Komunikacja

Zamiast przejścia przez tory, przejazd busem, ale tylko w określonych godzinach

Przejazdu przez tory nie ma, przejścia również. Jest bus, ale do centrum dowozi tylko między 6:00 a 22:00, później lub wcześniej radzić trzeba sobie samemu. Tak jeszcze przez około miesiąc będzie wyglądać codzienność mieszkańców południowej części ulicy Zagrody.

Na Sienkiewicza w trakcie budowy podziemnego przejścia powstał bajpas, bajpasem poruszają się także mieszkańcy chcący dostać się na drugą stronę Zielonej. Przejazdu nie ma za to na ulicy Zagrody. Dlaczego? Jak tłumaczy Piotr Hamarnik z PKP PLK – Budowa bajpasu obok przejazdu nie była w tym miejscu możliwa, ze względu na uwarunkowania techniczne i terenowe. 

O tym, że przejazd zostanie zamknięty można było się dowiedzieć ze strony gminy w przeddzień ustawienia ekranów. Coś Wam to przypomina? Równie „wcześnie”, PKP PLK poinformowała mieszkańców o nowym dojściu do peronu trzeciego… położonym około kilometra do stacji. Więcej szczęścia mieli mieszkańcy Woli Filipowskiej. Po ilości zamontowanych ekranów można było się domyśleć, że otwór, którym można dostać się na peron drugi od strony Dworcowej wkrótce zostanie „załatany”.

„Kolej łączy” w trakcie modernizacji bardziej niż mogłoby się wydawać. Głównie niezadowolonych mieszkańców na portalach społecznościowych, którzy wkurzenia przekuwają w działanie i pisma do władz gminy. Ta ostatnia, choć nie jest inwestorem, dostaje rykoszetem za działania post factum. Trzy dni po zamknięciu przejazdu, burmistrzowi udało się wynegocjować uruchomienie komunikacji, która ma odwozić mieszkańców do centrum w godzinach 6:00 – 22:00. Wcześniej do miasta musieli dochodzić nieoświetloną drogą serwisową i dalej przejazdem na Sienkiewicza. Zamiast rozkładu jazdy jest podany telefon na wywieszonych zawiadomieniach i mieszkańcy mogą sami poinformować kierowcę o chęci przejazdu o konkretnej godzinie – informuje PKP PLK. Cóż z tego, skoro mleko się już rozlało, a niesmak z tym związany pozostał.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Anonim

  07/10/2019 o 14:05

  Bus nie kursuje do centrum, tylko do północnej strony przejazdu…, (od południowej); …od szlabanu, do szlabanu…

 2. LOKALNY

  07/10/2019 o 14:09

  Jak zwykle polska bylejakość! A z drugiej strony ludzie mają bezpłatny transport do miasta i z zakupami z miasta, a po 22,oo do 6,oo spać spokojnie pod pierzyną, albo na życzenie to TAXI i oni też muszą za coś żyć.
  I komu tu dziękować ?

 3. tomaszmyszewski

  07/10/2019 o 15:27

  Chciałem już napisać o północnokoreańskim słońcu i czerwonym karle absurdu ale zahipnotyzowany będąc przekazem prawdziwej i jedynej i nieomylnej narracji partii i jej propagandy bezlitośnie akcentowanej reżimową telewizją – zaczynam powoli rozumieć dlaczego – podążając śladem krzeszowiceone i cytując za Bułhakowem :
  „Ani konduktorki, ani pasażerów nie zdziwiło to, co było najdziwniejsze – nie to więc, że kot pakuje się do tramwaju, to byłoby jeszcze pół biedy, ale to, że zamierza zapłacić za bilet!”

 4. :D

  07/10/2019 o 21:02

  Skoro nic nie pasuje, to może zestaw katapulta + pierzyna?

 5. MG

  12/10/2019 o 08:12

  Po pierwsze bus nie dowozi mieszkańców do centrum a tylko na drugą stronę przejazdu… i co najważniejsze pan wspaniały burmistrz (zbawca) okazał się zwykłym kłamcą bo w oczy mieszkańcom wmawiał że „o niczym nie wiedział” a wiedział już rok wcześniej:
  http://rzetelnagmina.pl/article/2019/10zagrody.html
  a ponadto nie dopełnił obowiązku poinformowania mieszkańców na 7 dni przed zamknięciem!

 6. Crysis

  28/10/2019 o 00:30

  A co jak nie mam telefonu? Co za durnota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę