na jakość dróg.

 3. igor napisał(a):

  Tyle milionów idzie na te ŚDM że nawet brakuje by prezydentowi wymienić opony na nowe.Pytanie po co to komu ? Oby tylko jakimś Arabom nie zachciało się tu przyjeżdząć z bombkami to tego nikt nie jest w stanie zabezpieczyć ani upilnować.

  • lis napisał(a):

   Na taką uroczystość przyjadą sami chrześcijanie. Araby zostaną w Michałowicach i Janowie :)…

  • rogi napisał(a):

   idąc tym tokiem rozumowania – po co organizować koncerty, happeningi, wiece, mecze, biegi, itd…

 4. Anonim napisał(a):

  a czemu autami podróżują???tyle helikopterków nakupili i czekają na wojenkę?? nie będzie tak szybko=sami przyjaciele!

Pozostaw komentarz