Wydarzenia

Nie tylko leśnicy wycinają drzewa w puszczy

Spacerując po Puszczy Dulowskiej można natknąć się na sporo powalonych drzew. Nie każda kłoda to jednak efekt porywistego wiatru czy prowadzonej na tym terenie gospodarki leśnej. Puszcze „nadgryzają” także jej chronieni prawem mieszkańcy.

Tenczyński Park Krajobrazowy jest domem wielu gatunków zwierząt. W latach 60-tych na te tereny przywędrowało nawet pokaźne stado łosi. Dziś łatwiej natknąć się na ślady saren i dzików, ale nie tylko. Przy zbiornikach wodnych można zobaczyć wiele powalonych i obgryzionych drzew. Te efekt działalności bobrów, sprowadzonych do puszczy w latach 80-tych.

Dziś bobrze rodziny liczą kilkadziesiąt sztuk, a tworzone przez nie tamy przyczyniły się do zalania i zabagnienia już około 20 hektarów lasu. „Mokra robota” uchodzi jednak bobrom na sucho. W Polsce ten gatunek jest pod ochroną.

Zobacz działalność bobrów w Puszczy Dulowskiej >>

dav

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. xyz

    04/03/2019 o 14:34

    W Tenczynku naprzeciwko kościoła na Olszówce bóbr buduje tamę. Mieszkający ludzie wzdłuż Olszówki muszą kupić sobie gumiaki, czy dostaną z przydziału?

  2. Sowa

    05/03/2019 o 17:30

    Pewnie dostaną talon lub kartki i bilet na PKS wszak wracamy do PRL-u. Bobry zrozumiały to pierwsze więc się „okopują”🏠😀.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę