Wydarzenia

Rondo w trakcie remontu. Będzie gotowe tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży

Na rondzie Świętego Jana Pawła II trwają prace remontowe. Zdjęto już kostkę i wycięto jałowce, na działce zostały tylko dwa świerki. Remont ma się zakończyć na dwa dni przed ŚDM.

fot1

W kwietniu gmina wystąpiła do powiatu o możliwość administrowania działką, na której położone jest rondo Świętego Jana Pawła II. W tym czasie radni zgodzili się też na przeznaczenia 35 tysięcy na upiększenie działki. Przed ŚDM stanie tam kamienny obelisk z wizerunkiem Jana Pawła II, herbem Krzeszowic oraz tabliczką z cytatami z twórczości papieża Polaka.

Na rondo wróci też zieleń. Zostanie posiana trwa i zasadzone rośliny jednoroczne i wieloletnie. Firma ma też ułożyć kostkę, by piesi mogli się po nim poruszać

fot2

fot3

82 komentarze

82 Komentarzy

 1. Mona

  07/07/2016 o 20:55

  Super! Na bank to docenią uczestnicy śdm ?

  • Anonim

   07/07/2016 o 21:05

   heh… oni na pewno, za to rdzennym mieszkańcom za chwile zacznie ulewać się żółć 😉

 2. xx

  08/07/2016 o 09:57

  Oni nie ale Szczotka na pewno tak.

 3. Andzia

  08/07/2016 o 09:59

  No jasne!!!kolejny bezsensowny remont w mieście a nasze dzieci idą od września do zerówki w szkole i na remont pieniędzy nie ma. Brawo, niech żyje gospodarność miasta!!!!!

  • Anonim

   08/07/2016 o 11:15

   Zawsze możesz zmienić miasto, jak się tutaj nie podoba. A z tego co czytam to nie pierwszy raz Ci się coś nie podoba.
   Jest kilka tysięcy miejscowości w tym kraju, zapewne z tego co piszesz w każdej będzie lepiej, bo szkoła będzie wyremontowana.
   Przeprowadź się.

   • matka

    08/07/2016 o 13:11

    Ważniejsze od ronda są kolejne zmiany i eksperymenty na żywych organizmach naszych dzieci, kolejnej nawiedzonej minister. Dokąd jeszcze władze będą „tumanić i przestraszać” dzieci rodziców i nauczycieli?

    • matka trójki

     08/07/2016 o 15:25

     bo poprzednia zmiana na gimnazja to był strzał w 10-tkę… szkoda tylko że ujemną.
     Przecież to co stało się po wprowadzeniu gimnazjów woła o pomstę do nieba. Te śmieszne testy gimnazjalisty, pokazujące jak wspaniale dzieci potrafią wybierać między literkami a, b, c, d w testach, które nie odzwierciedlały WCALE ich wiedzy, co potem skutkowało takimi a nie innymi wynikami w liceum. Tamto było dobre ?? Półgłówki po gimnazjach, skądś się ta nazwa „gimbaza” wzięła. Debilny pomysł, który należy zmienić najszybciej jak się da.
     Cały system oświaty jest do zmiany, przecież ta poroniona matura to jest śmiech na sali. 30% daje zdaną maturę ??? i potem co – wychodzą takie półgłówki i idą na studia. I poziom potem jest taki jaki jest.
     I przypomnę tylko, że cały ten proces zaczął się właśnie po wprowadzeniu tworu zwanego gimnazjum.

     • Anonim

      08/07/2016 o 20:23

      Gimnazja wprowadziła koalicja AWS-UP w roku 1999

     • Anonim

      08/07/2016 o 21:50

      Przecież nie o to chodzi KTO to wprowadził, tylko co z tego wyszło na przestrzeni lat… a wyszło to co napisała matka trójki.

     • matka

      11/07/2016 o 18:10

      Przecież w tej reformie nie chodzi o zmiany uwzględniające dobro dzieci. Chodzi o zmiany ideowe w szkołach. Należy wtłuc do głów jedynie słuszną, pisaną na kolanie historię. Zmienić dyrektorów na spolegliwych wystraszonych i działających zgodnie z linią partii. W tym kierunku zmierzają te zmiany. W dodatku jak pomyślę, że dla wodza okres międzywojenny to ten ideał do którego zmierzamy to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Zacofanie, bieda i ogromne bezrobocie tak krótko określali go moi dziadkowie (zwłaszcza w małych miasteczkach i na wsiach). To nie jak go nazywasz twór zwany gimnazjum zawinił, ale brak przygotowania szkół i nauczycieli. Teraz kiedy te szkoły wyszły na prostą i mają osiągnięcia nawet w skali międzynarodowej będzie się wprowadzało kolejny nieprzygotowany wariant eksperymentalny. Co do poziomu maturzystów wystarczyłoby podnieść punktację. Uważasz, że PRL-owski system nauczania to jest to czego nam trzeba. Uważasz, że będzie fajnie jak docelowo znowu wrócimy do nostryfikacji dyplomów? Marzy ci się rozwój czy cofanie w każdej dziedzinie życia bo do tego to zmierza. Studia dla wybranych (prawnicze, lekarskie, farmaceutyczne dla klanów rodzinnych), bo inni byli bez szans. Tak wyglądała sprawiedliwość tzw społeczna. Czego może dla ludzi chcieć partia, którą dowodzi nieobyty w świecie, nie znający języków człowiek. Pytanie tylko czy taką przyszłość wymarzyłaś dla swojego dziecka?

     • matka trójki

      11/07/2016 o 19:52

      Na pewno nie wymarzyłam przyszłości bazującej na ośmiorniczkach, na byciu sługą tego co my chcielibyśmy żeby było prawdziwą UE, a jest Unią Racji Niemiecko-Francuskiej.
      Marzy mi się powrót do czasów, kiedy coś co obecnie ma nazwę dys-wszystko (dysgrafia, dysortocośtam) nazywało się lenistwem, a jeden papierek nie załatwiał sprawy, że można pisać z każdym możliwym błędem obecnie. To według Ciebie jest postęp, tak ? Idziesz, załatwiasz dziecku papierek o dys-czymśtam i oto „morzemy” pisać sobie „tag” jak nam „siem” „rzywnie” podoba.
      Szkoły wyszły na prostą? Z maturami na poziomie 30% dającymi zdany egzamin ?? Ty chcesz, żeby potem część z tych ludzi została lekarzami ? Bo kiedyś były klany a teraz rzekomo powoli wychodzimy na prostą ? Hahaha, poczytałaś tylko o tym, że klanów już nie ma, czy masz może doświadczenia prosto z „podwórka” niektórych uczelni – jeżeli chcesz, to zapraszam Cię do dyskusji w cztery oczy, bo o pewnych sprawach strach pisać. Ale mogłabym Ci pokazać, co kiedyś znaczyły klany, a co znaczą teraz. Nie bez powodu najpierw jeden minister stwierdził, że istniejemy czysto teoretycznie.
      Jeżeli podniesiesz punktację to się okaże, że kilkanaście procent więcej maturzystów nie zda. A przecież nie o to chodzi w statystykach MEN, prawda ?
      Jak na razie nie widzę cofania się. No chyba że mówimy o tym co można przeczytać w różnych gazetach, oraz o komentarzach do tego – faktycznie – pewna część się cofa, skupiając się w stada, bo się okazało, że ktoś im zaczął koryto zabierać, a przecież tak było dobrze.
      Natomiast co do historii – ciężko porównywać gospodarkę odradzającą się po wojnie a przede wszystkim po zaborach, ale od 1935 – po wielkim kryzysie – do 1939 mieliśmy bardzo dobre rokowania. Skoro udało się wyjść z deficytu budżetowego, stworzenie COP-u doprowadziło do rozwoju przemysłu, również inne kraje widząc nasz postęp technologiczny zaczęły sprowadzać swój kapitał i inwestować w rozwijanie przemysłu. Dzięki temu w Polsce malało bezrobocie, poprawiła się sytuacja proletariatu, co prowadziło do dalszego rozwoju państwa. No ale nie jesteśmy tu żeby o historii rozmawiać.

     • Masa netto

      18/07/2016 o 13:04

      Matka trójki, chyba jesteś dobra w przygotowaniu bigosu; wszytko do jednego gara, wymieszać i na talerz’ Chleb już mamy, jeszcze tylko igrzyska.
      Dysgrafia i dysleksja to realne prawdziwe zaburzenia, wiele dzieci ma z tego autentyczne problemy! Fakt, zdażają sie kombinacje, ale to już wina i odpowiedzialność rodziców (i częściowo dzieci) że wybierają drogę na skróty. Nie można winić szkoły, systemu czy na kogo tam jeszcze pomstujesz w tym temacie, że honorują zaświadczenia z poradni specjalistycznych, lekarzy którzy są powołani do tego, aby problemy typu dysleksja doagnizować i leczyć.
      Łączenie ośmirniczek, Unii kwestii dysleksji w szkołach to już taki skok myślowy że powinnaś pisać scenariusze do „M jak miłość” Co najmniej w latach 90′ XX wieku dysleksja była respektowana w zarówno podstawówkach jak i szkołach średnich!! Wtedy jeszcze nie mogliśmy nawet marzyć o UE.

      Wprowadzenie gimnazjów woła o pomstę do nieba – widzisz, uważasz że od samego mieszania herbata będzie słodsza. Problem zdawalności/niezdawalności matur istaniał w czasach przed gimnazjalnych; to jest złożona kwestia poziomu szkół, danej szkoły nauczycieli itp.. Myślisz że jak zlikwidowidują gimnazja to jak za sprawą czarodziejskiej różdżki nagle matury będą na same piątki, nauczyciele doskonali itp itd. Założę się, że w pierwszych latach po zmianie będzie jeszcze gorzej niż teraz bo system, każdy system musi się dotrzeć, musi być poprawiany na bieżącą, udoskonalany. Prototyp jak w każdej dziedzinie jest tylko prototypem do dalszej zmiany i pracy nad nim. A biorąc pod uwagę profesjonalizm obecnej pani minister edukacji, to raczej czarno to widze ( vide; jej wiedza histiyczna której dała niedawno popis w tv).

    • Anonim

     11/07/2016 o 19:59

     Tak się wszyscy wypowiadacie, jakbyście pozjadali wszystkie rozumy. No ale to taka polska przywara – jesteśmy ekspertami we wszystkim. Od służby zdrowia, przez szkolnictwo kończąc na sporcie.

     A co do narzekania na obecną władzę – patrząc na frekwencję w woj. małopolskim albo w samych Krzeszowicach – w granicach 51% – trzeba powiedzieć, że sami sobie wybraliście PiSiorów, nie idąc na głosowanie. 49% ludzi stwierdziło, że PiS może rządzić.
     No to macie co chcieliście.

     • fr

      11/07/2016 o 22:47

      Słówko do Matki.
      Proponuję byś na chwilę rozglądnęła się wokół siebie i zobaczyła realny świat. Piszesz, że jednym z głównych celów zmian w oświacie jest wymiana dyrektorów na swoich i w dodatku spolegliwych itd. Na temat jacy są aktualnie nie będę się wypowiadał, oceń sama. Natomiast warto wiedzieć, że w większości organami prowadzącym szkoły są gminy lub powiaty i to burmistrz czy starosta ma decydujący głos przy wyborze dyrektora. Warto byś wiedziała, że w większości samorządów nie rządzi PiS np. w Krzeszowicach burmistrz jest z PO. Zakładając więc, że pisanie o działaniu samorządowców wyłącznie zgodnym z linią partii ma uzasadnienie w rzeczywistości, trzeba spytać zawsze której.

     • Anonim

      12/07/2016 o 00:30

      Znasz może lepszą opcję?

     • Anonim

      12/07/2016 o 08:01

      Lepszą niż… ?

 4. Anonim

  08/07/2016 o 20:24

  następny pomnik, żeby ludzie mieli w sercu religię.

  • Anonim

   08/07/2016 o 21:51

   Taki kraj. Jakoś zawsze ta religia z nami była, i w wielu przypadkach ludzie tam się zwracali, jak już nie było innego sposobu pomocy.

   • Bolo

    09/07/2016 o 12:53

    Zawsze możesz powiesić sobie portrety Lenina, Breżniewa, Gomółki więc co się czepiasz religii, która jest starsza od wymienionych bonzów.

    • Anonim

     11/07/2016 o 01:19

     Religia tak, ale nie przywódcy kościoła rzymskoaktolickiego.

   • Anonim

    11/07/2016 o 08:13

    Rondo jako nowe miejsce kultu religijnego?

    • Anonim

     11/07/2016 o 09:45

     Lepiej tak niż modły do kiosku ze sprzedażą losów lotrerii o wygraną.

     • Anonim

      11/07/2016 o 14:02

      Chodzi o własne doświadczenia z tymi modłami do kiosku? 😉

     • Anonim

      11/07/2016 o 14:44

      Nie dało się inaczej, prawda ? Zawsze trzeba odbić piłeczkę, i wskazać, że to ten pierwszy piszący jakieś porównanie jest za pewne sam jego ofiarą.
      Otóż, Anonimie, chodzi raczej o obserwację tego co pod kioskiem się dzieje.
      Ale jak widzę, wiesz o czym mówię, zatem rozumiem, że te doświadczenia nie są ci obce.
      Pracuj, nie myśl o milionach, tylko je zarabiaj. A ciężko je zarabiać, jak się siedzi o 14 na forach internetowych…

     • Anonim

      12/07/2016 o 00:52

      Skoro zadaję pytanie, to logika wskazuje, że raczej nie wiem, o czym mówisz, poza tym – mimo wszystko mam jednak nieco inne doświadczenia.
      Szczerze mówiąc – mam w życiu lepsze obiekty do obserwacji niż to, co pod kioskiem się dzieje 🙂
      O 14 tej zazwyczaj mam przerwę obiadową więc wtedy wyjątkowo nie zarabiam, mogę więc pisać bez narażania się komukolwiek 🙂
      Jak widać, odpisuję nocą więc o tej porze również nie narażam się na gniew pracodawcy 🙂
      Mam nadzieję, że o 14:44 Ty także, Anonimie, masz przerwę obiadową, więc sobie siedzisz na forach internetowych, nie zarabiając tych swoich milionów. Cóż, takie ciężkie czasy nastały!

     • Anonim

      14/07/2016 o 13:37

      Moja przerwa trwa dłużej, ja nie muszę pracować na etacie.
      Moje miliony zarobione są dobrze odłożone i dobrze procentują, dzięki temu mogę z czystym sumieniem buszować po forach internetowych.

     • Anonim

      14/07/2016 o 19:16

      zatem powodzenia w buszowaniu po forach internetowych i w pilnowaniu procentów od tych milionów 🙂

 5. Jalo

  08/07/2016 o 20:57

  A dlaczego zostawili te stare zniszczone krawężniki ?

  • Anonim

   08/07/2016 o 21:52

   Po to, żebyś się pytał, żeby miał kto krytykować, i żeby było co robić innym razem.

   • Anonim

    08/07/2016 o 22:36

    zauważyliście? gdy nie ma koncepcji, jak urządzić miejsce publiczne z sensem i z pomysłem – wkopuje się jakieś przypadkowe kamienie, wydłubuje się na nich napis, a wokół zakleja się wszystko kostką betonową… 🙂

    • Anonim

     08/07/2016 o 22:37

     Przypadkowe ?

     • Anonim

      08/07/2016 o 23:26

      zupełnie przypadkowo ustawione i po co dwa, jeden by nie wystarczył?, choć same kamienie ładną formę mają, zwłaszcza jeden z nich… 🙂

    • Ano Nim

     17/07/2016 o 14:33

     To jest kamień z Jeleniej..znaczy z Jasnej Góry oczywiście. Pan wie kto po nim stąpał

 6. aki

  09/07/2016 o 09:41

  Nie za dlugo wszyscy zostaniemy swietymi ukrzyzuja nas symbolami i slowami

  • Anonim

   09/07/2016 o 13:44

   Tobie to nie grozi, nie bój się.

 7. x

  09/07/2016 o 10:19

  Oo Widze Komunalka zapiernicza i to ostro za 7zl 1h xD. Na co to przerabiają? na to sa pieniadze na cos pożytecznego dla ludzi to juz nie ma.. Phi

 8. Rychoo

  09/07/2016 o 12:41

  Nie żebym się czepiał i marudził,lubię jak coś się dzieje ale po kij to rondo ??? Przecież nie było źle . Jest cała masa dróg do zrobienia . Nawet pierwsze lepsze schodki na chodniku przy byłej dwójce ,zabić się tam można . Byle by nie postawili papieża wielkości Jezusa że świebodzina

  • Anonim

   09/07/2016 o 13:45

   przecież drogi robią.

   • Anonim

    09/07/2016 o 15:19

    od kilku dni święto na Krakowskiej! roboty zamarły 🙂

    • Anonim

     09/07/2016 o 16:26

     Zgodnie z planem mają wolne 🙂

     • Anonim

      09/07/2016 o 17:27

      co to za plan? 😉

     • Anonim

      09/07/2016 o 18:46

      plan remontu drogi… zadajesz conajmniej infantylne pytania.

     • Anonim

      09/07/2016 o 22:30

      może i infantylne, ale wróble na Krakowskiej ćwierkają, że wykonawca przerwał roboty, bo szuka po całej Polsce jakiegoś szmacianego materiału, którego nigdzie nie ma 😉 Czyżby mieli przymusowe wolne? 😉

     • Anonim

      10/07/2016 o 09:54

      Jak Ty we wróblach upatrujesz rzetelnej informacji to ja Ci gratuluję i tym samym kończę rozmowę.

     • Anonim

      13/07/2016 o 23:55

      a gdyby tak merytorycznie zamiast wymijająco? 😉

    • wert

     10/07/2016 o 09:56

     Jak od kilku dni? Od samego początku Janusze nic nie robią…. Gtaki kawałek drogi robić do października – jakby co najmniej 200km A4 mieli wyremontować….

     • Anonim

      10/07/2016 o 11:33

      Trzeba było się zgłosić w przetargu, dać dobrą cenę i obiecać, że będzie zrobione szybciej. A nie narzekać. Januszu.

     • Anonim

      11/07/2016 o 01:21

      Przetarg czy ustwka?

     • Anonim

      11/07/2016 o 09:43

      jakbyś się zgłosił to byś wiedział.

 9. rumcajs

  09/07/2016 o 21:40

  TO TRZEBA PRZYZNAĆ ,że DZIEJE SIĘ SPORO!!!
  Jak utrzymają tempo to wkrótce- basen, kino i aula stanie@@@

 10. REX

  09/07/2016 o 21:51

  Chyba czytali MAGAZYNY KRZESZOWICKIE z tamtego roku, bo
  zabrali się w końcu za wieżę ciśnień przy stacji PKP.
  Ma tam być na górnej platformie PAŁAC ŚLUBÓW!!!Widoki romantyczne,jak z latarni morskiej@@@Śluby w plenerze wkrótce za jedyne 1000zł!!! Zapisy od lipca!!!

  • Anonim

   09/07/2016 o 22:33

   to już nie w Willi Domańskich? 🙂

   • Anonim

    10/07/2016 o 14:50

    a kto robił śluby w Willi Domańskich ?

    • Anonim

     10/07/2016 o 16:31

     podobno ktoś z SMZK miał pomysł urządzenia tam PŚ

 11. ktoś

  10/07/2016 o 06:43

  rondo będzie porzeczkowe ,a sól zje krawężniki zimą.Wiosną powtórka z rozrywki zgodnie z łuchwałą rady.

 12. Anonim

  12/07/2016 o 09:40

  Rondo to powinno być wizytówką miasta,w super zieleń i kwiatów,a nie jakieś tam pomniki,bo zaczna sie imprezy składania kwiatów ,to znowu zablokują miasto,jak chcą radni pomników to przed urzędem jest jeszcze miejsca,na te ŚDM to nasza władza oszalała,

 13. Anonim

  12/07/2016 o 10:46

  teraz kolej na pomnik na rondzie w Tenczynku! Mamy gdzieś w gminie jeszcze jakieś wolne rondo? 😉

  • Nu

   12/07/2016 o 20:02

   Zawsze można zbudować 🙂

 14. sandokan

  13/07/2016 o 21:10

  OCIĄGAJĄ SIĘ Z REMONTEM UL. KRAKOWSKIEJ,a po Grunwaldzkiej śmigają na zakazie ciężarówki i autobusy aż miło!!! A kto im karze stać w korku przed światłami??? Zobaczymy kiedy most na Parkowej się zawali,bo on pamięta czasy Potockich!!
  Budowany w 1906 roku pod bryczki i karety, a nie 40-to tonówki!!!BĘDZIE PIĘKNA KATASTROFA!!!

  • Anonim

   13/07/2016 o 21:13

   Zamiast to pisać tutaj zgłoś do odpowiednich służb.

 15. Robsoon

  13/07/2016 o 21:50

  Amen !!!!

 16. Anonim

  14/07/2016 o 10:20

  A dlaczego ktoś postronny ma zgłaszać?? Mało to urzędników
  i urzędniczek kręci się po Grunwaldzkiej i obok mostu???
  To trasa URZĄD MIASTA -BURMISTRZ.Nikt nie widzi,zdumiewające!!!

  • Masa netto

   18/07/2016 o 13:14

   Jeśli wiesz (tylko skąd i na jakiej podstawie możesz to wiedzieć???) coś na temat tego mostu czego nie wiedzą inni, jeśli istnieje niebezpieczeństwo katastrofy, most jest w złym stanie i grozi nieszczęściem, to nie poinformowanie, nie ostrzeżenie o niebezpieczeństwie jest przestępstwem!!!

   A ponadto, jest to przejaw postawy obywatelskiej. Każdy jest w jakimś stopniu współodpowiedzialny za to co nas otacza. Mniej energii byś zużył informując o tym moście kogo trzeba niż tracisz na wypisywanie komentarzy z zarzutami że inni się nie interesują

  • Anonim

   18/07/2016 o 13:19

   Ale oni są mniej spostrzegawczy, że nie powiem mniej inteligentni aniżeli Ty. Oni widzą tylko swoje biurko i konto z wypłatą.

  • Anonim

   20/07/2016 o 18:50

   A co Ci przeszkadza to zgłosić, i wykazać się obywatelską postawą ?
   No tak.. przepraszam, zapomniałem. My do Europy to zarabiać jeździmy, jak wracamy do Polski to przecież nie ma co dobrych przykładów przywozić z zagranicy.

 17. carlos

  20/07/2016 o 17:25

  Rondo prosiło się o remont. Tylko czy taki kosztowny projekt był potrzebny? Czy to czasem nie przerost formy nad treścią?

 18. mieszkaniec

  21/07/2016 o 13:13

  No, no! Rondo robi się jak ta lala, większej różnicy wprawdzie nie widzę ale jest coś nowego i zadbanego, oby tylko nie na chwilę, bo kto będzie regularnie kosił trawę a poprzednio o róże nie dbali.
  No tak, ale róże wymagają trochę więcej pielęgnacji.

  • Anonim

   25/07/2016 o 19:24

   Jeżeli tę łąkę w rynku nawet skoszono, to może i rondo będzie regularnie koszone 😉

 19. Ojczyzna Polczyzna

  21/07/2016 o 19:26

  Błą ortograficzny na tablicy na rondzie: św. ma ma być z małej litery.

 20. carlos

  25/07/2016 o 14:29

  Wygląda troszkę jak cmentarz lub małzoleum

  • Anonim

   25/07/2016 o 19:27

   wyszło jak wyszło, jaki projektant, takie rondo… a że wzbudza różne dziwne skojarzenia – to sprawa wyobraźni.

  • PR

   26/07/2016 o 14:35

   Wygląda jak cmentarzyk ofiar ruchu drogowego. Zginęła rodzina z dziećmi pod kołami samochodu. Zły, dramatycznie banalny projekt.

   • carlos

    27/07/2016 o 08:48

    Jak większość projektów w naszym mieście. Niestety bezguście to nasza krzeszowicka przywara.

   • Anonim

    27/07/2016 o 09:29

    Mógłbyś nakreślić jak według Ciebie powinien taki projekt wyglądać ? Nie doszukuj się w tym żadnego ataku, tylko po prostu opisz, jak byś widział/widziała taki „pomnik” ?

    • Anonim

     03/08/2016 o 22:08

     Trzeba zacząć od tego, że na rondach nie stawia się pomników, bo rondo jako szczególny rodzaj skrzyżowania jest częścią układu komunikacyjnego miasta, i każde „szaleństwo”
     w jego obrębie powoduje rozpraszanie uwagi kierowców.
     W naszym mieście jest wystarczająco dużo miejsca na stawianie pomników 😉

 21. Nu

  26/07/2016 o 05:22

  „A my, Polacy, my lubim pomniki.”

 22. Anonim

  03/08/2016 o 10:21

  Na jednym z głazów umieszczono stary nieaktualny herb Krzeszowic (miasta i gminy).

 23. Akurat

  03/08/2016 o 10:42

  To jest herb miasta. Nigdy nie został zmieniony. Ten o którym myślisz jest herbem gminy . Krzeszowice to miasto. Gmina to gmina.

  • Anonim

   03/08/2016 o 12:38

   Dziękuję za wyjaśnienie.

  • mieszkaniec

   03/08/2016 o 21:53

   Oficjalnie: miasto i gmina Krzeszowice. Nie ma osobnej jednostki administracyjne takiej jak gmina Krzeszowice. Osobne jednostki ma np Limanowa (Urząd Miasta LImanowa; osobny: Urząd Gminy Limanowa, tak samo jest w Mszanie Dln. i większość jednostek zbyłego wojewodztwa nowosądeckiego i tarnowskiego m.in. Miasto Tarnów oraz Gmina Tarnów, Gorlice, Bochnia (dwa osobne urzędy itd). W Krzeszowicach jak wspomniałem nie ma osobnej administracji, burmistrz sprawuje władze zarówno nad miastem jak i pozostałymi miejscowościami gminy. Innacze ma się, że gdy jest osobny podział, miastem – burmistrz, a gminą wójt.Kerb jest zarówno Kreszowic jak i jej gminy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Krzeszowic

  • Anonim

   03/08/2016 o 21:55

   Krzeszowice jest siedzibą zarówno miasta i gminy. I jest herb zarówno Krzeszowic i całej jest gminy.

   • Anonim

    03/08/2016 o 21:59

    Ale numer. Czyli postawili stary herb Krzeszowic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę