Zależy Ci na przyszłości miasta? Zabierz głos w debacie!

Krzeszowice przymierzają się do rewitalizacji miejsc zdegradowanych. Gmina ma już kilka propozycji najbardziej zaniedbanych zakątków. W wyniku kwietniowych badań okazało się, że mieszkańcy nadal chcą rewitalizować okolice centrum miasta.

krzeszowice_waska

Nie wystarczy wymienić instalacje, położyć granitowe kostki i ustawić gladiatora. Centrum miasta, którego rewitalizacja zakończyła się przed dwoma laty, wciąż wskazywane jest przez mieszkańców jako miejsce zaniedbane. Razem z częścią osiedla Parkowe i okolicami dworca PKP zostało wytypowane jako obszar problemowy.

W środę, 6 lipca, o godzinie 16:00, w sali herbowej rusza pierwsza publiczna debata dotycząca rewitalizacji centrum. Podczas debaty każdy będzie mógł zabrać głos i zaproponować rozwiązania, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców tej części miasta. W następny dzień, czwartek, 7 lipca o godzinie 16:00 gmina organizuje warsztaty dla organizacji i podmiotów, chcących umieścić swój projekt w planowanym Programie Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022.

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Czytaj również:

6 komentarzy

  1. Pato napisał(a):

    Tylko wara od prywatnej własności. Moze Stowarzyszenie „Rynek” włączy sie aktywnie w dyskusje i pomysły bo poprzednio chcieli wszystko zablokować, a teraz jakos o nich cicho….ciekawe dlaczego ?

Pozostaw komentarz