Mieszkańcy Zalasu mogą poćwiczyć w plenerze

Podczas gdy w Krzeszowicach kolejna firma uruchamia płatną siłownię, w Zalasiu mieszkańcy sami postanowili zadbać o swoją dobrą kondycję. W tegorocznym budżecie zarezerwowali 30 tysięcy na plenerowe miejsce do ćwiczeń. Już w połowie sierpnia przy zespole szkół stanęło pięć urządzeń z których mieszkańcy mogą skorzystać całkiem za darmo.

silownia _zalas_01

To drugie takie miejsce w gminie. Pierwsze, dwa lata temu powstało na Osiedlu Jurajskim. W mieście urządzenia do ćwiczeń sąsiadują z placem zabaw, całość kosztowała gminę 97 tysięcy złotych, 50 tysięcy pokryło dofinansowanie z PROW-u.

Plenerowa siłownia w Zalasiu kosztowała zdecydowanie mniej. Za nieco ponad 26 tysięcy na placu przy zespole szkół stanęło pięć urządzeń – rower, wyciąg górny, wioślarz, orbitrek eliptyczny i twister. Poza Zalasem i Krzeszowicami, za darmo można też poćwiczyć w Woli Filipowskiej. Dzięki dofinansowaniu z PROW, dwa lata temu, na poddaszu budynku Wolanki powstała mini siłownia.

Fot. UM Krzeszowice

Czytaj również:

22 komentarze

 1. Ann napisał(a):

  I to jest pozytywna wiadomość.

  Siłownie plenerowe powinny powstać w każdej wsi, w każdym osiedlu. Powinny też być sukcesywnie doposażane.
  Mieszkańcy, zarówno młodsi, jak i ci bardziej dojrzali powinni mieć możliwość bezpłatnego ruchu na świeżym powietrzu.
  Cyklicznie powinny też być spotkania z instruktorem siłowni, który pomógłby w ułożeniu planu treningowego, czy też pokazy przykładowych treningów prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

  • Anonim napisał(a):

   Oby tylko radosna młodzież wkurzona na przykład ostatnimi wynikami Białej Gwizady, lub też mniej radosne żule nie zdewastowały tego…

 2. Anonim napisał(a):

  Poproszę o info, w którym miejscu znajduje się siłownia plenerowa na os. Jurajskim?

  • Anonim napisał(a):

   A masz kartę multisportu ? Bez niej nie wpuszczają 😉 😉

  • Anonim napisał(a):

   urządzenia do ćwiczeń są na placu zabaw, otwieranym jeszcze za Bartla, może będą ze 2-3 urządzenia jest chyba rbitrek i twister, reszta to huśtawki i inne urządzenia dla dzieci

   • Anonim napisał(a):

    Teren w fatalnym stanie.

    • Małgorzata napisał(a):

     siłownia plenerowa znajdujesię na placu zabaw między ul. Szarych szeregó a długa boczną.Znajduje się tam 3 urzadzenia do ćwiczeń urzadzenia po konsultacjach z fachowcami dobrane są tak by można było wyćwiczyć wszystkie mięsnie.Teren jest zadbany ogrodzony ,wykoszony i bez śmieci.Użytkownicy bardzo są zadowoleni.Korzystają z niego osoby przebywające z dziećmi jak i seniorzy.Celowo był tak zaprojektowany,by opiekunowie dzieci mogli korzystać z słowni kiedy ich pociechy bawią się na placu zabaw .Sfinansowany był w 50 % z funduszy osiedla Jurajskiego.Zapraszam do korzystania.Nie ilość a jakość się liczy.
     czekam na propozycję -mamy w planie zwiększyć rodzaj urządzeń ,ale troche póżniej/2018-2019rok/Przew.os.jurajskiego Małgorzata fryt

 3. Anonim napisał(a):

  Kiedy w Zalasie będą nazwy ulic? Gmina Zabierzów, Alwernia, Trzebinia, a nawet Czernichów już w prowadziła. Panie sołtysie, co w tej sprawie zrobiono?

  • Anonim napisał(a):

   się miasta zachciało, to trzeba było się budować gdzie indziej. Póki wieś póty nie ma ulic.

   • Anonim napisał(a):

    Wynika to z konieczności uporządkowania numeracji domów, a to z kolei był wymóg postawiony przez Unię Europejską. Cywilizowane wioski już mają. W Zalasie, Sance, Rudnie, Filipowicach, Nowej Górze, Paczółtowicach, Ostrężnicy, Miękini, Dubiu, Frywałdzie, Dębniku, a nawet na os. Czatkowice całkowity misz-masz z tymi numerami. Do roboty urzędnicy. Inne gminy już się z tym uporały. Nawet w naszej gminie częściowo też: Nawojowa Góra, Tenczynek i Wola F, os. Żbik – reszta wolna amerykanka.

    • Anonim napisał(a):

     Eeee tam, robić będą jakąś numerację… źle było przez ostatnie kilkadziesiąt lat ? Skoro nikt tego wcześniej nie ruszył, znaczy że nie jest to aż taki priorytet… no tak… kołchoz europejski nakazał, to trzeba robić…

     • Anonim napisał(a):

      Jest fatalnie, ciężko znaleźć numery. Totalny bałagan na kółkach. Przyzwyczajenie do dziadostwa. Porządek musi być.

     • Anonim napisał(a):

      Bałagan jest bo się ludzie zaczęli budować gdzie popadnie.

     • Anonim napisał(a):

      Dodatkowo nr nie są po kolei, tylko jak ktoś gzdies wybudował to dostał kolejn nr. Totalny chos.

     • Anonim napisał(a):

      Trzeba się było nie budować, byłby spokój.

  • sołtys Zalasu napisał(a):

   Pytanie co w tej sprawie zrobiono? Odpowiem od 2013 roku kiedy została podjęta uchwał o rozpoczęciu procedury nadania nazw ulicom. Został opracowany Regulamin i według niego mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje. Następnie Rada Sołecka zebrała wszystkie propozycje i przygotowała do omówienia i podjęcia uchwały przez Zebranie Wiejskie. w dniu 04-09-2016 Zebranie Wiejskie przyjęło nazwy.

   • Anonim napisał(a):

    Czyli wczoraj było zebranie (w niedziele)? Aż 3 lata trwało zgłoszanie propozycji? No to czekamy kiedy będą oficjalne nazwy, mam nadzieję, że nie będziemy czekać kolejny 3 lata. Ale lepiej późno niż wcale. Może inne sołectwa pójdą za przykładem. Niektóre z nich są duże (Filipowice, Nowa Góra, Siedlec, Miękinia…). Pożyjemy zobaczymy….

    • sołtys Zalasu napisał(a):

     Dzięki za optymizm. Ja mam nadzieje, że nie trzeba będzie tak długo czekać.
     P.S. Nie masz odwagi podpisać się tylko anonimowo ?

   • Anonim napisał(a):

    3 LATA ???? SERIO ??? To jest powód raczej nie do chwalenia się, bo jak „został opracowany regulamin” i mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje przez 3 lata to strach pomyśleć co będzie przy jakiejś większej inwestycji…

   • Anonim napisał(a):

    Panie sołtysie Zalasu, chyba za dużo dowolności się pojawiło w tej akcji,podobnie jak w innych wioskach…w kwestii numeracji i nadawania nazw ulic powinna być przeprowadzona rzetelna procedura oparta na uporządkowanym systemie, a nie na zasadzie demokratycznej z pozoru ‚wolnej amerykanki” 😉

Pozostaw komentarz