Sport

Libdub nie pomógł, pomoże unia. Przy zespole szkół w Zalasiu powstanie nowy obiekt rekreacyjny

Pamiętacie wideoklipy nakręcone przez uczniów i nauczycieli z zespołu szkół w Zalasiu? Krótkie filmiki stworzone na konkurs Śnieżki co prawda nie dały szkole upragnionego zwycięstwa i kolorowego boiska, ale zwróciły uwagę na problem. Dziś uczniowie mogą świętować sukces. W czerwcu przy szkole powstanie obiekt rekreacyjny z dwoma boiskami.

„Byle nie szaro…” – brzmiał napis pojawiający się na kilkuminutowym spocie wyprodukowanym na potrzeby konkursu „Kolorowe boisko”. Zalas nieźle kręcił, ale w zderzeniu z konkurencją nie pomogła ani pełna mobilizacja, ani nawet wypożyczony dron. Boisko przy szkole nie tylko nie chciało zmienić kolorów, ale na domiar złego zaczęło się co raz bardziej sypać.

Sytuacja ma się jednak zmienić już w przyszłym roku. Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę obiektu rekreacyjnego z programu LEADER. W czerwcu przy szkole powstaną dwa boiska – jedno do piłki nożnej, drugie do siatkówki. Obok znajdzie się miejsce na stoły do ping-ponga, będą też ławki, a przy boiskach trybuny. Całość ma kosztować ponad 760 tysięcy, ponad 485 tysięcy pokryje dofinansowanie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. lza

  05/10/2017 o 07:59

  No to pięknie! Dobrze, że powstają takie obiekty. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych protestów.

  • Anonim

   05/10/2017 o 13:38

   żartujesz ? Ktoś zawsze się znajdzie, żeby pomalkontencić 😉 😉

 2. Paaaaaz

  05/10/2017 o 13:42

  Jestem w szoku, że powstanie coś w naszej gminie i to nie w Krzeszowicach, czy w siedzibach burmistrzów – Tenczynku czy na Woli. Brawo!! Zaniedbany infrastrukturalnie Zalas będzie miał w końcu powód do dumy.

  • fr

   05/10/2017 o 15:19

   Paaaaz,
   Jak Ci szok przejdzie to rozglądnij się wokół siebie. Może dostrzeżesz wtedy zmodernizowane boiska z nowym zapleczem w Zalasie czy Nawojowej Górze. Zobaczysz też „w pełnej krasie” obiekty Świtu Krzeszowice.

   • Anonim

    05/10/2017 o 19:24

    Do Bartla wiele brakuje jeszcze obecnemu burmistrzowi.

    • :D

     05/10/2017 o 21:29

     mam nadzieję, że nigdy nie dorówna panu Czesławowi. 😉 zniesła by to gmina nasza kochana? 😀

    • Anonim

     06/10/2017 o 07:25

     Poprzednie wybory pokazały właśnie, ile brakuje, ale Bartlowi do tego, żeby mógł być uznany za skutecznego burmistrza 🙂

   • Anonim

    05/10/2017 o 21:41

    Zwłaszcza Orlik na którym od lat nie było serwisu murawy,
    Oświetlenie w 50% sprawne
    Siatki w bramkach dziurawe
    Ogrodzenie dziurawe
    Tak wygląda troska gminy o obiekty sportowe
    Brawo burmistrz

    • no

     05/10/2017 o 22:54

     coś podobnego. niemożliwe. brak troski. a gdzież gospodarz tego przybytku? 😉

    • Gaderypoluki

     06/10/2017 o 07:24

     Pretensje do rządów, które wprowadziły orliki, bez perspektyw finansowych na ich utrzymanie.

     • Anonim

      06/10/2017 o 14:02

      To co piszesz jest przejawem skrajnej ignorancji i braku poszanowania dla wspólnego dobra.
      Mamy piękny obiekt z którego korzystają zarówno dzieci jak i dorośli i wystarczy o niego zadbać a ty masz pretensje do poprzedniego rządu?
      Orlik jest pod opieką CKIS a ten podlega burmistrzowi.
      Podatki zarówno płacą rodzice dzieci jak i dorośli którzy korzystają WIĘC MAMY PRAWO WYMAGAĆ!

     • Gaderypoluki

      06/10/2017 o 20:50

      Jasne. „Płacę – wymagam”. Strasznie wyświechtany temat. Motywem pieniądza, uważasz, można załatwić wszystko ? Argumentem dla nabycia prawa do wymagania ma być to, że płacisz ?
      Najpierw zastanów się co zrobić, żeby tej naród zaczął wybierać rozsądnych ludzi, może warto w to zainwestować pieniądze. A potem nie będzie już problemów w stylu „dlaczego orlik jest zaniedbany”.

      Jeszcze raz, bo chyba nie dotarło – rządy, które zdecydowały się na tworzenie orlików nie miały zielonego pojęcia o tym, jak będą wyglądały kwestie finansowe w gminach za kilka – kilkanaście lat po nakazie wybudowania. Rządy wprowadzające ten projekt miały w głębokim poważaniu co się stanie z Orlikami w momencie, kiedy kwestie finansowania scedowały na samorządy. Bez żadnego sprawdzenia zdolności finansowych do utrzymania takiego obiektu w perspektywie dłuższej niż pojedyncza kadencja sejmiku/rady/sejmu/itd.
      Stan naszego Orlika jest względnie dobry w porównaniu z niektórymi boiskami w różnych gminach.

      Dotarło ?

     • Anonim

      06/10/2017 o 22:24

      Piszesz tak, jakby ktoś zmuszał samorządowców do budowy Orlików. Jeśli coś się buduje to trzeba myśleć, czy jest się w stanie to coś utrzymać, to tak jak z basenem… i pewnie dlatego do dziś go nie ma.

     • Anonim

      07/10/2017 o 09:55

      Orlik był programem poprzedników, wtedy też bardziej zbliżona do nich opcja rządziła w Krzeszowicach. Trzeba się było przypodobać wszystkim, rządzącym, mieszkańcom, wyborcom – to się budowało, nie myśląc o konsekwencjach.
      Albo inaczej – myślało się. W standardowym dla nas trybie myślenia: „jest kasa – robimy. A jak utrzymać ? A to już niech się martwią następcy”.

      Wyobrażasz sobie jakie byłoby larum podniesione, gdyby nasza gmina zrezygnowała z Orlika ? Poza tym, gmina niejako była „zmuszona” – przecież pieniądze na orliki nie były wygospodarowane z istniejących budżetów, to państwo, rząd znalazł dofinansowanie do ich budowy, zapominając potem o dofinansowaniu na utrzymanie.

    • lza

     06/10/2017 o 07:56

     I tu przypomniał mi się świetny chociaż apokaliptyczny tekst..
     https://krzeszowiceone.pl/archive/2012/02/14/sport-przegral-z-kryzysem.html

   • Paaaaaz

    06/10/2017 o 10:53

    Infrastruktura boiska w Zalasiu to w dużej mierze społeczna praca osób związanych z klubem. Chodzi mi o brak chodników, długoletnie zaniedbania drogowe. Te drugie, dopiero dzięki staraniom obecnego sołtysa, zostały nadgonione.

 3. m

  05/10/2017 o 15:08

  A kiedy nowe nazwy w Zalasie?

 4. Anonim

  07/10/2017 o 11:46

  Proszę o przykład tych zaniedbanych orlików w innych gminach
  Tak nawiasem mówiąc z treści części
  wpisów można się dowiedzieć dlaczego jest u nas tak słabo skoro u innych jest źle to u nas też może być źle
  Czyli równaj w dół a nie w górę, to wyjaśnia wszystko

 5. Anonim

  07/10/2017 o 11:59

  Jakie to pomysły mają obecnie rządzący na utrzymanie nowego obiektu skoro nie mogą poradzić sobie ze starym?
  Czy to nie jest to samo myślenie my wybudujemy uroczyście otworzymy
  Ludzie nas wybiorą a potem powiemy że nie ma pieniędzy na utrzymanie bo poprzednia władza nie pomyślała.
  Przecież 80% radnych było w poprzedniej kadencji

  • Anonim

   07/10/2017 o 18:49

   Mogłeś inaczej głosować. Trzeba było znajomych namawiać do innego głosowania.
   A tak mamy to co mamy bo to nie problem radnych a wyborców, którzy jak ślepe cielęta głosują na to co lepsze na plakacie, a potem mają pretensje, że radni źli… jak sobie wybraliście tak macie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę