Wydarzenia

Mieszkańcy gminy na listach do Sejmu

Fot. Wikimedia

Małgorzata Wassermann będzie otwierać listę Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu 13, jej kontrkandydatem z listy Koalicji Obywatelskiej ma być … były poseł PiS Paweł Kowal. Na zatwierdzanych przez komitety polityczne listach do Sejmu znajdą się także mieszkańcy gminy. 

PiS do publicznej wiadomości na razie podało listę partyjnych „jedynek”. Wiadomo jednak, że w okręgu 13, na karcie do głosowania znajdzie się na pewno nazwisko Andrzeja Adamczyka, obecnego ministra infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. 

Od wtorku, w mediach społecznościowych krąży za to lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej. W okręgu 13 „jedynką” ma być Paweł Kowal. Dalsze miejsca przypadły wieloletnim działaczom PO, obecnym posłom – Grzegorzowi Lipcowi (nr. 2), Lidii Gądek (nr. 4), Ireneuszowi Rasiowi (nr. 6) oraz Józefowi Lasocie (nr. 7). Na liście znalazł się także poseł Nowoczesnej – Jerzy Meysztowicz, oraz związany z lewicą Kazimierz Chrzanowski. Do Sejmu z 5 miejsca na liście KO kandydować będzie także mieszkanka naszej gminy, radna krzeszowickiej Rady Miejskiej – Dorota Marek.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Frater

  01/08/2019 o 19:20

  Apeluję do wszystkich mieszkańców. Jeżeli macie państwo poglądy prawicowe głosujcie na Konfederację, a jeśli lewicowe na Zjednoczoną Lewicę. NIE DLA BEZIDEOWYCH PARTII I KARIEROWICZÓW!

 2. pawel.d60@interia.pl

  04/08/2019 o 14:37

  Ja również apeluje do wszystkich mieszkańców. Dokonując wyboru kierujcie się kompetencjami kandydatów, a nie ich partyjną flagą, czy tym że ktoś jest lokalnym Władcą Wsi (bo ma w niej firmę i zatrudnia pracowników).Tu zwłaszcza apel do wszystkich którzy osiągając sukces jako przedsiębiorcy, uważają że polityka to to samo co prowadzenie firmy. Owszem, polityka to gra interesów i idei, tyle że dla dobra wspólnego, a nie własnego blichtru i podkreślenia pozycji społecznej. Bycie posłem – jak to pięknie brzmi.
  Dlaczego nikt z naszej gminy nie startuje na senatora? Przy obecnej ordynacji wyborczej gdzie posłowi wystarczy tysiąc głosów i dobre miejsce na chwytliwej liście, senator musi zdobyć co blisko 100 razy większe poparcie będąc naprawdę osobą o wysokim szacunku nie tylko w jednej czy dwóch wioskach.

  • Hm

   04/08/2019 o 20:49

   Senatora ( niedoszłego, ale bardzo pewnego siebie) już mieliśmy w poprzednich wyborach. Teraz Pani kandydatka, samorządowiec od niecałego roku… Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę