Edukacja

Powiat nagradza talenty z krzeszowickich szkół. Trzech uczniów ze stypendium

Michał tańczy breakdance, Wojtek stworzył projekt systemu operacyjnego, Damian jest druhem w jednej z gminnych jednostek OSP – co ich łączy? Talent. Wszyscy trzej odebrali niedawno nagrodę przewodniczącego Rady Powiatu Krakowskiego za wybitne osiągnięcia.

talent

Talent Powiatu po raz pierwszy został przyznany dwa lata temu. Od tego czasu jego popularność nie słabnie. W tym roku o statuetkę i stypendium przewodniczącego Rady Powiatu ubiegało się 18 uczniów i 6 drużyn. Nagroda za wybitne osiągnięcia jest przyznawana w pięciu dziedzinach: matematyczno-informatyczno-przyrodniczej, humanistycznej, sportowej, artystycznej oraz z przedmiotów zawodowych. W trzech z nich statuetkę odebrali uczniowie z krzeszowickich szkół ponadgimnazjalnych.

talent_powiatu

W dziedzinie matematyczno-informatyczno-przyrodniczej nagrodę odebrał uczeń krzeszowickiego ogólniaka, Wojciech Różowski (Talentem Powiatu został po raz drugi). W kategorii humanistycznej nie przyznano statuetki. Za osiągnięcia sportowe nagrodzony został uczeń Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale Szymon Tracz. Statuetka w dwóch kolejnych kategoriach także powędrowała do uczniów z Krzeszowic. Damian Chromy, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Krzeszowic (klasa o profilu logistyk o specjalności wojskowej) odebrał statuetkę w dziedzinie przedmiotów zawodowych, a Michał Słonina, również z ZSP w dziedzinie artystycznej.

Fot. Powiat Krakowski

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Magda

  21/06/2016 o 22:29

  no i co teraz, państwo dorośli?
  zatkało kakao? jednak istnieje inna młodzież?
  wyjmijcie nas z tej szuflady, do której nas wkładacie. nie każdy z nas to potencjalny wandal, hedonista i roszczeniowy nierób. Brawo my! 😉

  • Anonim

   21/06/2016 o 22:42

   Właśnie takimi wpisami sobie sami szkodzicie.
   Po co prowokujesz zbędną dyskusję ?? Aż takie macie kompleksy, że trzeba się zasłaniać trójką wybitnych jednostek, żeby przykryć „niedoskonałości” innych ?
   Chcesz być dorosła – naucz się najpierw rozmawiać, a nie pierwszy wpis i już zaczynasz ujadać.

  • Młody

   22/06/2016 o 09:31

   Krzeszowicka młodzież ma ogromny potencjał 🙂

 2. Młody

  22/06/2016 o 09:49

  Być może „Magda” trochę przesadziła, ale uważam, że ma racje. W ostatnich wpisach większość ludzi „Änonimów” ostro atakowała Krzeszowicką młodzież, sensem stworzenia MRM, czy tym, że domagają się imprez, które będą też przeznaczone dla nich. Ciągle wsadzacie Nas młodych do jednego worka, pisząc, że chcemy imprez na których możemy pić Alkohol itd.
  Chciałbym tylko podkreślić, że w każdej grupie wiekowej znajdą się ludzie o dziwnych wartościach, ale jako młoda osoba, patrząca na swoich rówieśników, widzę ogromny potencjał, każdy gdzieś działa społecznie, pomaga w stowarzyszeniach, gra w klubach sportowych, śpiewa w zespołach regionalnych promując tym samym Krzeszowice.
  Warto, aby Gmina pomogła też nam spełniać się. 🙂

  • Anonim

   22/06/2016 o 17:48

   Pełna zgoda.
   Ale wpisami takimi jak Magda strzelacie sobie do własnej bramki, dając „pożywkę” dla hejterów.

 3. Kk

  22/06/2016 o 11:41

  Jestem dumna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę