Gospodarka

Gmina podpisała aneks. W lipcu śmieci nadal odbierze dotychczasowy wykonawca. Jest już harmonogram

Fot. andy_carter / Foter.com / CC BY

Mimo, że w połowie czerwca gmina wybrała firmę z najkorzystniejszą ofertą na odbiór i zagospodarowanie odpadów, w lipcu śmieci od mieszkańców nadal będzie odbierał obecny wykonawca. Powód? Jeden z uczestników przetargu od decyzji gminy postanowił się odwołać.

W połowie czerwca na stronach gminy pojawiła się informacja o wyborze firmy, która już od lipcu będzie odbierać odpady od mieszkańców. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Tamax z Sędziszewa. Koszt wywozu i zagospodarowania odpadów miał wynieść 4 636 800 złotych. Firmę udało się wybrać dopiero za drugim podejściem. Poprzedni przetarg trzeba było unieważnić ze względu na zbyt wysokie kwoty zaproponowane przez oferentów.

Jak się jednak okazuje, na nowego odbiorcę odpadów trzeba będzie jeszcze poczekać, bo jedna z firm od decyzji gminy wniosła odwołanie. Do czasu zakończenia postępowania śmieci od mieszkańców odbierze dotychczasowy wykonawca – firma Remondis. Na stronach urzędu można sprawdzić lipcowy harmonogram odbioru odpadów, mieszkańcy otrzymają go również pocztą. W sierpniu najprawdopodobniej śmieci odbierze już nowy wykonawca.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. REX

    29/06/2018 o 04:42

    Pewnikiem jest , że póżno ogłosiła Gmina przetarg. Jest odwołanie do KIO ,ponieważ firmy zauważyły” wg. nich” nieprawidłowości przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę