Wydarzenia

Burmistrz podsumuje rok. Warto przyjść i zadać pytania

Po burzliwym, styczniowym spotkaniu w sprawie edukacji przyszedł czas na podsumowanie minionego roku. O najważniejszych wydarzeniach 2016 na czwartkowym spotkanie z cyklu „Dzisiaj rozmawiamy o…” opowie burmistrz.

Najbliższe spotkanie to jednak nie tylko okazja do podsumowań, ale też zadawania pytań, o reformę edukacji, ochronę powietrza w gminie, dopłaty do wymiany kotłów, remontu dróg czy plany zagospodarowania przestrzennego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 marca o godzinie 18:00 w Sali Herbowej urzędu miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej 4.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Tomek

  07/03/2017 o 21:41

  A ja mam pytanie, które chciałbym żeby ktoś zadał p. Burmistrzowi. Nie było mnie rok w Krzeszowicach. Co się w tym czasie zmieniło na lepsze?

  • Zawodowiec

   07/03/2017 o 21:44

   myślę, że pan burmistrz odpowie nawet bez pytania, po to to spotkanie jest, żeby pochwalić się sukcesami minionego roku. ja bym zadał inne – ile pracodawców przybyło w zeszłym roku w gminie

   • quest

    09/03/2017 o 10:20

    Albo, ilu pracowników zostało zatrudnioych w urzedzie? albo kiedy w końcu będzie basen, ktory obiecał?

 2. Gie

  08/03/2017 o 06:53

  Czy Krzeszowice mają jakieś plany, strategie na kilkanaście lat do przodu? Kraków ma coś takiego i nawet każdy może zgłosić swoje pomysły, wizje.
  http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakhack-czyli-wymyslic-krakow-na-nowo,11855278/
  Przypuszczam że Krzeszowice planują góra na 5 lat. A chyba wypadałoby ustalić czym mają być Krzeszowice i gmina. Rejonem turystycznym, przemysłowym czy może tylko sypialnią dla Krakowa, bo w 2030 to pewnie Krzeszowice będą przedmieściami Krakowa 🙂

  • Anonim

   08/03/2017 o 09:48

   ma i nawet była swego czasu kunsultowana 2014-2022
   http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice,m,11921,dokumenty.html

   to chyba wymóg

   • Gie

    08/03/2017 o 12:56

    Rzuciłem pobieżnie okiem.

    Misja Strategii 2003-2013
    Gmina Krzeszowice – atrakcyjne miejsce zamieszkania, wypoczynku i rekreacji, z silnym
    zapleczem usługowo – produkcyjnym, w oparciu o politykę proekologiczną, współpracę
    mieszkańców oraz współpracę z sąsiednimi gminami

    Wizja „GMINA KRZESZOWICE 2022”
    Gmina Krzeszowice w 2022 roku będzie:
    atrakcyjnym miejscem zamieszkania w przyjaznym środowisku, gwarantującym wysoką jakość życia i warunki dla wszechstronnego rozwoju swoich mieszkańców oraz gminą silną tożsamością narodową, dbającą o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze.

    I chyba wiem jaka będzie strategia, misja 2030. 🙂

    Myślałem że te dokumenty to jakieś konkrety a to mi bardziej wygląda na listę życzeń i ogólników przepisaną i przeredagowaną z wcześniejszych dokumentów. Ciekawe co z tej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 już udało się zrealizować?

    • anonim

     09/03/2017 o 10:21

     HAHA, cała Prawda o Krzeszowicach.

  • Anonim

   08/03/2017 o 09:55

   swoją drogą czytam artykuł z tego linku, fajny pomysł. W Krzeszowicach te konsultacje mają wymiar bardziej oficjalny z radnymi organizacjami. A tutaj potrzeba trochę więcej luzu. Inna sprawa jak bardzo mieszkańcy naszej gminy zdają sobie sprawę, ze mają wpływ na to co dzieje się wokół nich.
   na te czwartkowe spotkania patrząc po zdjęciach na stronie urzędu to raczej nie przychodzi zbyt dużo osób

   • Gie

    08/03/2017 o 13:00

    Może trzeba zrobić stream na żywo z tych spotkań ot choćby na FB. Niech ludzie tam zadają pytania czy podrzucają pomysły.

    • Newbie

     08/03/2017 o 18:14

     Zgadzam się. Pora by burmistrz zaczął trochę bardziej efektywnie wykorzystywać nowoczesne kanały komunikacji jak FB, twitter etc. Czasy się zmieniły, trzeba do ludzi docierać szybciej to i mieszkańcy będą swoim feedbackiem chętniej się dzielić.

     • Newbie

      08/03/2017 o 18:17

      A może portal krzeszowiceone mógłby zacząć relacje na żywo z różnych spotkań z burmistrzem i innych wydarzeń? Wiele chyba jeśli chodzi o sprzęt nie potrzeba (ja w pracy wykorzystuję do takich akcji ipada na statywie).

     • Anonim

      08/03/2017 o 19:22

      Ale co to za uczestnictwo przez internet, właśnie chodzi o to by ludzie przyszli na spotkanie żeby tak jak kobiety dziś na krakowskim Rynku i w wielu miejscach na świecie, byli obecni. Nic o nas bez nas, tylko musimy zrobić ten pierwszy krok i wyjść z domu

     • Mordeczka

      09/03/2017 o 02:23

      I po co ma burmistrz stary ale jary ! Dawać czadu i byc ??? jak jego pozycja jest cicha i spokojna typu 2?? Byle wziąć pensje

 3. Anonim

  08/03/2017 o 12:03

  Co do przebiegu konsultacji społecznych w naszej gminie, mają one raczej charakter symboliczny, a nawet groteskowy. Najczęściej jest to czysta fikcja. Na przykładzie konsultacji w sprawie planów przestrzennych oraz różnego rodzaju programów i strategii wyraźnie widać, że lokalnym władzom głównie chodzi o spełnienie obowiązku przeprowadzenia takich konsultacji, bo tak mówi ustawa. Podczas takich konsultacji ludzie naiwnie myślą, że ich głos „z sali” coś znaczy. W rzeczywistości często nawet nie jest odnotowany w protokole ze spotkania z mieszkańcami. Kto wie, o co chodzi, ten się ze mną zgodzi 😉

 4. Anonim

  13/03/2017 o 17:15

  jest i raport po spotkaniu 😉
  http://www.gminakrzeszowice.pl/download/332

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę