Gospodarka

13 listopada PKP zamyka przejazd. To początek dużych utrudnień

Na zdjęciu wiadukt na ulicy Daszyńskiego

W listopadzie rozpocznie się modernizacja krzeszowickiego odcinka linii kolejowej. Wykonawca będzie zamykać przejazdy, kłaść nowe tory, wymieniać infrastrukturę, budować wiadukty, kładki, przejścia dla pieszych i drogę wzdłuż torowiska. Mieszkańców czekają spore utrudnienia.

Prace rozpoczną się już 13 listopada. To w ten dzień, na 6 tygodni, kolej zamknie przejazd na ulicy Daszyńskiego w Krzeszowicach, by wykonawca mógł przebudować torowisko do kamieniołomu w Zalasiu. Ruch zostanie przekierowany na ulicę Sienkiewicza, niektórzy kierowcy wybiorą też przejazd schetynówką przez Nawojową Górę.

O tym jak dokładnie ma wyglądać modernizacja, jej etapach, oraz związanych z nią utrudnieniach, mieszkańcy będą mogli porozmawiać z przedstawicielami PKP.  Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek), o godzinie 17:00, w Sali Herbowej krzeszowickiego urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. MK

  04/11/2017 o 20:34

  jakby powiedział minister Jaki, czeka nas hatakumba 😉
  zamknięty szlaban na Sienkiewicza będzie oznaczał w godzinach szczytu korek od strony Krzeszowic być może do świateł przy skrzyżowaniu z 3 maja. Ewentualnie mieszkańcy Tenczynka postoją sobie w Nawojowej Górze i pojadą tą wspaniałą wąską drogą na której jest tyle wspaniałych progów zwalniających (osoba, która kazała je tam zamontować była jasnowidzem)
  policja na tej trasie na pewno szybko wyrobi mandatowe normy 🙂
  jest jeszcze jedna ewentualność – chyba na butach będzie szybciej 😉

 2. wasyl

  05/11/2017 o 07:13

  To w takim razie lepiej nic nie robić ! Bo będą utrudnienia ! Tragiczne myślenie z Twojej strony.

 3. Ja

  05/11/2017 o 08:27

  A pomyślałeś może o mieszkańcach Nawojowej góry ? Oni to dopiero przeżyją koszmar

 4. Anonim

  05/11/2017 o 13:28

  To straszne. Faktycznie lepiej nie robić nic, i ciągle tylko narzekać. A potem, jak ktoś chce coś zrobić, to trzeba tym bardziej zacząć narzekać…

  Co za naród… dyskusja z niektórymi „półinteligentami” przypomina zapasy ze świnią w błocie – po pewnym czasie człowiek zaczyna dostrzegać, że świni się to podoba.

  • MK

   05/11/2017 o 19:00

   narzekający półinteligenci… wspaniale, co raz lepiej
   zastanawiam się tylko jak nazwiesz pana Paszczę z ZDPK i panią Baranowską z UMK, którzy byli obecni przy odbiorze chodnika w Rudnie, tego same przez który przecieka woda na główną drogą we wsi. No śmiało, rzuć jakimś wysublimowanym przymiotnikiem. Tam nikt nie narzekał, a akurat była ku temu okazja i powód

   Nie zastanawiałeś się skąd to narzekanie się bierze? Zapytaj może mieszkańców Nawojowej Góry dlaczego narzekają na budowę tak oczekiwanego chodnika. Każda inwestycja pociąga za sobą niedogodności, to zrozumiałe, ale niektórych można uniknąć lub spróbować je choć trochę minimalizować

   • Anonim

    05/11/2017 o 19:17

    „Uderz w stół(…)” ?

    Oczywiście, że można uniknąć wielu niedogodności. Oczywiście, że można robić lepiej i bez fuszerek. Oczywiście.

    Dlaczego zatem całe to wspaniałe gremium narzekających nie robi nic poza narzekaniem ? Co za problem zająć się taką inwestycją ? Dlaczego żaden z mieszkańców nie założy firmy budowlanej, nie wystartuje w przetargu, nie wygra go i nie zrobi raz a porządnie chociaż jednej inwestycji ?
    Bo nie przypominam sobie żadnej inwestycji w tym mieście, żeby nie spotkała się z narzekaniem pewnej grupy osób.
    Rewitalizacja – be, ale teraz po rynku chodzą, zamiast bojkotować tą „tragedię”. Niektórzy to nawet handlują w okolicy i im to nagle przestało przeszkadzać.
    Remont ruin zamku Tenczyn – co chwile jakieś „ale”. Ale wszyscy tłumnie rodzinami tam gnają.
    Mieszkańcy NG.. no właśnie. Czekają. I nic. Zero inicjatywy, zero prób zmiany rzeczywistości. Czekają. I narzekają.
    Potem idą do wyborów i znowu narzekają. Na radnych narzekają, na burmistrza narzekają. Zamiast wystawić swojego kandydata, który załatwi im to, czego oczekują. Ale nie. Lepiej narzekać.

    Na chodnik w Rudnie ludzie także narzekali, nie wiem skąd masz informacje, że „nikt nie narzekał. Narzekało wielu. Jak zwykle skończyło się na narzekaniu, bez żadnej innej inicjatywy.

    Weźcie się w końcu do ciężkiej ch…ry za robotę, zajmijcie się w końcu tym, na co tak cały czas ujadacie, będzie wtedy pewne, że będzie zrobione dobrze – trzeba jeszcze bardziej motywującego argumentu ??

    • MK

     05/11/2017 o 20:08

     zamek – własność Potockich, po co mamy narzekać i wydawać pieniądze z budżetu skoro może to zrobić właściciel
     rynek – na razie chyba na gwarancji, po niej sam zaczniesz narzekać jak ci podniosą opłatę za parking żeby nadążyć z łataniem wypadającej kostki i czyszczeniem płyty
     chodnik w Nawojowej – myślę, że powinieneś podskoczyć do wsi i powiedzieć mieszkańcom, żeby zamiast narzekać, sami sobie zrobili ten chodnik

     ależ mieszkańcy gminy zakładają firmy budowlane i nawet wygrywają przetargi i budują chodniki, ci na pewno nie narzekają
     Wybory dopiero za rok, nie martw się kandydat się znajdzie

     • Anonim

      05/11/2017 o 20:50

      „nie martw się” słyszę co kadencję, a potem zawsze jest narzekanie. Zawsze. Najpierw jest narzekanie przed wyborami, potem jest narzekanie w trakcie wyborów, że nie ma nikogo sensownego, a na koniec jest narzekanie po wyborach kto znowu rządzi, a potem jest narzekanie przez całą kadencję na jakiekolwiek działania.
      Zamek własnością „stał się” niedawno. Jakoś wcześniej narzekania nie było, póki nikt nic tam nie robił.
      Za parking nie będę narzekał, nie jest to problem dla mnie wydać na abonament komercyjny kilka stówek.
      Chodnik – mówiłem, mieszkam całkiem niedaleko. To się zaczęło ujadanie, że to „nie nasza sprawa i nie nasz problem, bo od tego jest gmina”. No to z podejściem w stylu „płacę-wymagam” rodem z wakacji „ol inkluziw” za 1200 to ja się przestaję dziwić, że ludzie narzekać tylko potrafią, zamiast się do roboty zabrać.

    • Mati

     05/11/2017 o 20:20

     Każdy jest mądry jak nie dotyczy to jego domu, jego okolicy, jego miasta czy wsi. A ty pewnie byłbyś szczęśliwy gdyby obok twojego domu kierowcy śmigali bez przestrzegania ograniczenia prędkości lub wybudowali drogę szybkiego,ruchu, a może na twojej działce postawili słup wysokiego,napięcia lub przepompownie ścieków ? Ty nie narzekasz, co,twoje to nasze

     • Anonim

      05/11/2017 o 20:56

      Mati, na samym starcie błędnie założyłeś, że koło mojego domu kierowcy nie śmigają bez przestrzegania ograniczenia, że nie wybudowano S-ki (swoją drogą gdzie Ty masz drogę szybkiego ruchu w okolicy??) ani nikt nie wybudował niczego co mi przeszkadza.
      I teraz napiszesz, że to tylko przykłady, zatem ja poproszę Cię o konkrety, nie o ogólne przykłady.

      Nie narzekam. Bo samym narzekaniem niczego nie zmienimy. Wylewaniem pomyj na wszystkich, którzy – nawet nieudacznie – robią coś w okolicy mija się z celem. Pisanie o tym na tego typu portalu mija się z celem, bo jaki z tego jest pożytek, co takie narzekanie na stronie odwiedzanej przez kilkadziesiąt osób zmieni ? Tracenie czasu na narzekanie w formie pisania jest gorsze od samego działania – nawet nieudolnego.

      Powtórzę raz jeszcze: Weźcie się w końcu do ciężkiej ch…ry za robotę, zajmijcie się w końcu tym, na co tak cały czas ujadacie, będzie wtedy pewne, że będzie zrobione dobrze – trzeba jeszcze bardziej motywującego argumentu ??

      Zamiast tylko narzekać na otaczający nas świat rządzony przez ćwierćinteligentów może warto zająć ich miejsce ? Lepszy półinteligent, albo nawet taki cały niż ćwierć.
      Tylko co, jak zaczną na was wtedy narzekać… ?

 5. vlad_8011

  06/11/2017 o 20:33

  No to sobie wybrali czas… Listopad. Podobnie jak z mostem na Daszynskiego. Wystarczy spojrzec jak tam teraz whgląda chodnik. Mulda na muldzie, w zime przy szklance robi sie tam niezłe piruety. Gratuluje pomyslowosci. Celowe zanizanie zywotnosci projektu, remont zrobia za rok, bo kasa musi sie zgadzac.

 6. wasyl

  07/11/2017 o 15:45

  Bo teraz firma wykonujaca odcinek Krzeszowice- Trzebinia mogła zacząć roboty.

 7. Gie

  30/12/2017 o 18:04

  Ta droga wzdłuż torów to po której stronie będzie biegła? Tenczynka czy DK79?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę