Wydarzenia

„Rydwan Floriana” dotarł do Tenczynka

W piątek przed remizą w Tenczynku wystrzeliły korki szampana. W ten sposób druhowie z miejscowej OSP oblewali nowy nabytek, który na stałe zadomowi się przy Tenczyńskiej 57.

Samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo czekał na niepołomickim Rynku. W piątek pierwsze 11 z 34 wozów dotarły do małopolskich strażaków ochotników. Nowy wóz trafi do Tenczynka dzięki projektowi „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”, w który gmina wzięła udział. Jak podaje strona urzędu marszałkowskiego – każdy z nich jest przystosowany do akcji ratowniczych – mogą jednorazowo przewieźć ok. 3 ton wody lub 300 litrów środka pianotwórczego do gaszenia pożarów, są również wyposażone w najpotrzebniejszy sprzęt, czyli m.in. autopompy, ledowe maszty oświetleniowe, wyciągarki o sile 8 ton, a także zestaw do łączności radiowej. Dzięki napędowi 4×4 strażacy będą też mogli nieść pomoc w trudniejszym terenie. Warto podkreślić, że samochody są też przyjazne dla środowiska – wszystkie wyposażono bowiem w silniki spełniające wyśrubowane normy czystości spalin EURO VI. W kabinie osobowej zmieści się 6 strażaków.

Od grudnia w Tenczynku trwa remont remizy, bo okazało się, że nowy nabytek niestety się w niej nie zmieści. Druhowie musieli skuć wylewkę, przy okazji odmalowali ściany i wymienili elektrykę. Jak się okazuje, to nie ostatni samochód, który trafi do miejscowych OSP. W zeszłym roku jednostka z Czernej wygrała konkurs na najlepszą straż w Małopolsce. Nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych, druhowie chcą przeznaczyć na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Na zdjęciu oblewanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Fot. OSP Tenczynek

6 komentarzy

6 Komentarzy

  1. Mordeczka

    02/05/2017 o 06:22

    Ooo znowu ten gość z kompleksami

  2. Anonim

    02/05/2017 o 07:24

    Gigant Baran

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę